Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

A czemu ma nie być? Do wózeczka włożysz zamiast kocykiem okrywać, może też służyć jako rożek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o różnicę wieku to miedzy moim mężem a jego najmłodszym bratem jest 24 lat różnicy :) to dopiero wynik ;) mój mąż ma 30 a jego brat 6 :D fajnie razem wyglądają, jak ojciec z synem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no to dopiero różnica :) a ten becik to zastanawiam się jak on na żywo wygląda - czy nie za cienki na zimę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o szkołę rodzenia to ja byłam raz, chociaż miałam za darmo. Wg mnie jest zbędna, ale to zależy od was, bo czasem można dowiedzieć się czegoś pożytecznego i ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka, becik jest sweetaśny i wg mnie wcale nie taki drogi, teraz wszystko jest w cenie, niestety, ale moim zdaniem jak się ma dziecko, to w ogóle przez najbliższe 25 lat nie pooszczędzamy:) A mój Mąż zawsze mówi...ludzie więcej na papierosy i wódkę wydają, a Ty się zastanawiasz:) Lady Kate, Kamyskaa - dziękuję za życzenia, to moje ćwierćwiecze, więc już tylko wam się przyznam, ile mam lat:) Agneste, fajnie że córka się cieszy, zobaczysz później, jaką będziecie mieli maskoteczkę - ja tez mam dużo młodszego brata i jest super między nami. Dzieci to zawsze szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam, chodziłam przy pierwszej ciąży i dużo z rad położnej wykorzystałam przy porodzie. Chodziłam od 25 tc. Teraz już nie ma potrzeby żebym szła ale bardzo miło wspominam ten czas także ja polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba będę :) chociaż ja na co dzień w pracy jestem przy porodach więc cosik tam o porodzie i noworodku wiem :D tylko mój M nie bardzo przekonany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko, to ty nie będziesz miała problemu z zajmowaniem się swoim maluszkiem ;) No i fajnie bo wiesz, kto się będzie zajmował nim po porodzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie się zastanawiam... patrzyłam na tematy rozkładów zajęć i stwierdziłam, że na niektóre to bym się wybrała, bo niektóre są zbędne. w przyszpitalnej szkole rodzenia zajęcia są po 15 zł za każde spotkanie. więc nie tak tragicznie... zwarzywszy, że na wszystkie bym nie poszła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*dzidzia* powiem ci że pomimo wiedzy którą posiadam i tak mam stracha jak to będzie ;) jeśli chodzi o pielęgnację to pół biedy najgorzej się boję że nie będę umiała karmić :/ z doświadczenia wiem ile kobietek ma z tym duży problem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Babki. Na początek może o kosmetykach: Johnsona kosmetyki moją córkę w szpitalu uczuliły, miała zapuchniete oczka i pełno krostek. Nawet pielęgniarka tam mi powiedziała, że sie im to zdarza po tych kosmetykach i jak wrócę do domu i zacznę używać innych to przejdzie. I rzeczywiście po Trzech dniach było ok. ja polecam Ojlatum. nie wiem czy to sie tak pisze. Świetny, zwłaszcza płyn do kąpieli dla noworodków. Znakomity na odparzenie i łągodzi wszelkie zmiany. Sama sie w tym kilka razy wykąpałam. Rewelacja. I inne kosmetyki z tej serii. Drogie ale bardzo wydajne. Można kupić w aptekach. Jeżeli chodzi o ubrania to ja wpadłam w lumpexowy nałóg jak byłam w pierwszej ciąży. Poszłam poszukać czegoś dla siebie bo jak zobaczyłam ile kosztują ciążowe iuchy to się podłamałam no zaczeło się. Szafa pękała w szwach, i jakoś tak uwielbiałam w ciąży ubierać się ekstrawagancko. No i oczywiście odkryłam tam ubranka dla dzieci. Piękne, markowe i można znaleźć wcale nie zniszczone. Ustawiałam pranie na gotowanie i miałam pełno nowych ciuszków. Szczyt osiągnęłam wtedy gdy już leżałam 2 tygodnie przed porodem na patologii. nosiło mnie bo wiedziałam że w moim ulubionym lumpexe niedaleko szpitala jest dostawa. Ubrałam się w swoje ciuchy, powiedziałam pielęgniarce że ide do ogrodu na spacer i..............w długa do sklepu. A tam (nie wiem