Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama 9 miesięczniaka

Kiedy Wasze dzieci powiedziały mama, tata lub baba

Polecane posty

Gość mama 9 miesięczniaka

po raz pierwszy? Ja już się nie moge doczekać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellusia
moja córcia ma 7 i pół i od ok. 2 tygodni mówi mama, baba, tata, narazie na co się uprze - to cały dzień jest na tapecie dzień tata, dzień mama, nie kojarzy narazie do kogo mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mój synek powiedział tata, baba, dada jak miał 7-8 miesiecy... A mama?! 26 kwietnia 2010 ;) czyli w 13 miesiacu ;D Wraz ze słowkiem mama zaczał pokazywać dzidzie i mowi DZIDZI. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupuppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
u mnie synek powiedzial baba w 6 miesiacu, zaraz bylo mama a tata jak pamietam w 8 miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama tata, baba w tym wieku to powtarzanie jedynie sylab, dziecko nie wypowiada tych słów świadomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj jak byl malutki
to wszystko to mowil potem przestal i tera z inne teksty wali- mama wola jak cos chce czy tata i juz kum o co chodzi- ma rok, ale tera zulubiony jego tekst to pappapapa yeye ye ye :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 9 miesiecznego synka
No to macie bardzo madre wrecz genialne dzieci, skoro w wieku 6 miesiecy swiadomie mowia mama, tata i baba i jeszcze pokazuja paluszkiem :) Moj synek skonczy w poniedzialek 9 miesiecy, a mowi dada, baba, lala, i wydaje rozne przerozne dzwieki, ale nie wie kto to "dada" czy "baba". Mama nie mowi wcale. Moj synek jest wychowywany dwujezycznie - ja mowie do niego po polsku, maz po holendersku, wiec spodziewam sie, ze generalnie bedzie mowil pozniej niz dzieci jednojezyczne, ale nie zmienia to faktu, ze 6-7 miesieczniak swiadomie mowiacy mama czy tata to ewenement :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i kto wam w to uwierzy..
autorko a moje dziecko skończyło 7 miesięcy i mówi pełnumi zdaniami to dopiero hit! :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej powiedz
oj tak, genialne macie dzieci :D Moja ma 15mies i teraz juz jestem pewna, ze mama, tata, baba i dziadzia, gaga ( Aga), niania ( Ania) mowi w pelni swiadomie. Mama i baba zaczela mowic ok 7mies, tata okolo roku. Tatus byl bardzo niepocieszony, ze tak pozno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka zaczęła mówić "baba", kiedy 5 miesięcy, dwa tygodnie później pojawił się "tata", "dada", przy czym nie kojarzy tych słów z konkretnymi osobami. Jest to po prostu zlepek sylab, jak wiele innych, tyle że ten akurat odpowiada konkretnym znaczeniom (i jest to zgodne z rozwojem dziecka na tym etapie życia) :) Mama wciąz nie mówi, no może ze dwa razy jej wyszło i to chyba tez bez związku z moją osobą, a ma 7 miesięcy :) "mój synek ma 6 miesięcy i już mówi mama, dada, baba myślałam, że tylko tak gaworzy, ale mówi to do konkretnych osób i pkazuje paluszkiem" a to zdanie pozostawię bez komentarza :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ze 6-7 miesieczniak swiadomie mowiacy mama czy tata to ewenement" raczej wymysł rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakers23
klaudka 27 ja cie nie proszę o komentowanie mojej wypowiedzi, moje dziecko tak robi i tobie nic do tego, zazdrosna jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gimnazjalistkaaa
UPUPUPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smieszna krakers ...
Skoro juz dziecko w wieku 6 miesiecy swiadomie mowi - to zacznij je uczyc czytac :) Nikt Ci nie zazdrosci - po prostu mamy dzieci i wiemy jak ta swiadomosc u 6-miesieczniaka wyglada :) Nie denerwuj sie - jestes przewrazliwiona i pewnie widzisz wiecej niz w rzeczywistosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje ma skonczone 10 m-cy
I od dawna mowi tata. Teraz od miesiąca mowi baba, dada, dzidzi. A niedawno, od tygodnia mowi mama. Kojarzy tez osoby,potrafi wskazać na zdjęciu mamę, tatę i siebie (tu: imię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamma Żmija
Mój synek wypowiedział pierwsze słowo, kiedy miał 6 miesięcy. To słowo brzmiało "ZUS". I ile razy przechodziliśmy koło ZUS-u, pokazywał paluszkiem. Nigdy ode mnie ani od męża tego nie słyszał, ale myślę, że może po prostu kojarzył te literki i zlepił sobie. Bo jak inaczej to wytłumaczyć? W wieku 7-miu miesięcy zaczęliśmy go uczyć innych liter. Opłaciło się: dziś ma roczek i czyta sobie krótkie bajeczki przed snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
