Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mgr marta......

"becikowe" za granicą...

Polecane posty

Gość mgr marta......

Witam wszystkich rodziców maluszków urodzonych poza granicami Polski. Pisze pracę magisterską o "becikowym" i chciała bym sie dowiedziec jak to wyglada w teorii i w praktyce otrzymanie tego dodatku za granica. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z irlandii
ja w zeszłym roku urodziłam w Irlandii i w PL becikowe dostałam ale wiem że od niedawna jest nowy warunek żeby dostać, jedno z rodziców musi przebywać w Polsce żeby je otrzymać. W Irlandii nie ma becikowego jest tylko zasiłek na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bruksela
Ja rodzilam rok temu. 2.000 euro na jedno dziecko.Zachodzi sie do CPASu(opieka),wypelnia papiery i sie dostaje a nie to co w PL!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr marta......
do bruksela A czy może Pani coś więcej na temat tej dokumentacji opisac, może jakieś inki str itd. Bardzo by mi to pomogło. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też w Irlandii
Becikowego tu nie ma. Jest zasiłek na dziecko- 150 euro do 16 roku życia (jeżeli się uczy to do 18). Zasiłek się zwiększa przy trzecim dziecku i każdym kollejnym. Zasiłek otrzymują wszyscy niezaleznie od statusu materialnego. TZW 'becikowe' dostaje się tylko w przypadku ciąż mnogich - dostaje się je 3 razy w ciągu pierwszych lat życia bliźniaków. Wszystkim dzieciom przysługuje też jeden rok darmowej opieki przedszkolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w holandii nie ma becikowego
a na jedno dziecko otrzymuje sie 197,67 euro raz na 3 miesiace przez pierwsze 4 lata, pozniej wiecej (nie wiem ile, bo narazie moj synek jest malutki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bruksela
Oj stron to nie podam,bo nie wiem,ale w dokumentacji trzeba bylo tylko podac dowod,akty ur,malzenstwa i zatrudnienie.Tyle.Zero dochodzenia tak jak w Pl..Do tego co miesiac dostaje sie 150euro rodzinnego,maz jest zwolniony z podatku itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też w Irlandii
zapomniałam dodać że w Irlandii 105 euro miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakto jest
ja też w Irlandii moglabys cos wiecej napisac o opiece przedszkolnej w irlandii?moj maluch jest jeszcze za maly,ale jestem ciekawa od kiedy mozna poslac dziecko i ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Niemczech 184 miesięcznie rodzinnego na dziecko do 18rz,przed urodzeniem ok. 600 na wyprawkę, i przez pierwszy rok 300 miesięcznie dla rodzica. Te 300 oblicza się z dochodów rocznych,czym więcej się zarobiło tym więcej się dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w holandii nie ma becikowego
Poza tym jest jeszcze jakis inny dodatek na dzieci, ale zeby go dostac trzeba spelniac odpowiednie warunki min. nie przekraczac jakiegos tam pulapu zarobkow, ale nie wiem ile itd., bo nie lapiemy sie na to. Ten dodatek, o ktorym pisalam w pierwszym poscie otrzymuja wszyscy, bez wzgledu na status majatkowy i zarobki. Do tego dochodzi jeszcze trzecia rzecz, a mianowicie dofinansowanie na zlobki, opiekunku (tutaj zazwyczaj jest to legalna praca) itd. Dofinansowanie to jest scisle zalezne od zarobkow: im mniej zarabiasz tym wiekesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×