czy to znacie?) walka wręcz i wyrywanie włosów. DOSTAWA. Uplasowałam sie jakoś przy koszu z ubrankami dla dzieci , troche było mi słabo bo ciągle mnie ktoś popychał. Jakaś babka zauważyła że jestem w ciąży i zapytała kiedy rodzę a ja na to podciągnęłam rękaw bluzki gdzie na ręku miałam wbity wenflon od kroplówki i powiedziałam ,że w zasadzie to JUŻ. No i miałam fajnie. Wszystkie baby odsuneły sie ode mnie bo sie bały mnie popychać i zaczeły dla mnie szukać ciuszków. Wróciłam chyba z 5 kilami ubranek. Teraz tez od czasu do czasu zachodzę i kupuję. Warto. mam w czwartek pierwsze USG i zaczynam sie troche denerwować czy wszystko w porządku bo wszystkie dolegliwości ciążowe mi przeszły. Ale brzuch rośnie. Ktoś sie pytał o Padlinke . z tego co pamiętam to pisała chyba że się wybiera na wakacje, tak mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwoliłam sobie trochę uporządkować nasza listę według chronologii porodów:) NICK/WIEK ...TERM POR Z OM...DATA PORODU...DZIECI...PŁEĆ ...(PRZECZUCIE?) 1. MYSZKA123456/27......1.12.......?...... w drodze.......?.......(dziewczynka?) 2.Zosia80/30..............2-4.12......?........wkrótce.. ......?.....(dziewczynka?) 3.gosienka986/23.........04.12......?........wkrótce.... ....?.....(dziewczynka?) 4.beija flor/33..........04.12..........?........w drodze....CHŁOPAK 5.DZIEWCZYNA_Z_NADZ/33.........5.12....?....wkrótce....? .... 6.STAKATO29/29........... 5.12.......?........1 córka(3)......?...... 7.BOTHA/23..................6.12...... ?..........córka(3)......?.....(chłopak?) 8. PAGi/30...................06.12.......?..........w drodze.....?.....(chłopak?) 9.herbata czerwona/26....6.12......?..........w drodze.....?....(chłopak?) 10.madllene /33..........06.12..........?.........syn(16)....?..... (chłopak?) 11. mama na obcasach/30......6.12......?.......córka (2).....?...... 12.LAPORUSHI24/27..........7.12......?..........wkrótce ......?.... 13.IZYDO/34..DOPINGUJĄCO-STARAJĄCA SIĘ 2synóW(8i5) 14.Kinga30/28..............07.12.......?.......wkrótce........?...... 15. AAkotl/25.................08.12.....?............w drodze...?.... 16.ksf / 23 ...........9.12..........?..........w drodze.......?..... (chłopak?) 17.AGNIESZKAW/23.........10.12........?...........wkrótce....?.....(chłopak?) 18.ANULA1000/25.........10.12........?.........1 synek(5)...?...(dziewczynka?) 19.PADLINKA/29............10.12......?...........2córki( 3i6)......?......(chłopak?) 20.MAMALOVESME/26........10.12....?.....1córka(1,5)..... ....?......... 21.agus878/23................10.12......?...........wkrótce....?........ 22. SELENEA/30..............10.12......?........w drodze.....?...... 23. lidka87/23.............11.12.......?.....wkrótce....?.....(dziewczynka?) 24. NIANIA30/30...........12.12.....?............1 synek(5).....?....... 25. Apetyczna Dynia/28.......12.12.......?......w drodze.....?....... 26.Lady Kate/ 32............12. 12........?............. w drodze....?..... 27.Relissys/32...............13.12......? ......wkrótce.......?....... 28.LIJONKA/22...............13.12...........?.........1 córka.....?..... 29.Wiewióra80/30...........13.01..........syn(8).....?....... 30.goska2010/20 -DOPINGUJĄCA- Z CZASEM STARAJĄCA SIĘ- 31.DZOANA/28.............14.12.........?.......wkrótce.. ...?...... 32.szczotula/32........14.12........syn(13)......?...... ( chłopczyk?) 33.explosive/32............14.12.........?.......w drodze....?.....(dziewczynka?) 34.Kamyskaa/23............15.12........?........wkrótce. ....?..... 35.MAMMMA80/30...........15.12.......?.......1 córka(2)......?...... 36.WOLSKA/29................15.12......?.......1 Aniołek......?.....(chłopiec?) 37.Aneczka1981/29...........15.12.........?........w drodze....?..... 38. Agi79/31.................16.12.......?......2synów(10 i 6)....?.....(dziewczynka?) 39. asiulekz.........16.12.........?.......w drodze.......?....... 40.elwirka86/24......16.12.........?...dziewczynka? 41.ewa0505/26......16.12......?.....1 aniołek.........?CHŁOPCZYK 42. Marzena79/31.....16.12.......?......2 córki (8 i 5)......?..... (chłopak?) 