Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dorota Rabczeska Majdan Darska

wywar, zupki, jak przygotować?

Polecane posty

Gość Dorota Rabczeska Majdan Darska

Witam. Mój synek jest w 7 m-cu i postanowiłam prócz słoikow zrobić blenderem zupkę. Mam z netu kilka przepisów i okazuje się,ze wjednym napisali gotowac osobno pierś i warzywa i osobno ziemniak. Noa w innym ,że osobno ziemniak ,ale piers i warzywa razem. A w jeszcze innym,że wszystko razem. Moze poprostu nazwa rosołek jest wtedy gdy wszystko razem gotujemy a zwykła zupa kiedy osobno? czy ten ziemniak naprawde osobno musi być? wiem,ze wywar z warzyw dodajemy do miksowania z warzywami, a ile tego selera? ćwiartka? a por? tez odrobinkę? i czy oliwę dodajecie? dziecko jest alergiczne więc masło, mleko odpada.ile dziecko zjada? cały ten większy słoik czy z dwa juz zje? i czy gotując jednąmarchew, piers, ziemniak, seler ( kawałek ),pietruszka(kawałek),kilka brokuł to starczy na raz czy na dwa dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ma skończone 8 miesięcy i robię jedną zupę dla nas wszystkim z tym, ze to co zostanie zmiksowane dla dziecka wyciągam przed dodaniem kostki i innych ulepszaczy. A więc ja gotuje wszystko razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota Rabczeska Majdan Darska
prosze odpowiedzcie mi bo mam metlikw głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestań daj mu lepiej słoik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawka ja
alez masz dilemma ;) zrób tak jak uwazasz za stosowne.. to juz nawet zupy nie moga ugotowac bez porady z kafe :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota Rabczeska Majdan Darska
dlaczego raz gotowac trzeba wszystko razem a raz piszą ze osobno .mam kilka pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej hej
Ja gotuje tak: na wrzącą wodę wrzucam starte na tarce: marchewkę i pietruszkę, do tego pestki z dyni, pokrojonego pora i trochę czerwonej cebuli, selera+ w zależności jaka zupa np. startego czerwonego buraka, lub soczewicę lub brokuły itp. + ziemniak lub ryż lub kasze kukurydzianą, kasze manną lub kaszę jaglaną itp. Do tego przyprawy:kminek, majeranek. Na koniec koper zielony (mrożony), oliwa z oliwek (łyżeczkę). Mięso mam ugotowane osobno,przemielone i zamrożone i dodaję tylko pod koniec gotowania 10 gram. Co drugi dzień zamiast mięsa daję ugotowaną połowę żółtka. Wszystko miksuję blenderem. Dwa razy w tygodniu gotuję zupę rybną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, na początek trzymaj się zasady, że mięso gotujesz osobno-coś wydziela podczas gotowania, ale nie pamiętam, co :-) Warzywa możesz razem, ale weź pod uwagę, że jedne gotują się szybciej, inne woniej. Ostrożnie z selerem, ponieważ bardzo uczula. Ja na samym początku gotowałam córeczce ziemniaka z marchewką, miksowałam, rozcieńczałam wodą z gotowania. Z czasem zaczęłam dodawać pora, mięso, na koniec seler. Odradzam wszystkie strączkowe, bo wywołują wzdęcia. Kukurydzy takie małe dzieci nie trawią, ale możesz kiedyś zmiksowaną dodać do zupki, żeby trochę zmienić jadłospis. Na samym początku dobrze przez kilka dni podawać dziecku to samo- jeśli wyskoczy uczulenie, łatwiej będzie znaleźć przyczynę. U takich maluchów możesz już dodawać do zupy ryż. Ja gotowałam większe porcje i zamrażałam w małych słoiczkach - miałam jedzenia na tydzień :-) A gdy mała podrosła, gotowałam rosołek, dzieliłam go na 3 porcje, jedną zostawiałam czystą, z drugiej robiłam pomidorową, z trzeciej ziemniaczaną, marchewkową, itd. i zamrażałam. Dzięki temu miałam zrobione różnorodne obiadki na 10-14 dni. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota Rabczeska Majdan Darska
ale ile tych warzyw by na7 dnistarczyło zupy? tzn rosołku. Nadal nie wiem dlaczego raz piszą by gotowac wszystko razema raz ze nie. Moze faktycznie lepiej osobno i wywar robic z samych warzyw a potem dodać mięsko ilekko nadal podgotowac? na 7 dni dla 7 miesięcznika to starczy 4 ziemniaki, 4marchwie, z 5 brokułek, cwiartka pietruszki i ćwiartka selera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na początku gotowałam osobno, bo jednak wywar z mięsa jest tłusty, ale jak już syn jadł zupy jakiś czas to zaczęłam gotować razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota Rabczeska Majdan Darska
zapytam jeszcze. nie mamnar razie blendera. Syna ma6,5 m-ca.Poadję mu ze słików jedzonko po 6 m-cu i jest tamryż. Teraz samazrobiłam jarzynowe zupki i do słoiczków wsadziłam i do zamrazalnika.Wyszło z 6 słoików. I pytanie czy jak dokładnie posiekałam widelcem to zje? tam jest ryz i nie jest pewnie tak miękki jakte z oryginalnych słoików.Warzywa widziałam natomiast ze wcale na papkę nie były zmielone tylko dośc drobno posiekane. Chyba nie do końca doś drobno ja posiekałam i się martwię ze zechce te zupki zjesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dowiesz sie jak nie
sprobujesz. Daj mu teraz ze 2-3 lyzeczki i zobaczysz. Moje dziecko ma 9 m-cy i nie zje takiego ryzu. Zupek nie morze, jakos wg mnie smak zmieniaja. Potem trzeba chyba te mala ilosc zagotowac. Juz wole gotowac co 2 dzien. jak masz mikser, to on ma koncowke blendera. No i mozesz przetrzec przez sitko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja juz mam zupki za soba
a gotowalam jakos tak zwyczajnie, nigdy sie nie zastanawialam nad procedura specjalnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ugotuj miesko osobno a warzywa wszystkie razem na parze na metalowym sitku uwierz wtedy dziecko dostaje wszystkie witaminy bo nie zostaja w wywarze no i smakuja lepiej to niewiele pracy a warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×