Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paaaaacia

praca na umowe a staż

Polecane posty

Gość paaaaacia

Witam Mam pytanie odnośnie stażu. czy jeśli nie będzie już wrzesień/październik dotacji na staże to czy jeśli pracodawca który chce mnie wziąć na staż z urzędu zatrudni mnie na 3 miesiące np to czy ja po tym czasie mogę ubiegać się o kontynuacje stażu z dofinansowań urzędu pracy???(bo od nowego roku będzie prawdopodobnie nowa pula a siedzieć w domu przez ten czas jest trochę marnotrawstwem czasu) a i jeszcze jedno.. czy i gdzie można dowiedzieć się kiedy będą rozpatrywane wnioski o staże z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki???? bo w urzędach twierdzą że "trudno powiedzieć"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joojjjjjjjjj
żeby dostać staż musisz być bezrobotna - a skoro bedziesz mieć prace to niebędziesz zarejestrowana jako bezrobotna więc to się wyklucza wzajemnie... a w moim UP to jak wniosek o staż jest rozpatrzony pozytywnie to oni podają date stażu i się na niego czeka i tyle - a z tego co wiem to UP dostaje kase jakoś teraz w okolicach marca i rozdziela na staże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwinka83*83
nie, staz dostaja bezrobotni i to w firmie(urzedzie) gdzie wczesniej nie pracowali!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaaaacia
mi chodzi o to czy moge potem po np dwuch miesiacach pracy na stażu płatnym w tej aptece zwolnic sie i zarejestrować jako bezrobotna i apteka bedzie skladać w tedy wniosek o stażyste i czy w tedy mimo ze pracowałam na umowe o prace przez 2 tyg przystługuje mi dalej staż jak juz nie bede pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joojjjjjjj
no ale pracodawca jak złozy wniosek o staż dopiero wtedy to zanim go rozpatrzą i środki przeznaczą to mina długie miesiące - dlatego powinno się wczesniej składac wnioski - najlepiej z początkiem roku i czekać aż przydzielą staż a nie liczyć że w 2 tyg załatwi się wszystko - a pozatym jak sobie to wyobrażasz że dasz przy rejestracji do bezrobocia świadectwo pracy tego samego pracodawcy co cię chce na staż przyjąć? to jakoś głupio wyjdzie ... najlepsze rozwiązanie to złozyć wniosek o staż z zaznaczeniem że chce własnie ciebie a ty rób u niego na czarno i czekaj aż staż się zacznie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaaaacia
no moja sytuacja wygląda tak. kończe technika farmaceutycznego w czerwcu a dostane dyplom końcem sierpnia wiec moge ubiegac sie o staż od września. niestety moge go zaczac od października gdyz wyjeżdzam do niemiec na miesiac koncem sierpnia i tu zaczynaja sie komplikacje... kiedy ma pracodawca ktory mnie chce zatrudnić złożyć papiery bo w urzedzie mowia że czeka sie miesiac;/ wpisac mnie na ta karte stażystow nie może bo musze byc zarejestrowana a jak bede zarejestrowana to nie bede mogla wyjechac... boje sie że nie bedzie juz wtym czasie pieniążków na staż ... z urzedu napewno nie bedzie ale chodiz mi o tą dotacje niby stypendialną z uni europejskiej ktora jest przyznawana póżniej ale nikt nie wie kiedy... nie wiem teraz jak to zrobić by było dobrze i nie musiec czekać do marca na staż kiedy beda pieniądze... na czarno mnie przyjac nie moze bo to apteka tak sie nie da a znowu z tego co piszecie zatrudnić sie u niego na 3 miesiace po czym zwolnić i dostać zstaż z urzedu tez sie nie da;/ i co tu zrobić;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×