Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość olaxxx5

zmiana nazwiska

Polecane posty

Gość olaxxx5

Mam pytanie czy po rozwodzie moge zmienic dziecku nazwisko..? Jesli dziecka zostaje przy mnie? Ojciec musi miec ograniczone albo pozbawione prawa rodzicielskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość core silver
nie mozesz.Ojciec moze miec ograniczone prawal lub nawet zabrane ale nadal jest biologicznym ojciem i nie da sie tego zmienic.W ten sposob moglby twoj nowy maz adoptowac dziecko bez zgody ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba takkkk
zawsze jest możliwość, popytaj prawnika, może chodzi o ustalenie brzmienia nazwiska lub jakaś inna możliwość, na forum się nie dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie można
musi być zgoda OBOJGA rodziców nie ma znaczenia czy ojciec ma prawa rodzicielskie czy ich nie ma, z nazwiskiem nie ma to nic wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuksiara 22222
Co Ty chrzanisz?! Jeśli ojciec jest pozbawiony praw rodzicielskich lub ma je zawieszone matka może zmienić nazwisko dziecku.Jeśli ojciec nie jest pozbawiony praw do dziecka również sąd rodzinny może wyrazić zgodę na zmianę nazwiska za ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaxxx5
a jesli ojciec ma ograniczone prawa??kierujac taki wniosek do sadu o zgode na zmiane dziecku nazwiska jakimi argumentami nalezy sie kierowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak jest pozbawiony praw
rodzicielskich calkowicie to mozesz jak nie to potrzeba jego zgody a jak on sie nie zgadza to do sadu rodzinnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaxxx5
ale jak do sadu to jakimi arumentami moge sie kierowac aby uzyskac taka zgode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak jest pozbawiony praw
wiedziec dlaczego chcesz zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak jest pozbawiony praw
to juz sama powinnas wiedziec dlaczego chcesz zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaxxx5
jeszcze nie jest pozbawiony...Jesli ma tylko ograniczone prawa i wystapila bym do Sadu to jakimi argumentami najlepiej sie kierowac aby taka zgode uzyskac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaxxx5
chce zmienic poniewaz dzieckiem praktycznie sie nie interesuje, pozatym jego nazwisko w mojej miejscowosci jest bardzo "znane" w zlego tego slowa znaczeniu i obawia sie ze dziecko mogloby miec kiedys problemy. Nie zyjemy razem dziecko jest przy mnie lepiej byloby gdyby nosilo moje nazwisko...ale takie argumenty nie sa chyba dla sadu wystarczajace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no a jak inaczej?
no to napisz to wszystko, opisz cala swoja sytuacje tylko bardziej dokladnie, dlaczego sie zle kojarzy jak sie toczy wobec niego postepowanie o pozbawienie praw rodzicielskich to tez wspomnij itd. itp. powinno wystarczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×