Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
malypaz

kosmetyki dla niemowlat - macie juz wyprawke????

Polecane posty

hej dziewczyny! jestem już przy końcu ciąży.nadszedł czas, aby już robić wyprawkę dla malucha. nie mam pojęcia, co powinnam kupić na początek, jesli chodzi o kosmetyki dla niemowląt.szukam po necie i nic ciekawgo nie znalazłam. troche jest na wizazu.pl i przepieknie.pl jednak dalej nie wiem jakie kupować specyfiki, czy naturalne czy zwykłe? poradzcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie szalej bo polowy nie bedziesz uzywac polecam bambino oliwka albo penaten, sudocrem do pupy nie kupuj szamponu bo jeszcze nie bedziesz uzywac pieluszki chusteczki naprawde niewiele tego potrzeba a zamiast pudru maka kartoflana zreszta zamiast oliwki mozesz uzywac dobrej oliwy z oliwek nie ma ryzyka uczulenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mamusia
No to Ci chętnie poradzę :) Z kosmetyków nic co zawiera perfumy, czy jakiekolwiek zapachy. Oliwki dla dzieci często mocno uczulają. Najlepiej kup proste mydełko dla niemowląt i parafine w aptece do natłuszczania, nie nic mniej naturalnego. Do pupy polecam sudokrem, jest dobry. mięciutka szczoteczka, jak bedzie ciemieniucha to super się sprawdza i dla higieny głowy też. waciki do uszu dla dorosłych i plastry leko - do przecierania pępka - bardzo szybko wyrywasz papaierek i moczysz patyczek do uczu i przemywasz, bez taplania w spirytusie i na 100% nie kapnie na delikatna skóre dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mamusia
nie stosowałam mąki kartoflanej - chyba że były odparzenia to robiłam z niej krochmal i nasiadówki w nim, ale pudrów czy zasypek nie potrzeba bo sudokrem się sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja bym kupiła
Oilatum i sudokrem. Nic więcej. Ja tak używałam na początku i super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parafina do ciała? nie słyszałam o tym. moje wszystkie koleżanki ze szkoły rodzenia mają już zapas.trochę mi głupio, że jeszcze nic nie mam.a one wciąż, że oliwki z niemiec, że jakieś kosmetyki tylko naturalne, że trzeba mieć i puder i krem na odparzenia, bezzapachowe balsamy.pogubić się można. chyba postawię na penaten, ale nie wiem, czy w aptece w Polsce jest.co sądzicie o penaten?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egeger
Parafina, zgadza się. Tak robią w szpitalach i ten sposób się sprawdza. (Zresztą, wystarczy płynną parafinę powąchać żeby wiedzieć że jest OK). Co do Oilatum i innych, to są rewelacyjne ale... na wielu czytałam ze można je stosowac dopiero od 6 miesiąca życia dziecka lub nawet później. Może więc dotyczy to wszystkich takich produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyznam sie ze uwielbiam te kosmetyki mieszkajac przez kilka miesiecy w niemczech uzywalam oliwki penaten jest super i jest w polsce normalnie kupisz je w sklepie:) a kiedy malenstwo przyjdzie na swiat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eee tam, Oilatum to jedna
wielka droga ściema. Ten sam efekt (i to BEZ szkodliwej parafiny) osiągniesz kupując płyn do kąpieli i oliwkę (i je mieszając w wodzie kąpielowej) albo płyn z oliwką. Do pupy kup zwykły krem/maść "do pupy" (Nivea, Johnson's, Ziajka) albo puder albo mąkę ziemniaczaną, bo Sudocrem to kolejna ściema i nie ma potrzeby go stosować jak nie ma odparzeń. A odparzeniom można w prosty sposób zapobiec często wietrząc pupę. :D Nie daj sobie wcisnąć kitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eee tam, Oilatum to jedna
Parafina zatyka pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 7miesięczną córkę i kosmetyków jakich wyłącznie używam to: oliwka bambino mydełko bambino chusteczki nawilżane dada z biedronki i pampersy dada z biedronki pałeczki do uszu dzidziuś sudocrem kupiłam duże opakowanie stoi do dzisiaj nie otwierane , nie smarowałam od początku no bo po co jak nie ma potrzeby i zero odparzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eee tam, Oilatum to jedna
A stosują ją w polskich szpitalach bo jest tania jak przysłowiowy barszcz, a jak wszystkim nam wiadomo w tym kraju budżetówka nie lubi się wykosztowywać na porządniejsze rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MowiliOniejNaiwna
moja mała ma 2 tygodnie wiec jestem na bieżąco... -sudocrem (niezawodny!! ) :) -patyczki do uszu dla dzieci -oliwka -mydełko dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MowiliOniejNaiwna
