Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kledotka

nie piję kawy - jaką polecacie trzymać w domu dla gości?

Polecane posty

Gość kledotka

nigdy w życiu nie piłam kawy, mój facet też nie. niedawno wyprowadziliśmy się na swoje i tak mi się głupio powoli robi jak ktoś się pyta 'a kawy nie można?' a ja tej kawy nie mam. jaką polecacie trzymać kawę taką żeby była dla gości i im smakowała? zaznaczam, że w żadnym wypadku nie mam zamiaru kupować ekspresu czy kaw po horrendalnych cenach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki1006
Tchibo żółta tania i dobra wiele osób ją pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kledotka
hm, a podając nazwy tych kaw możecie pisać konkretną nazwę? np. Jacobs ale jaka konkretnie i czy ta 'w proszku' czy rozpuszczalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staple
z rozpuszczalnych to polecam Jacobs zieloną, tania nie jest, ale bardzo dobra, nie kupuj czase nescafe bo to syf z sypanych to Tchibo, moze być żółta, ale ponoć lepsza jest granatowa, droższa ale mozesz se pozwolic, skoro to tylko dla gości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej kupić dla gości rozpuszczalną i sypaną. Bo są rózni amatorzy kaw ;) Ja wolę rozpuszczalną nescafe. A mój M. woli sypaną primę finezja (opakowanie niebieskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra kawa
Jak kupisz sypaną żółtą tchibo albo niebieską primę to zaoszczędzisz podwójnie - to tanie kawy i nikt nie zechce tego świństwa pić. Jak szanujesz gości aką kawę im serwuj. Ok 10 złza paczkękawy to nie majątek, więc Jacobs zielona leko kwaskowata, tchibo granatowa albo jasnoniebieska - mocna a nie gorzka, rozpuszczlna nescaffe espresso - smak kawy a nie zamula, gold Jacobs dobra, delikatna, nescafe classic to mocno palona rozpuszczalna dość gorzka, jacobs zielona rozpuszczalna dość delikatna. Jak miewasz rzadko gości to kupuj mniejsze opakowania, kawa wietrzeje. dobra jest też MK cafe czerwona, przeciętna, dość popularna. Zamiast kupować i rozpuszczalną i sypaą, kup tanią kafetierkę, za ok 27 - 30 zł, wtedy będziesz mogła podać bezfusową kawę albo "sypaną" mając do dyspozycji paczkękawy mielonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika 35
jak Wy sie dobraliście ,że żadne z Was kawy nie pije.Skoro piszesz że nigdy kawy nie piłaś to może spróbuj zacząć ja pic,a sama zobaczysz jaka jest dobra,a jaka nie.Sama wtedy sie przekonasz co straciłas nie pijac kawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sczadzadczsdc
kup sypaną premium taka czerwona paczuszka jest b.dobra i nie droga duza paczka ok 7-8 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jioj
Kup Jacobs Kronung zielona, tchibo zolta jest obrzydliwa i to nie tylko moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wogole tak trosze off topic bo wlasnie popijam kawe podaje sposob jak zrobc pyszna kremowa kawe rozpuszczalna z mlekiem: wsypac lyzeczke kawy do kubka, zalac do 1/4 - 1/3 zimnym mlekiem, troche wymieszac, i dopiero zalac wrzatkiem, wymieszac co dorpuszczenia. ktos mi kiedys tak zrobil i juz nigdy nie leje mleka na koncu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdesperowana Domowa Żona-tez tak robie ale czy ona az taka pyszna jest?po prostu z mala pianka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozpuszczalna - Gevalia rządzi :) sypane - Jacobs zielony i granatowa Tchibo; jak kawa tylko dla gości, to spokojnie można kupić właśnie taką droższą, bo przecież tony nie będą Wam szły; małe opakowania, bardzo szczelnie zamkniętą tą kawę trzymać - sypana dobrze się przechowuje w lodówce; no i mieć mleko/śmietankę, bo dużo ludzi tak lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonka2
Ja bardzo bym chciala pic kawe, bo super pachnie i to taki may rytulal calego swiata, ale mi kawa po prostu nie smakuje, ani czarna ani z mlekiem, ani ze smietanka:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfg
może Ci nie smakuje bo po prostu pilaś jakąś niedobrą.Jest tak wielki wybór kaw że mozna w końcu trafić na swoja ulubiona.Ja uwielbiam jacobs kronung oczywiście sypana,nigdy rozpuszczalna koniecznie z mleczkiem skondensowanym mlekovity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzydula --> no wlasnie, moze sprobuje tez spienic, ciekawe czy bedzie jeszcze lepsza:) a sypana kawe tak bezposrednio do szklanki i zalana, to w europie to sie chyba tylko w polsce pije, no chyba, ze gdzies jeszcze gdzie nie bylam i nie wiem.. normlanie sypana sluzy do ekspresu do kawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może kawa z pieprzem
Nim zalejesz kawę wrzątkiem dodaj szczyptę świeżo zmielonego pieprzu i odrobinę (pół łyżeczki) miodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fauxpas
a sypana kawe tak bezposrednio do szklanki i zalana, to w europie to sie chyba tylko w polsce pije Tak pija kawe w Turcji, stad nazwa - kawa po turecku. Kiedys faktycznie tak sie kawe pilo w Polsce, ale od lat sie z taka nie spotkalam w zadnym domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzydzia30 w pomaranczy
Tak pija kawe w Turcji, stad nazwa - kawa po turecku. Kiedys faktycznie tak sie kawe pilo w Polsce, ale od lat sie z taka nie spotkalam w zadnym domu rano tylko taka stawia mnie na nogi:)W wielu domach wiem,ze taka pija;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkj
ide se zrobić tą rozpuszczalną z mlekiem co ponoć z pianką wychodzi i jest kremowa, sie okaże czy prawdę mowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkj
zrobiłam, wsypalam kawe, dolalam mleka, wymieszałam, zalałam wodą. Fakt, że moze ciut lepsza aczkolwiek musialabym obie naraz wypic zeby to jednoznacznie swteirdzić, ale żadnej pianki nie mam :( a mieszałam zamaszyście. jak tą piankę robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzydzia30 w pomaranczy
wsypuje rozpuszczalna,zalewam zimnym mlekiem i mieszam a nastepnie zalewam goraca woga i mam pianke-moze nie na 2 palce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×