Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tokina

Drugie spotkanie część druga

Polecane posty

odpoczywaj Banderasku ❤️ ❤️ ❤️ śpij dobrze i nabieraj sił na jutrzejsze kamieniołomy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziołszki u mnie dzisiaj było całkiem ciepło i słonecznie, ale chyba ciśnienie spada, bo czaszka mi dzisiaj pękała:o ale zanim zaczęła pękać;) pół dnia spędziłam z mamcią na sadzeniu iglaków na cmentarzu u taty, ciekawe tylko czy nie zmienią właściciela:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banderasku i inne zainteresowane dziewczynki, we W-u będę 7-9 lipca Terterku pamiętasz? majerankiem płucz gardziołko, kiedyś pomogło, prawda? Bondi czy Toje truskawki sąsłodkie? bo nasze niestety nie za bardzo:o Kosmi wierzę Ci na słowo, bo łazanki to tylko w kształcie rombów:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdążyłam pomalować sobie pazurki u nóg (a przecież to nielada wysiłek;):P ), a Was jak nie było tak nie ma:o macham więc i zawijam kitkę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Pszczółko już Ci odpisałam:) Godzinę temu wróciłam z działki...chce mi się płakać ...nie wiadomo jak się zabrać do porządkowania i doprowadzenia działki do przyzwoitego stanu. Wszystkie meble wyrzucone, ubrania, lodówka ...wsio. W zeszłym roku malowaliśmy cały domek, kupionych było tyle nowych sadzonek😭. Dzisiaj zbierałyśmy muł z podłóg i spłukiwałyśmy wszystko wodą. Wersalkę musieli nam rąbać siekierą bo była tak nasączona wodą...istny smród, bród..... Jak pomyślę o ludziach i ich domkach to serce boli..😭 My na 100% w tym roku nie doprowadzimy tej działki do takiego stanu, żeby można na niej odpoczywać. A komarów masa!!!! Idę do łóżeczka ...ale jeszcze nie idę spać ( wiadomość dla Pszczółki ) Dobrej nocki Wam życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to przepisy na milki way Składniki Ciasto: 2/3 kostki masła lub margaryny 250 g posiekanych orzechów laskowych lub włoskich(ja robiłam bez orzechów) 250 g drobno pokruszonych herbatników czekoladowych lub zwykłych aromat śmietankowy (kilka kropel) Masa: 1 szkl mleka 5 batoników Milky Way 2 łyżki żelatyny (czubate) 2 szkl kremówki 3-4 łyżki cukru Wierzch: 1 duże op. biszkoptów 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej rozpuszczone w 1 szkl gorącej wody 2 tabliczki czekolady mlecznej lub deserowej 4-6 łyżek mleka Ja wierzch zrobiłam z gotowej polewy czekoladowej Ciasto: Masło stopić, letnie wymieszać z orzechami i herbatnikami oraz kilkoma kroplami aromatu śmietankowego. Wyłożyć dno formy 25x38 cm. Dobrze docisnąć. Wstawić do lodówki na 30 minut Mleko zagotować. Do połowy dodać pokrojone batoniki Milky Way i podgrzewać do rozpuszczenia. W drugiej połowie gorącego mleka rozpuścić żelatynę. Przestudzić. Połączyć ją ze śmietaną kremówką ubitą z cukrem. Wymieszać z masą batonikową. Krem wyłożyć na placek. Schłodzić. a galaretki to juz sama od siebie zrobiłam na pisane pod zdjęciem Smacznego ŁASUCH Ciasto 1 ( jasne ): 4 jajka 4 łyżki mąki 4 łyżki cukru łyżeczka proszku do pieczenia kilka kropel olejku cytrynowego Białka ubić z cukrem. Dodawać po jednym żółtku cały czas ubijając. Dodać mąkę przesianą z proszkiem i olejek. Piec w temp. 175C 20-30 minut. Ciasto 2 ( ciemne ): 5 jajek 5 łyżek cukru cukier waniliowy 3 łyżki mąki 2 łyżki kakao 1 łyżeczka proszku do pieczenia Jajka ubić z cukrem i cukrem waniliowym. Mąkę przesiać z kakaem i proszkiem do pieczenia, dodać do jajek. Piec w temp. 175C 20-30 minut. Masa: 2 śmietany kremówki ( razem 500ml ) 3-4 łyżeczki żelatyny 4 łyżki cukru pudru 100g wafelków śmietankowych 100g wafelków czekoladowych Dodatkowo: galaretki truskawkowe 2 ( mogą być inne ) ciastka delicje ok 300g ( 2 paczki ) moja blaszka miała szr=30cm dł=28cm Śmietanę ubić z cukrem pudrem. Wafelki drobno pokroić nożem. Żelatynę rozpuścić w 2 łyżkach wody. Dodać do śmietany. Wsypać wafelki i całość wymieszać. Warstwy: Placek ciemny, połowa masy śmietanowej, placek