Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Gość gość
anka wiesz co nie wiem czy jest sens robienia pantomogranu bo np. ja ostatnio tez miałam rtg tego bolącego zęba a na nim nic szczególnego nie było widać, a okazało się ze ząb mi obumarł i zrobiła się zgorzel ( nie wiem czy fachowo to nazwałam ). dentysta oczyści i zalepił ale na drugi dzień bolało jeszcze bardziej i napuchłam, potem rozwiercili mi z powrotem ten ząb i ostatnio byłam w tamtym tygodniu i pomalutku zaczynają mi zalepiac ten ząb. Mój mąż miał kiedyś straszne bóle głowy takie że leciały mu aż łzy a niekiedy nawet wymiotował. Neurolog porobił mu full wypas badania łącznie z tomografia i nic. poleczył wszystkie zęby i problem zniknął. ok kilku lat ma spokój i teraz choć strasznie boi się dentysty to jak coś zobaczy to od razu umawia się na wizyte :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten gość to ja eweliza :D trzymam kciuki za wizytę u ginekologa, mam nadzieję ze wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
eweliza Pantomogram zrobiłam, jutro idę to skonsultowac z moją dentystką. U ginekologa też ok, zrobił mi usg i wszystko jest w porządku. Wynik cytologii za jakieś 3 tygodnie dopiero :( dał mi gynalgin bo coś mu się tam nie podobało ale mówi że to napewno nie jest przyczyną podwyższonego crp. Odebrałam rtg klatki piersiowej, płuca i serce też w normie. Więc szukam dalej. Jak to nie będą zęby to...nie wiem co dalej :( tyle że nic mnie nie boli jęsli chodzi o zęby.dodam że wieczorem temp.spada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka i jakie wieści od dentysty ? Bo tak sobie kombinuję ze może to stres u ciebie wywoluje ten stan podgorączkowy !!! odezwij się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
eweliza u dentysty ok :( robilam wczoraj echo serca, wali jak oszalałe i kardiolog zalega zalożenie holtera. od stresu gorączka? a co z crp które rośnie? ja się boje ze mam białaczkę, moja mama też na nią zmarła,tarczycę też miała usuniętą. idę w jej ślady chyba :(((( jestem senna, słaba,problemy z serem,tempertura,brak apetytu, złe samopoczucie. a jak już coś zjem to źle mi coś w tym brzuchu :( boję się :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak z badaniem leukocytow we krwi u Ciebie? Tam byloby widac bialaczke? Nie bylas czasem chora ostatnio? Jakies leki? Ja wiem ze to ciezko, ale anulka bez paniki, drąż temat dalej z lekarzem pierwszego kontaktu. Oni maja teraz mozliwosc robienia wiekszej ilosci badan. Jakies USG jamy brzusznej, skoro masz problemy z jedzeniem. Trzymaj sie cieplutko i dzialaj!!!! Bedzie dobrze, zobaczysz. Teraz jest okres przesilenia wiosennego i wiele roznych dolegliwosci odczuwa sie bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
usg brzucha ok, rtg płuc ok, mocz z posiewem ok, leukocyty były ok. ale niedawno przeżyłam szok :( byłam oddać stolec i co? krew! już widzę raka jelita grubego :( idę dziś do lekarza, niech mnie położy do szpitala bo ile można tak chodzić :( kiedyś czasu zabraknie i...wejdę z tego świata a za miesiąc komunia córki :( jestem załamana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
byłam u lekarza, okazało się ze przyczyną krwawienia są hemoroidy o których nie wiedziałam. dała mi skierowanie na kolonoskopie,termin na sierpień. jutro mam iść na badania krwi i znowu do niej. Dała mi też skierowanie do szpitala na oddział chorób wewnętrznych ale mówi że nie wie czy mnie przyjmą bo nie mam za niską temp i mogą nie chcieć wziazc mnie na oddział. który szpital jest dobry jeśli chodzi o Warszawę? ma ktoś jakieś doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
