Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Gość Jodita
Witam wszystkich Miałam 0,8 mm brodawkowatego-już wycięty razem z całą tarczycą i kilkoma węzłami. Jestem po jodzie 76,45mCi w Zgierzu.Niby wszystko ok,ale trochę martwię się dawką Euthyrox-2 x100 dziennie przed pobytem w szpitalu lekarz pierwszego kontaktu ostrzegał mnie przed skutkami za dużych dawek Euthyroxu(palpitacje serca)-a tu 200 Leczę sie na nadciśnienie i biorę Tertensif SR i Bisopromerck a 5mg-przy tych lekach mam ciśnienie w normie. Czy któraś z Was ma podobny problem? Chyba lubię martwić się na zapas... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze pisalam i wcielo..wiec jeszcze raz Jodita ja biore euthyrox 200 i nic mi nie jest, taka dwaka dla mnie jest oki....rozumiem ze ty łykasz poprostu 2 tabletki po 100 bo hormon bierze sie raz na czczo:) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jodita
Tak,200 na czczo i na godzinę przed innymi lekami :)) póżniej dopiero śniadanko dzisiaj jadę na 2 tygodnie na działkę i na wszelki wypadek staram się dowiedzieć czegoś na zapas dzięki haniaa80-pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
JODItka JA również biorę tertensif i bisocard 5 mg na nadciśnienie, spoko. Przy za duzej dawce euthyroxu występuje takie "walenie serca" (z upału zapomniałam, jak to fachowo się nazywa), wtedy endo kazała mi obniżyć dawkę o 25 mg (oczywiście kontrola tsh).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jodita
dzięki Cyryla :)) super jest to forum-kopalnia informacji Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rerenia mam nadzieje ze nie chcesz mnie zniechęcic heh, 24 lipca ide robic tatuaż :) Iwonko no mam nadzieje ze pogode bedziesz miala ty moj bohaterze z 4 dzieci hyhyhy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu, Mordeczko rób, nie zniechęcam, pisze własne odczucia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... Jodita prosze napisz mi jak było w Zgierzu bo Ja jade 07.08 tam i nie mam pojęcia co mnie czeka :-) co zabrać, ile byłaś, jak długo miałaś karencje po...itp. od wczoraj byłam u siostry nad jeziorkiem ale jak dzisiaj wróciłam to padłam na twarz...chyba zaczyna mi doskwierać odstawienie hormonów...jutro córcia jedzie na obóz...trzeba było ja spakować...dopiero niedawno skończyłam... Poza tym korzystam z pogody jak mogę ale sił coraz mniej :-) :-) :-) Przedłużyłam zwolnienie a co mi tam ale już czuję, że dobrze zrobiłam... pozdrawiam i życzę słonka...słonka dużo dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jodita
Hej Słonko74!! Ja byłam od 5.07-9.07. wzięłam z sobą:dwa ręczniki większe,dwa małe,klapki gumowane-pod prysznic,dwie koszule nocne,mini szlafroczek(nst razem zabiorę jeszcze jedną koszulę lub piżamę),dużą ilość chusteczek higienicznych(najlepiej 200 wyciąganych z pudełka-w izolatce bardzo mi się przydały).Oczywiście kubek,sztućce,przybory toaletowe.foliówki(żeby rzeczy rozdzielać na te przed i po izolatce) Pierwszego dnia i na początku drugiego można wychodzić w swoich ciuszkach do sklepu i uzupełniać zakupy(ja do izolatki wzięłam 4 wody 1,5l,3 cytryny,4 kisielki,do ssania pastylki(tymianek z podbiałem-doradziła mi pani w aptece obok szpitala)zalecane są kwaśne landrynki ale wytrzymałam tylko w pierwszym dniu w izolatce-póżniej bolał mnie język i podniebienie i przeszłam na kisielki ,dodając do nich sok z cytryny(na ślinianki,żeby wydajniej pracowały)Trzeba dużo pić,wydalać i brać prysznic całego ciała--po jodzie. Nie miałam żadnych dolegliwości-ślinianki ok,szyja nie spuchła,czuję się bdb.Obok izolatki jest lodówka dla pacjentów i można wcześniej wrzucić do niej kilka produktów urozmaicających szpitalne menu-tj pomidory czy też bardzo przydatny serek w plasterkach,owoce. Trochę chaotycznie mi to wyszło,ale mam nadzieję,że przydadzą się te wskazówki.Więcej zaleceń dostaniesz od lekarza prowadzącego i pielęgniarek,bo to już są indywidualne podejścia. Pozdrawiam serdecznie.Wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joditka dziękuję za podpowiedź, jeszcze jedno a po wyjściu jak długo miałaś unikac dzieci i kobiet w ciązy? dostałaś zwolnienie z pracy? Dzisiaj odebrałam wyniki, wapn mam w normie, fosfor w normie, FT4 poniżej normy, tyreoglobulina 1,40 a max jest 55 a nie mam podanego min to chyba jest ok... zastanawiam się czy mam jechać jutro 40 km do endo z wynikami jak i tak juz nie biore hormonów i czekam na Zgierz...może umówię się dopiero po jodowaniu? jak myślicie wizyta jest konieczna skoro czekam na jod już za 3 tyg...dodam, że ten lekarz endo polecał mi Gliwice więc w sumie miałam jechac po skierowanie...a to już mam od onkologa...więc sprawa załatwiona po części... Joditka a po jodowaniu jak szybko trzeba pójśc do endokrynologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jodita
