Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zakochana brunetka

organizacja wesela

Polecane posty

Gość zakochana brunetka

Witam :) Chciałabym wiedzieć na ile wcześniej należy zacząć załatwiać sprawy organizacyjne (sala,zespół,zaproszenia,fotograf,kamerzysta...) dotyczące ślubu i przyjęcia weselnego?? Jestem z KIELC i proszę o jakieś wiadomości dotyczące fajnego miejsca na wesele,godnego polecenia kamerzysty i fotografa,kwiaciarki,dekoracji kościoła,śpiewaczki operowej,trębacza/organisty... Chciałabym znać ceny,np ślubu w katedrze i interesuje mnie na ile wcześniej muszę zaklepać termin. Jestem z chłopakiem ponad 5 lat i zamierzamy się pobrać w lipcu 2011r.Przyjecie ma być na 70 osób :) Jeszcze nic nie jest załatwione...czy mam jeszcze trochę czasu,czy należy się sprężyć i zacząć szukać lokalu?? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cięzko doradzić w tej kwestii...bo są osoby które na 2lata wcześniej wszystko mają załatwione...my zaczęliśmy załatwiać wszystko w styczniu czyli 6miesięcy przed...sale mamy tą w której zawsze chciałam mieć wesele...orkiestra też super--fakt chciałam inny zespół i tam był problem,ale ogólnie zespół jest taki jaki chcieliśmy....to chyba dwie sprawy od których trzeba zacząć:) Myślę,ze jeśli jesteście zdecydowani to spokojnie możecie szukać sali i muzyki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana brunetka
dzieki wielkie za pomoc :) Jesli jesteście w stanie to polećcie jakiś fajny lokal w Kielcach. Myslałam o sali w Exbudzie. Goscie zasiadaliby w patio. Marzylam o Leśnym Dworze i sali łososiowej,ale niestety tam jest miejsce dla max 50 osób,a przecież nie wykresle 20 os tylko dlatego , ze dana sala bardziej mi sie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli nie jest to dla Was za daleko to polecam Magnolię-ja jestem zadowolona z tej sali,jedzenia,obsługi:) z tych w centrum to na pewno odradzam Kastor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haliśka Band
Z załatwieniem zespołu, różnie bywa. Niektórzy potrafią szukać 3 mies. przed ślubem i się dziewią, że wszsytko zajęte. My np. mamy sporo terminów zajętych na prawie 2 lata do przodu, i z reguły Ci co podpisują z nami to salę załatwiają jeszcze wcześniej. Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trele moreleeee
głupotą jest rezerwacja zespołu czy sali 2lata wcześniej czy więcej...później zespół się rozpada czy zmienia skład i co...odda zaliczkę-NIE Napędzacie rezerwację bo kasy brak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My załatwiliśmy wszystko na majowy ślub zaczynając przygotowania w październiku. Najważniejszą sprawą jest wybrać datę miejsce wesela i zespól. Najtrudniej to jest dopasować potem idzie z górki;-) Potem fotograf i kamera jeśli chcecie. Takie detale jak kosmetyczka czy wystrój sali wystarczy kilka miesięcy przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haliśka Band
cyt: "trele moreleeee głupotą jest rezerwacja zespołu czy sali 2lata wcześniej czy więcej...później zespół się rozpada czy zmienia skład i co...odda zaliczkę-NIE Napędzacie rezerwację bo kasy brak??? " Od tego są umowy. Zadatek jest ściśle określony w Kodeksie Cywilnym wg którego można się ubiegać o jakieś roszczenia jeżeli druga strona zerwie umowę. A że może się zmienić skład, jasne, że może różne rzeczy się zdarzają, a my jesteśmy tylko ludźmi. Dlatego mamy w umowie pkt który mówi: W razie jakiejś zmiany składu, czy niemożności wywiązania się z umowy, zobowiązujemy się do zaproponowania zastępstwa, które będzie obowiązywać tylko po akceptacji zleceniodawcy. My jako zespół też się musimy w jakiś sposób chronić, bo tak to każdy by sobie zamówił zespół, a potem dzień przed weselem zrezygnował. A z oddawaniem pieniędzy to jeżeli by powstała taka sytuacja z naszej strony oczywiście, że byśmy oddali. Na razie od jakichś 15 lat gdy jesteśmy na rynku nie mieliśmy takiego problemu. Zespół się może rozpaść, zmienić skład, a wynajęta sala spłonąć, a nie pomyślałeś, że Twoja przyszła może też zmienić skład tego małżeństwa i gdzie się będziesz dopominał odszkodowania ? :: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się przychylam do opinii "trele morele" nie widzę najmniejszego sensu rezerwacji na 2lata wcześniej.. Haliśka Band--pewnie,że przyszła żona/mąż może się rozmyślić-zresztą dość sporo jest na kafe postów..odstąpię sale itp moim zdaniem rezerwacja powinna być max 1rok...dłuższa nawet z zadatkiem mija się z celem:) co do zespołu...to fajny jest z okolic końskich...nie pamiętam nazwy..tylko,że jest trzech facetów:( nie mniej super zabawiają gości, małe przerwy świetne pomysły...grali pół roku temu na weselu w mojej rodzinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haliśka Band
