Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaia mama synka i ...

Poród w Legnicy-kto rodził?

Polecane posty

Gość mkwroc
Dzięki za informację o prześcieradła ;) pościeli nie potrzebują, tylko właśnie dokupić ze dwa prześcieradełka. Mia-- ja tez miałam 75g , teraz przeważnie od razu dają 75 g. A dwie godziny musisz odczekać , bo po dwóch godzinach znów pobierają Ci krew ,żeby sprawdzić ile wynosi cukier po obciążeniu glukozą w celu wykluczenia cukrzycy.Najlepiej weź ze sobą gazetki jakieś i spokojnie ten czas przeczekaj w przychodni .Ja zaopatrzyłam się w trzy gazetki i jakoś przetrwałam, choć nie było łatwo.Przez godzinę walczyłam ,żeby po prostu nie zwymiotować :/ ale niektórym smakuje ponoć ;) a 40 zł na pewno nie kosztuje , myślę że ok.20 zł . anka-- no to dobrze,że lekarz Cię jeszcze obejrzy , poród już na dniach być może, więc tym bardziej trzeba zaradzić na to swędzenie,żeby się coś gorszego nie wywiązało z tego . Ja mam cały czas kontakt z położną ze szpitala, była u mnie dwa razy w domu na wizycie ;) i gdyby coś mnie niepokoiło to mam do niej dzwonić ... I to wszystko nieodpłatnie .Sama się do mnie zgłosiła i powiem szczerze,że byłam w szoku trochę , myślałam że po prostu coś się pozmieniało w przepisach i teraz są takie standardy .Ale to nie znaczy ,że ona będzie przy moim porodzie itd... chociaż pewnie to kwestia dogadania, ale do tej pory nie myślałam nad tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja glukozę robiłam w kunicach tam gdzie chodzę do lekarza więc nieodpłatnie. też miałam kryzys na wymioty ale jakoś mi przeszło. wyszłam na świerze powietrze. przeważnie nie ma dużo chetnych ciężarnych do takich badań i te babki same wychodzą na korytarz i proszą po 2 godzinach więc nie ma się co bać, że kolejka przepadnie. ta moja infekcja jakaś śmieszna jest bo nie mam żadnych zmian, zaczerwień ani nic takiego, nawet ustępuje w ciągu dnia myślę, że to na tle nerwowym. ale pójdę bo już miesiąc nie byłam więc warto by było przed porodem się pokazać. w szpitalu takie badanie to niecałe 10 zł, więc w innych laboratoriach pewnie drożej nie będzie no i oczywiście koszt glukozy około 4 zł. cóż zostało jeszcze 5 dni, mam tylko nadzieję, że na weekend się nie rozsypię bo nie mam tam ochoty leżeć, zresztą już raz to przerabiałam na weekend i byłam zdruzgotana jakością opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkwroc na mickiewicza w tej hurtowni mają prześcieradła frotte na gumce, ale ceny nie znam ;) Mia glukozy nie trzeba mieć ze sobą na okrzei, same Ci dadzą. Laborantka powie, żebyś nie czekała, tylko bez kolejki na pobranie krwi po 2 godzinach. anka ja myślałam, że Ty już się rozsypałaś ;) Faktycznie na weekend to tam się nic nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkma
-WITAJ adria82 - PEWNIE SIE SPOTKAMY:) MÓJ MAŁY TROSZKE SIE USPOKOIŁ BO SIE PRZEPROWADZILIŚMY I JUZ SPOKOJNIE ODPOCZYWAMY OD TYGODNIA< BEZ NERWÓWKI -mkwroc- TE LEKI BIORE BO SZYJKA MI SIE SKROCIŁA OD PRZEDWCZESNYCH SKURCZY> BARDZO WCZESNIE TWARDNIAŁA MI MACICA I NOSPA NIE POMAGAŁA> NIE CHCIALAM URODZIĆ WCZEŚNIACZKA WIĘC WYBRAŁAM ' MNIEJSZE ZŁO'. Ja kupowalam pościel i prześcieradełka na allegro i jestem zadowolona. Prześcieradełka kupowalam (17zł/szt. R140/70 (mam niestandardowe łóżeczko 120/80) u tego samego sprzedawcy co materacyk do łóżeczka a pościel u innego razem z ochraniaczem do łóżeczka, chyba razem zaplacilam 60zł. Właśnie piore i wywieszam, bede zakładać:) juz mi sie oczy śmieją:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no nie dam rady was doczytać i spamietać, bo ja wszystko na czas z zegarkiem w ręku robię. Dzięki na ząbki podaję mu dentinox, vibrucol - nie działa, za to leci paracetamol, albo nurofen forte - to jeszcze przełknie bo inne to nie. Ja glukozę robiłam na okrzei, nie daja cytryny, więc warto, bo ma się odruch wymiotny. I kanapke sobie weźcie i piciu bo poóźniej szybko się robi głodomorek z żołądka :) Co do położnych w szpitalu - to zapiszcie się na szkołę rodzenia, albo zadzwońcie to poznacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej szarlotka masz może namiar na ta szkołę rodzenia? ja mam ter na 5.10. wiec za długo tam nie pochodze, ale im bliżej porodu to coraz bardziej się boję i łapię każdej deski ratunku ;-) a może mia_latinka masz namiar do tej pani Kowalik położnej. czy wy na początku 9 miasiąca też macie bóle brzucha wieczorkiem? mały kopie jakby ktoś mu tam piłkę wrzucił ;-) Pozdrawiam wszystkie dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andria82
Ja też mam bóle. Czasami dość mocne niestety. Poród zbliża się wielkimi krokami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
