Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kotka Mruczurotka

Trzynastka- jak to jest z jej naliczaniem???

Polecane posty

Hej! Może orientuje się ktoś, jak to jest z naliczaniem trzynastki w tzw. budżetówce? Szukam ustaw po necie, ale wiadomo, zawiłe to wszystko... Chodzi mi o to, że dwa lata temu rozpoczęłam pracę w nowym miejscu i dostałam tam wszystkie dodatki w stylu trzynastka właśnie i grusza. Wtedy się nie orientowałam tak dobrze i nawet mnie zaskoczyła ta kasa. :) Od września pracuję w innym miejscu, ale w tej samej branży i okazuje się, że gmina uznała, że ponieważ pracuję pierwszy rok, to trzynastka mi się nie należy... Czyż tego nie reguluje ustawa dla wszystkich taka sama? Dlaczego jedna gmina mi wypłacała, a druga nie? Orientuje się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chahachahachaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frytki Ci podać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frytki...
:D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt... To nie temat o zapachu w cipce... Ale może jest tu ktoś, kto pomoże. Z ustawy wynikałby, że jednak powinnam ją dostać, ale nie chce mi się wierzyć, że dotychczas by nie wypłacali w pierwszym roku pracy i nikt się nie kapnął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art. 2. 1. Pracownik nabywa prawo do wynagrodzenia rocznego w pełnej wysokości po przepracowaniu u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego. 2. Pracownik, który nie przepracował u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego, nabywa prawo do wynagrodzenia rocznego w wysokości proporcjonalnej do okresu przepracowanego, pod warunkiem, że okres ten wynosi co najmniej 6 miesięcy. A u mnie wynosi 7 msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest wynagrodzenie roczne tylko jakby bonus... ale ja sie nie znam, a mysle, ze inne osoby przyjdza na ten temat powylewac frustracje. Naprawde zapytaj na forum prawnym, bedziesz potraktowana powazniej. Mysle ze te przepisy sa niedograne i mozna je roznie interpretowac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e kadrowa
Jeżeli pracujesz od września w nowej pracy i nie jesteś nauczycielem to trzynastka Ci się nie należy, trzeba przepracować efektywnie minimum pół roku. Za to z poprzedniej pracy powinnaś dostać proporcjonalnie za 8 miesięcy, pod warunkiem, że nie korzystałaś długo ze zwolnienia lekarskiego /ponad dwa miesiące/. Mogę przesłać Ci rozporządzenie, bo na forum to za długie. Możesz zadawać pytania na ten temat, na wszystkie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13 w burżetówce
:D 13 to 8,5% rocznego zarobku po odliczeniu wszystkich chorobowych. czyli np jeśli zarobiłaś 30000 w roku to 13=2550 brutto :) 13 możesz dostać pod warunkiem przepracowania pół roku ale. Jeśli np zaczęłaś pracę od 3 lipca bo 1 i 2 to była sobota to na umowie masz od dnia roboczego bo przeciez nie zatrudnili cię w sobotę :) więc w tym przypadku 13 się nie należy. U nas takie przypadki były i niestety pracownik nie otrzymał 13 . Poza tym to co jeszcze chcesz wiedzieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13 w budżetówce
rany - w budżetówce miało być :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem nauczycielem... I nic z tego nie rozumiem. W poprzedniej szkole dostawaliśmy trzynastki tak po koniec roku szkolnego. W pierwszym roku pracy dostałam za kilka miesięcy, bo wiadomo, nie przepracowałam całego roku, ale ponad pół, więc za to dostałam. Teraz jestem zatrudniona od września w innej szkole. Byłam pewna, że odstanę, a tutaj mnie oświecono, że mi się nie należy, bo pracuję pierwszy rok. Ksiądz, który był zatrudniony w zeszłym roku, też nie dostał i babka od angielskiego też. Ale mi to nie pasuje i według ustawy, powinnam dostać chociaż za pół roku. Tutaj trzynastki wypłacają do końca marca. Ja nie jestem osobą przebojową i nie chce się upominać. Czy może być tak, że gmina ma jakieś swoje indywidualne zasady? Dodam, że sytuacja naszej szkoły jest bardzo zła. Wypłacono te trzynastki w ostatniej chwili, ale za to, że nam je wypłacili w terminie, nie dostaniemy pensji tylko mamy czekać kiedy będą. Ja trzynastki nie dostałam, więc jestem bez kasy przed świętami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13 w budżetówce
z tego co wiem to zasadą jest , że 13 pensja ma być wypłacona obowiązkowo do końca marca. Więc muszą wam zapłacić 13 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wypłacili wszystkim oprócz mnie i bibliotekarza, który też od września 2009 jest zatrudniony... A może to ma być pół roku z roku kalendarzowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e kadrowa
