Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zajhawkaa

cisnie nie i puls u dziecka

Polecane posty

Gość zajhawkaa

czy to jest bardzo zle jak u 3 letniego dziecka cisnienie 90/107 a puls 166

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest bardzo źle. Na pewno dobrze zmierzyłaś? Przecież to konkretne nadciśnienie, już nic nie wspominając o tętnie. Prawidłowe ciśnienie to 120/80 a tętno 80. Powinnaś jak najszybciej zgłosić się do lekarza a nawet na pogotowie jeśli dziecko się teraz źle czuje, bo to już nie przelewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pogotowie natychmiast
ono się dusi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajhawkaa
wlasnie dziecko jest w szpitalu a ma takie cisnienie i puls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie mi przykro. Dzięki Bogu jest pod kontrolą lekarzy. Na pewno ustawią mu leczenie i za jakiś czas wszystko się unormuje. Nie dziwię Ci się że się martwisz, ale głowa do góry. W dobie postępu medycyny wszystko jest to ułożenia :) Powodzenia i zdrówka dla synka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magga m.
a co dokladnie jest dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie pomyliłaś tego ciśnienia
nie martw się, podadzą hydrocortison i będzie dobrze. Jest alergikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajhawkaa
to jest syn mojej siostry nie nie jest alergikiem jutro sie wiecej dowiem to wam napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale co niby w tym ciśnieniu złego? to ciśnienie w normie u dziecka w spzitalu- czyli osłabionego Tylko ze koleżanka podała odwrotnie pomiary skurczowego i rozkurczowego ciśnienia. Bo to które ty podałaś jest nierealne. Tego nie dałoby się zmierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to chyba umiesz liczyć
kornelkowa mamo - chyba nie powiesz że puls 166 jest ok??? Norma to 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałam o ciśnieniu. Puls jest podwyższony (norma u 3 latka to 100-110/ min) ale skoro liczby ciśnienia są pomylone to i co do pulsu nie miałabym pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tętno obstawiałabym ze dzieciaczek ma 66 a nie 166 (również obniżone przy osłabieniu chorobą). Moze autorka źle się zrozumiała z siostrą, albo rodzice źle usłyszeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ośmioletnia córka ma 111/73 ciśnienie a 94 puls po d wieczór 103/66 ciśnienie 104 p[uls a po godzinie 96/64 ciśnienie a 107 puls kuje ja w klatce co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze pytanie czy masz aparat do mierzenia ciśnienia dla dzieci? "dorosły" może fałszować wynik. Może dziecko jest chore ma zapalenie oskrzeli lub płuc. Nie pytaj na cafe tylko do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówkówkaKrakówka
A moja mała (98cm wzrostu) 5 letnia córeczka ma tętno 172 i rózni lekarze ją badali i podobno taki typ urody genetycznej. Wszyscy mówią, że zdrowa od lekarza domowego porzez neurologów, endokrynologów po chirurgów dziecięcych. Ogólnie nic jej nie dolega, czasami tylko trochę bardziej się męczy, szczególnie jak musi wyjść do babci na 4 piętro w bloku, bo na codzień mieszkamy w suterenach, więć ma kilkanaście schodków do pokonania. Aha, jeden lekarz diagnozował, że mamy za mało słońca w tych suterenach (wiadomo okna piwnicze) i dlatego ona taka niska, ale człowiek to przecież nie kwiatek, żeby mu słońce do rośnięcia było potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie Moj trzylwrni synek ma ciśnienie 143 na 108 bicie serca 60 i ma tem.38'9 bulam u lekarza i powiedziała zebym za godzine mu zmierzyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×