jasny, druga połowa masy, na górę delicje i galaretki rozpuszczone w 800ml wody. Chłodzić przynajmniej 4 godziny Smacznego ja mam gosci teraz nie dawno wróciłam od mamy ,bo u niej nocuja.Kuzyna widziałam 20lat temu,ale sie ucieszyłam powiedział że sie nie zmieniłam .a jego syn ma 20lat a jego ostatni raz jako bobasa widziałąm,ale fajne uczucie sie teraz spotkać.Kuzyn tez sie nie zmienił pozatym ,ze schudł :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trociniak biszkopt jaki kto umi Krem 1/2l.mleka 1op.cukru waniliowego 1szkl.cukru po 2łyżki mąki ziemniaczanej i pszennej 1kostka masłą Masa jabłkowa 3galaretki agrestowe 1l.wody 5jabłek Wierzch 1 mała paczka wiórek kokosowych 2łyzki masłą i cukru krem-1/2l.mleka odlewamy1/2szkl rozspuszczamy mąki,reszte mleka zagotowujemy z cukrem i cukrem waniliowym,wlewamy mleko z mąką gotujemy,gdy ostygnie mieszamy z kostką masła w 1l.gorącej wody rozspuszczamy galaretki studzimy gdy zacznię tezec dodajemy jabłka starte na dużych oczka i mieszamy biszkopt smarujemy polową budyniu ,wykładamy masę jablkową gdy stęzeje znowu masę budyniową chłodzimy rozstapiamy mało na mleku dodajemy wiórki z cukrem prażymy studzimy i posypujemy ciacho i na trochę do lodówki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichutko na paluszkach wchodze i zaparzam kawusie (_)> (_)> (_)> (_)> (_)> herbatke I_I> I_I> I_I> inusie U> U> U> sprzątam stół bo po wieczornych treningach w pieczeniu Milky Waya, Łasucha i Trociniaka pobojowisko zostało :D Skorupki od jajek, torebeczki po budyniach i galaretkach, pudełka po serkach i śmietanach :P:D no dobra - teraz ostawiam stolik nakryty ze świeżymi kwiatami: http://bi.gazeta.pl/im/8/6478/z6478658X.jpg napojami: http://www.ksiazka-kucharska.pl/img_newsy/223/image2.jpg i małym śniadankiem dla każdego: http://zsi.tech.us.edu.pl/anowak/images/sniadanko.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja Dziewczynki Kochane -- jestem jednak chora :O:O:O Nie udało sie :( i wczoraj w nocy zaczęło mi sie tak lać z nosa, że ło matko 😭 leje mi sie jak z kranu - noc nie przespana - wstałam o 5.00 bo miałm już dość - w pionie jakoś łatwiej oddychać :O buuuuuuu Personalna - Słonko Ty nasze ❤️❤️ ❤️ tak mi zal dzialeczki :( widać jak ją woda zniszczyła - wiem co czujesz ❤️ ❤️ ❤️ POZDRAWIAM wszystkich pięknie i życze miłej niedzieli 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek wszystkim🖐️ Terterku dzięki za kawusię i śniadanko. Zamiast poleżeć szwendasz się po kuchni, weź ibuprom zatoki, będziesz mogła swobodniej oddychać i nie choruj❤️ bo lato za progiem, trzeba kąpieli zażywać i wodnych i słonecznych :D Kosmi dzięki za przepisy, najbardziej przypadł mi trociniak, bo najmniej kaloryczny:D Dziewczynki pamiętamy dzisiaj o wyborach, mam nadzieję że macie w planach spacer do lokali wyborczych:D Miłej niedzieli wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bondi ❤️ poleżałam do 9.00 a teraz musze dyspozycje w kuchni gosposi wydać :D:D:D:P bo na 15.00 mam gości na obiedzie Ale wczoraj już większość prac wykonanych i teraz spoko - zaraz wejde pod prysznic bo wyglądam jak nieszczęście z tym kulfonem spuchniętym i zapluszczonymi oczami :P:D i pójde zagłosować Moja Małża był na 7.00 w kościółku i po drodze oddał głos. Dzieci moje też idą do wyborów POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam 🖐️ stwaiam obiadek na stole rosołek z makaronam (_______________________________________________) oraz ziemniaczki młode z koperkiem @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ do tego udka z kurczaka z piekarnika oraz młoda kapustka zasmażana mam chwilke dla siebie bo jest u mnie od wczoraj bratanica aż do jutra bo bratowa jest w komisji wyborczej i muszę małą mieć do jutra bo dzisiaj pózno wróci pozdrawiam buziaczki ❤️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczynki witam serdecznie w deszczową niedzielę. Widzę że nasz Tereterek się rozchorował , ale jak zawsze nie poddaje się