Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość michaśka...

Budujemy wymarzony dom...

Polecane posty

Gość michaśka...

Długo czekaliśmy na spełnienie naszych marzeń. wreszcie udało się - zaczynamy budowę własnego domu. do tej pory mieszkaliśmy w bloku więc zdaję sobie sprawę, że wkrótce moje dotychczasowe życie przewróci się do góry nogami. tak samo cieszy mnie to, co i przeraża... a jak Wy poradziliście sobie ze zmainą miejsca zamieszkania. długo się przyzwyczaliście do nowego miejsca? już same formalności wydawały nam się drogą przez mękę. ponad rok chodzenia od urzędu do urzędu. na szczęście mamy to za sobą. teraz pozostaje ,,tylko" budować... zapraszam do rozmowy wszystkich, którzy podobnie jak ja zaczynają budowę domu. podzielmy się swoimi problemami i dobrymi radami. cieszmy się wspólnie z naszych dokonań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaśka...
kant... dzięki za podpowiedź, zajrzę tam bo brakuje mi pomysłów a to dopiero początek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaśka...
też już bym chciała być na tym etapie co Ty, bo póki co nie mam w czym się wykazać, na cegłach, stali i betonie to ja się raczej nie znam... a jeśli mogę zapytać, to jak długo zeszło się z budową? od formalności do etapu, w którym jesteś? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. chętnie dołącze do grona szczęśliwych posiadaczy własnego kąta. a właściwie kąta w trakcie budowy. u nas praca wre na całego. michaśka masz rację, ciężko było z tymi papierkami, a te panie w urzędach wcale nie ułatwiały sprawy. było minęło, teraz musi być już tylko lepiej :-) za nami już wykopy, fundamenty, ściany parteru, a dziś zalany został strop. mam nadzieję, że teraz szybko pójdzie ze ścianami poddasza i za tydzień zaczniemy dach. dobrze by było. michaśka, skoro zaczęłaś ten temat to może napisz bliżej coś o swoim domu, jaka powierzchnia, parterowy czy z poddaszem i itp. chętnie wymienię się doświadczeniami ale radami to raczej się nie popiszę, co najwyżej będę pytać. mam nadzieję, że wkrótce nas przybędzie. Do usłyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diankaooo
WITAM JA MAM ZALANE FUNDAMENTY CZEKAM NA MURARZY POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokazcie swoje wymarzone m4
ile wam zajęło latanie po urzedach i jaki jest mniej więcej koszt my dopiero mamy działkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diankaooo
my na pozwolenia czekalismy prawie pól roku masa czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
formalności załatwialiśmy ponad rok. na szczęscie sąsiedzi nie zgłaszali żadnych protestów, bo tak zeszłby się jeszcze dłużej. pokazcie swoje wymarzone m4 pytałaś o koszty. jeśli dobrze pamiętam to w moim przypadku wynosiły one mniej więcej: - warunki zagospodarowania ok 100 zł - pozwolenie 300 - formalności związane z budową stawu ( tu najwięcej problemów i największe koszty ok. 3500 zł do tego dochodzą jeszcze jakieś dodatkowe opłaty, np. za mapki z geodezji, pieczątki stwierdzające zgodność z oryginałem - pewnie ponad 1000 zł. ogólnie nie jest to mało, ale w porównaniu z kosztami budowy to kropla w morzu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja mam pytanko
ile zapłaciliście za projekt? czy cena projektu gotowego różni się zdecydowanie od tego tworzonego na zamówienie. a wy jaki macie projekt. gotowy czy indywidualny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość audi q7
Ja kupilam dzialke od szwagra,15 ar za 25.000zl czyli jak za darmo.Musimy zalatwic kredyt najpierw,moze polecicie dobry bank,na ile lat macie kredyt i jaka rate placicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybraliśmy gotowy projekt ale potrzebna była adaptacja bo nie wszystko w nim nam pasowało. zdecydowanie tańszy jest gotowy niż indywidualny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja Wach
A ja liczę, że w lipcu a może nawet w czerwcu zamieszkamy z mężem na swoim bo tak długo na to czekaliśmy. Lada dzień malarze rozpoczną malowania pomieszczeń. Wybraliśmy kolorowe farby barw natury. Później zacznie się tylko kompletowanie mebli, to pewnie trochę potrwa ale jesteśmy pełni entuzjazmu. Warto spełniać swoje marzenia, nawet jeśli trzeba na to czekać kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość audi q7
Moze ktos sie wypowie na temat kredytu hipotecznego,tez zamierzam wybudowac dom ale wizja kredytu doluje mnie troche bo w zyciu roznie to bywa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość audi q7
Chyba nikt nie ma kredytu hipotecznego......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaśka...
audi, już ci odpowiadam. jeśli chodzi o kredyt to skorzystaliśmy z usług doradcy finansowego. dzięki niemu wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę i oprocentowanie. przedstawił nam ofertę kilku banków ale do nas należała ostateczna decyzja. zajął się wszelkimi formalnościami a my udaliśmy się jedynie do banku by podpisać umowę. jak dla nas rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaśka...
Maja, ja też bym tak chciała:-) przy dobrych wiatrach przeprowadzę się w następnym roku. a jakie kolory wybrałaś? chodzi mi najbardziej o salon i kuchnię. a salon macie połączony z kuchnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joszatara
Mnie trochę przeraża budowa domu od samego początku. Boję się tych wszystkich problemów, które mogą po drodze wyniknąć... Zastanawiam się czy nie pójść trochę na łatwiznę i nie wybrać z czegoś z katalogu, albo nawet kupić już stojący dom. Kupić na przykład coś takiego: http://goo.gl/HfMk i zająć się od razu najprzyjemniejszym urządzaniem wnętrz ? Żeby tylko nie pluć sobie potem w brodę, że poszło się na łatwiznę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meksykańczyk
Żeby skutecznie obniżyć koszta budowy domu, najlepiej jest wykonywać część prac samodzielnie. Do tego jak znalazł na pewno przydadzą się narzędzia z www.elektronarzedzia.ive.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś tutaj korzystał / korzysta z pomocy architekta bądz też projektanta wnętrz? No bo wiadomo - taniej jest jednak gdy samemu się wszsytko zaprojektuje ale nie wszyscy mają taki zmysł ;) Tak więc może zaufanie profesjonalistom byłoby najlepszym rozwiązaniem - poza tym odpada bieganina za wyposażeniem wnętrza bo tym zajmuje się prjektant - także sporo czasu można zaoszczędzić :) Ze studia n-design podobają mi się projekty wnętrz - niektóre bardzo stonowane, inne całkiem odważne - ale czego się bać - ja postawiłabym na coś oryginalnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sie tego nie boje, perspektywa wlasnego domu w pieknym miejscu jest niesamowita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sobie poradzilam z mezem idealnie, nic dziwnego, przeprowadzaliśmy się z szarego bloku w takie piekne krajobrazy www.dzialki-szczecin.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×