Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ala Makota

obiady wegetariańskie

Polecane posty

oczywiście znam puszka.pl z przepisami wegetariańskimi, ale jest ich tam tyle, ze trudno się przebić :). Dlatego proponuję temat, w którym będziemy wymieniać sie sprawdzonymi wegetariańskimi przepisami na pyszne obiady ... Wszelka inwencja mile widziana, zapraszam także tych mięsożernych, którzy wiosną mają ochotę na lżejsze dania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początek: na oleju podsmażyć dymkę, dodać 200 ml śmietanki i 400 ml wody, łyżkę mąki i czubatą łyżeczkę curry, pół łyżeczki słodkiej papryki, Dodać pokrojone w plasterki trzy marchewki i poddusić z 5 minut. Dodać kalafior podzielony na rózyczki, dusić kolejne 5 minut, po czym dodać zieloną fasolkę i dusić wszystko razem 5-10 minut (zlezy czy wolicie chrupiące czy bardziej miękkie). Dosolić i podawać z ryże,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę bardzo! jestem mięsożerna ale jem mało mięsa, często jadam bez. Jedną z moich ulubionych potraw jest SOCZEWICA PO HINDUSKU czyli Dal Makhani, przepis tu http://www.indiaonline.pl/catalog/makhani-masala-p-54.html?osCsid=874d62c00ee5e1504498b95fbd175a6c Robi się to bardzo szybko łatwo i wygodnie, trzeba mieć tylko tą przyprawę ktora nadaje jej smaku. Na końcu można dodać trochę śmitany. Druga moja sztandarowa potrawa to FASOLA PO KUBAŃSKU inaczej mówiąc moros y christianos (znaczy chrześcijanie i marokańczycy, znaczy czarni i biali ;) bo czarna fasola plus biały ryż. Fasola (najlepiej czarna, można kupić w sklepie ze zdrową żywnością) namoczyć na noc, ugotować. Osobno przygotować sofrito - usmażyć czosnek, paprykę, pomidora. Dodać comino (kmin rzymski, do kupienia w sklepie Kuchnie Świata), sól, pieprz. Chwilę razem pogotować. Obie potrawy są najlepsze na następny dzień. Ja przez to że zaczęłam jesć sporo fasolowych, mam dużo mniejszy ciąg do mięsa, myślę że jem dużo białka roślinnego i dlatego . Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polakita - ja też bardzo lubię fasolę. W pierwszym przepisie poraziła mnie nazwa "czarcie łajno" :). Co to jest? Kuchnia indyjska jestw ogóle swietna, ja lubię bardzo, ale moje dzieciaki nie przepadają za tymi klimatami, wiec w domu nie robię za dużo. Sama odbijam sobie czasem w knajpce hinduskiej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naleśniki z ratatujem, kocham! podsmażyć cebulę, dodać papryke, kukurydze, por w plasterkach. później pomidory z puszki lub koncentrat wszystko dusić z 15 min i przyprawić wg uznania. ja daję tylko sól, piperz, oregano. naleśniki każdy umie zrobić, wiec pisac nie będę. a pozniej wiadomo, nawalić ratatuj do środka zwinąć, położyć na to ser posypać najeliej świeżymi ziołami i wcinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naleśniki z pieczarkami - oczywiście też :). Nie tylko z ratatujem. Ja lubię te z pieczarkami, podpieczone jeszcze później na złotow piekarniku. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet nie wiedziałam że to się nazywa czarcie łajno :) na moim opakowaniu jest po angielsku, to jest po prostu jakieś zioło / przyprawa... dziś planuję zjeść rybę, ale to raczej niewegetariańskie, ale podobno zdrowe... robię też czasem RYŻ PO CHIŃSKU na dużej patelni (zamiast woku) smażę cebulę, czosnek, imbir, dodaję warzywa pokrojone (różne: np. marchewka, groszek, kapusta pekińska, papryka, brokuły) obsmażam to szybko na dużym ogniu. Potem można dodać trochę wody, przykryć i lekko udusić, dodać sosu sojowego. Na koniec też dodać tofu pokrojone. Moim gościom ostatnio bardzo smakowało! Można też dodać kiełki fasolki mung albo soi, najpierw sparzone we wrzątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja makaron po chińsku :). Zalewam wodą makaron ryzowy (lepsze wstążki niż nitki) i odstawiam na kilka minut, potem odsączam. Na oleju podsmażam pokrojoną w plastry marchewkę i dymkę albo pora (białą część). jak sie podsmaży dodaję makaron i zielony groszek, doprawiam hojnie sosem sojowym i olejem sezamowym (nie bardzo hojnie, bo ma mocny sma, ale jest niezbędny). Dodaję albo gotową przyprawę do potraw chińskich, albo sama kominuję - imbir, kardamon, papryka, ciut cynamonu, pieprz cayenne. I już. Oleju musi być sporo, bo inaczej danie jest za suche. I to jest zadziewiająco dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a swoją drogą to słowo z gwiazdką napisałam przez samo "H" i nie rozumiem, dlaczego tak się zmienia samo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny temat
przyda sie taki temat, bo czasem mam goscia wegetariańskiego i zawsze mam problem co dac na obiad. piszcie dziewczyny jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o fajny temat :) ja nie jestem wegetarianką, ale nienawidzę miesa jeść codziennie na obiad, wiec z mila checia poznam wiecej przepisów na dania bezmięsne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makaron z cukinią podsmażyć cebulkę i czosnek na oliwie, dodać pokrojoną w plastry cukinię. Chwilę smażyć, bo ma być chrupka. zalać pomidorami ( z puszki albo kartonika, ale i świeże nadadzą się świetnie) - doprawić solą i pieprzem, można też świeżą bazylią albo natką pietruszki. Podawać z makaronem. albo klasyczne bolognese, tyle że z granulatem sojowym. czyli podsmażamy cebulę i czosnek, dodajemy startą marchew i seler naciowy. Zalewamy bulionem warzywnym i czerwonym winem (idealnie jak jest pól na pół wytrawne i porto) i dusimy z pół godziny do godziny nawet, dziesieć minut przed końcem dodajemy granulat sojowy, doprawiamy solą, pieprzem, oregano i bazylią. Serwujemy oczywiście ze spaghetti, nadaje się tez jako warstwa do lasagni, wtedy oczywiście trzeba też zrobić beszamel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotlety z soczewicy
szklanka soczewicy zielonej ugotować z 100g suchego ryżu i solą, ostudzić, rozgnieść, dodać jajko, przyprawy, ew. podsmażoną cebulkę, trochę bułki tartej, uformować kotlety, obtoczyć w bułce tartej lub płatkach owsianych, smażyć na oleju. podawać z sosem grzybowym lub pomidirowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosska09
Oliska zrobiłam tą roladkę- nawet nie spodziewałam się ze bedzie to tak dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestań spamować tym g***olem!!! ten ich łosoś naprawdę jest taki obrzydliwy, że pies z kulawą nogą go nie kupuje i tak na chama trzeba toto naiwnym wciskać? dobrze wiedzieć, w życiu nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
łosoś tej spamującej firmy to najgorsza ryba jaką mieliśmy nieszczęście kupić,tyyyle soli,coś ohydnego,poleciało do zsypu wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×