Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Gość asafi
Wchodzę tu codziennie.Jak tylko ktoś się zjawi napiszcie coś,wciąż myślę o tych guzkach,boję się...mam tysiące myśli o tym co będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asafi jaki rak? do czasu diagnozy przypominam Ci nic nam nie jest co do nakłucia to jak guzek jest większy niż 1 cm to co do zasady dają do nakłucia i tak jest w Twoim przypadku, więc głowa do góry i szykuj święta pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja123419
Hej. Lekarz często zleca biopsje na pierwszej wizycie ja już miałam dwie a mam też dużego guzka 1.5 cm a nie jest to nic strasznego a tym bardziej rak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie dziewczyny, jestem załamana... Ciągle płaczę....byłam przeziębiona, bolało mnie gardło, potem na szyi wyskoczyła duża gula, zrobiłam usg, okazało się, że to niegroźny krwiak, ale przy okazji wykryto 6mm zmianę o mieszanej echogeniczności, z pojedynczym mikrozwapnieniem i sygnałem przepływu krwi głównie obwodowo. Mój radiolog stwierdził, że jeszcze by tego nie kłuł, że poobserwujemy. Jednak poszłam do endokrynologa, babka mnie bardzo nastraszyła, że w takich małych zmianach to nawet częściej raki się zdarzają... Bardzo się wystraszyłam i umówiłam się na jutro do mojego radiologa, żeby jednak zrobił mi biopsje... Bardzo się boję, mam dzieci, męża... Boję się, że to pewnie rak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja123419
Hej. A czemu myslisz że to od razu rak? też mam zmiany ze zwapnieniami mój endo nie mówił że to rak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno zmiany ze zwapnieniamu są bardziej podejrzane, dzis poszłam jednsk na biopsje. A jakie ty masz te zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę niedokładny opis... Ja nam ognisko o mieszanej echogeniczności z jednym zwapnieniem... I to już jest podejrzane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to podam mój opis usg. Tarczyca połozona na szyi prawidłowo, obrysy gruczołu nieostre, echostruktura miąższu niejednorodna( we wcześniejszych usg była jednorodna).w płacie prawym przy ścianie tylnej konglomerat zmian o niejednorodnej obniżonej echogeniczności 23,1x11,4( największa zmiana 9,2mm) obok zmiana o mieszanej echogenniczności 13,5x 8,9 mm, w płacie lewym ognisko ze zwapniałą otoczką 5,2 mm, w cieśni ognisko hypoechogenne 5,3 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, mnóstwo masz tych zmian i wszystkie dość do siebie podobne, więc pewnie dlatego nie są takie podejrzane. Mają też mało cech charakterystycznych dla zmian podejrzanych. Ty masz zwapniałe otoczki, które pewnie nie są tak podejrzane, jak liczne mikrozwapnienia w zmianie. Ja mam w mojej zmianie jedno mikrozwapnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha. Ja we wcześniejszych usg miałam zwapnienia. A teraz już nie. Nie wiem od czego to zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc maly
eweliza HEJ NIE WIESZ CO SIĘ STAŁO Z FORUM NA TEMAT "GUZ TARCZYCY" nie moge tam wejść i pisze że ta strona nie istnieje :( a tyle nas tam było :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest ta sama sytuacja mam nadzieję że to chwilowy problem ,szkoda by było gdyby zamkneli nam tamto forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, długo czytałam opis Waszych zmagań z chorobą więc postanowiłam, że i ja napiszę. U mnie poszło bardzo szybko, w 2011r. zostało zdiagnozowane u mnie Hashimoto, w wakacje 2014r. zrobiłam sobie prywatnie (!) usg i wyszedł guzek 1,2 mm. Szybko biopsja i podejrzenie złosliwości. W październiku operacja - wycięcie całej tarczycy i czekam na jodowanie w CO w Warszawie. Jadę za klika dni i napiszcie proszę, jak mam się poruszać w dniu przyjęcia (wiem co ze sobą wziąć), tzn. dokąd się udać, prze telefon dowiedzialam się, że mam iść do Ruchu Chorych pokój B, ale czy nie wiem, czy nie musze się najpierw zarejestrować w Rejestracji Ogólnej ?? CZy mam wziąć ze sobą jakiś dokumnet ubezpieczenia (EWUŚ ?? ) Pozdrawiam Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basii