phii to mój starszy jak miał 3 tygodnie powiedział hic-cup... po czym miał długaśną czkawkę... a tak poważnie córka ma 17 miesięcy i zero zainteresowania mówieniem - jedyne co to mówi kwa, kwa i to wszystko, nawet nie usiłuje nic składać, syn też nie był wyrywny, ale w tym wieku już mama, tata mówił, a ta nic... poczekam jeszcze trochę i może trzeba będzie do lekarza uderzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek wypowiedział pierwsze słowo, kiedy miał 6 miesięcy. To słowo brzmiało "ZUS". I ile razy przechodziliśmy koło ZUS-u, pokazywał paluszkiem. Nigdy ode mnie ani od męża tego nie słyszał, ale myślę, że może po prostu kojarzył te literki i zlepił sobie. Bo jak inaczej to wytłumaczyć? W wieku 7-miu miesięcy zaczęliśmy go uczyć innych liter. Opłaciło się: dziś ma roczek i czyta sobie krótkie bajeczki przed snem. DOBRE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój chłopczyk powiedział mama świadomie w 8 miesiącu, potem baba. Tata jak miał 11 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rodzice bardzo często wyolbrzymiają osiągnięcia swoich dzieci taka jest prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ82
Mamma Żmija napisała cyt.: "Mój synek wypowiedział pierwsze słowo, kiedy miał 6 miesięcy. To słowo brzmiało "ZUS". I ile razy przechodziliśmy koło ZUS-u, pokazywał paluszkiem. Nigdy ode mnie ani od męża tego nie słyszał, ale myślę, że może po prostu kojarzył te literki i zlepił sobie. Bo jak inaczej to wytłumaczyć? W wieku 7-miu miesięcy zaczęliśmy go uczyć innych liter. Opłaciło się: dziś ma roczek i czyta sobie krótkie bajeczki przed snem." Każda mama i każdy tata z niecierpliwością czekają na upragnione słowa swoich pociech kierowane w stosunku do ich osoby. Ja z mężem tez czekamy aby nasze 11 miesięczne malenstwo w końcu świadomie wypowiedziało mama, tata i choć od bardzo dawna i bardzo dużo gaworzy nikt z nas nie oszukuje sie, ze to świadome choć czasami juz ma pewne przeblyski o co chodzi to jeszcze troche mu to zajmie :) Nasze malenstwo jest bardzo inteligentnym dzieckiem ale co do czytania to proszę kto tu kogo chce oszukać... Roczne dziecko nie nabrało jeszcze w tym stadium rozwoju umiejętności pozwalających na czytanie wiec proszę wszystkich wpisujących sie na forum aby rozsądniej to robili lub dobrze przeliczyli wiek dziecka bo to po prostu logicznie niemożliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurcze moja mała ma 16 msc. i dopiero zaczyna ;) wola mama, tata, daj. Macha i mówi papa. szczeka jak bawi się maskotka psem. Krzyczy nie jak jej coś nie pasuje i mowi na lalke baby (bejbi). Mowi całymi zdaniami, ale chyba po hebrajsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mama było pierwsze jak skończył 8 miesięcy później da, mniam mniam, dada, tata, dziadzia, dzidzia na końcu baba już po roku w międzyczasie odgłosy zwierząt itd ma półtora roku łączy po dwa wyrazy ale z tych co zna np mama da. wszystkiego nie wymienię ale jest z gaduł. Córka na 2 lata mówiła normalnie, myślę że synkowi nauka mówienia zajmie więcej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na kafeterii są prawie same mamy geniuszy, ich dzieci w wieku 3miesięcy same siedziały, 6 same stały, w wieku roku skończyły już szkołe podstawowa a w wieku 6lat studia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co takiego dziwnego że dziecko 9 miesięczne mówi swoje pierwsze świadome słowo? Dla mnie to normalne bo moje dzieci tak zaczynały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn mowil mama jak mial 5 miesiecy ale bez swiadomosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn mówił tata od 9 miesiąca i aż do 19 praktycznie było to jedyne sensowne słowo, mama po raz pierwszy powiedział w 20 miesiącu, teraz ma 2,9 roku i gada jak najęty, całe zdania w zasadzie (niektóre słowa bardzo wyraźnie, inne nie do końca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mój syn powiedział tata jakieś17 lat temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ma 14,5 mc i też dopiero teraz w pełni świadomie mówi i wie kto to mama, tata, baba i dziadzia, choć bez zrozumienia wypowiadała te sylaby od wielu miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×