Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość glistha 69

Zapalenie okołoustne

Polecane posty

Gość glistha 69

Witam! Od jakiegoś czasu zmagam się z zapaleniem około-ustnym... Mam pytanie, jakie zabiegi kosmetyczne mogą mi pomóc? Maseczki, peelingi..????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ki czort
skoro stan zapalny to chyba maseczki i peelingi niewskazane, nie chcesz chyba rozsiewać tego na reszcie twarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm małżeństwo to wspólne
a co to jest zapalenie około ustne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glistha 69
do hmm małżeństwo to wspólne : inaczej zapalenie skóry wokół ust. Straszne dziadostwo...skóra w okolicy ust, broda, bruzdy przynosowe... jest pokryta malutkimi grudkami, jest zaczerwieniona swędzi, piecze, przestaje tolerować wodę... W moim przypadku dermatolog zapierdoliła na całej linii bo przepisała mi maść ze sterydami... teraz używam metronidazolu oraz kosmetyków physiogel... Właściwie to nie wiadomo co ze skórą robić... a patofizjologia zapalenia około ustnego nie jest jednoznaczna i do końca znana... Najgorsze jest to że to może się przerodzić w trądzik różowaty... A do trzydziestki wcale mi nie daleko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam jak poradziłam sobie z zapaleniem okołoustnym. Wiadomo, że pod tą nazwą kryją się wypryski o różnym podłożu- alergiczne, zakażenia grzybami, wirusami, bakteriami. Ja wiedziałam, że u mnie alergia to nie jest. Od ok. 10 lat dookoła ust co jakiś miesiąc (niezwiązane z hormonami) powstawały mi wielkie pryszcze- czułam, że powstaną na kilka dni przed, kiedy skóra była jeszcze normalna to przy dotyku już bolała. Pryszczy było pełno- czasami do 24 dookoła ust i nie zawsze wyskakiwały razem- jak w kącikach ust znikały to pojawiały się na górną warstwą. Nie miały ropnych białych "głów" a wyciskane bardzo silnie sączyły tylko żółtawą surowicę. Brałam tetracyklinę, antybiotyki w maściach (na grzyby też)- nic. Dobrze wiedziałam, że maść nic nie da, bo skóra ma to do siebie, że bardzo słabo przepuszcza (gdyby skóra przemakała...). Tak samo jak kremy na zmarszczki- mogą nawilżyć, ale do skóry właściwej (głównie do warstwy brodawkowej) nie przenikają prawie w ogóle (może poza rybozą). Botoks daje efekt, bo jest wstrzykiwany i rozluźnia mięśnie. Antybiotyk doustny już niby lepiej działa niż maść, bo rozprowadzany z krwią trafia do komórek, ale jaka dawka dotrze to tych konkretnych zakażonych komórek? Chodzi przcież o kilka pryszczy na twarzy. Postanowiłam więc radykalnie dotrzeć do źródła, jak domniemam, zakażenia. Oto co zrobiłam- wzięłam igłę do szycia i maczałam ją w najsilniejszym fioletowym Listerine (płyn do płukania ust). Nakłuwałam zmiany aż do krwi, głęboko, co chwila maczając igłę w Listerine. Zmiany, które goiły mi się czasami tydzień zaraz się wysuszyły i znikły nie pojawiając się już. Mija zaraz CZWARTY miesiąc odkąd nie mam zmian. Pierwszy raz od naprawdę około 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam jak poradziłam sobie z zapaleniem okołoustnym. Wiadomo, że pod tą nazwą kryją się wypryski o różnym podłożu- alergiczne, zakażenia grzybami, wirusami, bakteriami. Ja wiedziałam, że u mnie alergia to nie jest. Od ok. 10 lat dookoła ust co jakiś miesiąc (niezwiązane z hormonami) powstawały mi wielkie pryszcze- czułam, że powstaną na kilka dni przed, kiedy skóra była jeszcze normalna to przy dotyku już bolała. Pryszczy było pełno- czasami do 24 dookoła ust i nie zawsze wyskakiwały razem- jak w kącikach ust znikały to pojawiały się na górną warstwą. Nie miały ropnych białych "głów" a wyciskane bardzo silnie sączyły tylko żółtawą surowicę. Brałam tetracyklinę, antybiotyki w maściach (na grzyby też)- nic. Dobrze wiedziałam, że maść nic nie da, bo skóra ma to do siebie, że bardzo słabo przepuszcza (gdyby skóra przemakała...). Tak samo jak kremy na zmarszczki- mogą nawilżyć, ale do skóry właściwej (głównie do warstwy brodawkowej) nie przenikają prawie w ogóle (może poza rybozą). Botoks daje efekt, bo jest wstrzykiwany i rozluźnia mięśnie. Antybiotyk doustny