Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kasiek12345

income support

Polecane posty

Witam nie moge znalesc podobnego watku , ktory moglby odpowiedziec na moje pytania zwiazane z IS. Szybciutko przedstawie sytuacje. Jestem obecnie w uk wraz z mezem jestem w 36 tc. Ponad miesiac temu zlozylismy wnioski o przyznanie IS. Przeszlam rozmowe telefoniczna z masa pytan a potem rownie dluga rozmowe w Job Centre. Pani w urzedzie powiadomila nas ze po 2 tygoniach dostane decyzje. Po 3 tygodniach przyszedl list z prosba o doslanie niby brakujacych im dokumentow...tak tez zrobilam a po 3 dniach mi je odeslali z podziekowaniami...i na tym koniec. Moje pytanie jest nastepujace: czy ktos byl w podobnej sytuacji?, czy oni graja na zwloke? i tak na prawde ile czeka sie na taka decyzje, bo wszedzie sprawa IS opisana jest jako banalnie prosta a realia sa inne. Prosze o odpowiedz....pozdrawiam i z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dostanieszzzzzzzzzzz
jak twoj maz pracuje to nie dostaniesz na 10000% a tak wyglada normalna procedura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak tylko ze moj maz pracuje 16h tygodniowo bo tyle mozna....wiec nadal nic nie wiem...jest Ktos kto moglby cos podpowiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
o dobry temat .co prawda nie potrafie Ci odpowiedziec .ale jestem w podobnej sytuacji 34 tydzien ciazy .stary stracil prace i z jakiegos powodu nie kwalifikuje sie na jobseeker .ja jeszcze dwa tygodnie pracuje i pozniej od maja macierzynskie i tez zastanawiam sie czy skladac o Income Suport .ale czytalam na angielskich forach ,ze jesli nawet dostaniec income support to zmniejszaja macierzynskie (mam na mysli Maternity allowance -macierzynskie z jobcenter) nie chce zyc na dodatkach ale za bardzo nie mam wyjscia ,cienko z praca u nas w miescie i okolicach .a zyc trzeba . no i poza tym jest tyle tych dodatkow ale naprawde czasem zeby cokolwiek dostac to nie iwem co trzeaba zrobic .zastanawia mnie jedno jak ci wszyscy angole i ciapaci pobieraja te dodatki . te jobcentre to do bani . ja zlozylam o Maternity Allowance ,co prawda odpowiedz dostalam w miare szzybko i ze przysluguje mi .ale w formie bylo pytanie od kiedy chcesz zaczac pobierac platnosci .wiec im pisze ze od 3 maja .a teraz przyslali mi list znowu od kiedy zaczynam maternity leave i od kiedy chce kase ,z tym ,ze ten list moge (zaznaczono wielkimi literami) dopiero jak zakoncze prace .takze kolejne kilka tygodni zwloki bedzie :((( . i to co dostalam po 5 latach zapierdzielania w UK -przez ostanie dwa lata na dwoch pracach i sie okazuje ,ze jeszcze nic nie dostane .dol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w jakim miescie jestes jesli mozna wiedziec? ja mieszkam z Wolverhampton ale nikt z moich znajomych nigdy sie nie staral o income support.....takze lipa i nadal nie wiem co i jak ......a przemila pani z job centre obrazuje wszystko tak pieknie ze glowa mala:/....troszke mnie zalamalas ja pracowalam rok takze stracilam nadzieje na ten IS. W porownaniu do Ciebie , gdzie przepracowalas 5.....moze jest ktos co wie wiecej w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tgytryh
jezeli twoj maz ma prace 16 godzin. ty masz przepacowane 3 okresy podatku czyli 3 lata to powinnas dostac. to sie tyczy tez zasilku dla bezrobotnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