Tutaj nie ma co patrzeć na sens. To są realia. Decyzja o moim ślubie zapadła może ok. pół roku wcześniej, ale niektórzy mają naprawdę "życie" rozpisane na najbliższe kilka lat w kalendarzu. Ale to było kilka (naście :) ) lat temu. Teraz wszystko jest planowane sporo naprzód. Jak chcesz się bawić w OSP czy na sali ogródków działkowych przy kapeli przypisanej do sali (czytaj: rodzina, znajomi obsługi). Film też Ci może nakręcić wujek, ciocia czy ktoś inny z rodziny. Teraz prawie każdy ma kamerę. Baa nawet zdjęcia zrobią. A może i zagrają przy okazji, bo przecież jak byli w harcerstwie to grali i śpiewali przy ognisku i wszystkim się podobało. Teraz konkurencja jest bardzo duża i jak chcesz sobie przebierać to musisz wyprzedzić inych. Skądś się to bierze, że niektórzy mają zajęte terminy z bardzo dużym wyprzedzeniem. I to nie tylko w branży weselnej (chociaż tutaj rzeczywiście terminy są coraz bardziej odległe), ale czy się chce zrobić remont, czy naprawić samochód itp, itd to swoje trzeba w kolejce odczekać. Jeszcze zacytuję trele moreleeee "Napędzacie rezerwację bo kasy brak???" To popyt napędza podaż, nie odwrotnie. Patrząc na coraz większą ilość zespołów i coraz odleglejsze terminy zleceń to odpowiedź nasuwa się sama. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haliśka Band - ja rozumiem że dla Cibie takie rezerwacje 3 lata wprzód są korzystne itp. Ale to co piszesz jest ostro naciągane. Wszystkie sprawy z organizacją wesela w ładnej restauracji przy hotelu załatwiłam w ciągu 2-3 miesięcy na trochę ponad pól roku przed imprezą. I nie brałam tego co jest a nie co chcę. Robiłam rezerwacje na spokojnie. Ale lepiej wprowadzać panikę wśród młodych par. A branża ślubna korzysta i winduje ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4325654876358
dobrą salę trzeba rezerwować 2 lata wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aco tam
Haliśka Band --nie przesadzaj:) nie ma to jak nachalne reklamowanie hehehe 4325654876358--polemizowałabym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haliśka2
żadne tam realia...my załatwiliśmy wszystko w 6miesięcy..sala ta w której chcieliśmy jedna z lepszych u nas(w mieście wojewódzkim)zespół też super-taki który chciałam z perkusją itp. Haliska--masz tylko rację w tym,ze konkurencja rośnie a co za tym idzie jest coraz więcej zespołów i zaczynają dojeżdzać nawet 300km na imprezę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od miesiąca szukam sali (na sierpień 2011) i to co jest naprawdę super niestety już dawno zajęte :( Tydzień temu byliśmy oglądać sale- była łada wszystko super, dużo jedzenia,minus- soki które trzeba kupować u nich 6 zł za litr sobie życzą i wracając już zdesperowana, że nic nie znajdziemy był jeszcze zajazd po drodze, więc skręciliśmy i nam się spodobał, cisza, spokój i kierowniczka super konkretna babeczka, teraz jeszcze sprawdzamy pocztę pantoflową bo w necie brak info na temat sali, ale chyba to będzie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e-zludzenie-- jeśli chodzi o opinie zamieszczone w necie to nawet jak są trzeba być sceptycznie nastawioną co do niech..tutaj zespół najeżdża na zespół..właściciele sali na inne lokale itp. uważaj na takie opinie:) Popytaj w okolicy...jedzonka można spróbować...my byliśmy na imprezie w lokalu w którym będzie wesele i dlatego jestem pewna,że chcę tam:) choć zawsze może być coś nie tak,ale myślę,ze będzie dobrze bo hotel sprawdzony:) najważniejsze to dopiąć szczegóły spisać konkretną umowę a będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zigzaczka
jeśli chodzi o fotografa to polecam Pana Tomka z Kielc http://www.urbanowicz.net.pl/ Fotki robione profesjonalnie i w nilej atmosferze, sympatyczny i konkretny facet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Haliśka Band to się popisałas. Ja mam wesele w remizie OSP i ten termin który wybraliśmy był ostatnio wolnym we wrześniu na 2010 a sala była zamawiana w lipcu2009. 5km dalej jest duży Dom Weselny i cały wrzesień mieli wtedy wolny. dawno minęły czasy gdy rodzina wszystko robiła na weselu;-) teraz robią to kucharki i ich kelnerki. Ale skąd to może pani wiedzieć skoro gra tylko w lokalach a gardzi remiza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenuja mnie takie postawy fle