Byłam dziś u mojej lekarki, ma już w komputerze moje dzisiejsze wyniki badań krwi i moczu. Mówiła że moje CRP spadło bo jest 10, było 21 więc poprawa jest..nie wiem tylko od czego spadło,bo przecież żadnych leków nie biorę. Natomiast martwią mnie poziom białych krwinek który się podniósł bo mam 11,6 a norma 10. Dla porównania z dnia 22.04 wynosiły 9. Więc to rośnie :cry: i jak mam się nie martwić? Gdzie ja mam z tym iść? mam skierowanie do poradni genetycznej bo mama zmarła na białaczkę,babcia na szpiczaka więc ryzyko jest. Pani w CO powiedziała mi że na ich stronie musze wypelnić ankietę,odesłać ją do nich i po ok.2 tygodniach oni dzwonia czy się zakwalifikowałam czy nie. Problem w tym że nie mogę pobrać tej ankiety,wyskakuje jakiś błąd :-( nie wiem czy to tylko u mnie na kompie czy ogólnie jest błąd. Mam skierowanie do szpitala bo lekarka nie wie jak mi pomóc, pytanie gdzie ja mam z tym iść? Doradźcie coś proszę bo ja od zmysłow juz odchodzę, nie mam apetytu, praktycznie nic jem bo mi sie zwyczajnie nic nie chce. Mało tego, doszły mi jeszcze hemoroidy wczoraj :shock: mam dosyć :cry: :cry: :cry: :cry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka nie wiem co mam ci już napisać. Ciągle wierzę że będzie dobrze. Nie doradzę Ci szpitala w warszawie bo nie mieszkam w wawie. Dobrze że twoja dr dała ci skierowanie do szpitala, ważne tylko by wybrać dobrą placówke. Może napisze ktoś z jakąs propozycją gdzie możesz się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka244 Bardzo dobrze, ze dbasz o zdrowie i reagujesz szybko. Te wyniki wcale nie musza oznaczac cos zlego!!!! ale chyba najlepiej bedzie jak postawisz na Co w Warszawie. Maja tam pelna diagnostyke, wiec szybko ogarna sprawe. Dzialaj kochana, te wyniki sa niewiele rozne od normy, wiec trzymam wielki kciuki!!!! Gutek Co u Cibie? Jak sie trzymasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
kurczak Dziękuję za wsparcie :) idę 11 maja do onkologa, wczoraj sie zapisałam (mam zielona kartę dlatego szybko się udało). Będę informować na bieżąco co u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna Poziom leukocytów jest podniesiony minimalnie co jest rzeczą normalną przy stanie zapalnych - wskazuje na to CRP. Leukocyty zwiększają się aby zwalczać właśnie ten stan zapalny w organiźmie. Moja córka 5 tal temu miała stan zapalny układu moczowego - miała wtedy rok. Poziom crp wynosił 110, a leukocyty 14. Po tygodniowym leczeniu szpitalnym dożylnie antybiotykiem crs spadło do zera, a leukocyty do 8. Według mnie wszystko będzie ok. Tak podniesione leukocyty na pewno nie oznaczają białaczki, a skoro crp spada tzn że organizm walczy z tym stanem zapalnym. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek_
kochani dziekuje za kondolencje i wsparcie jestem na etapie wspomnien smutku kurczaku dbaj o swoja mame czesto odwiedzaj bo nigdy nie wiadomo co przyniesie dzien dzisiejszy nie tylko dla starszych ludzi zrobilam tsh wynik 0,327 i tu sie teraz gubie na jakim poziomie jestem czy to wystarczy dla naszych norm czy zwiekszyc dawke ft4 22 to wiem ze jest ok samopoczucie calkiem nie zle troche dusznosci jak wchodze po schodach i pod gorke jak zawsze standard pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaku chyba cie nie zdenerwowalam tym zdaniem niczego zlego nie nialam na mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek oczywiscie, ze niczym mnie nie urazilas!!! ja jak nie moge pojechac do niej to dzwonie conajmniej dwa razy dziennie. Ciagle mysle, ciagle sie martwie. Czsem sie zastanawiam jak to bedzie, czy ja wogole dam rade sobie psychicznie? Mam dzieci, wnuki, ale ciagle czuje sie mocno zwiazana z rodzicami. Chyba tylko jedna mysl moze dawac ukojenie : ze gdzies tam na gorze beda obecni ciagle!!! Trzymaj sie guciu dzielnie, dziekuje ze sie odezwalas szybko. Dalas mi nadzieje, ze mozna to jakos dzielnie przezyc. Co do Tsh to miescisz sie w naszej normie. Jesli jest jakies najmniejsze nawet zagrozenie to powinno sie zejsc najnajnizej do 0,01 nawet, ale jesli masz wszystkie wyniki spoko to mozesz sobie zostac na tej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wrocilam od endo i w lipcu mam miec kolejne badania: USG , marker itp. W tym okresie miedzy badaniami a diagnostyka czlowiek zapomina na chwile ze jest chory. Zyje sobie swoim zyciem i spoko. A teraz juz mi swiatelko zapalilo, ze moze to co swieci mi caly czas w lozy tarczycy to przytarczyczka? spada mipoziom wapnia . Nie wiem co sie dzieje, bo caly czas biore calperos. Ciekawe czy przytarczyczki tez moga miec komorki tego raka? Ale jazda, czlowiek jest jednak zagadką a juz jego psychika.