Witam, W Zgierzu powinnaś być na czczo,ze skierowaniem do szpitala,z wypisem ze szpitala,w którym miałaś usuniętą tarczycę. Po przyjęciu do szpitala zaraz kierują na pobranie krwi,a póżniej na małą dawkę jodu i scyntygrafię kolana i szyi. Zazwyczaj dostaje sie miesiac zwolnienia z pracy-tydzień starałam się być jednak w odosobnieniu i wyniosłam się z mężem i psem na działkę-ale jak pisałam czuję się ok i codziennie robię sobie 6 km rowerkiem ,żeby wpaść do biblioteki w pobliskim miasteczku i zajrzeć na ulubione forum. Stąd te moje wpisy są z lekkim opóznieniem. Dzisiaj mija tydzien od mojego wyjścia ze szpitala.Kontakt z małym dzieckiem zazwyczaj jest juz bezpieczny po dwóch tygodniach. Ja za tydzień już będę mogła być z dzieckiem. Pozdrawiam serdecznie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, Joditko dzięki za podpowiedzi... wczoraj byłam na 2 g spacerze (szybki marsz własciwie) i wszystko było ok dopóki nie wróciłam do domu i pikawa tak szalała, że nie mogłam się połozyć do łóżka bo bałam się, że coś mi pęknie w głowie... :-) :-) jednak życie bez hormonów zaczyna mi doskwierać... Odpoczywaj na działeczce, Ja chyba też sie wyniose gdzieś na działke...hehe...oby było ciepło...bo innego pomysłu nie mam... jeszcze mi napisz czy na wypisie w Zgierzu dostałaś zalecenia ile brać hormonów... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! melduję się po big jodzie. nie było tak źle, choć generalnie boję się szpitali jak diabeł święconej wody :) już w drugiej dobie po jodzie dostałam euthyrox 50 i dziś też 50, a dalej rp na 100mg. za 4 tyg badania hormonów i konsultacja. w razie palpitacji serca mam wytłuszczonym drukiem i podkreślonym napisane nie modyfikować dawki, tylko zażyć 1 dawkę Propranololu, który tez został mi zapisany na receptę. TSH utrzymywać na poziomie 0,1 -0,4. Myślałam, że będzie dużo nadrabiania, a tu cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam jeszcze dodać, że diagnostykę mam po 3 miesiącach, jakoś inaczej niz u Was? w szpitalu :( tzn nie wiem jakie to będą badania. potem za pół roku, a potem za rok. tyreoglobulina poniżej 0,9 :) Słonko ja też po 4 tyg nie majac hormonów tarczycy byłam ledwo żywa, dziwiłam się, że tak szybko się męczę jadąc rowerem. a w szpitalu TSH 120! a pozostałe poniżej normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jodita
Witam po burzliwym weekendzie Słonko, Ja w karcie wypisowej ze szpitala mam zalecenie,żeby brać euthyrox 200 na czczo.Początkowo miałam obawy,ale zastosowałam się do zaleceń-mierzę ciśnienie,biorę swoje leki i jest ok(odpukać)Jeżdżę .na rowerze,chodzę z psem na spacery,i na leżaczku pod gruszą odrabiam zaległości z literatury :) Od przyszłego poniedziałku wracam do pracy. Wizytę kontrolną w Zgierzu mam na 24.01.13r Boję się tego odstawienia euthyroxu(na miesiąc przed)bo to juz będzie z dużo wyższego pułapu-wcześniej przed odstawieniem brałam 88. Za 2 msc mam zrobić TSH i być może będę mogła zmniejszyć dawkę .No ale tego już się pewnie dowiem od endo.. Alutka 13,Ty byłaś w Gliwicach? Pozdrawiam wszystkich,jak jutro nie będzie burzy ,to też przyjadę,żeby się z wami spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Joditka dzięki... Ja korzystam, że tak się wyraże z życia póki mam siły, uskuteczniam wycieczki rowerowe, chodzę na długie spacery, odwiedzam znajomych do późnych godzin nocnych...dzisiaj odwiedzaliśmy znajomą w szpitalu i musiałam wejść na V piętro to powiem, że odczułam to :-) prawie nie ma mnie w domu, jeszcze się nasiedzę w szpitalu :-) Joditka mieszkasz w jakiej części kraju? Ja jestem z północy z Trójmiasta... Jutro też pryskamy na wycieczkę rowerową bo mąż ma urlop więc trzeba korzystać...pogoda nie upalna i mam nadzieję, że nie będzie deszczowa :-) Miłego dnia jutro życzę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, buuuuu...u nas pada i narazie siedze w domu.... Dziewczyny nie wiecie czy w naszym stanie mozna się opalać? przed jodem po jodzie? oczywiście uważając na blizne....i nie przesadzając...wczoraj znajoma mi mówiła,która pracuje w szpitalu, że absolutnie nie...a teraz sobie przypominam jak Hania80 pisała, że była w Egipcie.... a jak z kapielami w jeziorach i morzach? pytam bo jeżdże z dziećmi nad takie wody i nie lubie tylko siedzieć w cieniu :-( Mam nadzieje, że macie lepszą pogode...