...zapomniałam dodać... że oliwka firmy Johnson's często uczula;/ wiec polecam Bambino :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama mi mówiła, że kiedyś to tylko olwika była do ciała i krem nivea, a dzieci przecież miały tylko pieluchy tetrowe.a powiedzcie mi właśnie odnośnie tych pieluch z biedronki.głupio mi przyznać, ale nie stać mnie na kupowanie pampersów przez cały czas i wolałabym na zmianę je stosować z tańszymi.czy te z biedronki dają radę:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podziwiam was, ze w takim wyborze kosmetyków nie dostajecie zawrotu głowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały ma już 8,5 miesiąca ale mogę polecić 1. mydełko oilatum 2. szampon oilatum 3. maść alantan plus do pupy 4. cetaphil md (balsam do twarzy i ciała) innych rzeczy nie stosujemy :) sudocrem mam ale nie miałam potrzeby stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eee tam, Oilatum to jedna
Jak macie troszkę wolnych środków finansowych to radzę zainwestować w porządne pieluchy wielorazowe - wydatek jeden, często aż do nocnika (jest wiele modeli, które rosną razem z dzieckiem) i już absolutnie żadnego biegania za jednorazówkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maypaz moje dziecko do 6 miesiąca stosowało dada z biedronki (wcześniej na inne był uczulony) i są niezłe tylko trochę sztywne ale to akurat plus bo bardziej rozszerza nóżki co jest wskazane na początku u dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eee tam, Oilatum to jedna
Franka, wypisałaś same apteczne specyfiki, a zauważ, że nie każde dziecko rodzi się alergikiem. :) Po takiej aptecznej kuracji, to dopiero można sobie wyhodować wrażliwca, co go byle mydło "z papugą" uczuli, jak pójdzie do przedszkola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to chyba słuszna uwaga.wolałabym już kosmetyki naturalne, a nie takie, co są na alergię czy AZS.tylko, że one są poza granicami moich finansów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to że apteczne nie znaczy że dla zdrowego dziecka się nie nadaje ;) moje dziecko stosuje to od urodzenia i dlatego polecam, przecież nie zmuszam do zakupu poza tym guzik prawda że po takich kosmetykach dziecko będzie bardziej wrażliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od urodzenia stosuje pampersy z biedronki , dziecko ma teraz 7miesięcy i u mnie zdają egzamin przy czym dodam,ze u starszego kupowałam oryginalne pampersy pampersa ale teraz sobie myślę,że był to zbędny wydatek, córka nie ma odparzeń i bardzo dobrze je toleruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eee tam, Oilatum to jedna
Tu nie chodzi o jego cenę, tylko przeznaczenie. To mydło to lekarstwo, a dzieciaki trzeba troszkę hartować, a nie trzymać pod aptecznym kloszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
Ja jedyne dwa kosmetyki co stosowałam to było zwykłe tanie mydełko dla dzieci i oliwka. Z tym że oliwkę też rzadko. Najlepszy kosmetyk to woda. Im mniej tego gówna tym lepiej. A broń Boże perfumowane, np. chusteczki - od tego potem te wszystkie uczulenia są! SKóra dziecka jest idealna - jak się usunie kupkę, to nie potrzebuje zasypek i innych szitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
malypaz - możesz spokojnie stosować z Biedronki pieluchy - sa równie dobre, ale lepiej stosuj jedne - bo skóra się przyzwyczaja do pieluch i często źle reaguje na zmiany. Dlatego jest tyle kontrowersji - jedni pisza że z Biedronki sa lepsze nawet od Pamperów, inni że nie, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i chyba tak bede robić, że raz pieluszki pampers raz biedronkowe.powiedzcie mi, czy stosowałyście u dziecka jakieś metody dla poszerzania właściwego rozstawu bioderek? czy jak mówicie tylko wystarczy pampers?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaby
Wystarczy zwykła pielucha. Szerokie pieluchowanie stosuje się wyłącznie z zalecenia ortopedy w związku z zaobserwowanymi nieprawidłowościami. W innym wypadku nie powinno się tego robić tak po prostu żeby poeksperymentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
położna mi mówiła, że jak mąz ma azs, to powinnam się juz nastawić na to, ze maluch może mieć ten problem.znajoma moja ma ten sam problem z synem.kupuje mu specjalne kosmetyki, ale one są drogie.sprowadza mu serię z Weleda.czytam tak sobie o niej, no ale np. za krem do pupy trzeba dać 30zł albo za oliwkę 50zł.to chyba dla nowobogackich:( mało jest w PL kosmetyków dla azs.trzeba wciąż szukać po zagrnaicznych sklepach.widze, że welede mają na allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1013400752 przyznam, ze skład imponujący i dość krótki.jak patrze na inci penaten czy nivea to szok.same parabeny, a lista innych długa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×