Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

freesta

wypowiedzenie umowy o prace a zwolnienie lekarskie

Polecane posty

Witam w dniu 24.04.10 zawarlam umowe o prace na czas okreslony 2 lata z 2-tyg okresem wypowiedzenia. Na dzien dzisiejszy tj 04.05.10 zapowiada sie ze pojde na zwolnienie lekarskie. wczesniej nie bylam zatrudniona na mocy umowy o prace,jedynie umowy zlecenia w innym zakladzie pracy. czy w takim razie nalezy mi sie wynagrodzenie gdy bede przebywac na zwolnieniu lekarskim (ponoc to 80%). jezeli stan mojego zdrowia pod koniec trwania zwolnienia lekarskiego sie nie zmieni bede zmuszona wypowiedziec pracodawcy umowe o prace z 2-tyg okresem wypowiedzenia.przez czas wypowiedzenia rowniez bede pewnie przebywac na zwolnieniu lekarskim. czy nalezy mi ssie wynagrodzenie za czas kiedy bede na zwolnieniu?? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a masz proszę
należy się jak najbardziej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet jezeli wczesniej nie pracowalam na umowe o prace i nie mam ze tak powwiem ani jednego miesiaca przepracowanego na mocy umowy o praace? i jeszcze jedno pytanie:od jutrav czeka mnie prawdopodobnie zwolnienie lekarskie ,mysle ze na jakies 2 tygodnie, w takim razie w jakim dniu najlepiej napisac wypowiedzenie umowy o prace (2 tyg wypowiedzenia),chodzi mi o dzien kiedy to rozwiazanie faktycznie nastapi? ostatnie pytanie : czy musze osobiscie stawic sie po swiadectwo pracy i wynagrodzenie czy tez moge pisemnie wskazacnp męza do odbioru tych rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inaaczej
Wynagrodzenie za niezdolnosc do pracy nalezy sie po 30 -stu dniach pracy.To tak zwany okres wyczekiwania,do którego wlicza sie czas niezdolności do pracy.Chyba ,ze masz ponad 10 lat pracy ogółem wtedy ten przepis nie stanowi. Jeśli nie masz to za okres L4 do 30 -stu dni wynagrodzenie sie nie nalezy. Wypowiedzenie mozna złozyć,jednak w odmowie przyjęcia go przez pracodawcę musi byc uzasadnienie.Łącznie mozesz chorować 182 dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu chcesz wypowiedziec um
umowe? Masz prawo do l4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruj sobie spokojnie
bo nie musisz rozwiazywać umowy z powodu swojej choroby. Nawet korzystniejsze dla ciebie jest posiadanie pracy w trakcie choroby. nie zwwalniaj się. A wypowiedzenie w czasie choroby możesz wręczyć, ale oni tobie - nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam 10 lat stazu pracy czyli za czas zwolnienia lekarskiego nie nalezy mi sei wynagrodzenie tak? coz,praca zapowiadala sie obiecujaco,jednak jak to zwykle bywa okazala sie jedynie dobrze opowiadana bajka. zamiast godnej i uczciwej pracy mam klopoty ze zdrowiem:( wole wykurowac sie w domu zyjac jedynie z pensji meza niz rujnujac swoje zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika1234512
ale kurowac sie mozesz jak najbardziej na l4 ale wcale nie musisz sie zwalniac. przez ten czas badz na l4 a jak ci sie skonczy to wtedy daj wypowiedzenie. Skad wiesz jak dlugo bedziesz chorowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inaaczej
Freesta . Nie dawaj wypowiedzenia ,bo i tak ani nie tracisz,ani w trakcie nie zyskasz nic.Może porozmawiaj z pracodawcą,całkiem mozliwe,że okaże sie wyrozumiałym człowiekiem .Jeśli nie chcesz z nim o tym rozmawiać,to bierz L4 kuruj sie ile potrzeba.Jeśli będziesz dłużej na L4 niż do 24 maj zapłacą za dalsza część,bo do 24 maj to tak zwany okres wyczekiwania 30-stu dni w który to L4 sie wlicza .Po tym dniu lecą płatne dni L4.Jeśli będą chcieli Cię zwolnić sami to zrobia,lecz nie moga w trakcie L4 chyba ,ze w okolicznościach powyzej 3 miesięcy L4 jeśli nie rokujesz poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuutttrrr
no tak ale chorobowe wylicza jako srednia z ostatnich 12 mcy,czyli nie dostaniesz nic,bo umowa zlecenie sie nie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L4 na koniec wypowiedzenia
Witam serdecznie. Jestem na wypowiedzeniu u pracodawcy. Wypowiedzenie to niedługo dobiegnie końca ale mój stan zdrowia nie pozwoli mi podjąć nowej pracy ponieważ jestem po operacji kręgosłupa. Czy jeśli mam L4 wystawione w trakcie wypowiedzenia to będzie ono prawomocne i po upłynięciu okresu wypowiedzenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minka_s
a jesli wczesniej pracowalo sie u innego pracodawcy a zwolnienie wzielo sie po 2tyg.zlecenia i 3tyg.pracy u obecnego pracodawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×