Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

oj Tysia Tysia każdego miesiąca mamy 13 i w każdym jest kilka piątków :):):) a to połączenie zabierz ze sobą jako dobry znak super wypoczynku miłego urlopiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
LALINKO, wreszcie jesteś! W Tatrach słychać rosyjski, ja tego języka, niestety, nie znam :D Na wiosnę Tatry już będą polskie, wtedy ruszę. Póki co siedzę w domu, pogoda straszna, dołująca po prostu. Bez pifka ani rusz. Czy rozumiesz podtekst? Jak ustaną szarugi z deszczami ruszę w Twoim kierunku. A w ogóle jak Twój kręgosłup, zwłaszcza w tę cholerną aurę?????Greystonka, daj wreszcie głos, bo się zamartwiamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia_
Hej dziewczyny witajcie:) Tysia ale ci fajnie!@!!!! ja mam duzy jod 10 go lutego w Gliwicach wlasnie czytam po raz enty wasze przezycia z gliwic., i dalej nic nie wie co mnie tam czeka i co mam ze soba zabrac i czy sie bac czy nie., jedyne co mnie zdziwilo to to ze jak bylam na wizycie pierwszy raz to wizyta trwala5 min i dostalam tylko karte z informacja ze mam brac cynomel przez 3 tyg a potem juz nic., narazie czuje sie ok ale chyba rosnie mi tsh bo jestem niesamowicie spiaca i pierwszy raz w zyciu mam cisnienie 96/60- jeszcze nigdy takiego nei mialam!!! no i mam problemy z przemiana materii .... to chbya znaczy ze zaczne teraz powoli tyc co? jedno mnie martwi, na wypisie mam napisane rozpoznanie: rak brodawkowaty klasyczny i pol pecherzykowy - a po biopsji po operacji mialam tylko brodawkowaty czy to znaczy ze na podstawie szkielek ktore wyslalam do gliwic oni tak rozpoznali? i jeszcze jedno czy mozna brac teraz antybiotyk? jak zwykle mam zapalenie pecherza..... i dostalam antybiotyk... i jeszcze jedno bardzo wazne.... po jakim czasie mozna sobie zrobic kolor wlosow od jodowania? jezeli dostalam duzy jod to chyba znaczy ze ten stan to jest dosc powazny nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
Witam wszystkicj jestem tu pierwszy raz na forum ym,więc wyglada moja sprawa tak miałam opercje we wrzesniu2011r dwa dni temu wrociłam z małego jodu gdzie przebywałam w Centrum Onkologiw Wawie na 23 stycznia mam miec podana duza dawke jodu i teraz mam pytanie do was czy ktos moze miał takie zaleceia zeby unikac tłuszczów omg3 i soli jodowanej jezeli ktos miał czy mógły mi ktos bardziej to przyblizyc bo ja dopirku zapoznaje sie z to chorobo a jestem młodo osóbko 21 lat mam i duzy niewiem na temat tego ze przed duzym jodem trzeba miec duete to mnie troszkie zdziwiło bo spotkałam sie z osobami ktore sa juz po duzym jodzie to mowili mi ze nie mieli diete pewna dziewczyna ktora mieszka w bostonie pisał mi ze mogha mi podac jakies dwa zastrzyki ale z tegoi co wiemu nas w polsce sie tego nie stosuje bo to za drogi gips

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
ASKA - niezmiennie namawiam do "przelecenia" forum od 1 strony - mnóstwo dokładnych odpowiedzi m.in. na Twoje pytania. To zajmie Ci może z godzinę, ale warto! Pomoże Ci nie tylko zrozumieć swój obecny stan leczenia, ale poznasz wszystkie (lub prawie wszystkie) aspekty tej choroby, a w ten sposób poznasz odpowiedzi na pytania, które pewnie niedługo zadasz (a odpowiedź już gotowa czeka na wcześniejszych stronach). Rozumiem, że w tym wieku chce się mieć odpowiedź już teraz i zaraz, ale warto zadać sobie trochę trudu, żeby lepiej poznać ten problem. Szczerze zachęcam. A w tzw. międzyczasie pewnie dziewczyny coś Ci odpowiedzą:) Ja tylko tyle - w niektórych przypadkach unikamy jodu jak ognia, w niektórych - umiarkowanie., w niektórych wcale. Trzeba znać dokładnie swoją chorobę, żeby sobie nie narobić kłopotu postępując, jak koleżanka, która radzi od serca, ale może być zupełnie innym przypadkiem. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia_ moja pierwsza wizyta przed jodem w Gliwicach też trwała 5 minut i też dostałam tylko kartkę z terminem przyjęcia na jod + instrukcje jak brać Cytomel. To że dostałaś duży jod to nie znaczy że stan jest poważny. U mnie przykładowo wycięto całą tarczycę z guzem + okoliczne węzły chłonne, które na szczęście były OK, a też dostałam duży jod. Dają go czasem tylko "na wszelki wypadek", również po to, by wybił pozostałości po tarczycy, których chirurg mógł nie wyciąć podczas operacji. Takie resztki tarczycy mogą później chociażby zakłócać wyniki badań pod kątem markerów nowotworowych. Ja z kolei dostałam z Gliwicach kartkę z rozpoznaniem "rak brodawkowaty, wariant pęcherzykowy". Też się zdziwiłam co za ustrojstwo, bo po operacji, którą miałam w innym szpitalu była diagnoza rak brodawkowaty. Zapytałam o to lekarza z Gliwic, ale stwierdził, że "wariant w tym wypadku nie ma żadnego znaczenia, to wskazuje tylko na obraz kliniczny". Nie do końca wiem co miał na myśli, ale skoro stwierdził, że to nie ma znaczenia to chyba wszystko ok :). Nie wiem czy u Ciebie może chodzić o to samo... Podczas odstawienia hormonu staraj się w ogóle o tym nie myśleć, tak jest najlepiej. Ja tak zrobiłam i do ostatniego dnia czułam się normalnie, chodziłam do pracy, nawet 3 dni przed grałam 2 godziny w siatkówkę. Powiedz sobie że wszystko po staremu i będzie ok. Może faktycznie ten ostatni tydzień już byłam taka trochę bardziej śpiąca, ale zwróciłam na to uwagę tylko dlatego, że się naczytałam, że takie powinnam mieć objawy, hehe. Gdyby ktoś mi zamienił hormon na placebo to pewnie w życiu bym się nie domyśliła, że coś nie tak. Oczywiście nie generalizuję. Może faktycznie ktoś się w tym okresie naprawdę źle czuł. Co do antybiotyku Ci nie powiem - ja tak zapobiegawczo pytałam kiedyś swojego lekarza o to i mi powiedział, że jak trzeba to się bierze. Jak Ci lekarz przepisywał mogłaś w sumie zapytać czy nie ma przeciwwskazań. O co Ci chodzi z tymi włosami, hehe ;) Chcesz ufarbować? Będziesz się nudzić, to podczas zamknięcia na jodzie ufarbuj, hehe, myślę że nikt nie zauważy :) Tam i tak mało co wchodzą. Jeżeli chodzi o spłukanie farby to się da w kranie ale strasznie niewygodnie - wiem bo nielegalnie umyłam sobie podczas zakazów kąpieli włosy w umywalce i trzeba się było trochę nagimnastykować. Trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska:( ja przed jodem nie miałam żadnych wskazań co do diety. Ale podejrzewam, że może być taka zależność, że jeśli przed jodem radioaktywnym będzie się przyjmować dużo jodu (np w soli jodowanej) to tarczyca wychwyci ten jod i później będzie w stanie wychwycić mniej jodu radioaktywnego i tym samym terapia będzie mniej efektywna. Żeby nie było, że to wymyśliłam, to u mnie na scyntygrafii po podaniu jodu, prawie w ogóle nie było widać wychwytu tego jodu radioaktywnego. Lekarz trochę był tym faktem zdziwiony i nawet mnie pytał, czy bezpośrednio przed stawieniem się w szpitalu nie przyjmowałam przypadkiem jakichś tabletek z jodem. Tak sobie więc skojarzyłam fakty, że może być taka zależność. Ponadto, jod powinno się unikać również przy chorobie tarczycy Hashimoto. Z tym jednak nie każdy lekarz się zgadza, poza tym nie wiem czy masz z tym coś wspólnego. Co do tłuszczów to nie mam pojęcia o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
