Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

freesta

porzucenie pracy

Polecane posty

Witam, Pewien czas temu zawarla umowe o prace na 2 lata w pewnym hotelu. Wypowiedzenie zawarte w umowie zakladalo 2 tygodniowe wyprzedzenie. Niestety sytuacja w pracy spowodowala ze dalsza praca w tym miejscu nie byla juz mozliwa,chodzi mi tu o atmosfere. Dwa dni przed dniem w ktorym mialam sie stawic w pracy wg grafiku,zadzwonilam i powiedzialam ze juz tam nie przyjde i ze prosze o przeslanie swiadectwa pracy poczta. Teraz wlasciciel straszy mnie kara . Moje pytanie brzmi : Czy jest on w stanie nalozyc na mnie taka kare skoro nie przerwalam pracy kiedy mialam tam sie zjawic ale 2 dni wczesniej gdy mogl znalezc zastepstwo? Rozumiem ze gdybym pracowala na jakiejs produkcji to mogloby to spowodowac jakies straty dla wlasciciela ale w takiej sytuacji przeciez mial jeszcze 3 inne osoby ktore moga za mnie pracowac. Dodam ze w tym miejscu jest ciagla rotacja pracownikow,ktorzy nie daja rady pracowac w takiej atmosferze. prosze o odpowiedzi za wszystkie bede bardzo wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
Nie możesz robić tak że dzwonisz i mówisz że więcej nie przyjdziesz i chcesz świadectwo pracy. To jest właśnie porzucenie pracy i mogą być problemy. Przecież jak wół pisze ci w umowie że masz okres wypowiedzenia. Kobieto!!!!! Weź się ogarnij zanieś wypowiedzenie i najwyżej załatw sobie L4 na te 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz osobiście zanieść wypowiedzenie.Ostatnim dniem twojej pracy powinna być sobota(jakieś przepisy)więc albo załatwiasz sobie zwolnienie na 2 tygodnie albo musisz jeszcze przepracować ,może masz jakiś urlop niewykorzystany. Pracodawca nie może nałożyć na ciebie kary jak złożysz osobiście wypowiedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxb
za porzucenie pracy mozesz dostac dyscyplinarke wybacz, ale to co robisz jest szczeniackie, podpisalas umowe w ktorej masz okres wypowiedzenia i musisz tej umowy przestrzegac, nie ma tak ze ty nie chcesz to nie przyjdzesz najlepiej zalatw sobie wlasnie l4 na te 2 tygodnie wypowiedzenia, co prawda nie ejst to etyczne i bedziesz miala to na swiadectwie pracy ale wielu ludzi tak robi i sama to rozumiem bo faktycznie czasem po prostu juz sie nie da przyjsc do pracy a okres wypowiedzenia niestety jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzlkoye
zalatwianie l4 jest przestepstwem dla lekarza i niby chorego ,namawianie do przestepstwa tez jest karalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×