43. łe rety/25..........17.12.....?..........wkrótce.....?....... 44.*dzidzia*/29............17.12......?................syn(2)........Córcia 45.Excella..............18.12.......?..........w drodze......?...... 46. ewika26/26......18.12.........?........syn(3).....?...... 47. aness2/36.....18.12...........?.....2 synów(15 i11)....?....(dziewczynka?) 48. madi6613/29.......19.12.......?.........w drodze......?.......(chłopak?) 49.Madziaaaa2010/20......... 19.12 .......?.......w drodze....?..... 50.asiulka 1981/28............19.12.......?........2 aniołki.....?....(dziewczynka?) 51.moniczka1198/31......19.12.......??....... w drodzex2....?.....(2xchłopak?) 52. kfffiatuszek/23........19.12........?.........w drodze.......?...... 53. paulasz2206/24........19.12..................w drodze.......?...... (chłopak?) 54. ABINIA/36..........20.12........?.......2 maluchy w drodze.....?..... 55.kaczorekmc/27............22.12..........w drodze...............? 56.SZCZĘŚLIWA88/22.........23.12..........w drodze......?........(dziewczynka?) 57.tośka24/27........24.12......? ............1synek(2i3m)....?..... 58. Agneste/39.........24.12.......?..........1córka ,1syn....?....(dziewczynka?) 59. Natalka1234/21..........24.12....?......w drodze.....?..... 60.ASIENKA23/24............24.12........?.....syn Aniołek.....?.....(dziewczynka?) 61.aaannkkaaa/23.......24.12..........?........w drodze.....?..... 62. dorota_p84/26........25.12.........?........w drodze.......?......(chłopak?) 63.kasiula kula/31.........25.12..........?........w drodze........? 64.Sylwunia_89/21..........25.12.........?.............w drodze.....?..... 65. Malin_xxx/32.........27.12.......?........syn(3).....?...... (dziewczynka?) 66. Kasia/20......27.12..........?......w drodze.....?....... 67.porcupine/31............28.12......?......syn(4).....? ....(dziewczynka?) 68. gagatka85 /25........29.12........?.........w drodze.....?.....(chłopak?) 69. tylo /34..........30.12.........?.........córka (5).....?.....(chłopak?) 70.Daga251183/27.........30.12........?......w drodze......?........ 71. lolka-lotta/28.........31.12........?........w drodze......?.....(dziewczynka?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja należę do tego programu "Zdrowie. mama i ja" wszystkie badania mam za darmo i szkołę rodzenia również. Ale to chyba jest tylko Warszawski program...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodziłam do SR przyszpitalnej za friko na skierowanie. Ale wiem,że niektóre szkoły kasują szczególnie te prywatne. U mnie była opłata jedynie za męża który to przychodził na wybrane przez położną zajęcia koszt 10 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem w tym programie dlatego Warszawianki. Nie warto płacić. do szkoły rodzenia też się juz zapisałm chociaz w pierwszej ciąży nie chodziłam ale znalazłam taką która prowadza położne ze szpitala w którym będę rodzić. One sa ważne. Lekarz jest przy porodzie jakieś 10 minut. na samym końcu. a położna przez cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja dodam,że w Gdańsku też są niektóre szkoły rodzenia darmowe, m.in SR w szpitalu na Zaspie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak bo tych z programu w warszawie jest mało. Zwłaszcza jak się chce gdzieś blisko domu. Do szkoły rodzenia można zacząć chodzić po 22 tygodniu ciąży ale miejsce można wcześniej zarezerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylo piszesz że "kosmetyki" Johnsona uczuliły twoją córcię - więc ja pisałam że nie wiem jak inne bo u nas używa się z Johnsona tylko tego żelu i po nim żadnych reakcji alergicznych przez 4 lata nie widziałam ;) słyszałam tylko, że bardzo uczula oliwka Johnsona :( a Oilatum też stosujemy na wysuszoną lub podrażnioną naświetlaniem skórę :) rzeczywiście jest rewelacyjny i nie trzeba po kąpieli w nim niczym dzieciaczka smarować, skóra jest po nim super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×