Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość margo210

jakie wino na wesele?

Polecane posty

Spytaj się gości jakie lubią. Kup kilka butelek i sprawdź co Tobie smakuje. Jest to naprawdę indywidualna sprawa smaku i gustu. Już padła tak nazwa wina niemieckiego Black Tower ja je akurat lubie. Wcześniej ktoś pisał o Mołdawski Kagorze bardzo słodkie wino deserowe (klasztorne) i dość ciężkie, do obiadu na pewno się nie nadaje. Jednak Kagor jako Aperitif lub wino do deseru jak najbardziej, lubię go za smak owoców leśnych. Reasumując win jest mnóstwo i tak samo jest z gustami. Poszukaj co Tobie smakuje. Ja ze swojej strony polecam jeszcze zawieszki na wino http://www.kolaczasu.pl/pl/produkty/a008001b/s108/18/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Pisałam już w innym wątku, że uwielbiam wino Mogen David, kilku innych użytkowników też je proponowało. Jak najbardziej się przychylam. Mogen David będzie świetnym wyborem na wesele. Polecam mój ulubiony sklep z winami: euro-wino.pl. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ostatnie wakacje moja siostra wychodziła za maż, przygotowań było co nie miara i oczywiscie problem jaki alkohol skad i ile? i musze przyznac rozmowy były długie i wyliczylismy ze vódki 0,5l na głowe bedzie okej a dopełnimy to winem około 300ml na osobe, wyszło idealnie bo tak jak załozylismy jedni pili wino i tylko wino które nam przywieżli z http://sklep.twojawinnica.pl/ a vódka to czywistość przy takich okazjach, tańce toasty itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazureczka
Mogę poradzić, żeby oprócz wina kupić także piwo. Na moim weselu postawiliśmy na stole wiejskim różne piwa regionalne, które kupiliśmy w hurtowni Plams z Suchowoli i okazało się to naprawdę strzałem w dziesiątkę!! Dodatkowo był też bimberek :D Gościom się to jednak ciągle podoba. A co do wina to kupiliśmy takie niezbyt wyszukane za ok 15-20 zł. Sami takie pijamy, więc rodzina raczej nie mogła być zawiedziona, a jeśli coś komuś nie pasowało, to zawsze tacy się znajdą - trudno. Chociaż prawda, że chcielibyśmy aby wszyscy nasi goście byli zadowoleni. A wino kupiłam białe, czerwone i różowe - każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robb_stark
Może spróbuj poszukać wina na portalu www.winoitalia.com.pl . Ja zamawiałem od nich raz, bo szukałem prezentu i jestem zadowolony. Wino kupiłem za niecałe dwie stówki, pochodziło z winnicy z okolic Trydentu. Ponoć było smaczne, ale sam nie miałem okazji skosztować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maślaki może patrzcie na daty co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apollonos
Raczej radzę celować w ciekawe pozycje i taki dobór win, abyście mieli zestaw pod różne potrawy. Przecież tak właśnie powinno być dobierane wino - inne pod potrawy słodkie, a inne pod ostre. Warto mieć też wino ekologiczne, bez pestycydów. Nie wiecie jakie oczekiwania mają goście - a jeśli chodzi o cały zestaw to najlepiej zgłosić się do Centrum Wina, u nas w Gliwicach mają sklep w galerii, pewnie w innych miastach podobnie. Wina można przed zakupem spróbować i na pewno wam podpowiedzą co się najczęściej sprawdza na weselach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gardzien
Jeśli chodzi o Centrum Wina i dopasowania - u nas na imprezie pojawiła się jagnięcina ze słodkimi ziemniakami. I to był chyba pierwszy raz kiedy zauważyłam, że faktycznie wino z konkretną potrawą smakuje całkiem inaczej. Bo Zinfandel nie smakował mi pity bez towarzystwa, a jednak z tym daniem to było coś genialnego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stawiałabym na delikatne wina białe lub różowe, ewentualnie kilka butelek czerwonego. Dobrym wyborem jest zakup np. wina AU Verdejo. W ustach bardzo żywe i mineralne z przewagą aromatów owoców cytrusowych, miękkie i soczyste. Można je kupić za 34 zł za butelkę na dekanter.pl więc cena również jest przyziemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem dobrym wyborem będzie zakup białego półwytrawnego wina bo takie zazwyczaj każdy pija. Proponowałbym zakup wina AU Verdejo, które jest bardzo smaczne i pasuje do wielu delikatnych dań czy też sałatek. Wino kosztuje 35 zł na dekanter.pl co moim zdaniem jest dobrą kwotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia_wrzesień
A co myślicie o winie musującym? powinno być tylko na wejściu, czy do popijania też? Ja lubię bąbelki, więc bym chciała.. Oprócz tego na pewno białe i czerwone, ale nie wiem, z jakiego przedziału cenowego? Znalazłam np. coś takiego: http://wineavenue24.pl/wine-bottle/wino-riebeek-cellars-chenin-blanc Chyba wino z przeceny będzie lepsze niż takie z marketu za kilkanaście złotych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pyszne wina ma ten sklep https://winezja.pl/. Często widzę jakieś wyprzedaże, więc warto zaglądać. Mają wykwitnę produkty. Mi najbardziej smakuje delikatne western cape.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosmooosik
również zamawiam wina online, jednym z moich ulubionych sklepów jest http://www.wina.com.pl/ najczęściej kupuję hiszpańskie czerwone wina, albo wina musujące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×