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak z tego co pamiętam miałaś ruszone przytarczyczki podczas operacji więc one pewnie nie pracują tak wydajnie jak powinny ,a wapno ucieka z organizmu z różnych powodów np kawa wypłukuje bardzo , od razu rak,marker masz zerowy i tego sie trzymaj! Dziewczyny w piątek jadę do Gliwic ,mam strasznego stresa czy tym razem jod sobie poradzi z moim gadem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akloj3 Ja wiem, ze wymyslam troche, ale ja mialam juz wapn na dobrym poziomie a kawy pije mniej niz kiedys. No jakis powod tego musi byc. Trzymam mocno kciuki za Ciebie. Jod napewno sobie poradzi. Nie ma innej opcjii :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcia1122
Cześć. Jestem tu nowa. 15 kwietnia miałam operację- wycięcie całej tarczycy. Wczoraj dostałam skierowanie do Poznania. Wiecie może ile czasu czeka się na jodowanie w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak kochana nie zamartwiaj się na zapas. Ja też koło lipca muszę zrobić badania i wiem że będę do tego się zbierać jak sójka za morze bo wiem, że stres będzie mnie paraliżował. Ale zobaczysz, będzie dobrze. Co do przytarczyczek to wydaje mi się że raczej nie mają komórek rakowych bo chyba lekarze by nam ich nie zostawiali bo wiedzieliby że nawrót choroby byłby bardziej prawdopodobny. akloj napewno jod da radę, więcej wiary :D. Każda z nas kiedyś sobie zadawała takie pytania i miała takie same obawy, ale zobaczysz, ze będzie git :D, trzymam kciuki i odezwij się po powrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
Dziś w nocy spałam może godzinę....miałam mrowienie w nogach i rękach, a jak juz prawie zasypiałam to miałam jakby bezdech i nie szło spać. Rano sił nie miałam na cokolwiek, ledwo na nogach stałam,doszło drętwienie twarzy. Pojechałam z mężem zrobić badania krwi (morfologia z rozmazem i crp). Potem pojechałam do szpitala, do którego mnie niestety nie przyjeto - brak podstaw. Pani doktor obejrzała wszystkie moje wyniki badań, nawet morfologię z ostatnich 3 lat..bardzo skupiała się na płytkach krwi bo zawsze było ich duzo. No ale...dała mi swoj nr.tel i mam dziś do niej dzwonić z moimi wynikami. Oto one : krwinki białe 9,2 norma 4,0 - 10 NEU % 67,8 norma 50,0 - 70,0 NEU 6,3 norma 2,3 - 7,4 LYM% 24,7 norma 25,0 - 45,0 LYM 2,3 norma 1,12 - 4,73 MON% 6,1 norma 1,0 - 10,0 MON 0,6 norma 0,05 - 1,95 EOS% 1,1 norma 1,0 - 5,0 EOS 0,1 norma 0,04 - 1,00 BAS% 0,3 norma 0,0 - 1,0 BAS 0,0 norma 0,05 - 1,95 krwinki czerwone 5,12 norma 4,0 - 5,2 Hemoglobina 13,2 norma 12,0 - 16,0 Hematokryt 39,6 norma 37,0 - 45,0 sr.objętość krwinki czerwonej 77 norma 80 - 98 srednia masa HGB w krwince czerwonej 25,7 norma 27,0 - 31,0 śr.stężenie HGB w krwince czerw. 33,3 norma 31,0 - 36,0 wsk.anizocyt.krwinek czerw. 15,0 norma 11,5 -14,0 płytki krwi 466 norma 130 - 400 śr.objętość płytki krwi 7,4 norma 8,0 - 12,0 Rozmaz : Granulocyty pałeczkowate 3,0 norma 0,0 - 5,0 Granulocyty podzielone 70,0 norma 50,0 - 70,0 Granulocyty kwasochłonne 3,0 norma 1,0 - 5,0 Monocyty 5,0 % norma 1,0 - 10,0 Limfocyty 19,0 % norma 25,0 - 45,0 I co o tym myslicie? Troszkę poczytałam o tych płytkach krwi i jak to ja : przerażona jestem. Temperstura jest nadal, czy to możliwe by płytki krwi były przyczyną mojego stanu podgorączkowego? zapomniałam o crp ;) spada bo jest 6,3 a tydzien temu było 10. :) niby sie ciesze ale...stan podgorączkowy nadal mam :( nie wiem o co chodzi z tym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka powinnas zrobić jeszcze wapno, magnez i potas bo to te pierwiastki odpowiadają za uczucie mrowienia czy drętwienia. Z tego co wiem to szkodliwe jest ich niedobór jak i nadmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