Haliśka Band --to pokazuj nam swoje umiejętności i ukończone szkoły muzyczne...nooo czekamy co do sal--a co Cię to obchodzi gdzie kto robi wesele? niejedna remiza ładniejsza jest od typowych sal weselnych/zaniedbanych hotel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenuja mnie takie postawy fle
na marginesie to Ci którzy mają zajęte terminy to raczej nie siedzą na kafe i nie próbują naganiać sobie klientów...jeszcze nie spotkałem szanujący się zespół z ful wypełnionym kalendarzem na tego typu forach...natomiast ci ktorych kalendarz wieje pustkami owszem Powodzenie w nieudolnym reklamowaniu własnego harcerskiego zespołu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haliśka Band
Widzę po wypowiedziach, że sporo jest tutaj zespołów z pustymi kalendarzami. Nie umiejąc nikomu pomóc (lub nie chcąc), a tylko oczerniają innych i wypisują jakieś dyrdymały. Fora są po to żeby się wypowiadać. Jeżeli ktoś się o coś pyta (tj autor tego tematu) to staram się odpowiedzieć i nie jest to jakąś reklamą jak niektórzy sugerują, tylko chęć pomocy. A zresztą co jest złego w reklamie (nachalną to jest spam itp), ja się tutaj wypowiadam na konkretny temat. Oczywiście, że można znaleźć bardzo dobre sale czy zespoły nie koniecznie 2 lata wcześniej. Tak jak ktoś pisał wcześniej, że niektóre wesela nie dochodzą do skutku i można akurat trafić wolny termin. Sprawa remiz. Źle zostałem zrozumiany, że "jak się odpowiednio wcześnie nie załatwi dobrej sali to zostaje remiza" nie miałem absolutnie na myśli pogardy remizami. Mało tego zawsze uważałem, że najlepsze imprezy były w remizach i na działkach. Jest swojski klimat, rodzinna atmosfera i tak powinno być, bo w końcu jest to rodzinna uroczystość. Może nie zawsze sale są bajecznie przybrane, a dania elegancko przystrojone i podane. Ale każdy patrzy na coś innego. Widziałem wesela gdzie np. grał kwartet smyczkowy, czy band jazzowy. Ale jak to mówią "Jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki" :) cyt: Miarka Haliśka Band - ja rozumiem że dla Cibie takie rezerwacje 3 lata wprzód są korzystne itp. Możesz mi powiedzieć z czym ? Na trzy lata w przód jeszcze nie mieliśmy na 2 owszem i mogę tu powiedzieć, że bywały lata gdzie wręcz traciliśmy na tym. Dlatego, że umawiamy się na jakąś kwotę, a przez 2 lata sporo rzeczy ulega zmianie i może się okazać, że gramy za 1/2 ceny. do zenuja mnie takie postawy fle Tworzysz off topic, jak coś Cię boli załóż swój temat, a najlepiej swoje forum. Nie masz nic do powiedzenia w temacie to nie pisz, nikt Ci nie każe. Jeszcze co do reklamy: Reklama dźwignią handlu i jeżeli uważasz, że Ci co mają napięte terminy to nie muszą się starać o klientów to jesteś w dużym błędzie. Bo co by robiły reklamy Pepsi, Coca-Coli, McDonald'sa czy innych produktów czy też firm o których chyba już wszyscy słyszeli i specjalnie reklamować i nie trzeba ? I na koniec do wszystkich naprawdę zainteresowanych tematem: Nie wiem skąd taka tendencja do tak dużo wcześniejszych rezerwacji. Jakieś 10 lat temu wesela podpisywaliśmy z ok półrocznym wyprzedzeniem. Obecnie rok tj minimum (oczywiście są wyjątki, raz dostałem zapytanie o termin na trochę ponad miesiąc do przodu. Może przyczyną była rezygnacja zepołu, może szybka decyzja, nie wiem, nie pytałem), a 1.5 roku to norma. Z tego co wiem (od par oczywiście) to sale zamawiają jeszcze wcześniej. " Co kraj to obyczaj" być może w innych regionach jest inaczej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolinkaaa
Haliśka Band -- a skąd jesteście? macie jakąś stronkę? szukam zespołu na wesele w Skarzysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haliśka Band -- a skąd jesteście? macie jakąś stronkę? szukam zespołu na wesele w Skarzysku p.s. za dużo 'a' w niku z rozpędu napisałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haliśka Band
nikolinkaa To niedaleko, my jesteśmy z Łodzi. Stronkę oczywiście posiadamy, po nicku wygooglujesz :) Już się boję tu cokolwiek pisać, bo znowu powiedzą, że reklama. :) Jak coś to pisz na maila. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do h.band
Nikt po Twoich pierwszych słowach o remizach nie wierzy w Twoje późniejsze zapewnienia jak to lubisz wesela w remizie. Żałosne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co tam gra
Haliśka Band --2 osoby to duet a nie zespół...do tego szorty na wesele ojć ja polecam zespół military band-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×