Jeżeli jesteś nauczycielem i w roku 2009 pracowałaś cały rok ale w trakcie roku zmieniłaś pracę czyli w jednej szkole do 31.08 a w drugiej od 01.09 to w obu szkołach należy Ci się trzynastka lecz proporcjonalnie do przepracowanego okresu. Co do wypłaty 13- ki, to w szkole, w której rozwiązałaś umowę mogli wypłacić Ci z końcem roku szkolnego /czyli w dniu rozwiązania umowy o pracę/, ale w nowej pracy termin wypłaty jest do końca marca. Trzynastkę wypłaca się do końca marca za rok poprzedni i liczy się rok kalendarzowy a nie szkolny. W roku 2010 otrzymujemy "13" za rok 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak by mi się nie należy bo z roku 2009 w obecnej szkole przepracowałam tylko 4 miesiące... Więc te miesiące przepadają chyba? Bo pól roku jest w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e kadrowa
Dz.U.97.160.1080 USTAWA z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej. (Dz. U. z dnia 29 grudnia 1997 r.) Art.1.1.Ustawa określa zasady nabywania prawa oraz ustalania wysokości i wypłacania dodatkowego wynagrodzenia rocznego dla pracowników jednostek sfery budżetowej, zwanego dalej "wynagrodzeniem rocznym". 2.Przez użyte w ust. 1 określenie "pracownicy jednostek sfery budżetowej" rozumie się pracowników: 1)państwowych jednostek sfery budżetowej, dla których środki na wynagrodzenia są kształtowane na podstawie odrębnej ustawy; 2)(1) zatrudnionych w urzędach organów władzy publicznej, kontroli, ochrony prawa oraz sądach i trybunałach, wymienionych w art. 139 ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240); 3)(2) samorządowych jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych prowadzących gospodarkę finansową na zasadach określonych w ustawie wymienionej w pkt 2; 4)biur poselskich, senatorskich lub poselsko-senatorskich oraz klubów, kół albo zespołów parlamentarnych. 3.(3) Przepisów ustawy nie stosuje się do: 1)osób, o których mowa w: a)art. 2 ustawy z dnia 31 lipca 1981 r. o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe (Dz. U. Nr 20, poz. 101, z późn. zm.), b)(4) (utraciła moc), 2)(5) żołnierzy oraz funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Celnej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Biura Ochrony Rządu. informacje o jednostce orzeczenia sądów projekty ustaw Art.2.1.Pracownik nabywa prawo do wynagrodzenia rocznego w pełnej wysokości po przepracowaniu u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego. 2.Pracownik, który nie przepracował u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego, nabywa prawo do wynagrodzenia rocznego w wysokości proporcjonalnej do okresu przepracowanego, pod warunkiem, że okres ten wynosi co najmniej 6 miesięcy. 3.Przepracowanie co najmniej 6 miesięcy warunkujących nabycie prawa do wynagrodzenia rocznego nie jest wymagane w przypadkach: 1)nawiązania stosunku pracy w trakcie roku kalendarzowego z nauczycielem i nauczycielem akademickim zgodnie z organizacją pracy szkoły (szkoły wyższej), 2)zatrudnienia pracownika do pracy sezonowej, jeżeli umowa o pracę została zawarta na sezon trwający nie krócej niż trzy miesiące, 3)(6) powołania pracownika do czynnej służby wojskowej albo skierowania do odbycia służby zastępczej, 4)rozwiązania stosunku pracy w związku z: a)przejściem na emeryturę, rentę szkoleniową albo rentę z tytułu niezdolności do pracy lub świadczenie rehabilitacyjne, b)przeniesieniem służbowym, powołaniem lub wyborem, c)likwidacją pracodawcy albo zmniejszeniem zatrudnienia z przyczyn dotyczących pracodawcy, d)likwidacją jednostki organizacyjnej pracodawcy lub jej reorganizacją, 5)podjęcia zatrudnienia: a)w wyniku przeniesienia służbowego, b)na podstawie powołania lub wyboru, c)w związku z likwidacją poprzedniego pracodawcy albo ze zmniejszeniem zatrudnienia z przyczyn dotyczących tego pracodawcy, d)w związku z likwidacją jednostki organizacyjnej poprzedniego pracodawcy lub jej reorganizacją, e)(7) po zwolnieniu z czynnej służby wojskowej albo po odbyciu służby zastępczej, 6)korzystania: a)z urlopu wychowawczego, b)z urlopu dla poratowania zdrowia, c)przez nauczyciela lub nauczyciela akademickiego z urlopu do celów naukowych, artystycznych lub kształcenia zawodowego, 7)wygaśnięcia stosunku pracy w związku ze śmiercią pracownika. informacje o jednostce orzeczenia sądów pisma urzędowe Art.3.Pracownik nie nabywa prawa do wynagrodzenia rocznego w przypadkach: 1)nie usprawiedliwionej nieobecności w pracy trwającej dłużej niż dwa dni, 2)stawienia się do pracy lub przebywania w pracy w stanie nietrzeźwości, 3)wymierzenia pracownikowi kary dyscyplinarnej wydalenia z pracy lub ze służby, 4)rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. Art.4.1.