Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa, 33

zielone świątki

Polecane posty

no to sobie dzisiaj zakupy porobiłam... widziałam przez okno, że ludzie jakoś bardziej odświętnie, ale myślałam, że przez komunie (dziewczynki na biało chodziły) ja do tesco, jak co tydzień, a tu zonk, pusty parking, wszystko zamkniete tyle, co chleb i sok w osiedlowym kupiłam i jutro po pracy będę musiała zasuwać jeszcze po całotygodniowe zakupy... nie mogliby jakoś gałązek nieść, żeby było widać, że święto znowu kościelne dzisiaj? chyba w zielone świątki jakieś nosi sie bukiety z młodych gałazek brzozy czy coś takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że też jeszcze cie tam
nie zalało:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość się czyta wiadomości
to nawet jak się nie jest wierzącym, to się wie co za oknem się dzieje wybacz, stara, a głupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nic się za oknem nie działo czytać nie umiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejne poganskie swieto
adaptowane przez zaklamanych katolikow :) a ja wlasnie skosilam trawe i umylam oka, siejac zgorszenie wsrod starszej czescie sasiadow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rżnę gópa
Eee, a te galazki brzozy to nie na boze cialo czy tam matki boskiej zielnej w sierpniu? Tez sie wkurzylam, mialam kupic sobie dzinsy:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werczekasa
No sorry ludzie, nie kazdy jest katolikiem i musi znac wszystkie swieta koscielne na pamiec ;/ ja tez dowiedzialam sie ze markety sa dzisiaj zamkniete wczoraj, gdy robilam zakupy ;/ W ogole nie rozumiem czym te swieto zasluzylo sobie na dzien wolny od pracy ? Moze ktos mnie uswiadomi ? Rozumiem Boze Cialo, swieta wielkanocne, boozonarodzeniowe, ale to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KONIEC OFFTOPOWW!!!!!!!!!
kościelne państwo, wkurza mnie to :O ja ich świąt nie wyznaję :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety mam podobne odczucia, ja nie obchodze tego święta i też musiałam zrezygnować z częsci swoich planów, nie rozumiem w imię czego :O...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galazki to sie nosi na boze cialo tez jestem zla bo chcialam sobie buty kupic bo nie mam w cyzm chodzic :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bóg to wymysł człowieka
zastanawiam się czy te kolejki dziś na stacjach benzynowych po piwko co stoją to się z samych ateistów i nie-katolików skaładają? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Bożego Narodzenie i Wielkanocy też nie obchodzicie? "Zielone Świątki (Zielone Święta) - to święto wywodzące się z pogańskich obyczajów przywitania wiosny. Obecnie Zielone Świątki łączone są z chrześcijańskim świętem Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto ruchome obchodzone 50 dni po Zmartwychwstaniu Jezusa. W 2010 roku przypada 23 maja (W 2008 święto to wypadało 11 maja, w 2009 31 maja). Od 2007 roku Zielone Świątki są dniem, w którym obowiązuje zakaz handlu)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś sklepy nie były czynne
w niedziele i jakoś ludzie dawali radę przesadzacie kochani na wszystkich portalach informacyjnych wczoraj była informacja, trzeba czytać coś więcej niż kafe a tak w każde takie święto wielkie zaskoczenie i święte oburzenie śmieszne to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez pojechalam dzisiaj
na zakupy a tu dupa, sklepy pozamykane :o Wkurzyłam się jak cholera :o Idioci wymyślają tylko głupie święta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale drzwi domówi kościołów tymi gałazkami to się chyba właśnie w zielone świątki ubiera, tak mi coś świta 15 sierpnia w matki boskiej zielnej chodzi się z bukietami ale nie zielonymi tylko plonów, czyli zboże, jabłka i takie tam... boże ciało to znowu kwiatki z koszyczków tylko a teraz te zielone gałązki na zielone świątki raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KONIEC OFFTOPOWW!!!!!!!!!
"kiedyś sklepy nie były czynne w niedziele i jakoś ludzie dawali radę" ale kiedyś było kiedyś a teraz jest teraz 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżasminka89
Ewa ma rację. U mnie w mieście wiele domów jest przybranych takimi gałązkami dzisiaj. Powiedziałabym nawet, ze dla niektórych symboliczna gałązka to było za mało i pół drzewa poobrywali i wetknęli nad drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys niewiele było w tych sklepach, więc nie było po co chodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze mnei dziwi, że ludze nie widzą różnicy w tym, jak sie żyło kiedyś, a jak teraz nie widzą, że np. kiedyś pracowało się 8 h, zamykało drzwi, jechało 2 przystanki do domu i już a teraz pracuje sie po 10 gozin i dłużej, dojeżdża się po 50 km i więcej i nie ma juz czasu na codzienne latanie po 2 kilo ziemniaków, chlebek, mleczko itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys to zacznijmy od
tego ze ludzie nie pracowali bo mieli gospodarke i zyli glownie z tego wiec byl czas na codzienne zakupy a teraz ludzie pracuja od pon-pt lub nawet w soboty i nie ma kiedy zrobić zakupów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys srednia zycia wynosila
30 lat a pijawek uzywano nawet do leczenia bolu glowy I O CZYM TO MA KURRWA SWIADCZYC??? kiedys bylo kiedys teraz jest teraz jak ktos nie potrafi tego przezyc to ma kurrewski problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś sklepy nie były czynne
ale jesteście agresywni, pewnie, że są inne czasy, ale jeden dzień Was nie zbawi jak zakupów nie zrobicie nowomodni jesteście, weekend to spędzacie w centrum handlowym super, ja wolę w parku szkoda zdrowia na bezcelową dyskusję z ograniczonym tłumem 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat w ten jeden dzień, czyli w niedzielę, mam tak ustawione, że po drodze na obiad do rodziców robię całotygodniowe zakupy, bo tak mi wygodnie i tak mi pasuje pani mądra indywidualistko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to nie możesz zmienić
ustawień raz czy dwa w roku, pani niezorientowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mogę, ale wolałabym nie byc do tego przymuszana, żyjąc w wolnym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×