i to się ceni, bo jednak autosugestia wiele może. Teretereku , może jednak pójdź do lekarza, bo jednak z gardełkiem coś nie tak a może to być angina, która jak wiesz nie leczona daje powikłania, więc nie lekceważ, czasem majeranek czy goździki nie pomogą :( Wesołku, nie martw się kotkami, na pewno będzie im dobrze w nowych domach a kotka powoli przywyknie i za chwilę będzie miała ochotę na nowe potomstwo,czasem druga rujka szybko przychodzi i znów będziesz mieć domek pełen kociąt:) Personalna, tak mi przykro:( byłam na garnku, widziałam do jakiej wysokości była woda, jestem w szoku:( Wiadomo,że z tego co było w domku nic nie uratujesz, ale powoli mury obeschną i spokojnie będziecie się na nowo urządzać. Tylko sobie przypomniałam jak marzyłyśmy w zeszłym roku, że przyjadę do Ciebie i zamieszkamy na działeczce, pamiętasz? Niestety z naszych planów nici :( ale jest nadzieja że za rok dwa znów działka będzie wyglądała tak pięknie jak poprzednio. Jest tak jak mówisz, to tylko działka , nie musisz tam mieszkać,najgorzej mają Ci co pozalewało im domy i nawet do tej pory woda stoi, jak żyć ? Banderasku, dobrze że wysyłasz CV gdzie się da, wierzę że dostaniesz taką pracę jaka będzie dla Ciebie satysfakcjonująca. Roberto, współczuję z powodu fachowca, właśnie dlatego zawsze szukam kogoś sprawdzonego, najlepiej znajomego, bo z takimi nieznanymi to różnie bywa. Z drugiej strony to się zastanawiam dlaczego wzięłaś fachowca skoro Twój Malżyk jest taki wszechstronny i wszystko umie pięknie zrobić, no chyba że brak czasu to spowodował. Życzę spokojnego spojrzenia i pozytywnego dotrwania do końca położenia płytek. Bonitko , narzekasz że nic nie robisz, nie zmieniasz, ja tak miałam w zeszłym roku z tym że u mnie ostatni większy remont był 8 lat temu u Ciebie tylko dwa, więc na pewno nie jest źle. Wiem o czym piszesz bo mnie też do tegorocznych mobilizacji zaraziły dziewczynki, które w zeszłym roku remontowały na potęgę a ja stałam w miejscu. Myślę jednak ze Ty masz troszkę inna sytuację, wciąż coś dokupujesz do domku,to fotel, to zamrażarkę ( apro-po jaką kupiłaś ?) więc coś zmieniasz,ale może dojrzejesz do takiej decyzji większych zmian, wtedy Ty nam pokażesz jak się przeprowadza remonty:) a wierzę że Twoja inwencja twórcza będzie bardzo duża :) Małgorzatko,dziękuję za list👄 Beti gdzie Twój obiadek? Maluutka jak meteor wpadła i już się nie pokazała choć dziś niedziela. Marijka zajęta bawieniem wnuka, nie ma czasu na zaglądanie w kompa:( Poetka też rzadko tu bywa ale najważniejsze że szczęście od niej bije po oczach :D szkoda tylko że opadła wena twórcza, miło było poczytać piękne wiersze. Bondi, piękny tort Ci wyszedł, zastanawiam się tylko czy Małżykowi już wolno jeść takie pyszności , czy tylko jednorazowa to była dyspensa :D Bluzeczka też fajna, nie mogę trafić na taką u nas. Kosmi zadziwiasz mnie że tyle pyszności pieczesz a sama utrzymujesz taką figurkę , zazdroszczę. Dziękuję za przepisy, na pewno z któregoś skorzystam jak będzie większa okazja. Pszczółko, widzę że zakupoholiczka z Ciebie wychodzi :D ale przynajmniej nie widać zmartwień na Twojej twarzyczce więc chyba się wszystko poukładało. Zuuziczku, mam nadzieję że pazurki pięknie pomalowane:) Jeśli chodzi o truskawki, to ja też mam już drugi rok, w tym roku więcej niż w zeszłym ale jak piszesz niestety nie są tak słodkie i oczywiście zaczynają pleśnieć ale ślimaczkom to nie przeszkadza:( Rowerzystko co z Tobą ? czy konflikt z Małżykiem zażegnany? Znów pewnie masz moc pracy przetargami i z urlopu nici:( Bechemootku ,jak po wczorajszej imprezie ? Czyżby może jakiś kacyk się trafił , czy może zwarta i gotowa będziesz dziś gaworzyć na topiku do później nocy? Piszę to oczywiście z nadzieją 👄 Pozdaję obiad ,zupka jarzynowa z makaronem i cycuszki kurzęce gotowane na parze, młode ziemniaczki i mizeria, na deser galaretka truskawkowa z truskawkami ,przybrana bitą śmietaną, zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki to można