(8) Wynagrodzenie roczne ustala się w wysokości 8,5% sumy wynagrodzenia za pracę otrzymanego przez pracownika w ciągu roku kalendarzowego, za który przysługuje to wynagrodzenie, uwzględniając wynagrodzenie i inne świadczenia ze stosunku pracy przyjmowane do obliczenia ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy, a także wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy oraz wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy przysługujące pracownikowi, który podjął pracę w wyniku przywrócenia do pracy. 2.W przypadkach, o których mowa w art. 2 ust. 3, wysokość wynagrodzenia rocznego ustala się proporcjonalnie do okresu przepracowanego u danego pracodawcy. informacje o jednostce orzeczenia sądów Art.5.1.Wynagrodzenie roczne jest wypłacane z wyodrębnionych na ten cel środków na wynagrodzenia. 2.Wynagrodzenie roczne wypłaca się, z zastrzeżeniem ust. 3, nie później niż w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku kalendarzowego następującego po roku, za który przysługuje to wynagrodzenie. 3.Pracownikowi, z którym rozwiązano stosunek pracy w związku z likwidacją pracodawcy, wynagrodzenie roczne wypłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy. Art.6.Ilekroć w przepisach prawa jest mowa o "nagrodzie z zakładowego funduszu nagród" dla pracowników wymienionych w art. 1 ust. 2, oznacza to "dodatkowe wynagrodzenie roczne dla pracowników jednostek sfery budżetowej". informacje o jednostce orzeczenia sądów Art.7.Roczną nagrodę z zakładowego funduszu nagród za 1997 r. wypłaca się zgodnie z przepisami ustawy wymienionej w art. 9. Art.8.W ustawie z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora (Dz. U. Nr 73, poz. 350 i Nr 137, poz. 638 oraz z 1997 r. Nr 28, poz. 153, Nr 98, poz. 604, Nr 106, poz. 679 i Nr 121, poz. 770) wprowadza się następujące zmiany: 1)w art. 18 w ust. 4 po wyrazach "wieloletnią pracę" dodaje się wyrazy ", dodatkowego wynagrodzenia rocznego", 2)w art. 23 w ust. 6 po wyrazach "wieloletnią pracę" dodaje się wyrazy ", dodatkowego wynagrodzenia rocznego". Art.9.Traci moc ustawa z dnia 10 lipca 1985 r. o rocznych nagrodach z zakładowego funduszu nagród w państwowych jednostkach organizacyjnych nie będących przedsiębiorstwami państwowymi (Dz. U. Nr 32, poz. 141, z 1989 r. Nr 35, poz. 192 i z 1991 r. Nr 104, poz. 450). Art.10.Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1998 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e kadrowa
Praca nauczyciela jest wyjątkiem i jeżeli pracujesz od 01.09 to za cztery miesiące Ci się należy bo jesteś zatrudniona zgodnie z organizacja pracy szkoły /organizacja roku szkolnego - od września do sierpnia/. Na 100% się należy. 3.Przepracowanie co najmniej 6 miesięcy warunkujących nabycie prawa do wynagrodzenia rocznego nie jest wymagane w przypadkach: 1)nawiązania stosunku pracy w trakcie roku kalendarzowego z nauczycielem i nauczycielem akademickim zgodnie z organizacją pracy szkoły (szkoły wyższej),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, mam tę ustawę, i nadal wydaje mi się, że czegoś chyba w niej nie rozumiem. Boję się wygłupić. Nasz ksiądz jest wykształconym człowiekiem, nie dałby się zrobić i nie dostał w zeszłym roku i nie protestował... Nie wiem czy iść do nich czy nie... Poza tym teraz to już chyba za późno... Gdyby wypłacali wcześniej, to bym się za to wzięła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e kadrowa
Pracuje w placówce oświatowej i co do 13 wszystko mam w małym palcu i jeżeli przepracowałaś te 4 miesiące na stanowisku nauczyciela 13 Ci się należy. Jak masz wątpliwości pytaj, ale dopiero jutro odpowiem, bo mam wyjazd i wrócę późno. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e kadrowa
A i jeszcze jedno, masz 3 lata na dopominanie się swego /przepisy kodeksu cywilnego/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym była lesbijką ;) Boję się tylko, że przeze mnie może wyjść niekompetencja księgowej i potem mnie wywalą ze szkoły albo będą robili jakieś problemy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e kadrowa
Zaglądam i słucham, co chciałabyś jeszcze wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×