natstrasz w kracie informacyjnej pisze hisopatolohia ze: ca folliculare gl. thyreoideae niewiem zabardzo o co kuma ze wiem tylko ze rak brodowkowaty powiem wam ze w scyntografi wyszło ze jakas plamka sie swieciła na watrobie ale stwierdzili ze dokładnie sie nie wykapałam albo pecherza nie oprozniłam bo niewiedziłąmze trzeba sie wysikac przed scyntografio i jak wychodziłam pani doktor w wawie powiedział mi ze pod zadnym pozorem mam unikac tłuszczow omg3 i soli jodowanej i uzywac kosmetyków z alg morskich i soli i sama sie zastanawiam oco w tym wszytskim chodzi wiem ze mam jakies resztki tarczycy jescze bo zle zooperowali mnie w olsztynie chirurg powiem wam ze jestem 3 dzien na diecie ale długo tak nie pociagne bo az 23 stycznia mam na duzy jod zebym schociaz te pieczywo mogła ale tam tez jest sol i nieiwem zabardzo co jesc amm ale chleba i tak sobie nie odmwaiam 3 kromki i tak jadam dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla W temacie turystów kłamiesz aż się za Tobą kurzy:) Ja z pogody jestem rada , połowa stycznia a ja ani czapki ani rękawiczek nie miałam na sobie. Martwi mnie tylko, że zima odrobi to w maju:( Dziewczynki nowicjuszki, nie szalejcie, farbujcie włosy , łykajcie antybiotyki (czego nie życzę) a jesli chodzi o dietę bez jodu nie sądzę , że ma polegać na unikaniu chleba. Sól można sobie kupić kamienną i nie łykać żadnych tabletek z jego zawartością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tanzanitka
Witam wszystkich. kilka dni temu miałam operację wycięcia tarczycy. Mam jeszcze opatrunek na szyi, ale szwy już zdjęte i założone plasterki, które będe mogła samodzielnie usunąć. Jak na razie blizna to kreseczka z tego co widziałam zaglądając pod opatrunek. wiem jednak, że stosuje się kremy, które pozwalają przynajmniej częściowo ją zlikwidować. będę bardzo wdzięczna, jeżeli doradzicie mi w wyborze kremu i kiedy mam go acząć stosować. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
LALINKO = i co Ty na to? Pada i pada. W Zakopcu po prostu zasypało na biało, a w Warszawce też troszkę! Więc za kim się kurzy? :D Dzisiaj tak wieje, że z domu nie wychodzę, o nie! Pies sam sobie zakłada szelki i się wyprowadza (futrzak, to uwielbia taką pogodę, a nie jakieś kaloryfery w domu!). TANZANITKA = kremy są dobre w przypadku podejrzenia lub pojawienia się bliznowca. Jeżeli masz ładną bliznę, może nie przesadzaj ze smarowaniem? Chyba, że chcesz profilaktycznie, to polecam maść syntetyczną (niektórzy stosują contratubex, ale ja miałam małe uczulonko). Wpisz sobie w googlach "maść syntetyczna na bliżnowca" i poczytaj (ja stosowałam 2 lata temu, od tego czasu na pewno pojawiło się coś nowego i lepszego). Witaj w klubie podwójnie uśmiechniętych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska:( Jestem tego samego zdania co Lalinka - lekarce pewnie chodziło o to, że jeżeli masz możliwość wyboru, to użyj soli niejodowanej, a nie tej wzbogaconej jodem. Myślę, że nie chodziło o unikanie wszystkiego, co mogłoby zawierać w składzie sól. Chyba, że dała Ci to jednoznacznie do zrozumienia... Jak masz możliwość to może do niej podejdź i jeszcze dopytaj, no bo trochę bez sensu prawie niczego nie jeść :) Co do Twojego rozpoznania "Ca folliculare", to z tego co wiem, to nie rak brodawkowaty a pęcherzykowy, ale w sumie dla Ciebie to raczej nic nie zmienia, bo leczenie wygląda tak samo - on również dobrze reaguje na radioaktywny jod, więc się nie martw. U mnie na scyntygrafii po jodzie (dużym) też świeciła wątroba, przewody moczowe, nerki i nawet zatoki. To chyba normalne - mam nadzieję :) Lekarz powiedział, że wszystko ok, więc pewnie w tych miejscach ten jod jakiś czas zalega, zanim się nie wypłucze z organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tanzanitka ja zaczęłam smarować bliznę jakiiś miesiąc po operacji, jak poodpadały wszystkie strupki. Smarowałam DERMATIXem (ok 120zł) oraz VERADERMem (ok 100zł) CONTRATUBEX mnie uczulił i śmierdzi jak nie wiem