a co jesli nie pracje.ja jestem z worington .north west . w moim przypadku paradoks polega na tym ,ze naprawde nam sie nie przelewa ja oczekuje dziecka ,stary nie moze nic znalezc ,a kompletnie nic nam sie nie nalezy .glupota .nie chce zyc na benefitach dlatego ,ze chce .po prostu nie mam za bardzo wyjscia .tylko siedze w necie i czytam z nadzieja ,ze moze jest jeszcze cos .malo tego dzisiaj jeszcze zabrali nam tax credit bo moje godziny pracy zmniejszyly sie z 40 do 27 ( a przeciez trzeba pracowac 30 ) i jeszcze 40 funtow musze oddawac :((( . i tak wychodzi mi ta anglia bokiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tgytryh
dziwne ze zabrali tax working bo ja wiem ze 16 godzin trzeba miec i ukonczone 25 lat. napisz mi ile maz ma przepracowane i ty tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tgytryh
Do ubiegania się o Income Support są uprawnione osoby w wieku od 16 do 59 lat, które pracują mniej niż 16 godzin tygodniowo lub nie pracują wcale, a ich oszczędności nie przekraczają 8000 funtów. Dodatkowo muszą spełniać jeden z warunków: - być samotnym rodzicem, być studentem i jednocześnie samotnym rodzicem lub niepełnosprawnym, - być zarejestrowanym niepełnosprawnym lub chorym, - opiekować się niepełnosprawną lub chorą osobą. Do otrzymywania Income Support mogą być także uprawnione osoby, które otrzymują Statutory Sick Pay z powodu choroby i świadczenie to jest niższe od Income Support, który mogłyby uzyskać, przebywając na urlopie wychowawczym. od siebie do dam tylko ze jakbys dostawala dalej tax working to income support ci sie nie nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam przepracowany rok....no i w tym momencie zglupialam. Kobitka w job centre poinformowala mnie ze musze miec udokumentowany przepracowany rok....tak tez sie stalo....tylko nie rozumie jednej rzeczy....czemu wyslali mi dokumenty zebym uzupelnila reszte danych ktorych niby ni posiadaja skoro posiadali bo wszystko dalam im osobscie jak mialam sppotkanie w job centre....wiec znow im wyslalam wszysko a ci odeslali i podziekowali:) troszki mnie to rozbawilo, bo myslalam ze cos napisza a tu ani be ani me to bylo 4 dni temu......a orientujecie sie moze ile ten caly ich proces przydzielania czy odrzucania wnioskow moze trwac?....termin porodu mam na 16 maja takze juz tuz tuz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdgggggggggggggggggg
12 miesiecy to za malo zeby dostac zasilek dla poszukujacych pracy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
Wszystko sie zgadza .srtone direct gov .znam .z tym ,ze problem polega na tym ,ze nie zawsze te informacje pokrywaja sie z prawda .wiem ,ze wielu pewnie sie ze mna nie zgodzi ale uwierzcie przetestowalam to na wlasnej skorze .wiekszosc informacji o income support mowi: ze jest to dodatek dla osob,rodzin o niskich dochodach.jak zadzwonilam do nich to facet przez telefon powiedzial wprost nie interesuje nas to ,ze zarazbiasz 700 funtow (before tax) interesuje nas to ,ze pracujesz 27 godzin tygodniowo -czyli caly etat .prosze sprobowac jak zaczeniesz maternity leave . tax credit tez sie zgadza 16 godz.ale dla tych co maja dzieci ,a ja dopiero oczekuje . poszlam do citizen advice borou po porade ,ze moze jednak cos jest ,ale niestrety nie -dlatego powiedzialam do babki skoro przynosze do domu 570 (po odliczeniu podatku ) z czego moj rent 360 to ile mi zostaje na zycie ? i to znaczy ,ze po porostu te strony internetowe podaj zle informacje .a ona na to mowi:wiesz ludziom nie dogodzisz informacje -nawet jesli zle -niedobrze brak jakichkolwiek informacji tez zle .takze nie wygrasz z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobrze ....wszystko ladnie pieknie nie rozumie w takim razie dlaczego sa grupy ludzi ktorym na prawde nie naleza sie benefity a jakims cudem przydzielane sa im...normalnie czeski film.....osobiscie wiem dokladnie ze robia problem z IS jesli chodzi o obcokrajowcow, ale prawda jest taka ze angole nie pobieraja swiadczen bo poprostu maja je gdzies . A ostatnio wyczytalam na jakiejs stronie ze rzad angielski ma w kasie zalegle pieniadze jeszcze z 2007r ktore przeznaczone byly wlasnie na benefity, wiec sama juz tego nie rozumiem....coz zaczynam sie powoli oswajac z tym ze tutaj jestesmy "tylko" Polaczkami :(......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale nie wszsy
Ja dostalam bez problemu income support ale jako samotna matka. ale od poczatku mialam nieprzerwana prace 3 lata czyli odprowadzony podatek od 2005 do 2009kwietnia.a to jest podstawa tych swiadczen. teraz mieszkam z kims i zabrali ale to jest ok, ale mam dofinasowanie do socjalnego mieszkania i tax. takze nie wymagajcie benefitow jak nie macie przeparcowanych w jednym ciagu 3 lat. tak samo zasilek dla poszukujacych pracy ja mam juz go 12 miesiecy ale jest oparty na dochodah rodziny,ten drugi oparty na skladkach tylko 6 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i wszystko jsneeeeeee
moj maz pracuje 16h tygodniowo bo tyle mozna...jak to rozumiec???mlody facet i na co liczy?? druga pisze moj stary stracil prace i z jakiegos powodu nie kwalifikuje sie na jobseeker.? no wlasnie jaki powod? brak przepracowanych lat w uk lub ciaglosci z polski. Brak HO brak NIN itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto powiedzial ze nie mamy HO i NINu gdzie to wyczylalas?.....prawda jest taka ze pewne okolicznosci zmusily mnie do pobierania jakichkolwiek zasilkow(zawsze mielismy je gdzies, bo wychodzilismy z zalozenia ze mamy zdrowe raczki)....ogolnie jestem tutaj 2 lata i 1 rok pracowalam przez agencje tylko z przerwami bo raz robota byla a raz nie ...kolejny rok pracowalam na kontrakcie.....moze Was to zdziwi ale nie zawsze w zyciu uklada sie tak jakbysmy tego chcieli i czasem "mozna sie potknac"....moze nalezycie do tych szczesliwych , ktorym zawsze bylo z latwo i z gorki....oby Wam sie tak wiodlo....pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hokiopoo
ale tu nie chodzi o to ze chcesz zasilki . tylko nie krzycz tak jak nie masz prepracownych lat. jestesmy w nowej uni dlatego mamy ogranicznia a np Portugalia nie, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
zawsze znajsdzie sie ktos kto szpile wbije .tylko nie wiem na cholere takie osoby sie wypowiadaja !!! zenada jestem tutaj 5lat i moja przerwa w pracy to 4 dni .dopuszczlna przerwa w czymkolwiek to miesiac jesli dobrze pamietam .a moj maz nie kwalifikuje sie na jobseeker nie ,wiem czemu .w odpowiedzi napisali ,ze sie nie kwalifikuje i juz .sami bylismy zaskoczeni .sa dwa rodzaje jobseeker ale juz nie chce mi sie opisywac ,bo nie o to chodzi .ok fair enough prawie rok byl w polsce bo mial chora mame ale tez nie o to chodzi . sama bym chciala wiedziec jak system dziala,choc czaesm ma wrazenie ,ze to lud szczescia .nawet moi znajomi z przcy anglicy twierdza ,ze jesli jest sie uczciwym z nimi to zawsze tak jest .ja mam po prostu zezowate szczescie .juz chyba z 5 razy bylam w citizen i nic powiedzieli mi to samo co juz wiedzialam z internetu.moze po prostu zle trafiam? jeszcze dzisiaj przyslali mi z lokalnego councilu (m-c temu zlozylam o housing benefit) ,ze potrzebuja obecnego home