Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aśka300

Jak to jest z tym mielonym ???

Polecane posty

Gość Aśka300

Kupiłam wczoraj mielone,nie takie gotowe tylko robione przez sklep (zmielony schab, łopatka..) jakoś dziwny zapach miało to mięso. Świeże mięso pachnie inaczej ;-) Dodam,że nie było mielone przy mnie. Zastanawiam się czy oni w sklepach nie mielą tego mięsa,które zostało z soboty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 1 mielą stare po 2 mielą wszystko wszystkie sciepy tłuszcz chrząstki itp dlatego ja kupuje kawał mięcha i miele je sama :) smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale to w garść
no jak nie mielą przy tobie to szmira stare polewają octem i wciskją nie kedz tego daj psu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka300
To mięsko,które ja kupiłam jest ładne, chudziutkie tylko ten zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po co kupowałaś gotowa mielone mogłaś poprosić żeby ci zmielili mięso które sama wybierzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka300
Dam psu,bo dziecku nie miałam odwagi dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka300
W sumie Campari masz rację, ale to też było ładne. Kolejka była w sklepie,kupowałam inne rzeczy jeszcze, spieszyłam się ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka300
Pierwszy i ostatni raz kupiłam takie mielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak .....
campari34 ma rację ja również kupuję mięso mielone tylko w takim sklepie gdzie mielą na miejscu i zawsze sama wybieram kawałki mięsa do zmielenia ale wiem że w tym sklepie nie mielą na zapas bo rzadko widzę żeby było już zmielone i gdzieś tam zalegało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no albo jak wolisz to sobie zakupic i samej w domu zmielic wtedy wiesz co jesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Często kupuje mięso mielone w supermarketach, i jak ma dziewny kolor bądź jest "do dziś" to nie biorę. Czasem uda mi się kupić jakiś ladny, tani schabik czy łopatkę i mielę w domu. Jednak Kupującw supermarketach ( do mięska mielonego z Auchan nie mogę się przyczepić) na opakowaniu masz datę ważności i jak coś nie tak zawsze możnazłożyć reklamacje. natosmiast w takich "osiedlówkach" jest gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka300
Ja raczej nie kupuję mięsa w supermarketach tylko w małych sklepach mięsnych, jednego właściciela masarni znam osobiście i u niego zazwyczaj kupuję,bo on ma codziennie małe ilości i codziennie świeże. Tym razem kupiłam w innym sklepie ale też taki mały mięsny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A jak robicie
kotleciki Zebybyły smaczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam swój ulubiony i sprawdzony sklep uwielbiam u ernestyna janety kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tych maych jest wlasnie najgorzej bo nawet nie masz jak mięsa zareklamować... chyba najlepiej jest otworzyć je jeszcze w wklepie i obwąchać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka300
W tych małych to np. mnie bardzo dobrze znają (i moją rodzinę). Pytam wprost czy jest świeże :-) Kiedyś w jednym sklepie (spożywczy z wędlinami) kupiłam szynkę (w dzień dostawy świeżego towaru) jednak moja szynka świeża nie była. Przy następnej wizycie w sklepie poinformowałam o tym właścicielkę, często robię zakupy u niej a tu taka szynka :o . Przeprosiła mnie ;-) Poinformowała też,że jeśli kiedykolwiek coś nie będzie mi odpowiadało to żeby odwozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No dobra, to może ja....
Gdy sprzedawczni jest uczciwa, to powie prawdę :-) Ja już nie raz słyszałam, ze lepiej nie brać tego, tylko tamto.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka300
To prawda,mi też czasami ekspedientki odradzały kupno jakiegoś mięsa. Czasami nawet w obecności szefostwa robiły miny żeby nie kupować, bo nieświeże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
Najlepiej kupić mięso np. łopatkę i skręcić samemu w domu.W sklepie czy na bazarku to mięso nie jest umyte i jakieś chrząstki czy grube ścięgna też mogą się trafić. Ja kupuję duży kawałek mięsa przekręcam przez maszynkę, porcjuję i nadmiar wkładam do zamrażarki/robię ze dwie porcje na kotlety i kilka mniejszych do spaghetti/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej zainwestowac
w elektryczna maszynke do miesa np Zelmera (moja mama ma ja prawie 10 lat i ciagle dziala), kupowac dobre mieso w kawalku i mielic samodzielnie w domu. jeszcze lepsza opcja o ktorej pisalam wielokrotnie, jest zakup duzej zamrazarki, wyjazd na wies zabita dechami i zakup cwiartki lub polowki swiniaka (jesli ktos lubi wieprzowine) wtedy w domu samodzielnie sie pokroi, zmieli, wiadomo co sie je. tylko trzeba kupic od chlopa ktory ma 10 swin i karmi je na naturalnych paszach, ziemniakach i zieleninie a nie od tego co ma 40sci i wiecej i daje gotowe zapychacze z chemia :P wtedy bedziecie jedli i tanio i zdrowo. kilogram miesa wszelakiego (schab, lopatka, boczek, zeberka, nozki, slonina) wyjdzie za tyle co kg sloniny w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×