fu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska myślę, że z unikaniem tego jodu to chodzi o przyjmowanie dużych dawek. Masz mieć podany duży jod i to dlatego. Mnie przed podaniem jodu poinformowali, żeby przed podaniem jodu nie łykać preparatów które zawierają jod i żeby nie robić badań gdzie jako kontrast podają jod. Jak lekarza zapytałam o dietę bez soli to powiedział, żeby dać sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..witam w niedzielny wieczór z lekko przysypanej śniegiem Gdyni... jestem obecna w kafeterii,choć niewidoczna, a to w nadziei,że znajdę jakąś "ciekawą" poradę-wiadomość o hoshimoto dot.wnuczka ..czekamy na powtórne badania jeszcze nie minęły 2-mce od pierwszego badania... może przyda się króciutka informacja dot.soli.. .moja synowa używa sól niejodowaną,którą kupuje w sklepach ze zdrową żywnością,albo zielarskich typu: Herbapol... Lolita 18 co to moze być. ..te zmany,ktore wyczułaś na swojej szyi moim skromnym zdaniem ...czy to nie powiększone węzły chłonne? przeszłam chłoniaka,więc pozwoliłam sobie "zabrać głos" - pozdrawiam wszystkie Panie Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć forumowe ciocie:) pomiesięcznym pobycie w szpitalu, wróciłam wczoraj do domu z małym Antosiem, mój wczesnieczek urodził się hipotrofiąważył 1710 g i miał 43cm, prawdziwy calineczek:), spedził tydzien w inkubatorze, tydzień w szptalu na zew, przybrał do 1950g i oto od wczoraj pojawił sięw domu, jestem 20 lat starsza ale juższcześliwa:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greystonka gratuluje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! aaaa Antoś szybko urośnie i dopiero w tedy będziesz miała "myślenice" super ze już w domku cali i zdrowi pozdrawiam gorąco, życzę siły i czasu z gumy :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greysonka Kochana!!!!!! Ciary mnie z wrażenia przeszły po wszystkich częściach ciała, łzy w oczach ze wzruszenia stanęły!!!!!! Fajnie, że się wreszcie pochwaliłaś:)))) Gratuluję 3 synka:))))) Niech się Antoś zdrowo chowa. Moja Ewcia też hipotroficzka, a baba urosła jak dąb:))))) Całuję Cię baaaardzo mocno. A Antosia w stópkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greystonko przyjmij gratulacje z serdecznymi życzeniami dla Ciebie i Syneczka od cioci -babci ...wybraliście piękne polskie imię .. patron synusia -św.Antoni to od rzeczy zagubionych..Ty znalazłaś swoje szczęście ...jeszcze raz szczere gratulki... pozdrawiam Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze kilka zdań na temat pielęgnacji ranki po operacji..pytała,ktoraś z Oań.. otóż mnie dyplomowana pielęgniarka odzdz.hirurgii poradziła...smarować bliznę oliwka dla dzieci,leciutko,bardzo delikatnie wmasowując,żadnych specjalnych kremów,bo albo uczulają,a i cena wysoka,a efekt mizerny... druga rada...niczym nie zaslaniać,żadnych szaliczków,apaszek...no oczywiście teraz zima to tak jak normalniezakładamy szal...ale ten nasz "znak" :-) ma się wietrzyć,oddychać.. pozdrawiam Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antosiu, Greystonko witajcie :-) :-) kamień z serca spadł ..... a jednak mnie wyprzedziłaś :-) ja mam jeszcze tydzien do terminu i chcialabym nawet przenosic bo wlasnie mam synusia w domu z zapaleniem płuc, na kolejnych zastrzykach....serce mi pęka..... i ciagle prosze tego w brzuszku żeby jeszcze sobie bezpiecznie popływał życzymy zdrówka, buziamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Greystonko moje gratulacje...ale maluszek po moich kolosach trudno mi sobie wyobrazic taka kruszynke....jesli masz wogole taka mozliwosc to odpoczywaj ... pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Ło matko kochana, GREYSTONKO, jakże się cieszę!!! Cudne