Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość jasiaczek

kominek - warto?

Polecane posty

Gość jasiaczek

witajcie, mamy dylemat kominkowy - zakładać czy nie? chodzi o nieduży kominek "za szkłem", znajdowałby się w centralnej części salonu. z jednej strony wyjątkowy klimat, z drugiej - czy przez to wokół bardziej się nie brudzi? czy sama szyba nie jest uciążliwa w utrzymaniu? jakie macie doświadczenia? dodam, że mamy możliwość założenia instalacji, która dogrzewałaby górę (na każdym poziomie domu mamy po ok. 60m). czy jest to faktycznie opłacalne, biorąc pod uwagę koszt założenia takiej instalacji? będę wdzięczna za odpowiedzi, do środy mamy czas do namysłu :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dołączam się do pytania, ale raczej z czystej ciekawości. jestem dopiero na etapie myślenia o kominku, niemniej, pomimo wszelkich niewygód jestem już zdecydowana na zainstalowanie takowego. piszcie, moje drogie, jak ta przyjemnostka wygląda w praktyce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wichrowe wzgórza
polecam kominek, nie ma z nim dużego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W temacie opłącalności, czyli finansowym, nie orientuję się. Ale kominek mam, w salonie i bardzo się przydaje. Nie wyobrażam sobie w tej chwili salon bez kominka. Zimą, szczegolnie w te kilkunastostopniowe mrozy, przydal sie bardzo, jako dodatkowe ogrzewanie, a nie kosztowalo to nic, dylko drewno. Kiedys można bylo dogrzewac sie tylko pradem - grzejniczki, farelki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ykesk
zależy co rozumiesz pod hasłem "instalacje" - jeśli rozprowadzenie ciepłego powietrza to szkoda kasy moim zdaniem bo to sie nie sprawdza. Jeśli jednak myśłisz o kominku z płaszczem to jest to super sprawa. I oszczędna. Co do użyteczności - przy kominku brudzi się jednak bardziej, pyli. Ale coś za coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dla samego klimatu warto zrobić sobie taki kominek :-) zimą można leżeć we dwójkę i wpatrywać się godzinami w ogień i przy okazji ogrzewać się ;-) Gdybym tylko miała swój dom (a nie małe mieszkanko) to na pewno miałbym tam kominek choćby dla samego klimatu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli kominek ejst dobrze wykonany (wyciag itd) to nic sie wokol nie brudzi- nawet jesli jest otwarty (czyli bez szyby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qbbg
dobre wykonanie kominka nie zmieni praw fizyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak właśnie myślę... mimo wszelkich niewygód, jest to tak urokliwy dodatek, że smutno byłoby zrezygnować :) zwłaszcza jak się ma drewnianą chałupkę pod lasem, w górach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety, wygląda klimatycznie, ale...kopci, kurzy zwłaszcza w nowoczesnym białym wnętrzu to widać.. a gdy wieje...lepiej nie palić, bo jednak cofka jeśli się ktoś decyduje to tylko z płaszczem wodnym, bo ogrzewa dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że tak. Mój brat sobie taki założy. Faktycznie miał problem na samym początki bo tez mu zakopciło ale okazało się, ze wszystko musiała si e "przepalić" i wyczyściło się i teraz jest bardzo zadowolony. On ma mały domek (do 100m) i używa tego kominka jako jedyne źródła ciepła - nie dość, ze robi atmosferę w salonie to jeszcze tanio mu to wychodzi - jak dla mnie nie ma się nad czym zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli instalacja jest dobrze wykonana to nie powinno być większych problemów z kopceniem. Gorzej z szybą - trzeba dbać o jej czystość i czyścić ją specjalnym płynem po każdym paleniu. Ale warto się w ten sposób poświęcić, bo kominek to cudna rzecz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to jest dylemat tylko i wyłącznie na zasadzie brać czy nie brać to brać!! Kominek po pierwsze wygląda cudownie w salonie, po drugie cudownie się przy takowym siedzi wieczorami z lampką wina albo drinkiem, po trzecie można nim ogrzać dom. Mam domek w górach z kominkiem i jak się pali w nim to cały dom się bardzo mocna nagrzewa, aż momentami za ciepło jest. A szybę można wyczyścić, nie jest