officu .2 godziny spedzilam na telefonie tracac 15 funtow zewby sie dowiedziec ,ze 6 kwietnia zmienily sie przepisy i teraz pracujac 12 m-cy bez zdnej przerwy trzeaba wypelnic forme eea1 z 12 pay slipami i innymi dokumentami zeby dostac takie jakby pozwolenie na stala prace ,gdzie wczesniej trzebabylo zmieniac home office za kazda zmiana pracodawcy .ale ze z reguly firmy ,zwlaszcza agencje nie wyrabialy home officow pracownikom ,dlatego zmienili.ale czy ktos o tym wiedzial ? pech to pech .wiem ,ze pisze chaotycznie ale mam nadzieje ,ze zrozumiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninini
a orientuje się ktoś czy? i jaki? benefit-jeśli w ogóle jakiś jest ,dla kobiety po porodzie,która nie załapała się na maternity allowance-zbyt krótko pracowałam niestety,a mąż pracuje za minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
a skladalas w ogole do jobcenter o maternity allowance ? bo tam w formie nawet jest napisane ,ze jesli nawte Ci sie nie nalezy maternity to w odpowiedzi Ci napisza co w zamian mozesz dostac .to sie chyba nazywa employment support allowance czy cos takiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninini
dostałam odpowiedź negatywną ale szczerze dalej się już nie zagłębiałam w to pisemko-musze je poszukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
daj znac jakby co.bo sama ciekawa jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zadzwonilam....i co? nic- babka przeciagala rozmowe w nieskonczonosc a po pewnym czasie stwierdzila ze zadzwoni do mnie ktos z innego departamentu by udzielic mi odpowiedzi co z tym IS....oddzwonil i..... zero zaskoczenia tym razem przemily pan stwierdzil ze dokumenty juz wszystkie sa i w przyszlym tygodniu jesli znow nie bedzie nic potrzebowal wysle dokumenty...hmmmm ...chyba se juz dam spokoj bo juz nie chce sie denerwowac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po raz I. Jestem samotna matka 8msc chlopca. Dostaje HB i inne dofinasowania. W Caunsilu powiedziano mi, ze 1msc przed ukonczeniem dostawania Maternity All. mam isc do Job Center i starac sie o Income support. Zaczeli do mnie dzwonic bym ubiegala sie o alimenty,ktorych nie chce bo dostaje od ojca dziecka jedzenie itd.na dziecko. Nie wiem w ogole o co chodzi z tym calym Income support-czy powinnam pojsc do pracy po maciezynkim (samotna matka z kilkumiesieczny, dzieckiem) czy nie strace innych doinansowan. Koleznka powiedziaal mi kiedys ze jak ona nie wystapila o alimenty to zabrali jej wszystkie dofinasowania-prosze uprzejmie jakas samotna matke ktora jest w podobnej sytuacji o odpowiez i wyjasnienie-dzwonilam do Job C, ale nie podali mi informacji. Bylabym wdzieczna za informacje jesli to mozliwe na gg, dziekuej z gory Margot-1938098

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @ Kasia @
Margot masz wiadomosc na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ponowie. W takim razie Kasiu najlepiej byloby powiedziec ze nie chce zadnego ich IS, ze znalazlam prace i nie miec z nimi nic wspolnego. nie podalam danych ojca dziecka jeszce. dziekuej z gory za odpowiedz. Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu ja, bo siedze i sei martwie czy teraz z Tych Sciagajacych alimenty nie beda chcieli jednak danych Przemka (nawet jesli zrezygnuje z IS) i czy jak nie wniose to czy nie zabiora mi dofinansowan (slyszlam kilka lat temu od koleznkai, ze jej kol. zabrali) czekam z niecierpliwoscia na jakies rzetelne odpowiedzi. dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×