już niby lepiej działa niż maść, bo rozprowadzany z krwią trafia do komórek, ale jaka dawka dotrze to tych konkretnych zakażonych komórek? Chodzi przcież o kilka pryszczy na twarzy. Postanowiłam więc radykalnie dotrzeć do źródła, jak domniemam, zakażenia. Oto co zrobiłam- wzięłam igłę do szycia i maczałam ją w najsilniejszym fioletowym Listerine (płyn do płukania ust). Nakłuwałam zmiany aż do krwi, głęboko, co chwila maczając igłę w Listerine. Zmiany, które goiły mi się czasami tydzień zaraz się wysuszyły i znikły nie pojawiając się już. Mija zaraz CZWARTY miesiąc odkąd nie mam zmian. Pierwszy raz od naprawdę około 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoanna2010
Mi zapalenie wyłazi co jakiś czas. Raz jest lepiej raz gorzej. Bardzo pomógł doraźnie krem A-Derma Dermalibour- miejscowo 2-3 razy cienka warstwa oraz 2 razy w tygodniu maseczka kaolinowa z Jadwigi. Uwierzcie działa cudaaaa!!!!! Zmiany są od razu jaśniejsze i uspokojone. Ja na własnej skórze przekonałam się że nie wolno tych zmian zapalnych nawilżać ale poprzez zasuszenie zahamować rozwój i rozprzestrzenianie się. U mnie dermatoza wyszła nie po sterydach, gdyż nigdy ich nie stosowałam ale właśnie od zbytniego nawilżenia skóry. kremy za bardzo ją rozpulchniały co spowodowało rozwój barkterii. Oczywiście nie można zrezygnować z kremów nawilżających ale stosujmy je z umiarem i z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam RZS i od roku biorę Metypred, z tym wiąże wystąpienie tego zapalenia... Od roku z mniejszym lub większym natężeniem jest...Czasmi na kilka dni znika...:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapalenie okołoustne leczyłam erytromycyna w maści przepisaną przez dermatologa, po około tygodniu stosowania wszystko zniknęło. Zastanawiające dla mnie w leczeniu podrażnienia był fakt, że pierwotnie zaczerwienienie występowało wokół ust, po kilku dniach szło tak jakby w górę twarzy i pojawiło się pod okiem, na policzku i na nosie...nie wiem czy taka natura tej dermatozy, że tak się rozprzestrzenia? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się z tym zmagam pól roku,bylam u dermatologa i przepisala mi maści sterydowe które pogorszyły mój stan ,wiec zmienilam lekarza i dobrze zrobilam biore metronidazol 30 dni mam brać maść rozex i protopic deslodyne,i juz po dwóch dniach byla ogromna poprawa a teraz mam normalna buzie ,normalnie z domu wychodze ,a i jeszcze mam krem octopirox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam to 2 miesiace.nic nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olej z czarnuszki To pomaga, u mnie już po tygodniu była kolosalna zmiana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradalala
I takie chrostki wokół ust miałam po szablonie do włosów h&sh. Zawiera on zaraz po wodzie silnie wzruszająca i odtluszczajaca substancje SLS. Pod prysznicem pianą z włosów zlatywala po twarzy i tak to się działo.trzrba unikać produktów z tymi substacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GreenPiggy
jak należy stosować ten olej z czarnuszki? zewnętrznie czy wewnętrznie? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Zzzz
Walczyłam 2 miesiące z zapaleniem okoloustnym u córki- udało mi sie w ciagu tygodnia wyleczyć je kremem peanten. Juz po jednej dobie była znaczna poprawa. Córkę podrazniala nawet woda, wiec zmiany smarowałam nawet bezpośrednio przed kąpielą- krem swietnie izoluje od wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Zzzz
Miało być Penaten :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Jeśli ma dolegliwości małe dziecko, oznacza to że rodzic powinien popracować nad sobą. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dermatolog zapisała mi na to maść sterydową, początkowo dolegliwość ustąpiła, a po kilkunastu dniach wróciła ze zdwojoną siłą. Przeszłam jeszcze przez kilku dermatologów, zapisywali mi clotrimazorum, maści antybiotykowe, maści z hydrocortisonem, nic nie pomagało. Jedna pani lekarz dermatolog powiedziała żebym maskowała to korektorem i fluidem (!?). Moim zdaniem lekarze dermatolodzy to najmniej rozwijający się naukowo specjaliści, właściwie wcale się nie rozwijają (przynajmniej większość z nich).Leczą wyłącznie objawowo i metodą prób i błędów. Lekarz POZ kazał smarować na przemian maścią tribiotic, sudocremem i maścią cynkową. Dość szybko skutkuje, na jakiś czas pomaga, ale przynajmniej się nie powiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam nie wiem z czego to się u mnie wzieło nigdy wcześniej do 40stki nie miałam problemów ze skórą.Najpierf wyskakiwały mnie duże ropne bolące pryszcze wyciskałam je potem na brodzie pojawiło się takie coś czerwonego i mnie piekło i trochy swędziało na drugi dzień już to było dookoło ust i w bruzdach przynosowych liekarz rodzinny przepisał steryd jaki na początku pomógł ale po odstawieniu wróciło to z podwójną siłą odwiedziłam dermatologa i jestem teraz w trakcie kuracji tetrelysalem jest poprawa dodatkowo zmieniłam diete pije zioła smaruje twarz liściem alloesu myje specjalną emulsją z aptek, jem czosnyk. Odstawiłam słodycze białe pieczywo.O wszystkim będe informować mam nadziję że będzie tylko liepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Tina
Witam. Od około miesiąca mam zapalenie. Ponieważ nie mam na razie możliwości pójść do dermatologa leczę się sama. Twarz myję wodą mineralną niegazowaną o temperaturze pokojowej. Potem przecieram gazikiem dobrze nasączonym octaniseptem a po wyschnięciu smaruję tormentiolem. Pomaga. Myślę że jeśli komuś tormentiol pogarsza stan skóry to może być inna wysuszająca maść. Dstawiłam kremy do twarzy, stosuję tylko pod oczy z firmy Balea. Odstawułam też przypuszczalne alergeny czyli żelatynę w każdej postaci i pastę do zębów Zendium. Ta pasta ma bardzo dużo fluoru i nie każdy może takie pasty stosować. Przez miesiąc albo i dłużej przeprowadzę postępowanie eliminacyjne co do innych rzeczy np. cytrusów,nowych czopków na hemoroidy bo w tym czasie zmieniłam ze starych na nowe i może to one mnie uczuliły. Metodą prób dojdę co mi szkodzi chociaż teraz stawiam na żelatynę i pastę. Nie pogarsza się, jest lepiej i mam nadzieję że tak będzie aż do wyleczenia. Życzę wsxystkim zdrowia i jeśli ktoś chcevto niech spróbuje mijej metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Borykalam się z okoloustnym zapaleniem dosyć długi czas. Nie pomagały maści polecane przez lekarza rodzinnego a wypróbowalam ich wiele. Nie polecam maści sterydowych, po jednym dniu jest lepiej na następny wysypka znowu wraca ze zdwojoną siłą. Najlepiej działa częste odkazanie preparatem "octanisept" i smarowanie mascią Afroderm. Maść jest przeciwświadowa i przynosi natychmiastową ulgę. Niestety jest na receptę. Ale wypisze ją każdy lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to wyleczyłam żelem z aloesu, ale nie takim kupionym w aptece tylko z prawdziwej roślinki, która mam w domu. Przecinałam lisc aloesu i smarowałam to tym żelem ze środku, po 10 dniach zniknęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Zapalenie okołoustne leczę od stycznia, jest już bardzo dobrze i nie widać, że twarz była bardzo poszkodowana . Dermatolog przepisała mi maść Aknemycin, po której od razu była poprawa a po tygodniu na zamianę kazała mi smarować vitella ictamo, natomiast jako krem przepisała IWOSTIN SENSITIA. Jestem zadowolona, że trafiłam na lekarkę o dużej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam to paskudztwo dwa razy w odstępie ok 10 lat . Dermatolog mi przepisał tetracyklinę i rozex . Jak ręką odjął . Do tego kupiłam korektor do twarzy w aptece hipoalergiczny i podkład . Te choróbsko jest wrażliwe na temperaturę . Po solarium strasznie się rozgnaja a po mrozie boli skóra . Korektor i podkład to jednak jakaś ochrona . Nie stosujcie sterydów ! W składzie pasty do zembów i kosmetyków do twarzy sprawdzajcie czy nie są zawarte w składzie produkty SLS to one wywołują to cholerstwo i fluor - duża dawka . Proponuję odkwasić organizm , zmienić dietę zero ciast z cukierni bo ich skład to sama chemia . To tylko moje spostrzeżenia po walce z tym syfem . Powodzenia . Ps . Ja się wyleczyłam od 6 miesięcy mam spokój !