Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dorcia33

Kosmetyki ekologiczne...naprawde.

Polecane posty

Gość mossskolka
Ja teraz zaczęłam swoja przygode z takimi kosmetykami http://bioarea.com.pl/index.php Musze powiedziec ze bardzo zaskoczył mnie, oczywiscie pozytywnie zapach, konsystencja i po prostu samo rewelacyjne dzialanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli chodzi o kosmetyki ekologiczne to moim najnowszym odkryciem jest olej arganowy. Kupuje przy okazji wizyty w salonie kosmetycznym, ale sprawdzony z certyfikatem ecocert, oryginalnie zapakowany, a nie jakies podrobki rozlewane w Polsce i przy okazji rozcienczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alllibańska
A ja kupuje takie które po prostu sa odpowiednie dla mojej skory. Teraz pokochałam kosmetyki Nantes. I po poleceniu mi ich przez kosmetyczke moge smiało powiedzieć ze sa to jedne z lepszych na które trafiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżastek
jesli zależy Ci na sprawdzonych i certyfikowanych to sięgnij po BeEco od Flosleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Długo szukałam kosmetyków i artykułów gospodarstwa domowego , które "eko" miałyby nie tylko w nazwie i przyznam, że nie było łatwo. Ostatecznie trafiłam na www.freedelikatesy.pl i teraz zaopatruję się kompleksowo. Akurat kosmetyki były dla mnie priorytetowe, ale zdarza mi się kupować u nich żywność i naprawdę polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie istotne jest aby naturalny kosmetyk miał certyfikat ekologiczny na przykład Eccocert, Cosmebio, BDIH itd. Certyfikaty te obligują do jakości i nie unikaniu właśnie takiej szkodliwej chemii. Nie mam niestety czasu na samodzielne robienie kosmetyków ale te oferowane przez producentó ekologiczneych są bardzo dobrej jakości. Jak się na nie przestawiłam to przestałam mieć problem z tłustą cerą ciągle wcześniej podrażnioną. Długo by pisać. Używam kosmetyki różnych firm: Alva, Green People, AnneMarie Borlind, Nafha, John Masters Organics itd. W internecie jest bogata oferta takich produktów, ostatnio kupuję w sklepie biosna.pl. Jak zaczęłam używać ekologicznych naturalnych żeli pod prysznic to okazało się, że skóra po kąpieli już mnie nie swędzi i nie łuszczy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
używam też od dłuższego już czasu ekologiczne kosmetyki i mam swoje już ulubione ale lubię sprawdzać też nowości i właśnie na takie natrafiłam. Czy używał ktoś kosmetyków francuskiej firmy NAFHA, mają certyfikat Ecocert i kusi mnie żeby kupić. Coś ktoś może polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selena4545
Witam. Z tych marek, które testowałam to najlepszą opinię mogę wystawić rzeczą od Biotanic. Rzeczywiście naturalne, rzeczywiście bez chemicznych wstawek. Łagodne dla wrażliwej skóry, dla mojej cery idealne. Można kupić choćby przez ich stronę www.biotanic.pl . Pozdrawiam miłośniczki eco kosmetyków ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weleda jest co Prawda droga ale bardzo dobra.Czuje sie od razu efekt na skorze.Czerwona seria,owoc granatu jest super,bardzo wydajne kosmetyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamylkaak
trzeba czytać składy. na początku może to być trochę trudne, ale warto zorientować się jakich substancji lepiej, aby nie było w kosmetykach. ponadto certyfikat Ecocert powinien pomóc w wyborze eko kosmetyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytałam właśnie o tej firmie certyfikującej Ecocert i jakie kryteria stawiają kosmetykom, dzięki temu teraz bez stresu stosuje produkty jednej z mojej ulubionej polskiej marki :) to bez wątpienia dobry wyznacznik czy sprawić sobie dany kosmetyk czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askkka
jest jakas lista polskich marek ktore maja ten certyfikat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dafretka
