Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kolanowa

co na słabe bolące kolana

Polecane posty

Trzeba byłoby wiedzieć co w ogóle jest przyczyną kłopotów z kolanami, że złe obuwie? Może źle wykonywane ćwiczenia? Przeciążenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mteuusz
Na początek najlepiej udaj się na jakieś badania. Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z Warszawy tak jak ja, to najlepszym rozwiązaniem będzie klinika Rex Medica Sport. Mają bardzo krótkie terminy a dodatkowo są teraz promocje na badanie kolan. Sprawdźcie i koniecznie zbadajcie dokładnie kolana zanim podejmiecie sie jakiegokolwiek leczenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dantor
Zanim wydasz wiele pieniędzy na badania i tak dalej polecam zapoznać się z artykułami w stylu http://zdrowestawy.expert/zapalenie-stawu-kolanowego-warto-wiedziec/ bo sa tu informacje, ktore warto znac. W moim przypadku okazalo sie bardzo pomocne bo faktycznie okazalo sie ze mam zapalenie stawu kolanowego i dzieki temu moglem zaczac szybko leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla kolan najzdrowszy jest ruch ponieważ wytwarza się maź stawowa która w trakcie ruchu odżywia chrząstki stawowe, brak aktywności sprawia że maź traci na jakości i robi się wodnista. Przy bólu kolan dobra profilaktyką jest rower lub jego tańsza i równie dobra alternatywa rotor najlepiej pedałować 2x30 min dziennie można również zastosować zabiegi ostrzykiwania osoczem bogato plytkowym. Jeżeli kolana bolą podczas biegania warto zadbać o odnowienie obuwie i wkładki które pomogą zachować odpowiednie krzywizny łuku poprzecznego i podlużnego stopy. Warto też spróbować biegać po miękkiej nawierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ból kolan nie pozwalał mi chodzić po schodach. Bez silnych środków przeciwbólowych nie mogłam funkcjonować. Dowiedziałam się o www.ctkregoslupa.pl we Wrocławiu. Zgłosiłam się do nich. W leczeniu moich kolan zastosowano proloterapię. Efekt jest zdumiewający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majana
A ja już mam dosyć maści na stawy, tabletek, muszę coś z tym zrobić, nie wiem, zabieg, rehabilitacja? Póki co szukam dobrego ortopedy z dolnośląskiego, polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TomczakG
Po pierwsze konsultacja bo źle dobrana rehabilitacja też może zaszkodzić. Poszukaj sobie dr Mateusza Patkowskiego - nie pamiętam gdzie przyjmuje ale syn mojego brata leczył poważną kontuzję u niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majana
Dziękuję bardzo, znalazłam w Orthosie w Komorowicach, rano zadzwonię i się umówię. Widzę na znanym lekarzu, że opinie ma bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goczterdziestkaść
Ja ciagle jakoś przeciążam moje kolana bolą mnie później przez tydzień lekarz mi w Anglii dała naproxen który ma działanie przeciwzapalne i powiedziała ze potrzebna mi porządna fizjoterapia. Ze swojich badań nie stwierdziła żadnego ubytku w chrząstce ale lewe kolano mi od bardzo dawna chrupie, przez to ze jak byłam młoda, między 12 a 20lat miałam 12 razy zwichnięte to kolano. Drugie 2 razy. Teraz mam 40lat i jak kolana przeciąże to bolą tydzień i co chwila muszę usiąść i je odpocząć. Nie jestem gruba i uwielbiam ruch. Nigdy nie przeforsowywalam kolan żadnym sportem jedynie praca na nogach ale tez w ruchu. Z kad się wziął ten problem. Czy ten naproxen mi pomaga? Jak jest lepiej a zaraz jestem bardziej aktywna to spowrotem bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze propoponowałabym zastanowić sie nad czynnikiem, który może powodowac, że kolana sa słabe i bolące. Może