Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

falea

dieta dziecka przy skazie białkowej - brak mi już pomysłów

Polecane posty

Mojej córce nie przeszła z wiekiem skaza białkowa, ma prawie dwa lata i nadal nie może pić mleka, jeść produktów z mlekiem oraz białkiem jajka. A do tego nie uznaje mięsa... Jej dieta jej strasznie uboga, chciałabym jej coś dawać w ramach przekąski między posiłkami, ale co? Ciastka odpadają, chrupek nie lubi, ostatnio dopadła ciasto i nim się zorientowaliśmy zjadła olbrzymi kawał z takim smakiem i uciechą, że nie miałam serca jej go odebrać. Czy ktoś zna może przepisy na ciasto bez mleka i białka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bershkaa
moje dziecko ma skaze bialkowa mimo to daje mu od czasu do czasu petitka lubisia truskawkowego, biszkopty robie kanapeczki z szyneczka owocow nie lubi no chyba,ze ze sloiczka:O a obiady to mieso+ ryz,ziemniaki albo kasza i warzywa zaczyna mu to brzydnac a ja tez nie mam juz pomyslu na obiadki:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bershkaa
aha no i zupki czasami a podjada tez od nas obiad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja niestety nie mogę jej dawać biszkoptów, dietę ma bardzo restrykcyjną. Z warzyw uznaje tylko buraki, deserki tylko ze słoiczka, co akurat mnie nie martwi, bo daję jej do nich grysik i fajny posiłek szybko gotowy :) A o obiadach nie będę pisać, bo można się załamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja się dopiszę Martynka ma 13,5 miesiąca i też ubogą dietę. Z owoców może tylko banany jabłka i gruszki, na obiad ma w kółko to samo, rano kaszka ryżowa na mleku bebilon pepti, chlebek tylko z szynka ehhh a jak patrzy jak my jemy to mi się serce kraje jak mówi daaaa i pokazuje e też to chce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasto bez mleka i jajka proporcje na małą blaszkę, nie rośnie duże, może z 1cm rośnie > > 1,5 kg jabłek > 2 szklanki kaszy mannej > 2 szklanki mąki > 1 szklanka cukru > cukier waniliowy > kostka margaryny > 1 łyżeczka proszku do pieczenia > > Jabłka zetrzeć na tarce i doprawić cynamonem. Wymieszać w misce kaszę manną, mąkę i cukier, dodać proszek do pieczenia i cukier waniliowy. Zamiast szklanki można wziąć kubek, a jabłka pokroić na małe kawałki. Można wziąć mniej jabłek i dodać też inne dowolne owoce, np. wiśnie bez pestek czy brzoskwinie z puszki. > > Wsypać na spód natłuszczonej blachy 2 szklanki mieszanki na to jabłka, potem znów 2 szklanki mieszanki, jabłka i znów na górę dwie szklanki mieszanki. Na górę kładziemy margarynę pokrojoną w plasterki - całą kostkę. Włożyć do nagrzanego piekarnika. Piec ok. 50-60 min 200 stopni C. Wierzch ma być złotobrązowy. > Jak wyjdzie twarde po brzegach, to następnym razem piec krócej. > > Ja piekę 50 min. Za każdym razem wychodzi inne ! Dobre jest z jabłkami i czereśniami. Robiłam też z gruszką i brzoskwinią. Ilość owoców bierzemy na oko. Ciasto łatwo się kruszy, ale jest dobre i nie trzeba zmywać ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba skasować spację przed przecinkiem a na jajka przepiórcze też uczulona ? oczywiście do ciasta użyj margaryny bezmlecznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za przepis, wypróbuję :) A co do jaj przepiórczych, to nie wiem, nie podawałam jeszcze, daję jej tylko żółtko jaj kurzych, bardzo lubi na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotko, bardzo Ci dziękuję, przejrzałam na razie pobieżnie, ale już widzę, że będzie dobrze:) Super strona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma za co :) ja bardzo często z niej korzystam, bo sama jestem alergikiem i moje dziecko pewnie też będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze deserki sojowe? Takie niby jogurty. Moja Mala chcetnie wcina:) No i kisiele z dodatkiem kaszki Sinlac. Zawsze to wapno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wapniem nie ma problemu, bo pije bebilon pepti, ja się najbardziej martwię tym, że nie chce jeść mięsa pod żadną postacią, pije jedynie zupę - ale tylko pod postacią krystalicznego wywaru, hrabianka jedna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce sie czepiac
jeśli może żółtko jaja, to moszeż jej upiec ciasto kruche na margarynie bezmlecznej - tam daje się tylko żółtko. Ponad to w sklepach ze zdrową żywnością dostaniesz cz=iastka bez mleka i jaj. Co do obiadów, to moje dziecko np uwielbia krupnik, gotuję taki dość gęsty i w sumie to bardziej jak danie niż zupa. Acha ja robię z kaszą jaglaną a nie gryczną. U nas na śniadanie hitem okazały się takie zwykłe płatki owsiane, gotowane na wodzie i potem dodaję śliwkę ze słoiczka. Super smakuje, nawet Młodej podżeram. A próbowałaś dawać do obiadu mięsko ze słoika gerber? to taka maziowata pasta i jak dobrze pomieszasz z resztą obiadku to moze nie wyczuje. Jest indyk i kurczak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę wypróbować te przepisy, bo idą święta, a nie chcę żeby mała patrzyła jak pies na kość jak my jemy ciasto :) Z mięsem to ona ma tak jakoś fanaberyjnie, są okresy, że zje w zupie - kroję na drobne kawałeczki i jeszcze przecieram na sitku, no obłęd, no a ostatnio znowu był bunt. A słoiczki musiałam odstawić już dawno, bo powodowały odruch wymiotny Ale wczoraj był sukces! Zachowałam się bardzo niepedagogicznie, bo ugotowałam jej właśnie krupnik, dałam kupę mięsa, posadziłam córę na kolanach i oglądając Reksia wrąbała wszystko, bez mrugnięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alpro Soya
Polecam produkty sojowe :) Wbrew pozorom nadają sie bardzo dobrze do przygotowywania potraw i posiłków i można je wykorzystac na wiele sposobów. Np. zupa z dyni z koperkiem (4 porcje): 1 kg dyni oliwa z oliwek 3 ząbki czosnku, drobno posiekane 1 duża cebula, drobno pokrojona 750 ml napoju sojowego Alpro bez cukru i soli 200g świeżego kopru 1 kostka bulionowa z ziołami pieprz czarny sól Świeży koperek do dekoracji i posypania Obierz dynię, usuń pestki i pokrój w kostkę. Na patelnię wlej oliwę i podsmaż czosnek z cebulą. Dodaj dynię i odrobinę napoju sojowego Alpro. Gotuj pod przykryciem przez 5 minut. Dodaj posiekany koperek, kostkę bulionową oraz pozostałą część napoju sojowego Alpro i gotuj przez 20 minut. Przypraw pieprzem i solą. Nie miksuj. Podaj posypaną świeżym koperkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×