Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

starrr

Prawdziwy rosół

Polecane posty

Kilka razy próbowałam ugotować pyszny pachnący rosół i nic. Nie wiem czy to kwestia jakości mięsa czy warzyw, proporcji składników, ale czegoś w nim brakuje... Jak gotujecie PRAWDZIWY rosół? Dodam, że chodzi mi o przepisy BEZ KONSERWANTÓW, kostek, vegety i innych ulepszaczy. Prawdziwe przyprawy górą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to dodatj pelno
warzyw: pietruszki, marchewki najwiecej, selera, pora i gotuj na malym ogniu najpierw mieso wloz do wody bez warzyw tak by zebrac wszystkie szumowiny a pozniej wkladasz warzywa, delikatnie solisz gotujesz na bardzo malutkim ogniu, kilka godzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno wołowego miesa dodaj.....noi i udko np z kurczaka........pycha.......warzywa ...podstawa....musi8sz doprawić np magi............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Pokrojona kura lub kurczak ,kawałeczek wołowiny rosołowej .Jak kurczak sklepowy to dobrze jest dodać skrzydło z indyka,szyjkę ,ze 2 wątrobki,żołądek ,Wszystko zalewam zimną wodą solę i zagotowuję.Następnie zbieram szumowiny i zmniejszam gaz.Woda ma tylko mrugać .Dodaję pieprz w ziarnkach,ze 3 kulki ziela ang. kawałek liścia laurowego .Teraz kolej na włoszczyznę .Pietruszka,kawałek selera, marchewki(nie za dużo ,bo wyjdzie za słodki) por.Oddzielnie wiążę w pęczek liść selera.pora i pietruszki no i obowiązkowo lubczyk (maggi)ale to latem jak wszystko jest świeże.dodaję opaloną cebulę i mój patent łuski z drugiej cebuli tak dla koloru,ząbek czosnku,czasem suszony grzybek.Wszystko gotuje się samo na jak najmniejszym ogniu bez pokrywki ok 3 godzin.Ugotowany tak rosół jest klarowny ,tylko nie można go już przy podgrzewaniu zagotować.Potem tylko makaron własnej roboty:-) natka pietruszki ,plasterki marchewki i gorący rosołek.A jak coś jeszcze zostanie to oczywiście na drugi dzień na rosole pomidorowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Rosół jest najlepszy z kury, dużo warzyw i wspaniały aromat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, jutro wypróbuję. Problem jak się chyba okazuje tkwił w szumowinach, braku mięsa wołowego i zbyt krótkim czasie gotowania, ale to się jutro okaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem kulinarnym dziobakiem i nadal mam pytania: 1. mięso zalewać zimna wodą czy wrzucać na wrzątek. 2. jaką proporcją sie tak mniej wiecej kierować w mięsie: jeśli użyję ćwiartki kurczaka to ile wołowego (i jakiego, pewnie pani w mięsnym poprosi o sprecyzowanie o którą część krowy mi chodzi :D) 3. Ile wody dajecie? Tak na oko pewnie ;)? 4. Co to znaczy podprażona na palniku cebulka??? Bez tłuszczu/ na maśle zwyczajnie na patelni??? Uff...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Mięso i warzywa zalewac zimną wodą- mają oddać jak najwięcej dobrego wodzie (odrotnie postępuje się w przypadku warzy na sałatki i ziemniaków-te maja zachowac w sobie jak najwięcej i wrzuca sie na wrzątek) 2.Panią w mięsnym powiadomic, że na rosól i coś doradzi :) A ludzie różnie robią- niektórzy z ochłapów- bo tanie i nic innego z tego sie zrobić nie da, inni dają pieczeniowe 3.Wody tyle, by warzywa i mięso było zakryte. Rozcieńczyć zawsze można, a jeśli będzie zbyt cienki to już tylko chemia pomoże :( 4. Cebulę można przygotowac na 2 sposoby pokroić ją na platry i na suchej, gorącej patelni smażyć, aż zrobi się brązowa, a nawet miejscami czarna- upierdliwe jest potem mycie tej patalni :( lub sposób prostrzy-opalić wbita na widelec cebule nad gazem-to zajmuje trochę czasu i samo w sobie jest upierdliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosół koniecznie z kury i wołowiny rosołowej!! do tego przypalona cebula (kłade ją na palniku, nie straszny mi ten smrodek ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze te proporcje mięsne: jak się ma kura do krowy :)? 2:1? 3:1? Dzięki za cierpliwość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×