Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WENTURA

szukam przyjaciela

Polecane posty

Nie z zawodu, a zawodu. Robi różnicę :) Czarnażi17, to fotka podobizny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnażi17
naprawde? fajnie :) jakoś nigdy nie lubiłam czytać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnażi17
WeWo- ale co że fotka? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fotka odzwierciedla? Do poczytania: Lśni chorągiew pozłocista Chrzęści zbroja szmelcowana Jedzie, jedzie król Władysław By poskromić bisurmana. Po wąwozach grzmią cykady, Koń królewski raźnie parska, Dzielny Węgier, Jan Hunyady Sprawia szyki kląc z madziarska. Nad wzgórzami wstały zorze, Wojsko w marszu rumor czyni, - O, już widać Czarne Morze! Mówi legat Cesarini. Król naprędce je śniadanie, Jan Hunyady wszedł z łoskotem: - Nawalili wenecjanie, Wycofali swoją flotę! Król odstawił kubek z winem, Blask mu strzelił spod powieki: - Uderzymy za godzinę A Wenecji - wstyd na wieki! Jeszcze Warna w dali drzemie, Jeszcze nisko stoi słońce, A pancerni - strzemię w strzemię, A pancerni - koncerz w koncerz, A pancerni - kopia w kopię Ku piaszczystym patrzą brzegom... - No to cześć, daj pyska chłopie! - Mówi król do Hunyadego. I błysnęły jednym blaskiem Setki mieczy wyszarpniętych I zgrzytnęły jednym trzaskiem Setki przyłbic zatrzaśniętych, I zadrżała ziemia święta I huknęły dzwony w mieście, I ruszyli - najpierw stępa, Potem kłusem, cwałem wreszcie, Poszła świetna polska jazda, Poszli Węgrzy niczym diabli, Jak stalowa, ostra drzazga, Jak błyszczące ostrze szabli, I widziano jak lecieli Pędem wielkim i szalonym, I widziano, jak tonęli W morzu Turków niezmierzonym. Poczem z piórem, siadł nad kartką Mnich uczony, stary skryba: - Warto było, czy nie warto? Odwrót byłby lepszy chyba... Chrzanił zacny zjadacz chleba Czas nad nami wartko goni, I tak kiedyś umrzeć trzeba, To już lepiej tak jak oni. Zresztą - koniec dzieło wieńczy, Mnich w klasztorze kipnął marnie, A szalony król Warneńczyk Ma grobowiec w pięknej Warnie, I szanują go Bułgarzy I nas - dzięki niemu - cenią, Więc na czarnomorskiej plaży Kłaniam się królewskim cieniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnażi17
właśnie spróbuje i poczytam coś :D a fotka to moja xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarnażi17 to proponuję popracować nad ekspozycją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I (na życzenie Oli) dla trochę bardziej zaawansowanych :) Half a league half a league, Half a league onward, All in the valley of Death Rode the six hundred: 'Forward, the Light Brigade! Charge for the guns' he said: Into the valley of Death Rode the six hundred. 'Forward, the Light Brigade!' Was there a man dismay'd ? Not tho' the soldier knew Some one had blunder'd: Theirs not to make reply, Theirs not to reason why, Theirs but to do & die, Into the valley of Death Rode the six hundred. Cannon to right of them, Cannon to left of them, Cannon in front of them Volley'd & thunder'd; Storm'd at with shot and shell, Boldly they rode and well, Into the jaws of Death, Into the mouth of Hell Rode the six hundred. Flash'd all their sabres bare, Flash'd as they turn'd in air Sabring the gunners there, Charging an army while All the world wonder'd: Plunged in the battery-smoke Right thro' the line they broke; Cossack & Russian Reel'd from the sabre-stroke, Shatter'd & sunder'd. Then they rode back, but not Not the six hundred. Cannon to right of them, Cannon to left of them, Cannon behind them Volley'd and thunder'd; Storm'd at with shot and shell, While horse & hero fell, They that had fought so well Came thro' the jaws of Death, Back from the mouth of Hell, All that was left of them, Left of six hundred. When can their glory fade? O the wild charge they made! All the world wonder'd. Honour the charge they made! Honour the Light Brigade, Noble six hundred Among the living.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnażi17
WeWo- jaką znów ekspozycją? : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnażi17
ja gustuje w Bring me The Horizon, Escape the Fate O.o : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnażi17
WeWo- coś sie do fotografi doczepił? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnażi17
WeWo? ale czemu? to tylko wina aparatu w lefonie :D uwierz mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do zdjęć mam aparat. Canona zresztą. Takiego na kliszę jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnażi17
no u mnie odwrotnie, chociaż częściej i tak używam normalnego aparatu ale jak dobrze pamiętam wtedy był w naprawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnażi17
ma ktoś z was może konto na photoblog.pl? nie chce nikogo oglądać, mam tylko takie małe pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×