Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BlekitOka

Mieszkanie po babci czy mogę je wykupic?nie będąc w nim zameldowanym

Polecane posty

Babcia jest w domu starców mieszkanie nie jest na nią wykupione, W mieszkaniu jest zameldowana tylko babcia. Czy w tej sytuacji wnuczka ma prawo je wykupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexxxxxyyyyy
to jest mieszkanie spodzielcze? czy komunalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexxxxxyyyyy
niech twoja babcia je wykupi, Ty nie bedziesz mogła, ona musi sie podpisywac wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obrzydliwe wklęsłe
nie, nie możesz. Dopóki babcia żyje to są dwie opcje: 1) przepis mieszkania przez babcię na ciebie 2) sprzedaż przez babcię mieszkanie tobie jako osoba zameldowana masz prawo pierwokupu po śmierci właściciela mieszkania, czyli babci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawet jezeli jest to
mieszkanie wlasnosciowe babci ,nie mozesz go wykupic. Musi byc akt wlasnosci na ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obrzydliwe wklęsłe
nie doczytałam, można zrobić tak, dacie kasę, babcia podpisze gdzie trzeba a potem ci fikcyjnie sprzeda albo przepisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexxxxxyyyyy
to Twoja babcia musi je wykupić, bo jezeli nie wykupi , to nawet po jej śmierci nie bedziesz miała do niego prawa, spodzielnia je weźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babcia w domu starców i niespełna trochę rozumu.. Mam ojca co by był na pierwszym miejscu na odziedziczenie( alkoholik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o spoldzielczym calkowicie
zapomnij,pierwokup ma spoldzielnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexxxxxyyyyy
ale mieszkania niewykupionego nie można dziedziczyć, zwłaszcza jak sie tam nie mieszka !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexxxxxyyyyy
spódzielnia po smierci babci zabierze to mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam mieszkanie zdac spółdzielni ale przemyślałam sprawę i bym ja je chciała wykupic na przyszłośc dzieciakowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obrzydliwe wklęsłe
to prawda, po śmierci lokatora mieszkanie wraca do spółdzielni Jeśli babcia jest ubezwłasnowolniona to raczej kiszka, chyba że jej opiekun prawny podejmie decyzję o kupnie mieszkania, ale nie wiem, czy na tyle posiada kompetencji prawnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze jedno mieszkania
spoldzielczego nie dziedziczy sie ,ani nie dostaje w spadku.Nawet jezeli jest tam ktos zameldowany oprocz babci,to spoldzielnia moze podjac decyzje o pozostaniu ale nie musi .Poza tym wiaze sie to z kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexxxxxyyyyy
ja bym Ci proponowała sięgnąc rady prawnika albo poprostu udać się do spodzielni, tam przedstawić sprawe i zobaczyć co powiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babcia jest już nie zdatna do podejmowania decyzji nie wykupiła mieszkania. Ojciec alkoholik by nie dopuścił do tego żeby babcia mi je przepisała... Jak babcia trafiła do domu starców opróżniłam wyczyściłam całe mieszkanie i miałam mieszkanie oddac spółdzilni ale po przemyśleniu kilku spraw bym je chciała kupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexxxxxyyyyy
jak babcia jest niesprawna, to nic nie zrobisz...........to ona moze wylupić to mieszkanie i tylko ona. Naprawde udaj sie do tej spodzielni, porozmawiaj , moze coś Ci doradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psoak
Idź lepiej do spółdzielni i popytaj,uzyskasz informacje u źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amaletta
mieszkania spółdzielczego nie oddaje się spółdzielni, a juz na pewno nie za darmo... do końca czerwca jest "wykup za złotówkę" - jesli babcia nie ma zaległosci czynszowych może to mieszkanie (ona) wykupić za kwotę rzędu tysiąca złotych (łącznie z opłatami notarialnymi) jesli jednak zdecydujecie się na oddanie lokalu spółdzielni, to spółdzielnia powinna zwrócic babci tzw, wkład mieszkaniowy, który trzeba było wnieść aby stać się lokatorem mieszkania spółdzielczegi i członkiem spółdzielni mieszkaniowej - w praktyce jest to prawie cena mieszkania na wolnym rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×