Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

orchideea

maż się wymeldowal co dalej z pozwem

Polecane posty

Mój mąż sie wymeldował i mam pytanie jaki adres powinnam podac w pozwie o rozwód gdy nieznam jego adresu a z tego co wiem to niby ma wyrobić sobie dowód bez adresu. poradzcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSanSan
dowod bez adresu? no to jest niemozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina piłataa21
jak to niemozliwe? ja mam dowod bez dowodu. a co niby maja miec bezdomni jak nie sa nigdzie zameldoeani. rusz ta makówka swoja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina piłataa21
dowód bez adresu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak......
karolina piłataa21....obejrzyj dokładnie swój dowód osobisty i nie wierzę że nie ma tam adresu zameldowania fakt facet może się wymeldować i nigdzie nie zameldować ale nie sądzę żeby we wniosku który będzie składał o nowy dowód nie musiał wpisać adresu zameldowania a jeśli chodzi o bezdomnych to całkiem inna bajka Ty myślisz że taki bezdomny wymienia dowód osobisty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina piłataa21
wystarczy sie wymeldowac i nie byc nigdzie zameldowanym by miec pusto pod miejscem zamieszaknia w dowodzie osobistym. Ja dowód bez adresu mam od 6 miesiecy bo sie wymeldoalam. Wiec chyba wiem jak to jest. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina piłataa21
i co to za głopota: "fakt facet może się wymeldować i nigdzie nie zameldować ale nie sądzę żeby we wniosku który będzie składał o nowy dowód nie musiał wpisać adresu zameldowania" do twojej wiadmosci w Polssce jest obowiazek posiadania dowodu osobistego, i nawet bezdowmmnym czyli bezdomnym jest kazdy nie posiadajacy miejsca zameldowania urzadmiasta ma OBOWIAZEK wydac dowdo chociazby i bez miejsca zamieszknia. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina piłataa21
i tak pozatym to co ten facet ma niby wpisac w miescu w formularzu gdzie jest adres zameldoania skoro takiego nie posiada? ma sklamac i wpisac ul. polna 3? zeby go stuknęli za fałszywe dane? nikt taki glopi nie ejst by sobie kolo piora robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba do niedawna był obowiązek mieć miejsce zameldowania, ale od niedawna nie trzeba. Jest wtedy tylko adres zamieszkania. jeśli on nie ma miejsca zameldowania to podaj jego adres zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna maria...
ja mam dowod sprzed chyba 4 lat i nie mam adresu w nim. wymeldowalam sie wtedy. nie ma obowiazku meldowania juz od jakiegos czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukajaca odpowiedzi na forum
Z forum prawnego Dowód osobisty jest dokumentem: 1) stwierdzającym tożsamość osoby; 2) poświadczającym obywatelstwo polskie; 3) uprawniającym obywateli polskich do przekraczania granic państw członkowskich Unii Europejskiej, państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego nienależących do Unii Europejskiej oraz państw niebędących stronami umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, których obywatele mogą korzystać ze swobody przepływu osób na podstawie umów zawartych przez te państwa ze Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi, uznających ten dokument za wystarczający do przekraczania ich granicy. Kto uchyla się od obowiązku posiadania lub wymiany dowodu osobistego podlega karze ograniczenia wolności do 1 miesiąca albo karze grzywny Brak zameldowania nie jest przeszkodą do wydania dowodu osobistego. i W przypadku gdy nie jest się nigdzie zameldowanym dowód osobisty wyrabia się w miejscu ostatniego stałego pobytu. Takim dowodem posługuje się do czasu wydania nowego z nowym adresem zameldowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
sąd wysyła pisma pod adres, który podasz. Może to być ostatni znany adres zamieszkana, bądź np. adres do pracy, czy rodziców. Jeśli nie odbierze - sąd może wyznaczyć kuratora ktory będzie go reprezentował, albo zwrócić się do policji o ustalenie miejsca pobytu. Jeśli policja przedloży kwit, że miejsce pobytu jest nieznane, rozprawa może odbyć się pod jego nieobecność. Kolega tak się rozwodził, o ile pamiętam - musiał zapłacić za podanie komunikatu, że rozprawa odbędzie się dnia tego i tego. w pozwie lepiej zaznaczyć, że nie znasz obecnego miejsca pobytu małżonka i wnosisz o przeprowadzenie sprawy pod jego nieobecność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO w końcu jakieś konkrety.Dzękuję za odpowiedz.a co do tego czy to jest możliwe dowód bez adresu to tak bo słyszałam to na własne uszy od pani urzędniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do autorki możesz wnieść pozew o rozwód w którym napiszesz ,że nie jest Ci znany adres zamieszkania męża i prosisz o przeprowadzenie sprawy rozwodowej nawet jeśli męża nie będzie na sprawie.Nie dawno siostry córka dostała rozwód a męża nie było na sprawie .Z rozwodem nie zwlekaj bo zaciągnie długi za które Ty też będziesz odpowiadała.Możesz też w wniosku rozwodowym poprosić o ustalenie alimentów dla dzieci.Powodzenia ,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LULUNIAAAA
mo się wymeldował i w tym czasie składałam pozew o rozwód to wiem z doświadczenia że przy takim czymś sąd może dać mu kuratora który określi gdzie on przebywa, u mnie była inna sytuacja bo w zgodzie się rozstaliśmy i wszystkie pisma przychodziły do mnie o czym ja go powiadamiałam,ale na pierwszej sprawie musiał podać sędziemu gdzie mieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111111111111111
witam mam takie pytanie w sprawie kolegi jego zona złozyla pozew jakis czas temu,on pracuje w innej miejscowosci a w innej jest zameldowany,dostawal pisama na adres zameldowania lecz tam nie przebywa wiec pisama zostawaly odsylane,teraz szuka go dzielnicowy w miejscu gdzie pracuje jaki moga byc tego konsekwecje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -P-S-
konsekwencje mogą być takie że zostanie wystawiony za nim list gończy, a w ostateczności istnieje możliwość rozwodu bez jego udziału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -P-S-
do orchidea możesz wpisać w pozwie ostatni znany Tobie adres męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -P-S-
istnieją dowody bez adresu a wiąże się to ze zmianami dotyczącymi obowiązku meldunkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×