być to na przykład nieodpowiednia aktywność fizyczna. Niektóre osoby narzucają na siebie zbyt dużo pracy oraz zbyt dużo cwiczą.Przeciążają stawy co potem odbija sie na ich kondycji. A stawów potem nie można tak za bardzo odbudować. Jesli nie chcecie poddać sie operacji, proponowalabym poczytać sobie o leczeniu kolan komórkami macierzystymi: http://pytaniaiodpowiedzi.pl/leczenie-kolan-komorkami-macierzystymi/ Jest to najnowsza metoda, aktualne badania pokazują, że bardzo skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tanio nie jest w Gdańsku na Kartuskiej w Pomorskim Rehabilitancie ale moim zdaniem warto. Jeśli już się czegoś podejmują to doprowadzają do końca, nie zostawiają człowieka w połowie drogi. Sam jestem tego przykładem, mogę powiedzieć że już nie czuję w barku bólu a męczyłęm się z nim dobre kilka lat zanim trafiłem tutaj. Pełna oferta jest do sprawdzenia na ich portalu http://pomorskirehabilitant.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lumiqe
Po pierwsze nie ma sensu leczyc się na pewno samodzielnie i jednak warto jest wybrać się do lekarza ortopedy albo do lekarza rehabilitanta aby ten zlecił nam odpowiednie ćwiczenia. Po drugie dobrze jest na siebie uwazać bo bardzo czesto ból kolan pojawia sie po przetrenowaniu. Jesli ćwiczymy zbyt dużo oraz nie zwracamy na siebie uwagi. Dobrym rozwiązaniem są opaski kompresyjne http://www.os1st.pl/ Które wzmacniają,ochraniaja a także zmniejszają bol i obrzęk. Pomagały mi po kontuzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tellmerek
Sama miałam ten problem ponieważ uprawiam sport i trochę przeciążyłam swoje kolana. Niestety ale nie dbałam o dostateczną rozgrzewkę przed bieganiem co oczywiście negatywnie odbiło sie na stanie moich stawów.... NIe polecam... No więc pomogła mi rehabilitacja . Ćwicenia w gabinecie ale róneiż te ktore wykonywalam w domu. jak również leczenie komórkami macierzystymi: https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/zabiegi-ortopedyczne/leczenie-kolan-komorkami-macierzystymi/ Wiele osób o tym nie słyszało bo jest to nowoczesna forma leczenia kolan, jednak u mnie rezultaty były super. Zabieg wykonywany w naszej Klinice w Krakowie polega na podaniu zastrzyku z preparatu autologicznych komórek macierzystych, którego mechanizm działania polega na odtworzeniu regenerowanej tkanki dzięki możliwości proliferacji komórek macierzystych i różnicowanie się ich w różne rodzaje komórek niezbędnych do odbudowy tkanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChodzenieBezBólu
Ja przyjrzałabym się w pierwszej kolejności stopom, oczywiście w asyście specjalisty. Nawet nie zdajemy sovie sprawy jak dużo problemów z kolanami, biodrami czy kręgosłupie pojawia się w wyniku złego ustawienia naszych stóp. Fajne materiały na ten temat można poczytać na tym blogu https://pl.footwave.com/blog/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remigiusz
Ja stosuję proste metody ale systematycznie, olej żywokostowy z boswelią i kolagen Flex dla sportowców. Jak dotąd jest to dla mnie najskuteczniejszy sposób. Olejem nacieram parę razy dziennie kolana. Kolagen i olej z boswelia można zawsze kupić w herbapisie. https://herbapis.pl/flex-all-complete-kolagen,-msm-i...-allnutrition?keyword=flex&category_id=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drMagdalena
Kolagen naturalny liofilizowany o największym pokrewieństwie aminokwasów z których odbudowywany jest nasz kolagen i w dodatku kapsułki z największą dawką kolagenu to LyoColl same poczytajcie a zrozumiecie co znaczy kolagen naturalny: www.lyofarm.pl POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×