by się spotkać w tym W-u jestem za i teraz na pewno przyjadę nie ma mocnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tokina jest obiadek i usprawiedliwienie co pózniejszego podanie obiadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Betuś , spóźniłaś się troszkę a ja już zaniepokojona co się dzieje i teraz będą dwa obiadki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie musisz przyjechać na to spotkanie, masz przecież niedaleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tokina przyjadę a ty też będziesz to możemy jechać razem jednym pociągiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi Betuś ale raczej mnie nie będzie, wiesz że ide od 1 lipca do pracy więc raczej na wolne nie mam co liczyć a w 1 dzień to nie dam rady objechać ,za daleko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok Tokina zapomniałam że idziesz do pracy ale może kiedyś się spotkamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz mi Beti czy zaniosłaś już gdzieś swoje CV ? Co z tą pracą co masażysta obiecał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a małą zabrał teraz znajomy i bawi się z tą jego córką a pózniej jedziemy na działke do niego na grilla tak koło 15,30 dlatego teraz mam czas dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cv zaniosłam jeszcze raz do b..i li......... a masażysta mój miał dzisiaj rozmawiać z kuzynką takze jutro powinnam coś wiedzieć bo idę na masa to mi ma powiedzieć a ostatnio jak byłam w zcwartek to śmialiśmy się że ja potrzebuje jego rąk hi hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki malinki :D byłam już zagłosować ,byłam w już w Z-G :d obiadek zjadłam dzisiaj u mnie rosół tylko rosół :D Kto ma ochotę to proszę (________) Kochane fachowiec mój skończył wczoraj schody pytam ile się należy powiedział tylko 100więcej :D dałam i będzie robił dalej .Pierwsza wersja to 59%więcej głupol jeden :D A co jego roboty to to robi dokładnie powoli ale dokładnie tylko ta cena mnie znerwiła ale już oki. Małgosiu my go znamy już u nas robił kiedyś ale widzisz czasami dostaje takie głupie myśli .A powiedzcie czy wy coś serwujecie np.obiadki kawki itp. moja Małza jest na mnie wściekła bo ja tak robię :O Dla wszystkich miłego dnia 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem dziewczyny😍 Tokino....sama mam wyrzuty sumienia, że tak mało tutaj piszę...ale za to czytam regularnie :D, więc jestem w miarę na bieżąco. W związku z wyborami wczoraj pracowałam, dzisiaj pracowałam ...wrrr...jutro składam odwołanie do sądu, zaskarżam ZUS w sprawie odmowy renty, a co mi tam. Wygram czy nie ...nic mnie to nie kosztuje, bo w takich sprawach nie ma opłat sądowych..... Kochane dziewczątka...ja od czasu do czasu jakiś wierszyk napiszę...:) nawet dostałam drugą zieloną stalówkę na portalu...jeszcze nie powiedziałam DOŚĆ i mam duuuuuuużo optymizmu. Na udobruchanie podaję upieczony pleśniak (takie ciasto z dżemem i pianką)...udało mi się, więc prosiem uprzejmie......!_!!_!!_!!_! ...ale grube kawały mi wyszły.....:D:D:D, będziemy se gryzły z rąk, tak jak kiedyś w szkole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry🖐️ Dziewczynki nam się po chorowały :( tak mi przykro, życzę KAŻDEJ dużo zdrówka 👄 ❤️ Małgosiu❤️🖐️ Terterku❤️ jak zwykle śniadanko pyszne i podane pięknie 👄 Tokinko❤️ obiadek smakowity i deser👄 Poetka❤️ też podaje pyszne ciacho👄 to nic, że duże kawały :P:) ja z przyjemnością w pałaszuje uwielbiam ciacha :)👄 Lecę teraz oddać głos :) bo jeszcze nie byłam. Paaaaaaaaa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek wszystkim w niedziele wyborczą hihi przyznaję się bez bicia ze nie byłam głosowac ......nie mam faworyta , a oddac głos na pierwszego lepszego byłoby nie fer :( powiem tyle nie chcę aby wygrał Kaczyński a reszta jest mi obojętna :) kto by nie wyszedł , Polska i tak lepsza nie będzie kawę przyniosłam U> U> U> U> U> U> U> U> U> U> napijcie się ze mną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×