Hej! Ja też nie mogę znaleźć naszej stronki:-( a chciałam napisać, że jestem w domu. Dużo odpoczywam, i czekam aż poczuję się lepiej. Mam zaleconą dietę bezmleczną i ubogofosforanową. Szukam teraz wiadomości na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak milo Was tutaj spotkac dziewczynki!!!! :D Nie ma chyba innego wyjscia jak przejsc na to forum. Dajcie znac komu mozecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak cudnie ze możemy znowu razem pisać, choć przyznam że wolałabym by nasze forum powróciło, ale najważniejsze jest ze znowu możemy razem pisać :D nelaa wiesz co musisz cierpliwie poczekać aż zjawi się tutaj ktoś kto był i leczy się w co. MAmy małe zamieszanie z forum wiec bądź cierpliwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc maly
hej ciekawe co sie stało z naszym forum , no ale może jakoś i tą przeciwność pokonamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z Gliwic i sama nie wiem jak sie czuje,tg i hormon niskie, w loży tarczycy czyściutko nic nie odrasta węzły czyste ale nadal w śródpiersiu przy tchawicy cos jest w CT pisze prawdopodobnie węzeł 5mm na usg tego nie widać więć nie można zrobić biopsji.Miałam 2 propozycje -zostawić wszystko tak jak jest do planowanej diagnostyki w grudniu albo przyjąć drugą dawkę jodu.Wybrałam drugą opcję ,dr mówiże to maleństwo że świeci to znaczy że jod sobie poradzi że mam się cieszyć życiem i nie zamartwiać się węzłem.W pierwszej chwili się bardzo ucieszłam nastawiłam się na operację naświetlania a tu jod więc chyba opcja nie całkiem zła ale z drugiej strony to trochę taki śmiech przez łzy ,przecierz nie jestem wyleczona i nikt mi nie zagwarantuje że po jodzie będzie ok .Przepraszam że się tak rozpisałam ale mam tyle wątpliwości ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akloj Ja wiem co mozesz czuc w takiej sytuacji, ale nikt napewno nie wie czy to wezel czy jakies inne gowienko, wiec podjelas dobra decyzje, bo jest duza szansa na to, ze to zniknie po drugim jodzie i bedziesz sie po diagnostyce cieszyc, zobaczysz!!!. A my razem z Toba:D :D :D Jesli tam taka decyzje pozwolili Ci podjac i nie wyslali Cie na naswietlania to wiedza co robia:D Bedzie dobrze, trzeba sie uzbroic w cierpliwosc na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka_monka
A no właśnie - co ile jest diagnostyka? (ubolewam strasznie, że usunęli "nasz" wątek ;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja zalozylam tamten wątek ale możemy zostac tu zeby juz wiecej nie mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! tytuł wątku dobry, bo udało mi się was znaleźć ;) też jestem za tym, aby utworzyć grupę na fb, a tutaj wkleić link. bo kafe różnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc maly
alutka13 hej , moim zdaniem bobry pomysł z fb. może tam nam nie usuną forum . zawsze to dobrze mieć kontakt z osobami które mają podobny problem , może to dużo ułatwić ... :) obyśmy sie wszyscy znaleźli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc maly nie ma sprawy tylko zeby tam dolaczyc to nie taka prosta sprawa bo to jej grupa zamknieta wiec nie ma jej publicznie na FB. Jak chcesz to musisz podac mi email ktorym poslugujesz sie na fejsie, ja wtedy poprosze ta kobitke zeby wyslala ci zaproszenie do grupy. na maila. Na razie jest tam nas 42. Druga metoda to jest taka ze napisz do niej zeby dodala cie do sekretnej grupy na FB i ona cie doda. Ta administratorka nazywa sie Mary McGarry. wejdz na profil na FB. Na necie maja strone ThyroidCancerIreland.ie. Nie moge podac ci linkow bo wywala mi jako spam ta wiadomosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc maly P.s jest tez opcja ze ja moge cie dodac ale music mi podac dane na FB, a ona tylko zatwierdzi. Moj email to bulka601@wp.pl jak chcesz to napisz to zaprosze cie na FB. Tylko zapomnialam jak u ciebie bylo bo w tej grupie sa tylko osoby po raku tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka_monka
Bulka ja utworzyłam grupę - prywatna - wszyscy mogą znaleźć grupę, ale nikt nie może zobaczyć naszych wpisów (nikt kto nie jest zapisany do grupy- daje nam to dużą swobodę i prywatność :)) Wystarczy wpisać na fc GUZ TARCZYCY - zaprosiłam już naszą Sylwię i za chwilę Bulce wyślę zaproszenie :) https://www.facebook.com/groups/1433266600297633/?ref=browser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×