Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wowkf

9 miesięczne niemowlę siedzi ale nie może samo usiąść

Polecane posty

Gość wowkf

Tak samo stoi ale postawione, chodzi za ręce. Jednak jak się je położy na plecach nie wstanie, tylko potrafi się przekręcić na brzuch a z brzucha pełzać do tyłu. Poszłam do lekarza, skierowali mnie na rehabilitacje a tam... on jest za duży na rehabilitację, zlecili kilka ćwiczeń metodą Bobath i powiedzieli, ze ma sam załapać. Martwię się! Co sądzicie o tym? Dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatak
moj maluch ma 8,5 mies. Siada sam, ale bokiem kładąc rączkę na podłodze, raczkuje do przodu i do tylu. Wstaje potrzymujac sie lozeczka ale wykrzywia nozki, nawet prowadzony nie stawia kroków. Trudno mi powiedziec czy Twoje dziecko dobrze się rozwija, ale wydaje mi się, że powinnaś dać mu jeszcze trochę czasu... poćwiczyć razem, a na pewno za kilka tygodni zobaczysz jak zacznie ładnie się podnosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeee
witam. mialam to samo... moj 8miesieczny syn sam nie siadal...to moj byl blad bo go sadzalam non stop do bujaka i niemial szans na cwiczenia.... jezdzilam na rehabilitacje i mial non stop siedziec na podlodze i powiem ci ze mu pomoglo bardzo w ciagu zaledwie 2tygodni zaczal sam siadac i raczkowac.... takze glowa do gory i niemartw sie...cwicz z nim i kladz go na podlodze dookola daj mu mnostwo kolorowych zabawek i niepomagaj mu jak niemoze ktorejs siegnac. napoczatku bedzie plakal denerwowal sie ale uwierz ze to mu pomoze. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wowkf
Wielkie dzięki! To ze tak szybko ćwiczenia pomogły twojemu maluchowi dały mi nadzieje ze będzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz tu pisalam
uwazam,ze mam zdrowiutenkie dziecko mimo,ze w 9 miesiacu zaczal raczkowac,w 11 siadac,teraz 11.5 zaczyna chodzic sam po pokoju.Wy od razu do lekarza lecicie, bo inne dzieci sie inaczej rozwijaja. Dzieciak powinien od razu byc puszczony luzem i wtedy ma pole do popisow i cwiczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×