O, fajne by było takie zestawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie spotkałam się z taką listą, ale wiem że na pewno taki certyfikat ma Floslek, Clochee, Pat&Rub ... w sumie to jest na kosmetyku chyba umieszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę ekologiczne, 100% naturalne i rewelacyjne są Beyond Organic Skincare i Ambre Botanicals , w Polsce można je kupić tylko na www.muabeautystore.com. W Anglii są uważane za najlepsze eko kosmetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dafretka
nie słyszałam o tej marce.. ale ja chyba jednak bardziej wole kupować polskie kosmetyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie kosmetyki o jakie pytacie, czyli 100 procent eko, wspaniałe, zdrowe i skuteczne, weszły właśnie do Hebe i Rossmana. Nazywają się Petal Fresh, są z Ameryki i mają super składy i zapachy :) Mam z nich maseczkę do twarzy z glinką i z granatem, oraz krem do ciała z aloesem i cytrusami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem, ale tak jak mówie ta firma jest z Ameryki, więc spodziewam się, że importerom zależało na jej rozreklamowaniu - gdyby puścili ją do jakichś małych ekosklepów pewnie nikt by się o niej nie dowiedział. Ja akurat znam ją, bo wcześniej była czasem dostępna w TK Maxxie i często na nią polowałam i dowiadywałam się jak to będzie z tą Polską, no i w końcu jest jak mi powiedziano właśnie w tych drogeriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWA z Bolesławca
Boskie kosmetyki to MOKOSH i 100% jakości :-) www.mokosh.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Firma lavera jest wg mnie spoko jeśli chodzi o skład. W sklepie Tobio są ich niektóre produkty- np pasty do zębów- http://www.tobio.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duży wybór jeśli chodzi o typowo naturalne kosmetyki mają w sklepie na stronie www.e-naturalne.pl Ostatnio tutaj kupuję głównie dermokosmetyki. Jest sporo fajnych kremów dla cery naczynkowej, która mnie niestety męczy od wieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam szampony i odżywki o organicznym składzie Petal Fresh. Używam serii Aloe&Citrus dla włosów suchych i zniszczonych. Piękny zapach i efekt nawilżenia po pierwszym umyciu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robaczek1986
A słyszałyście może o mydle z węglem aktywnym? Jak dla mnie rewelacja! Do tej pory znałam tylko jedno zastosowanie węgla aktywnego i nie kojarzyło mi się zbyt dobrze:P Jeśli ktoś lubi naturalne kosmetyki to polecam mydła naturalne ekologiczne, na przykład właśnie takie z węglem aktywnym http://ekomydlarnia.pl/mydla-naturalne/1-mydlo-weglowe-100-naturalne-recznie-robione.html No i ogólnie - stawiajmy na to co nam natura dała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinnaś sobie coś dobrać w sklepie na stronie www.e-naturalne.pl Dobrze mi się u nich kupuje, mają rozbudowaną bazę kosmetyków w zasadzie dla wszystkich typów skóry, poza tym wysyłka jest sprawnie robiona, a przy większym zamówieniu nie pobierają pieniędzy za transport. Ostatnim moim odkryciem u nich jest na pewno peeling z pestek truskawek – jest genialny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe kosmetyki naturalne sprzedają na stronie www.e-naturalne.pl Z tego co wiem to moja mama u nich sobie kupowała maskę przeciwstarzeniową z mączką owsianą. Efekt jest rewelacyjny, nie mogę się nadziwić, że mama mimo swojego wieku potrafi tak dobrze jeszcze wyglądać. Ja z kolei bardzo lubię tutaj kupować maseczkę w żelu z algami. Jest taka za niecałe 20 zł z olejkiem pomarańczowym choćby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem zdania że im naturalniejsze kosmetyki tym lepiej, ja sobie nie dawno zamówiłam mineralne cienie do powiek z Alilla, polska porządna marka. Są niesamowicie trwają, a co najważniejsze nie wywołują alergii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×