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonko ja sie opalam caly czass po operacji bylam na solarium tylko\ blizne zaslonilam, przed jodem bylam w egipcie, po jodzie nie unikalam slonca, ogolnie caly czas korzystam z solarium w lato mniej bo wiadomo slonko swieci..wrrr czasami bo dzisiaj to oszalec mozna ...pada i pada.. ogolnie wiadomo ze to szkodliwe jest ale kurna co nie jest... to taka moja mała teoria heh:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słonko74 Ja w czerwcu miałam operację , we wrześniu duży jod a w październiku 2 tygodnie w Egipcie. Glejt dostałam od lekarza z CO , w razie gdyby dzwoniły bramki na lotnisku. Całe życie jest szkodliwe i zmierza ku śmierci, więc proponuję być ostrożnym , ale nie popadać w przesadę i czerpać z życia garściami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jodita
Witam!!!! Łódż i okolice wczoraj były zapłakane deszczem,ale dzisiaj chwilowo słońce jeszcze na bezchmurnym niebie, więc korzystam z okazji i jestem na wypadzie rowerowym.Słonko74 ,ja myślę,że ta koleżanka pielęgniarka ma rację.W ruchu;na spacerze,na rowerze,w półcieniu gdzieś pod drzewem...to i tak nagromadzimy wystarczająco vit D. A morze i jezioro-myślę,że jak już mamy blizny zagojone to nie ma żadnych przeciwskazań.Ja już dzisiaj wieczorkiem wracam do domu-koniec urlopu,ale może,jeśli nie nad morze,to chociaż na basen się wybiorę :)) Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Joditko, fajnie, że kończysz kwarantanne... Ja póki co korzystam z roweru, poki mam siły, wczoraj u nas padało ale popołudniu się rozpogodziło i szybko na rower, pojechalismy za miasto daleko i było super...tylko wiało ale deszczu ani kropli :-) mieliśmy małą wywrotkę na rowerach z synem i trochę obiłam tyłek ale na szczęście tylko na tym się skończyło... Kupiłam sobie na blizne maść contratubex i tak mnie swędzi ta rana, że szok...nie wiem czy to oznaka gojenia czy uczulenia :-) Joditko mam pytanie, można miec tel.komórkowy na sali w Zgierzu? Dzisiaj u nas dalej brzydkie chmury, dzisiaj mała wycieczka rowerowa jak dam rade wsiąść na rower :-) ...na ojca działkę podlać szklarnie więc spokojnie... Miłego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko to uczelnie, to nie gojenie, odstawiaj i to szybko, kup veradrm bo tańszy od dertamixu czy jakoś tak, to maści silikonowe , drogie ale wydajne ja jeszcze używam plasterków silikonowych, ale dostałam je z Włoch i nie wiem czy tu u nas dostępne nazywają się hansaplast miłego dzionka :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jodita
Hej,witam Słonko,można mieć telefon i ładować go też jest gdzie. Ja kupiłam bliznasil-tuba kosztuje ok 30 zł,to jest maść z silikonem-smaruję nim bliznę już od 2 tygodni,a jak czasem podrażnię ją sobie apaszką czy kurtką,to smaruję linomagiem i jest ok.Na razie kończę-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam! Ludzie, kto mi podsunął pomysł wyjazdu z 3 małych dzieci:( Chyba sama sobie podsunęłam :D Wróciłam tak wykończona, że nie wiem, jak się nazywam. NIGDY WIĘCEJ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka.l.80
Hej Dziewczyny!!! Ponawiam moje zapytanie.... odnośnie diagnostyki w Gliwicach. Ile dni jest się w szpitalu? czy po podaniu jodu można wyjść poza oddział np na kawkę do kawiarni? A jeśli ma się gdzie zatrzymac, np. u rodziny...czy pobyt na oddziale jest konieczny? czy rejestruje się tam jak przy jodowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;) jak byłam na dużym jodzie w listopadzie, to osoby, które miały mały jod mogły sobie spacerować po szpitalu do woli. Razem ze mną przybyły do szpitala w piątek, od razu w ten sam dzień około 14 dostały mały jod, a w poniedziałek scyntygrafia i do domciu;) Więc spokojnie nie jest źle, a czy można po podaniu jodu pojechać do rodziny, a nie siedzieć w szpitalu, tego nie wiem niestety;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona to teraz sama wyjezdzaj na urlop nabrac sił na nastepne wspolne wakacje hihihih pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×