Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość MAMUSIA:)

Jak napisac skargę do biskupa na proboszcza?

Polecane posty

Gość MAMUSIA:)

Hej! Czy ktoś mógłby miporadzic jak napisac list (skargę) do biskupa na proboszcza? W święta chrzciłam swojedziecko,kiedy przed mszą świętą poszliśmy z mężęm i z chrzestnymi do kancelarii załatwic wszelkie formalności, zaczęło się prawdziwe piekło. Ksiądz (który zresztą nie ma najlepszej opinii w naszej parafii) zaczął obrażac nas wszystkich i czepiac się o przeróżne sprawy. Najpierw wyzwał chrzestną od cudzołożnic i grzesznic oraz ciemnot, ponieważ mieszka z narzeczonym (ciekawe skąd o tym wiedział!:) bo dziewczyna mieszka z tym chłopakiem raptem od 3 miesięcy), potem księdza\, który chrzestną wyspowiadał i dał jej rozgrzeszenie wyzwał od niedouczonych, a kiedy powiedziałam mu, że przyszliśmy tu ochrzcic dziecko, a nie po to, żeby nas obrażano, wyzwał mnie i chrzestną, krzycząc: Zamknij się! Wy kobiety jesteście ciemne, niedouczone itp, po czym prawie siłą wypchnął nas z kancelarii,żeby wziąc od mężczyzn za chrzest. obie z chrzestną jesteśmy po studiach. Wspomnę też, że ksiądz jest u nas od roku, ludzie ciągle na niego piszą do biskupa, ponieważ jego zachowanie jest naprawdę karygodne. Jakoś do tej pory specjalnie mnie nie obchodziło to, co on wyprawia, ale po incydencie w czasie chrztu postanowiłam sama napisac na niego skargę.Ten ksiądz na każdym kroku wyzywa ludzi, kłóci się z nimi przeklinając przy tym straszliwie ( do jednej dziewczyny powiedział:ale mnie wkurwiłas!) Najgorsze w tym wszystkim jest to, że on spoufalił się z rodziną, która słynie na wsi z tego, że zajmuje się plotkami, kobieta w przeszłości zdradzała męża, ale to jakoś specjalnie księdzu nie przeszkadza. Proszę, czy ktoś mógłby pomóc mi w napisaniu takiego listu? Jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) obie z chrzestną jesteśmy po studiach. Tak to jest najcenniejsza informacja... a jak napisac skargę... a normalnie... w końcu jesteś po studiach - więc winnas wiedziec jak napisać kilka zdań ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzzzz....
Nie wiem w czym masz problem Piszesz w naglowku kto do kogo i data a pod spodem ze niepokoi cie zachowanie proboszcza jestes oburzona tym co robi i opisujesz sytuacje na koncu ewentualnie dodajac ze rzadasz zdyscyplinowania go albo usuniecia z parafii Koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzzzz....
mozesz dodac ze oczekujesz tez od proboszcza przeprosin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMUSIA:)
predatorka, to że jestem nie jest najenniejszą informacją, chodziło mi o podkreślenie, że nie życzę sobie epitetów pod moim adresem typu: niedouczona. A poza tym na ochronie środowiska nie uczono nas pisac listów do biskupów. Poruszyłam ten temat z nadzieją, że odezwie się ktoś, kto może kiedyś napisał taki list i napisze mi, jak on wyglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frtrhyg
możesz dodac zeby cie przeleciał za kare mamusko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzzzz....
MAMUSIA:) Dziewczyno fakt zalosne ze po studiach nie umiesz napisac listu. Dzisiaj studia na psy schodza mnie na prawie tez nikt nie uczyl pisac listow i pism a jakos sobie radze. Pozatym nie na studiach ucza poslugiwac sie umiejetnie jezykiem ojczystym i w mowie i pismie a w szkole sredniej wiec przecietnie kazda osoba z wyksztalceniem srednim powinna sobie poradzic z Twoim problemem absolwentko studiow wyzszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak......
matko kochana ale jesteście dziewczyny wredne czepiacie się ale żadna jakoś nie potrafiła udzielić autorce rady o którą poprosiła do autorki ja myślę że najważniejsze żebyś dobrze napisała nagłówek do kogo a później napisz w jakiej sprawie się zwracasz i opisz zaistniałą sytuację możesz też dodać że nie jest to jedyny przypadek a proboszcz zachowuje się tak na co dzień obrażając swoich parafian dobrze by było jakby taka skarga była poparta przez radę parafialną ale tutaj może pojawić się problem bo nie wiadomo jakie tam są układy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)MAMUSIA:) predatorka, to że jestem nie jest najenniejszą informacją, chodziło mi o podkreślenie, że nie życzę sobie epitetów pod moim adresem hehe wiesz co.. mniemam,że nikt sobie nie życzy epitetów pod swoim adresem.. nie tylko osoby po studiach! Poza tym napisanie skargi to nic innego jak opisanie zaistniałej sytuacji i określenie na koniec swoich oczekiwań.. W prawym górnym rogu pisma wpisujesz datę i miejscowość w lewym górnym rogu.. swoje dane z adresem... a następnie poniżej.. wpisujesz dane nadawcy do którego kierujesz pismo...:P::)))))) Poniżej - treść...':)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh matko kochana ale dla średnio inteliogentnej mamusi napisanie skargi nie powinno stanowić problemu... heheh i do tego mamusi wyksztalconej... ojjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość extremalny ale niebanalny
wal to po prostu, ode mnie klecha nigdy ani grosza nie dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia, ja nie wiem jak bo nie pisałam takiej skargi, ale wydaje mi się że dobrze żebyś ją napisała. Mówisz że inne osoby już pisały takie skargi. Znajdź nazwisko i adres biskupa, napisz "Wielce Szanowny Księże Biskupie!" i opisz sytuację tak jak sie zdarzyła, obiektywnie, bez emocji, ewentualnie na końcu napisz jak się zdenerwowałaś i co tobą wstrząsnęło. Myślę że możesz podać te epitety wykropkowane na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwena
pisze się w taki sam sposób, jak każdy list początek, rozwinięcie, zakończenie podpisy kilku osób, świadków zdarzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie to wy nie rozumiecie, tekstu czytanego. Należy udzielić odpowiedzi na pytanie, bez czepiania się biografii czy to ktoś po podstawówce czy profesor. Skargi należy kierować, albo walić do księdza osobiście uwagi, prosto z mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ksiądz ma rację. Nie jesteście dobrymi katolikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biskup mu i tak nic nie zrobi bo ciągnie kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napiszcie od razu skarge do papieza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haa ej tam wyzej ! ksiądz na ksiedz ama skarżyć ,sam na siebie to jest dobre :D widac od razu patoligie z która kosciół sie boryka ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
(...) obie z chrzestną jesteśmy po studiach. I nie umiemy napisać zwykłego listu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja myślę że u naszrgo księdza też by to nie przeszło bo prawo kanoniczne wyraznie mowi o tym że chrzrstną /chrzrstnym może być tylko osoba nie przeżywająca w konkubinacie oraz wierząca i praktykująca .Nie musi być w formalnym związku,może być wolna byleby zachowywała czystość i wiek powyżej 16 lat musi mieć.Co do reszty to nie wyobrażam sobie żeby ksiądz przeklinał.,nasz na szczescie nie klnie.s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja myślę że u naszrgo księdza też by to nie przeszło bo prawo kanoniczne wyraznie mowi o tym że chrzestną /chrzestnym może być tylko osoba nie przebywająca w konkubinacie oraz wierząca i praktykująca .Nie musi być w formalnym związku,może być wolna byleby zachowywała czystość i wiek powyżej 16 lat musi mieć.Co do reszty to nie wyobrażam sobie żeby ksiądz przeklinał.,nasz na szczescie nie klnie.s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale ksiądz po części miał rację- jak to się stało, że chrzestna się wyspowiadała i dostała rozgrzeszenie? Jest tu możliwość, że nie powiedziała przy spowiedzi wszystkiego... może skłamała.. bo moja koleżanka, która naprawdę jest osobą religijną, mieszka teraz od 2 lat na studiach z chłopakiem (równie wierzącym), bo tak im rzekomo raźniej itd. No ale powiedziała o tym na spowiedzi (nie współżyją, po prostu mieszkają ze sobą) i ksiądz nie dał jej rozgrzeszenia i tak, bo powiedział, że to ciągłe życie w otoczeniu grzechu i w pokusie. Bo w sumie tak, raczej mało prawdopodobne, że różaniec wieczorami razem odmawiają. Nauki kościoła są takie a nie inne. Spowiedź to żal za grzechy i obietnica poprawy. A co, ona żałuje, że z nim mieszka? Zamierza to zmienić? Nie. Więc spowiedź jest nieważna. Nic dziwnego, że ksiądz się wkurzał, bo to nieposzanowanie kościoła i jego zasad. To tak, jakbyś przyszła do kogoś, kto ma np. poglądy, żeby zdejmować buty przy wejściu i nie przeklinać, nie poszanowałabyś tego. Nie poszanowałabyś w jego własnym domu jego własnych zasad i uczuć, w dodatku mówiłabyś, że to twoja sprawa i że inny koleś nie robi z tym problemów, więc gospodarz ma się zamknąć i czym prędzej podać ci obiad (wyświadczyć usługę, jaką jest chrzest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najbardziej napisać skargę, ja po takim zdarzeniu nie weszłabym do tego kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
XXI wiek, a czarna sukienka rządzi, jak w średniowieczu. Ma babę w Amelinie, gromadkę dzieci, a innych poucza, jak żyć. Odetnij się mentalnie, przeżyj oświecenie a żaden pseudopasterz nigdy już nie będzie ci potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisz tak jak tutaj napisalas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest szczyt chamstwa żeby ksieza żądzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chrzestna żyje na kocią łapę. Aha. To po co ma zostać chrzestną? Chrześcijańskim wzorcem do naśladowania dla chrzczonego dziecka? Spójrzmy prawdzie w oczy: KLECHA MA RACJĘ. Wiesz do czego zobowiązujecie się podczas chrztu, rodzice oraz rodzice chrzestni? Do wychowania dziecka w wierze. Jak ktoś, kto ma wywalone na nauczanie Kościoła może wychować dziecko w wierze? Takie jak wy powinni być wyrzucona z Kościoła, a Kościół powinien iść w jakość, a nie ilość i przygarniać każdą łajzę moralną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę że pełno tu pustaków. Dziewczyna prosi o pomoc a większość ją krytykuje albo ocenia. Zastanówcie Cię nad swoim życiem czy jesteście tacy doskonali. Jak macie pisać takie bzdury to lepiej oszczędzcie sobie. A to co przyszła Matka Chrzestna robi to jej wybór i to Ona będzie za to odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba było powiedzeć zamknij się pedoofilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A le głupie baby niedouczone . Powiem to samo co ten farosz powiedział . Głupie baby i tyle . Studia sobie w pipe wsadź jesli z tego robisz problem . Jeśli on został proboszczem to ma układ ze zwierzchnikiem swoim ,tyle powinnaś chwycić . A teraz rada: Zmień parafie albo wyznanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×