to aż takie uciążliwe zajęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak najbardziej zakładaj jeśli masz tylko taką możliwość to się nawet nie zastanawiaj jeśli nie miałaś nigdy kominka to obiecuje że nie będziesz żałować tej decyzji w zimowe wieczory wtulić się w ukochane ramię i przy blasku ognia popijając czerwone winko oglądać film nie ma nic lepszego no może po filmie jest lepiej ale w to już nie wnikam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe oh jak to pięknie i romantycznie napisane :) Ale to prawda. Kominek jest niesamowicie romantycznym elementem w naszym domu. Zresztą ładnie zrobiony kominek może być równie miłym w odbiorze elementem estetycznym i fajnie komponować się w aranżację wnętrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi rodzice uwielbiają spędzać zimowe wieczory przy kominku - głównie z tego powodu kupili dom, dla kominka :) odnośnie ogrzewania - jak najbardziej, znacząco obniża to koszty grzania ( trzeba tylko pomyśleć o składziku na drewno ). Taką instalację można wykonać samemu, i tak zrobili moi rodzice. Ale przy aranżacji wnętrz radzili się biura architektonicznego, tak aby wszystko było dobrze urządzone i zamontowane ;p inspiracji można szukać na galeriach owych biur, moja ulubiona jest tu http://www.n-design.pl/#/pl/galeria - mnóstwo bardzo oryginalnych i nowoczesnych wnętrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziomax
Czyszczenie szyby kominkowej zajmuje jedna minutę. Krok pierwszy: zmoczyć kawałek szmatki /chusteczka higieniczna/i przetrzec nią całą szybę, krok drugi : nabrac troche popiołu na szmatke i przetrzec cała szybę. krok trzeci: przetrzec czysta szmatką całą szybe która się błyszczy. I nie potrzeba żadnego płynu. Sama sie zdziwiłam jakie to proste. Polecam kominek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto mieć kominek:), stwarza ciepły klimat, ładnie wygląda. Przyjemnie jest patrzeć na trzaskające drewno rozpalone ogniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamy kominek
ma go też dużo znajomych :-) Plusy : kominek tworzy klimat,nastrój w salonie,dogrzewa jesienią i zimą.Można zrobić kominek z płaszczem wodnym i wtedy masz kompletne ogrzewanie w domu. Minusy: kurze trzeba ścierać co 2 dni (dosłownie!) no i częste malowanie salonu/odświeżanie ścian Jeszcze mała uwaga,my kominek mamy od ponad 10 lat i kiedyś drzewo było dużo tańsze. W międzyczasie kto się nie budował,robił kominek i teraz w okolicy gdzie ja mieszkam ciężko o "dobre" drzewo. I jest ono dużo droższe niż kilka lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie kominek ogrzewa cały dom, mamy jeszcze elektryczne podłogowe, ale nie używamy.Na poczatku uzytkowania był dziwny zapach, ale po kilku tygodniach zniknął( przepaliło się). Nie mam CO, kaloryferów po scianach, a w domu jest cieplutko. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam kominek elektryczny :D wygląda jak żywy i można go przyłączyć na opcję akwarium :) Nikt jeszcze nie poznał że to nie prawdziwy kominek, wszyscy sie dziwią że mamy kominek w bloku :p Mieliśmy kiedyś prawdziwy kominek w domu, ale po roku nam sie znudził, nikomu nie chciało sie rozpalać ani nosić drewna i stała taka czarna dziura w salonie :o Sto razy wolę ten mój nanibowy, jedynie prąd żre ale poza tym jest zupełnie bezproblemowy i jest zawsze ozdobą salonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwudnia23ds
Kupiłam mini kominek na prąd na www.wklady-kominkowe.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również mam kominek i nie uważam aby jakoś mi bardzo brudził mieszkanie, a w szczególności pokój w którym się znajduję … :) ze względu na wystrój pokoju wybrałam dość spory i stabilny wyglądem kominek , jeśli ktos lubi taki styl to polecam oferte http://www.komarpol.pl/ - ok. ceny, i jakościowo bardzo dobra oferta. Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koreczkowa
u moich znajomych jest kominek od http://www.madarkominki.pl i bardzo sobie chwala, nie narzekają na instalację, czy jakieś trudności w utrzymaniu i z tego co wiem cały dom ogrzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×