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam okolo ustne zapalenie skóry. Nic nie pomagało stosowałam tyle środków i maści sterydowych przepisanych przez lekarza .Kilka dni było lepiej potem pojawiało się więcej krostek a obszar ich występowania coraz większy . Poradziła mi pewnego dnia znajoma pielegniarka Ameritil to tabletki na alergię są bez recepty opakowanie to 10 szt. Miałam nie smarować twarzy żadnymi maścią tylko nawilżac. Powiedziała tez ze te pozniejsze zmiany mogą być jako posterydowe zapalenie. Poprawę widziałam każdego dnia aż całkiem znikła. Trudno mi było uwierzyć że tak prosto można to było wyleczyć. Borykalam się przecież z tym ponad pół roku. Pozdrawiam może komuś ta wypowiedź pomoże czego bardzo życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MK74
Z zapaleniem okołoustym borykam sie od ponad miesiąca- jestem po kuracji antybiotykowej 20 dni Unidox Solutab oraz rano Iwostin Roasacin a na noc Vitella ictamo. Ponadto odstawiłam kremy, balsamy, mydło w płynie, szampon do włosów - wszystko co miało SLS, pastę z fluorem. Dodatkowo piję raz dziennie rozcieńczony ocet jabłkowy i przecierałam nim twarz. Jest lepiej - mam jednak pytanie - jak będę wiedziała że już to wyleczyłam bo ciągle mam na twarzy zaczerwienienie wokół nosa i czy po wszystkim wrócę do dawnych kremów czy mam szukać czegoś nowego, hipoalergicznego, dla dzieci , naturalnego itd??? Proszę o waszą wiedze z doświadczenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej zapalenie okoloustne skad ja to znam mam to czwarty albo piaty raz w zyciu a to nic innego jak alergia kontaktowa na kosmetyki masci fluidy a wiec podstawa zero nawilzania kremami tylko kupic sobie dermaveel w aptece to jest masc na azs bezsterydowa i nakladac na noc tylko. W dzien trzy razy fenistil w zelu. Wapno do picia dwa razy dziennie i zyx bio raz dziennie jak piecze i pali woda termalna do mycia emulsja z ziaji fizjoderm z woda przegotowana unikac slonca ostrych i slonyvh rzeczy i slodyczy u mnie to schodzi juz po 8 dniach zostalo tylko zaczerwienienie ale jak naloze fenistil to buzia wokol ust blednie . Ja podejrzewam Climdacne no i nie ukrywam ostatnio powiedzialam pal licho posmarowalam twarz vichy aqua thermale a na to gruba warstwe cetaphilu a za dwa dni beczalam do lusterka Bylam u derma i przepisal mi steryd dzieki Bogu ze wysypka zeszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam sposob  na ozs
Do mnie tez to dziadostwo przyplatalo sie ostatnio.w sumie to juz chyba 4 raz w moim zyciu. Mam wrazenie ze za kazdym razem jest trudniej sie tego pozbyc niz przy poprzednim. Zla diagnoza aptekarki i masc sterydowa napewno nie pomogly. Ale mam sposob dzieki ktoremu efekty sa najlepsze. Uzywalam i wciaz uzywam (bo teraz go kocham) plymu micelarnego tolpy kupionego w biedronce- zawiera blawatek i lukrecje, taki zielonawy, a do natluszczania krem aqueous. Ten krem niby natluszczal ale i podsuszal, mimo ze zawiera sls, pomogl mi. Moj stan zapalny nie byl tak dramatyczny jak zdiecia na google ale i tak spedzal mi sen z powiek. Byc moze w trudniejszych przypadkach trzeba zastosowac bardziej kompleksowe leczenie. Ale kto wie, jesli nic wam nie pomaga to moze sprobujcie tego. Ja roznice widzialam juz po 2 dniach. Mam nadzieje ze komus moj post pomoze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto wypróbować OCTENISEPT. wyskakiwało mi zapalenie okołoustne w bruzdzie przynosowej aż do brody. Zabawienie przynosił steryd - elocom. Jedno - dwa smarowania i twarz gładka ale co z tego jak po tygodniu wszystko zaczynało się od nowa. przy kolejnym wysypie postanowiłam spróbowac okładów z octeniseptu - pryskałam na wacik i przykładałam w chore miejsce na ok 1 minute. kuracje zrobiłam przez 3 dni 2 razy dziennie i o dziwo mimo ze zaczęło przesuszac skóre to nie była ona rozpalona a te drobne krostki/wypryski wypełnione płynem - znikneły! by nie zmasakrować skóry w tym miejscu wieczorem cienko smaruje bepanthenem( tylko tym dostępnym w niemczech - wund und heilsalbe) narazie jestem zadowolona z efektu. co najważniejsze - pomaga cos co nie jest maścią sterydową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×