Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nadzieja86

ZASIŁEK POGRZEBOWY-URODZENIE MARTWEGO DZIECKA

Polecane posty

W marcu tego roku poroniłam.W szpitalu wymagali,żeby jechać do usc i odebrać akt urodzenia z adnotacją,że dziecko zostało martwo urodzone.Chciałam zapytać,czy przysługuje nam z ZUSu zasiłek pogrzebowy,jeśli zarodka nie mieliśmy i co za tym idzie,nie było pogrzebu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że kiedy pochowa się dziecko, to trzeba isc z aktem zgonu i wtedy otrzymuje się 6 tys. lub 9, ale raczej 6 jak mnie pamięć nie myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo nie mieliśmy zarodka, poroniłam w ubikacji:(Dlatego pytam,czy też nam przysługuje ten zasiłek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty gadasz
na zarodki zasiłek nie przysługuje, który to był miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz ten akt urodzenia
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko nie zostalo martwo
urodzone tylko poronilas... jest roznica. w takim wypadku nie nalezy sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poroniłam w 6tc.Też byłam w szoku,jak się dowiedziałam,że muszę załatwić ten akt!Podobno od roku wszedł taki przepis,że obojętnie w którym tyg.ciąży się ją utraci,powinno się taki akt ur z tą adnotacją załatwić,ponieważ zarodek od momentu poczęcia,jest traktowany jak istota ludzka!Ale już się zorientowałam,ze to zależy od szpitala!Mało kto o tym słyszał,ale jestem przykładem,że jednak tak trzeba było zrobić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poroniłam w 6tc.Też byłam w szoku,jak się dowiedziałam,że muszę załatwić ten akt!Podobno od roku wszedł taki przepis,że obojętnie w którym tyg.ciąży się ją utraci,powinno się taki akt ur z tą adnotacją załatwić,ponieważ zarodek od momentu poczęcia,jest traktowany jak istota ludzka!Ale już się zorientowałam,ze to zależy od szpitala!Mało kto o tym słyszał,ale jestem przykładem,że jednak tak trzeba było zrobić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale co sie stanie jak nie
bedziesz miala tego papierka?? Ja poronilam tez. Ale to 2 miesiac byl dopiero, w domu, nawet nie bylam u lekarza. To mialam moze popylac po jakis smieszny kwitek na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja widzę,że to od szpitala zależy.W usc mi powiedzieli,ze jakbyśmy się nie wstawili tam,to oni by nas wzywali.Jeśli Tobie w szpitalu nic takiego nie mówili,to sie nawet nie musisz o to chyba pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za paranoja
Ty poronilas ,a nie urodzilaś martwe dziecko,tytuł nie na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty chyba w psychiatryku byłaś
na urojoną ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam,że tu są poważni ludzie!Jaki sens byłby w tym,żebym to zmyśliła?Ale jak ktoś się nie orientuje w temacie,to moze lepiej,niech się w ogóle nie wypowiada,bo ciewkawa jestem,jakby się niektóre osoby zachowały na moim miejscu?To nie jest nic przyjemnego,ale niestety mnie to spotkało,więc proszę mi tu z "psychiatrykami"i urojoną ciążą nie wyskakiwać.Jak nie jesteście w temacie,to nie zabierajcie głosu,jeśli Waszym celem jest tylko obrażanie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozwij wodociagi i kanalizacje
o zasilek pogrzebowy skoro sic!zarodek jak sie wypowiadasz o swoim dziecku rzekomo utonąl w ubikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego linku wynika
że rodzice mają PRAWO a nie OBOWIĄZEK. artykuł jest dosyć nowy więc przypuszczam że wiele się w tym nie zmieniło. jeśli przeczytałaś to wiesz, ze prawa do zasiłku pogrzebowego nie masz bo pogrzebu też nie było- nie ma faktur nie ma kasy. możesz jedynie wystąpić o ten urlop macierzyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasilek..
zasilek pogrzebowy przysluguje dziecku martwo urodzonemu, a ZUS za dziecko uznaje pold po 23 tyg. Jesli wczesniej bylo urodzone-poronione to niema pieniedzy zadnych. Radze na onecie poszukac art pt. 22 tyg i 6 dni, wspolczuje z calego serca autorce.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama ANIOŁKA
Witam 22 lipca 2010 urodziłam córeczke-martwą:( smutek,żal są bardzo duże,wiem że takich kobiet jak ja jest wiele,więc proszę o kontakt wszystkie załamane mamy.Moj nr.GG-6084545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety, tak wczesne poronienie, nie jest traktowane, jak narodziny martwego dziecka :( Bardzo wam współczuję dziewczyny. Moja koleżanka rok tyemu też miala taka sytuację. Strasznie to przezywala :( Wtedy dostala od kuzynki książkę, ktora jej i jej mężowi pomogla. jesli dobrze poznaje okladke, to bylo to http://tnij.org/w-otchlani-smierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do wszystkich mam! Niezależnie od czasu poronienia macie swoje prawa! -prawo do rejestracji dziecka w USC -prawo do pochówku dziecka -prawo do zasiłku pogrzebowego (4000 zł) -prawo do urlopu macierzyńskiego (56 dni) Pamiętajcie tylko żeby w szpitalu poinformować o tym, że chcecie z nich skorzystać! Jeżeli ciąża obumarła bardzo wcześnie, możliwe, że będą konieczne badania genetyczne ustalające płeć dziecka (bez tego nie możecie skorzystać z praw). Badanie nie jest drogi i można je sfinasować z zasiłku lub odszkodowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×