Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość storczykiii

storczyk kolejny raz

Polecane posty

Gość storczykiii

Witam opadly mi wszystkie liście ze storczyka uschnął pęd, jedynie w doniczce ma ładne zielone korze3nie, mozna go odratowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli zginął stożek wzrostu (środkowa część pędu, z którego wyrastają liście)...to niestety storczyk odszedł....;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diankaooo
no to chyba odszedł, bo stożek jest czaRNY BUUUUUUUUUUUUUU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfhn
mams torczyka obecnie rozwinely sie wszystkie paki czytalam ze jak opadna platki to tzreba go obciac 3 oczka od pedu- moze mi to ktos wytlumaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diankaooo
eklerko mam jeszcze 2 jeden biały drugi żółty oba kwitnące oraz miniaturkę, która nie kwitnie poki co chyba mam manie storczykową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diankaooo
do sdfhn nie obcinaj wogole bo może cos na niej wypusci !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfhn
no na stronach z hodowlna orchideii tak pisza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diankaooo
wiem, że tak piszą, ale najlepiej zostawić go w spokoju i jak zacznie ta lodyzka usychać to możesz uciąc ten suchy ped zostawiając troche suchego nad uciętym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podpisuję się obiema rekami pod tym, co rzekła diana;) nie obcinaj pędu, chyba że jest za długi i przeszkadza Ci;) Rośliny często wypuszczają nowe kwiaty na tym pędzie albo keiki (nowe roślinki). Można obciąć, owszem;) sama robiłam testy na swoich maleństwach- części roślin obcięłam pędy całkowicie, części na 3 oczka, innym o 3 oczka poniżej kwitnienia a resztę w spokoju zostawiłam. Efekt był taki, że jednemu z zostawionym pędem wyrosła keika;) a innemu usechł ten pęd... dobrze jest zostawić pęd, bo nawet jeśli ma uschnąć, to do tego czasu roślina pobiera z niego składniki odźywcze- wysysa z niego życie;) ps.maniakiem storczykowym jestem i ja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak poza tym, jesli teraz rozwijają Ci się kwiaty, to możesz coś wypróbować na swoim kwiatuszku... n apędzie poniżej kwiatow sa zakryte oczka. Można je delikatnie odsłonić, a same stożki posmarować...przecierem pomidorowym. Przecier pomidorowy posiada w swym składzie jakieś hormony wzrostu;) istnieje duże prawdopodobienstwo, ze z tego oczka powstanie pęd z nowymi kwiatami. Oczywiście to jest proces trwający kilka miesięcy, ale warto spróbować. przetestowane, sprawdzone- działa;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diankaooo
eklerko a ile masz cudenek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam 10 falków, ale dwa mi odeszły niestety... więc zostało 8 (fioletowe2, biały, biały z fioletem, fiolet nakrapiany, zółty, blady róż i jeden minaiturka-śliczniusi;))) mam jeszcze pięknego sabotka (kwitnie mi już miesiąc), 1dendrobium, i jeszcze jeden mieszaniec, ale nazwa wyleciała mi z głowy, jak sobie przypomnę to dopiszę;) kocham storczyki! chodzi za mną wiele gatunków... poluję na Vandę oraz na falka o kwiatach oliwkowych;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diankaooo
Ja mam tylko falki i niestety zakaz na nastepne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×