Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PlERSlÓWKA

Jak długo bolą piersi w ciąży?

Polecane posty

Gość PlERSlÓWKA

Właśnie zaczynam 11. tydzień i mam wrażenie, że piersi bolą mnie zdecydowanie mniej, sa mniej wrażliwe. Sutki nadal lekko drażliwe i nabrzmiałe. I tak się zastanawiam, czy to normalne, czy powinnam się zacząć martwić (bo tyle się naczytałam, że jak piersi przestają boleć, to znaczy, że ciąża obumarła)???? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniecznie zbadaj TARCZYCĘ
nie ma żadnej reguły, bo każda ciąża jest inna jeśli pozostałe objawy ciążowe są, to nie masz o co się martwić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thaisse80
Mnie piersi w ciazy nie bolaly (tylko na poczatku i troche pod koniec) a ciaze donosilam i mam teraz corke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez bolą piersi ale mi mmówia ze zazwyczaj tak jest do 3 miesiaca:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PlERSlÓWKA
Czyli jak ja już jestem w trzecim i za jakieś 2 tygodnie zacznie się już czwarty, to możliwe, że nie będą już takie obolałe i to będzie całkiem normalne?? No to mnie trochę uspokoiłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Też ból piersi zaczął mi mijać ok.10 tygodnia. Teraz skończyłam 12 i w ciągu dnia praktycznie mnie nie bolą, tylko trochę rano jak wstaję, po spaniu bez stanika. Mdłości również nie trwały długo - od 5 tygodnia, gdzieś do 9. Lekarz powiedział, żeby tym się nie przejmować, bo to tak indywidualna kwestia, że nie ma żadnej zasady. Myślę, że niepokoić się trzeba, jeśli wszystkie objawy ustają bardzo gwałtownie i to raczej przed końcówką 3 miesiąca. Ja tam się nie martwię tym, że piersi już prawie mnie nie bolą (za to są olbrzymie :-p). Cieszę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betiiii
ja już to mam za sobą ale mniebolały praktycznie od pczęcia aż do porodu takaże myśll\e że każda to przechodzi inaczej:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PlERSlÓWKA
Hehe mnie też bolą właśnie rano, po spaniu. No i mdłości też mi już prawie przeszły. Teraz już mnie mdli tylko jak jestem głodna. Też tak myślałam, że to indywidualna sprawa te objawy, ale tyle się tu naczytałam o poronieniach i obumarłych ciążach, jakby tylko co 4 dziewczyna miała szansę na donoszenie ciąży, że trochę się martwiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PlERSlÓWKA
No chyba tak trzeba będzie zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Ok.30% ciąż kończy się poronieniem przed ukończeniem 1 trymestru (większość jeszcze przed pewnym stwierdzeniem, czy ciąża w ogóle była!), czyli ciąże donosi średnio 7 na 10 kobiet. Nie martw się na zapas i nie czytaj za dużo :-) Najlepsze co możesz zrobić, to nastawić się pozytywnie. Zamartwianie się na zapas i tak Cię nie uchroni, gdyby coś miało się stac (ODPUKAĆ!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie chyba bolaly do 12 tyg, potem jakos juz mi sie wydaje, że przestaly a bylam u gin i bylo ok więc to ze piersi przestaja bolec to nic strasznego, o ile nie jest za wczesnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na wikipiedii piszą
że poronieniem kończy się nie 30% ciąż, tylko 10-15 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Pewnie zależy od źródła. Moja książka o ciązy podaje, że do 30%. Zaznaczam, że zalicza się tutaj także ciąże tak wczesne, że jeszcze nie potwierdzone przez lekarza... Zresztą - jak 15% to nawet lepsza wiadomość;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PlERSlÓWKA
No pewnie, że lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moim przypadku piersi bolały mnie od początku ciąży okropnie, ze nie mogłam spać i okazało sie ze jestem w ciąży blizniaczej niestety jeden z płodów obumarł i w tym czasie przestały mnie bolec piersi, teraz tez mnie przestały bolec piersi a jestem dopiero w 9 tyg, boje sie ze 2 płód też obumarł. byłam u lekarza powedział że jest z 2 płodem wszystko ok, ale rozmawiajac z kolezankami które sa i były w ciązy to okazuje sie ze je ciagle bola jedynie troche mniej. Mam pytanie czy normalne jest to, że bicie serduszka płodu że gwałtownie sie może zmienić z tygodnia na tydzień? chodzi o to że miałam robione usg w 8 tyg ciąży i bicie serca wyniosło 180/min, a w 9 tyg juz 174/min? czy to jest normalne? czy mnoże swiadczy to o obumieraniu płodu? pomóżcie mi!!!! dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdhsavdjsa
OMG kobieto ogarnij się trochę... Sądzisz, że jest jakaś reguła typu: piersi mogą boleć tylko do 12t4d ciąży i ani sekundy dłużej, rzygać można do 13t1d, siara pojawia się w 32t2d a poród musi nastąpić w 39t5d ?!?! każda inaczej przeżywa ciążę, twoj temat jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdhsavdjsa
mloda23 ty tak samo... a ty masz puls zawsze taki sam?! Równo 70 przez całe życie bez żadnych zmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panikara jakich mało
Ja jestem w czwartym miesiącu i też mnie ostatnio mniej bolą piersi, praktycznie wcale...Inne objawy też zanikły Wystraszyłam się, ale byłam u lekarza i wszystko ok, widocznie tak musi być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vxvxxcxcxcx
mnie bolały przez 2 pierwsze miesiące. Teraz już nie, ale sutki mam jak duże talerzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy to jest normalne,że w czasie ciąży ma się opławy? to jest moja 1 ciąża dlatego nie wiem jakie się ma objawy, oprucz nudnosci i boli piersi. kto pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie ile razy mozna miec robione usg w czasie pierwszego trymestru i ogolnie przez cała ciąże? czy 3 usg w czasie całej ciazy jest tylko przyzwolone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M&M
Ja jestem w 29tc mialam 4 USG w piatek ide na nastepne. Nie ma udowodnionego szkodliwego wplywu USG na dziecko ale niekturzy lekarze twiedza ze nie powinno sie go robic zbyt czest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"jak piersi przestają boleć, to znaczy, że ciąża obumarła)?" sorry, ale na tym przestałam czytać... ogarnij się i wyluzuj. Zaplanuj życie po porodzie, bo z noworodkiem to nawet jak ci te brodawki odpadną to nie zauważysz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhooonkos
Dziewczyny ja przez cała ciąże spalam w delikatnym staniku, przez co naprawde to odczucie bolesności i nabrzmiałości piersi nie było az tak dokuczliwe. Mogę Wam polecic miejsce w którym kupowałam staniki http://www.beautybelly.pl/9-biustonosze-ciazowe Mnie ten sposób naprawde pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klklklkl
bolały przez całą ciążę ale nie non stop były dni a nawet tygodnie przerwy i od nowa karuzela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anfa2
Mnie tez bolaly przez cala ciaze,ale kazdy organizm jest inny I kazda ciaza jest inna,wiec w sumie to zalezy od twojego ciala jak na nia reaguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anfa2
Mnie tez bolaly przez cala ciaze,ale kazdy organizm jest inny I kazda ciaza jest inna,wiec w sumie to zalezy od twojego ciala jak na nia reaguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anfa2
Co do usg, ja w ciazy mialam 4,z tego 2 byly genetyczne w 4D, niby nie jest potwierdzone naukowo ze nie szkodzi,jednak nie jest tez potwierdzone ze zadnego wplywu nie ma, mimo wszystko to jednak jakas ingerencja,zwlaszcza ze usg dziala na zasadzie wysokich fal,ktore odbijaja sie I daja obraz,a to moze jakos wplynac na dziecko lub draznic,jestem zdania im mniej tym lepiej,a robienie usg co miesiac to wymysl rodzicow, bo chca zobaczyc dziecko. Zapytajcie lekarza czy nagra wam na plytke,wspaniala pamiatka I dzidzie widzisz kiedy chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_adrianka
Mnie bardzo bolały,ale od kilku tygodni spokój,a z dzieckiem wszystko w porządku ;) Jestem w 18 tygodniu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarahh1
Bardzo ważne jest to aby nosic tez odpowiedni stanik jesli chodzi własnie o wszelkie dolegliwości związane z bolesnością naszych piersi.Ja moge polecic stanik który sama nosiłam http://www.beautybelly.pl/9-biustonosze-ciazowe I naprawde okazał sie bym bardzo pomocny zwłaszcza podczas snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×