anka jeśli chodzi o płytki krwi to masz ich więcej bo są mniejsze, moja mała ma podobnie i moja lekarz zawsze mówi ze jest spoko, a ze chodzi do kasy sportowej to jej wyniki krwi zazwyczaj ogląda 4 lekarzy i każdy taką sytuacje uważa za normalna i od lat jej regularnie robie badania i sytuacja jest zawsze taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki minelo mi 3 lata po skorupiaku, wlasnie jak przychodzi czas badan czy diagnostyki wtedy wpada sie w nerwowke paralizujacy strach przy odbiorze wynikow oczywiscie wkrecanie sobie przerzutow a potem uffff wszystko dobrze pamietam jak lekarz na samym poczatku powiedzial mi ze bede zyla sobie normalnie, bede sie denerwowac i bac jak przyjdzie czas badan wiedzial co mowi tak jest , to dziadostwo tez przerzuty daje na przytarczyczki kurczaku normalnie mam cie na sumieniu martwisz sie teraz o siebie jak wyjda ci badania a ja znowu wyskakuje z czyms czego moze nie powinnam pisac ,kurcze pieczone jak juz mowa o przytarczycach to napisalam co wiedzialam kurczaku dla naszych rodzicow majac 60 lat zawsze bedziemy dziecmi a oni dla nas mama i tata nie jest latwo ja tak jak ty chodzilam tak czesto jak moglam teraz z perspektywy czasu moze nie za czesto wiecej dzwonilam, i to tez boli ,ale wiadomo praca inne obowiazki ,zmeczenie tez dawalo do wiwatu wynik tego wszystkiego powrot do palenia papierosow bardzo mi teraz smakuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka ja na twoim miejscu poszlabym do hematologa to jest specjalista od chorob krwi , i najlepiej wyjasni czy jest jakis problem pamietam ze znajoma miala problem z plytkami krwi brala jakies leki teraz jest wszystko dobrze mozesz tez tak miec ale to trzeba wyjasnic ja ostatnio mialam taka sytuacje zelazo podniesione bardzo duzo ponad norme w labolatorium sprawdzali trzy razy bo nie wierzyli ogolna w szoku nadmienilam konowalowi ze biore Ranigast max na recepte ,zdecydowanie odpowiedziala ze to nie od tego ,odstawilam tabletki sama wszystko wrocilo do normy czasem my jestesmy madrzejsi od lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) miala ktoras z Was moze stymulacje na thyrogenie rok po jodzie? Jak to wyglada?Odczuwa organizm jakos ten zastrzyk? pytam, poniewaz obawiam sie skoku tsh,przed jodem bardzo zle zioslam miesiac bez lekow,puchlam,do tego niesamowite bole glowy i ciagla sennosc. Wyniki badan jak dotad bardzo dobre.Pozdrawiam i licze na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka co u ciebie, wyjaśniło się coś? ppaola ja miałam zastrzyki i powiem szczerze że czułam się nowrmalnie, tylko za pierwszym razem byłam senna. Każdy organizm jest inny i ciężko powiedzieć jak będzie u ciebie ale na pewno lepiej niż jak trzeba odstawić hormon :D gutek a jak ty się czujesz, pozbieralaś się już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
eweliza A więc...11 maja byłam u onkologa w Centrum Onkologii. Popatrzyła na wyniki krwi i nie widzi ta niczego niepokojącego,taka ilość płytek krwi wg niej o niczym nie świadczy. A stan podgorączkowy całkiem olała. Kazdy czepia sie tego że jestem po raku tarczycy, ze moze z hormonami coś nie tak...nie wierze,nie rok po operacji gdzie było juz wszystko ok. Dała skierowanie do szpitala zakaźnego i jak tam też niczego nie znajdą (powiedziała że crp rosnie przy bakteriach,wirusach)to mam znowu do niej przyjsc i da mi skierowanie na tomografie komputerowa. Wiec prosto z onkologii pojechalam do szpitala zakaźnego. Pan doktor oprocz tego ze mam podwyzszone plytki nic niepokojącego nie widzi i radzi zrobic morfologię z rozmazem,crp i próby wątrobowe za 10-14 dni i gdyby okazało się ze rośnie crp to kładzie mnie na oddziale i porobią badania. Więc czekam i w przyszłym tygodniu idę zrobić badania i zobaczymy co dalej. A temperatura jak była tak jest, wieczorem koło 20-21 spada i jestem jak nowo narodzona, w ciągu dnia stan podgorączkowy jest i jestem do niczego. senna,nic mi sie nie chce. Na dodatek sama się nakręcam czytając w necie że stany podgorączkowe są często przy chorobach nowotworowych....wykonczę się kiedyś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza Dziekuje :) mam nadzieje,ze wszystko wyjdzie ok i nie bedzie konieczny kolejny jod. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×