Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paula09

rachunki za prąd

Polecane posty

Gość paula09

witam!własnie przyszedł mi rachunek za prąd!za pół roku mam do zaplaty prawie 1600zł!!!przeraziłam się bo nigdy takiego rachunku nie płaciłam!co wy na to?ile wy płacicie za prąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przedostatni 530, ostatni 650 za 2 m-ce. Mam mieszkanie 34m. Normalnie nie wierze ze tyle zuzywam, nawet panowie z elektrowni ktorych wezwalam do sprawdzenia licznika. Licznik okazal sie ok a panowie poradzili aby sprawdzic instalacje czy jakis dobry sasiad sie nie podpial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula09
ja mieszkam we własnym domu także raczej sie nikt nie podpiął ale to jest nie możliwe nigdy takie rachunki nie przychodzily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej powiedz
ja place jakis 250zl za dwa mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mówię
za 2 miechy 135 zł, ale mam energooszcz. żarówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ponad 650 co dwa miesiące
mam dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mówię
no dziwna sytuacja, niemożliwe żeby tyle zużyć prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gupeek
okolo 500 zl za 2 miesiace, w domu. za pol roku 1500 zl by wychodzilo, wiec porownywalnie z Toba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula09
ja mam 2 komputery, piekarnik, 2 tv, pralka, 4 osoby w domu dom 130m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ponad 650 co dwa miesiące
były podwyżki cen prądu, pewnie stąd masz taką niedopłatę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mówię
a może masz elektryczną kuchenkę i stale coś gotujecie lub pieczecie w elektrycznym piekarniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula09
przyszly mi 3 rachunki, jeden za pół roku 1600, drugi i trezci po 250zł to prognoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula09
mam piekarnik elektryczny ale rzadko uzywany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwer
inni maja po 600 za 2 miesiace a ty 300 za jeden zalezy na jakie metry domu,tez bym tyle chciala placic za prad 300 na mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krk_ona...
Niestety mam prognozy i ostatni rachunek to 1100 za 6 mc czyli ok po 210 za miesiąc. Wszystko mam na prąd co za tym idzie mam boiler, który chyba jest tu największym winowajcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula09
tylko nigdy tyle nie placiłam ostatnim razem to mialam tez 3 rachunki po 350zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mówię
qwer to jeszcze więcej płacisz niż 300 za miesiąc? O ja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula09
rachunek ten jest akurat za okres zimowy to bojler nie chodzil bo sie woda grzala od zentralnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lina chan
Słuchajcie u mnie jeszcze bardziej absurdalna sytuacja. Jestem studentką i mieszkam w mieszkaniu studenckim 3 osoby 50m2, mamy rachunki prognozowane co miesiąc przychodziło nam tak opłaty za prąd 130-150 zł a teraz przyszło wyrównanie w wysokości 1700zł za 6 miesięcy, to normalnie jest nie możliwe, wiadomo jak to studenci staramy się oszczędzać i dość często wyjeżdżamy na weekend, a przykładowo przez połowę lutego nie było nas w mieszkaniu. To jest jakaś paranoja w przeliczeniu wychodzi, że powinniśmy płacić ponad 500zł miesięcznie za prąd, nie wiem co z tym zrobić mogą być uszkodzone liczniki albo coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja płacę 130 zł co 2 miesiąc. Tv dziennie jest włączone 7 godzin. Komputer mam włączony od 7-22 bo wtedy na nim pracuje. Odkurzam i gotuje codziennie. Pranie robię co 2 dzień. Do tego dochodzi mikrofala oraz lodówka. Cholernie dużo zjada pradu czajnik bezprzewodowy dlatego nie mam jego już i mam 80 zł mniej rachunku :D Musicie brać pod uwagę że w roku 2009 jak się nie mylę prąd poszedł w górę 2-3 razy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula09
czajnika bezprzewodowego nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula09
ja nie mam czajnika bezprzewodowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może warto się wybraćdo piwnicy i zobaczyć jaki macie rok legalizacji na liczniku. Licznik indukcyjny powinien być legalizowany co 15 lat ale często przed upływem tego czasu zaczyna zawyżać lub zaniżać pobór energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugi wariant jakiś kochany sąsiad wam się podłączył do licznika. Trzeci wariant macie uszkodzoną instalację i prą wam ucieka w ścianach. Wszystko wyłączyć w domu i iść do piwnicy jak jest ok to licznik po wyłączeniu nie powinien się kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
za poł roku to nie jest przesadnie wygórowana kwota, szczególnie że ten rachunek dotyczy jak rozumiem półrocza zimowego, gdzie więcej się korzysta z prądu. To dopłata czy po prostu rachunek za całe półrocze? Tyle płacą moi sąsiedzi w takim samym domu- mają oświetlenie przed domem, w ogrodzie, bardzo długo wisiały u nich świąteczne lampki na płocie. U nas zazwyczaj pierwszy rachunek jest większy - ok. 400 zł na dwa miesiące, kolejne - ok. 300. Żarówki co prawda energooszczędne, ale osobiście nie wierzę w ich "oszczędność" - dają ciemne światło, w rezultacie zapalam wszystkie lampy zamiast 1-2 normalnych żarówek. W domu jest dużo sprzętu, 3 komputery, zmywarka, kuchnia elektryczna. Trzeba wziąć pod uwagę że RWE prognozy ustala w odniesieniu do "analogicznego okresu roku poprzedniego". Tzn. np. studentki mogą płacić wysoką prognozę, bo ktoś przed nimi dużo zużywał. Tak czy inaczej - do RWE trzeba zadzwonić, przede wszystkim posprawdzać stany liczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klimowska
U mnie rachunek za 2 mc wyniósł az 300zł. Maskara,tym bardziej ze telewizor jest prawie nie właczany.Powymienialismy wiec teraz żarówki www.gtv.com.pl/grupa/Swietlowki_energooszczedne-74-1.html staramy sie gasic niepotrzebne swiatło i poczekamy do kolejnego rachunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×