Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pani w potrzebie

alimenty przez firmę

Polecane posty

Gość pani w potrzebie

Rozwiodłam się z mężem, rozwód z jego winy. Podczas rozwodu oboje zarabialiśmy po 2.000. Teraz się dowiedziałam, że eks założył firmę więc będzie zarabiał więcej, czy mogę się ubiegać o alimety? W końcu jak ma firmę to i zarobki duże więc chyba mogę liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Jaka jest Twoja zasługa w założenie przez niego firmy i skąd wiesz ,że będzie prosperować ???? Z jakiego powodu została orzeczona jego wina ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani w potrzebie
Były zdradził mnie, teraz jest z tą osobą. Nie ma mojej zasługi w założenie tej firmy bo założył ją juz po rozwodzie, nie wiem czy będzie prosperować bo skąd mam wiedzieć ale jak człowiek zakłada firmę to mu się od razu zwiększa chyba status a ja mam ten sam co miałam więc chyba powinien mi płacić. Sam fakt, że ma firmę oznacza, że jest mu lepiej przecież bo skoro ma na założenie firmy to chyba powinien mieć na alimenty dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
hehehe, założył firmę bo jest cwany :) zawsze może wykazywać stratę i ciebie pozwie o alimenty bo mu się sytuacja pogorszyła :) nie no, żartuję wiadomo że rozwód z jego winy... ale jak ktoś zakłada firmę wcale nie oznacza że będzie miał nie wiadomo jakie zarobki... zależy wszystko jaka to firma, czy dużo nakładów finansowych trzeba żeby ją założyć czy to jakieś zwykłe usługi typu biurowego które można wykonywać w domu... czasem zakładanie firmy to konieczność, może pracodawca go zmusił???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani w potrzebie
Od jego rodziców wiem, że włożył w firmę ok. 40 tys. (lubią paplać a mieszkamy na sąsiednim osiedlu), założył niedawno więc nie wiem jak to idzie ale skoro włożył w to aż tyle pieniędzy to już chyba znaczy, że ma lepiej. A na pewno lepiej o te 40tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani w potrzebie
Czy ktoś może mi poradzić, bo nie wiem czy się wogóle ubiegać o to. Czy sam fakt posiadania firmy może spowodować, że otrzymam alimenty na siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcesz alimenty na siebie
? jesteś chora, niepełnosprawna czy po 50?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morituri
Raczej nie, bo z powodu założenia firmy Twój status materialny nie pogorszyl się. Tylko stracisz pieniądze na sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani w potrzebie
Nie, mam 35 lat, pracuję tylko nie mam wiedzy jak należy rozumieć pogorszenie się warunków materialnych po rozwodzie. Jeśli bylibyśmy razem to wtedy ja też czerpałabym profity z firmy, należałaby także do mnie bo bylibyśmy małzeństwem więc przykładowo mielibyśmy zamiast 4tys. np. 10tys. więc miałabym 5tys. dla siebie a tak mam dalej 2tys. Chodzi o to, że nie wiem czy jak jemu się poprawi status to czy należy to rozumieć tak, że gdybyśmy byli małżeństwem to mnie też by się poprawił a że nie jesteśmy to się nie poprawił więc tracę na tym i mam gorzej niż miałabym gdybyśmy byli małżeństwem. Czy to się tak rozumie czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani w potrzebie
czy może mi ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsqdfegtnrehgwf
załóż sobie firma a nie chcesz ikradac innych materialna kurwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani w potrzebie
Dlaczego okradać? Nie rozumiem, chodzi tylko o to, że skoro założył firmę, stać go było na to to powinno go tym bardziej być stać na alimenty. Gdyby mnie nie zdradzał nie byłoby rozwodu, bylibyśmy małżeństwem i teraz miałabym firmę a tak nie mam więc moja sytuacja materialna jest gorsza niż byłaby gdybyśmy byli małżeństwem. Ja nie chcę mu firmy zabrać czy okaść po prostu jeśli stać go na firmę to stać go na alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ty myslisz
ze majac firme ma sie kokosy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaja se robisz franco
rozwód to nie dożywocie, nie macie dzieci to zapomnij o alimentach, do roboty się weź albo poszukaj następnego jelenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to musi być prowokacja
nie wierzę, że są takie kobiety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inaaczej
Wstyd to przyznać ,niestety są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktos jest w stanie odpowiedziec? jesli po rozwodzie jedno z malzonkow gorzej zarabiajacy m jest to drugie musi placic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdgfs
pogorszenie statusu po rozwodzie odnosi się do statusu , który mieliście jako małżenstwo, wieć jak ci się nie pogorszył on to nie wygrasz w sądzie. A to co po rozwodzie to juz są inne życie.. nikt nie broni tobie założyc firmy... poza tym to że włożył w nią 40 tyś nic nie znaczy, mogł brac kredyt. Zrozum, nie jesteś już jego żoną i nie możesz odnosić swojego życia obecnego do tego co on teraz tworzy, było minęło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani w potrzebie
Dlaczego zaraz franco, ja tylko pytam się bo nie znam się na tym. Nie mam pojęcia czy mając firmę ma się kokosy, znam jednego co ma firmę i ma bardzo dużo pieniędzy, nie znam więcej więc nie wiem. I co to ma znaczyć, że mam się wziąść do roboty, przecież ja pracuję cały czas, w tej samym miejscu co zawsze. dfdgfs czyli rozumiem, że dopóki mam te 2tys. to nie mam się co ubiegać o alimenty na siebie? Dopiero jeśli miałabym mniej niż te 2tys. na miesiąc to wtedy mam szansę. Aha jeszcze jedno bo kiedy rozwód się rozpoczął to zarabiałam 1.700 a jak się skończył (bo to trochę trwało) zarabiałam już 2tys. to która kwota będzie brana pod uwagę, ta kiedy zaczęliśmy się rozwodzić czy ta, którą miałam kiedy orzekali rozwód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raft
juz wiem dlaczego sie rozwiodl z toba zdziro.Malo i malo takim szmatom jak ty. Zycie po rozwodzie to osobna bajka suko,zajmij sie soba zamist zagladac innym do garnkow padalcu jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani w potrzebie
Przecież ja nikogo nie wyzywam więc dlaczego wy wyzywacie mnie. Gdybyście byli na moim miejscu sami byście się zastanowili nad tym na pewno. Chcę tylko wiedzieć czy mam szansę w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za ludzie no
"ale jak człowiek zakłada firmę to mu się od razu zwiększa chyba status" No to chyba sama załóż firmę??? To Ci się "od razu zwiększy chyba status" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wez juz nie nudz
miesiac temu juz załozyłąs topa ,i tak samo gadałas ,typowa polska mentalnośc jemu sie polepszyłó to tobie pogorszyło ,i co nie polazłas przez ten miesiąc do adwokata?moze ci powiedział prawnik ,ze chuj z bomba ci sie nalezy a ty dalej swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani w potrzebie
Sytuacja jest troche inna bo teraz ma na pewno większe dochody niż miał ostatnio. Nie byłam jeszcze nigdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aks
mnie się wydaje, że możesz się ubiegać, wtedy wasze zarobki się nie różniły ale teraz on będzie zarabiać więcej więc chyba może płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
K..... to prowokacja. To jest niemożliwe by ktoś normalny tak myślał. Jeżeli ktoś tak myśli.....chłopy nie żeńcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani w potrzebie
Ja sie po prostu nie znam na tych prawniczych sprawach i chciałam zasięgnąc opinii tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×