Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

Bułgaria jest w Unii od 1.01.07, więc obowiązują takie same przepisy jak do Szwecji czy Austrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacz sobie tą stronkę. Tu jest Wielka Brytania zaznaczona na zielono, a na dole masz odnośnik co znaczy zielony kolor, ż eprzystapiła do strefy Schengen częściowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dany nie musi być w strefie Schengen żeby można było podróżować na dowód, wystarczy że jest UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stakato-chyba nie weszłaś na stronę którą Ci podałam, Wikipedia chyba wie lepiej od Ciebie czy Anglia jest częściowo w Schengen czy nie :) A co do podróżowania-napisałam muszę się upewnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana weszłam na tą stronę którą mi podałaś, nic nie piszą tam żeby Anglia była częściowo w strefie Schengen, ale może jestem ślepa więc przytocz mi to zdanie:) Mieszkałam w Anglii ponad 5 lat i nie słyszałam, żeby Anglicy mieli coś wspólnego z Schengen. Nawet jeśli podróżujesz samolotem idziesz na strefę bez Schengen. Układ Schengen to nic innego jak dwustronna umowa w sprawie ułatwiania obywatelom obu państw przekraczania wspólnej granicy. Umowa ta dotyczyła jedynie kontroli na drogowych przejściach granicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_z_Schengen Jak wejdziesz na tą stronę na samej górze po prawej stronie masz mapkę-niektóre państwa są zaznaczone na granatowo, inne na niebiesko a Irlandia i Wielka Brytania sa zaznaczone na zielono. Na dole pod mapka opisany jest każdy kolor co oznacza. Pod kolorem zielonym napis: członkowie UE którzy przystąpili do strefy Schengen częściowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że Wikipedia nie wyjaśniła co znaczy częściowe wejście do strefy Schengen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uważam, że wikipedia jest bardzo odbrym źródłem informacji. Byc możeby nie piszą że Wielka Brytania jest w strefie Schengen, dlatego że nie przystapiła do niej całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie kłóćcie się. Każda z was ma inne źródło informacji i jak na moje oko oba są wiarygodne tylko cholera nie wiedzieć czemu podają skrajnie różne informacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok :) Ja zostanę jednak przy swoim zdaniu i swojej wiedzy w tym temacie. A jeśli chodzi o źródła wiedzy jest wiele mądrzejszych niż akurat Wikipedia, którą tworzą internauci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...owszem tworzą to internauci, ale każda ważniejsza informacja jest sprawdzana przed administrację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się akurat kłócić nie zamierzam :) Wyraziłam tylko swoją wiedzę w tym temacie. A Natalka nie wiedzieć czemu zarzuciła mi od razu brak wiedzy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalko zabrzmiało to właśnie w ten sposób;) ...stakato-chyba nie weszłaś na stronę którą Ci podałam, Wikipedia chyba wie lepiej od Ciebie czy Anglia jest częściowo w Schengen czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Link który podałam powyżej z GW niestety nie zapisał się prawidłowo:( Trzeba skopiować cały link i wykasować spację między 1,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli tak to zabrzmiało to przepraszam :) Chodziło mi o to, że nie wyssałam sobie tej informacji z palca, tylko podałam zpewnego źródła. Tak jak już napisałam podejrzewam że dlatego nie podaja zejest w Schengen bo nie przystąpiła całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór:) u mnie dziś świetna pogoda była:) ok 11 nawet spadł deszcz ale świeciło słońce i było całkiem przyjemnie. Miałam dziś wolny dzień i nie musiałam gotować obiadu, wiec sobie odsapnęłam. Mąż zabrał mnie do restauracji a tam była promocja dla osób które maja urodziny i zapłaciliśmy jakieś grosze. to się nam udało. Niestety wczoraj musiałam iść do mojej kochanej teściowej na imieniny bo mąż się uparł, ale byliśmy tylko 30 min - na szczęście:) Natomiast teście dziś nie przyszli do mnie na urodziny, hehe i okazało się kto ma klasę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja byłam na wakacjach w Nesebarze i wrociłam jakieś 2 tygodnie temu i leciałam z dowodem. Więc wiem na pewno z czym się leci do Bułgarii. Wypuścili mnie i dali wrócić ;-) Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie przesadzaj akurat nie masz za co przepraszać ja się nie gniewam:) Wiem tylko,że Wikipedia ma wiele dość istotnych błędów dlatego nie korzystam z tego źródła, ale też nie napisałam że jest złe, trzeba tylko mieć lekką poprawkę na informacje w niej zawarte. Dlatego podałam Ci np. m.in. art. z Gazety Wyborczej na temat GB i Schengen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powyższy wpis był do Natalki :) Już uciekam i nie zaśmiecam więcej forum w temacie Schengen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×