wiadomości, moc buziaczków dla Antosia i jego dzielnej mamy! Cudne imię dla cudnego chłopczyka! Już mieć tyle życzliwych cioć, to niezły start. Życzę maluszkowi dużo, dużo zdrówka i szczęścia w życiu! Ściskam Ciebie i wszystkiego naj, najlepszego dla Twojej rodziny w Nowym ROku, który się tak pięknie zaczął - Antosiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam S T R A C H M A W I E L K I E O C Z Y Właśnie wróciłam ze szpitala. W piątek trzynastego :) miałam operację usunięcia całej tarczyc wraz obcym. Piszę do tych wszystkich nowicjuszek, które mają to jeszcze przed sobą. Ja umierałam ze strachy przed najróżniejszymi ewentualnymi komplikacjami, które, miały mi się niby przyplątać. I co??? Nic z tych rzeczy :):):) Zaskoczenie totalne, zabieg miałam o ósmej rano, przez pierwszą dobę szeptałam, później trochę powarkiwałam, teraz jest prawie normalnie / czwarta doba /. Jeśli chodzi o bolenie, to też raczej śladowa sprawa, nawet do anginy trudno przyrównać. W szpitalu bardzo starali się żeby nic nie dokuczało / siostrzyczki urocze / Ruchomość głowy też w porządku. Jodek duży mam umówiony na 8 marca / znowu ciekawa data/ a do 5 lutego ma łykać Euthyrox N 100 Na ranę kazali psikać Octeniseptem 2xdziennnie i 2x dziennie zmienia opatrunki, aż do kontroli chirurgicznej za tydzień Pierwszy etap walki z obcym poszedł jak po maśle. Jasne, że to dopiero początek drogi i sporo jeszcze przede mną, ale i tak się cieszę. Dosiu kochana, życzę Ci takiego samego przebiegu operacji i wierzę, że tak będzie. Jestem myślami z Tobą, napisz, co u Ciebie, na jakim etapie wojny z obcym jesteś Greystonka super,że już jesteście w domu, to zawsze najlepsze lekarstwo na wszystko Pozdrawiam wszystkie Was baaardzo serdecznie i dużo optymizmu życzę m. J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gidol
Hej Natstrasz jakie wymiary miał twój ,,potwór''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej marta chyba kazdy po operacji zaczynal od słów ze strach ma wielkie oczy..heh..super ze tak dobrze wszystko znioslas..a ja uwazam ze najgorszy etap leczenia masz za sobą....jod to juz tylko przyjemnosc...lezysz i nic nie robisz:)...wyniki z pewnoscia beda dobre a raz na 6-8 m-cy wizyty ambulatoryjne i wsio ....zyjesz normalnie z niczego nie rezygnujesz... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tanzanitka
Dziękuję bardzo za pomoc;) myślę, że najpierw pokombinuję z tą oliwką;] Boję się trochę, bo chodzę od operacji z opuszczoną głową (operację miałam 7 dni temu). Myślałam, że to plaster naklejony na całą szyje tak ciągnie i po zdjęciu będzie ok, a tu psikus bo plastra już 2 dni nie ma, a ja mam wrażenie, jakby na szwie zawieszona była cała skóra klatki piersiowej i ciągnie głowę w dół:/ Czy to jest normalne?? Też tak odczuwałyście? Martwię się, bo już kiedyś przy okazji innej oparacji miałam problem przyrośnięcia szwu do tkanki wewnątrz. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ciocie kochane:) wszystkie buziaki przekazane:) źle się czułam z tą dużą dawką lekarstw po porodzie, więc sobie obniżyłam z 100/75eutyroksu na 50 i jakoś żyje, może w przyszła sobote zrobię wyniki i jakoś uda mi sie dotrzeć do lekarza, bo Antek ma zakaz wychodzenia dopóki nie osiągnie 3kg, przewiduje że będzie to w okolicy planowanych jego urodzin:) jeszcze raz dzięki za dobre słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greystonka Życzę Tobie i maluchowi dużo zdrowia. Mam nadzieje, że Antos szybko stanie się dorodnym niemowlakiem z prześlicznymi fałdkami:))))) Przede wszystkim dbajcie o sobie, cieszcie się sobą i przesypiajcie noce:))))) Ucałuj Antosia od e-ciotki:)))))))) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×