767211845 szkoła rodzenia - odbierze p. Sokołowska, a położna która jest na porodówce to ma na imię Violetta - polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udało mi się dostać do lekarza, pomimo że nie byłam zarejestrowana, zrobił wyjątek i wcisnął mnie w kolejkę, ale i tak czekałam prawie 3 godziny. dał mi jeszcze skierowanie na mocz, morfologię i hbv i właśnie jutro tam pojadę i zrobię, żeby mieć pewność czy nie ma jakiegoś białkomoczu itp. co do tej glukozy to mi babka z zabiegowego nie pozwoliła przez 2 godziny nic jeść ani pić no i musiałam być na czczo, żeby ta glukoza się odpowiednio wchłonęła i żeby nie zakłamać wyniku, czy to prawda to nie wiem w pierwszej ciąży tego nie robiłam, po 2 godzinach miałam poziom 78mg. pan dr przepisał mi standardowo pimafucin na swędzenie, który niedługo przestanie na mnie działać i powiedział, że jak nie urodzę do 16 września to tego dnia mam się zgłosić do szpitala, chociaż nie wiem po co mam tam być na weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
anka--super ,że udało Ci się z wizytą .A wyznaczył 16 września może dlatego ,że to będzie piąta doba po terminie i wtedy zazwyczaj zaczynają dopiero działać w szpitalu. Z glukozą miałam tak samo , nawet łyka niegazowanej wody nie mogłam ,żeby nie zakłamać wyniku.Lepiej się dostosować do tego, bo po co potem powtarzać badanie . Mia-- byłaś na badaniach?? Udało mi się kupić prześcieradła w Carrefourze.I tak byłam tam na zakupach,więc z ciekawości zajrzałam na prześcieradła.Wybór nawet spory,cena na wieszaku 16,99 (bardzo tanio,bo zazwyczaj 25 zł ) ,ale dla pewności poszłam sprawdzić a tam miła niespodzianka....5 zł ;) wzięłam od razu dwa :P więc jak któraś jeszcze potrzebuje to polecam Carrefour ;) kupowałam frotte z gumką , nie wiem jak z pozostałymi, bo były różne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda, że nie wiedziałam że tak tanio bo dzisiaj tam byłam, ale nic może jutro jeszcze podjadę jak będę wracać z kunic. mam nadzieję, że Mańka się namyśli i sama wyjdzie bez interwencji, po pierwsze boję się tego wywołania a po drugie na prawdę wiem co to znaczy rodzić w weekend i nikomu nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
mkwroc nie jutro ide bo dzisiaj dopiero wrociłam a jest 9 30 wiec pozno, a muszę tam zrobić też mocz i morfologie,ja tak nie lubie cukru a co dopiero cos takiego lyknąc ochyda.. zatkam sobie nos a pozniej cytryna czy cos.. 2 h czekac... strasznie długo..ciekawi mnie tylko po jakim czasie będę miała te wszystkie wyniki.. jeśi chodzi o mnie to często jestem senna i jak leże to wtedy jest mi najlepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkma
Czesc dziewczyny, dzis odstawiam leki. Maluszek mi sie bardzo często wypina i od tego tez stawia sie macica. Miałam w nocy lekkie sekundowe skurcze to wziełam nospe i jakos przetrwałam całą noc. A pogoda dziś do bani. Wszystko mnie łamie w kościach, ehhh :/ Wam tez tak dziecko wariuje na początku 9miesiąca?? Normalnie wczoraj z 30minut wyciągał swoje pietki pod skóre w różnych miejscach, raz z lewej raz z prawej wypinał plecki i jeszcze cos tam raczkami majstrował bo kilka razy w pachwinach czułam jak mi ściegna przestawia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
Mia-- wyniki będziesz miała w ten sam dzień ,koło 14.00 . Dwie godziny wydają się wiecznością, ale mi dość szybko zleciały ,ale jak pisałam zaopatrzyłam się w gazety do czytania. Po wypiciu glukozy już nic nie będziesz mogła przełknąć ani zagryźć ten smak niestety. jkma-- a w którym tygodniu jesteś?? Moje dziecko też się wierci ,ale ja niedawno zaczęłam 8 m-c dopiero ;) Prześcieradeł w Carrefourze po 5 zł już nie ma :/ są po 20 zł...wczoraj po prostu miałam jakiegoś farta ,widocznie mieli coś namieszane z kodami i akurat mi się udało . A szkoda ,bo chciałam dokupić jeszcze jedno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zaczęłam 9 msiesiąc i normalnie mały szaleje ;-). Najgorzej jest wieczorem. Dziewczyny czy któraś z Was myslała lub wykonała sesję zdjęciową w ciąży? Mnie korci żeby się wybrać. Nie wiem tylko kto i gdzie robi takie sesje w Legnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i miałam wam pisać, że jak byłam w ciąży to też słyszałam najlepsze opinie na temat kosmetyków NIvea. No i niestety uczulają i to dość często, nie warto kupować i testować na maleństwach. Mój jest uczulony na nie. POlecam linomag do pupy i Oilkatum do kapieli i to wystarczy na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie sesje robi na pewno ten fotograf co ma studio koło katedry, koleżanka tam robiła i była zadowolona. moja dzidzia dała mi dzisiaj popalić aż mi się słabo robiło, tak kopała i jakieś skurcze mnie dopadły, w końcu trzeba sobie uświadomić, że nadejdzie niebawem ten dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
sesja.. to w sumie zależy od osoby czy komuś się to podoba czy chce itp, coż na ten temat myśleć.. jak w każdym zdania pewnie są podzielone, jak ktoś chce niech robi będzie pamiątka, moja siostra ostatnio porównywała skład chemiczny niektórych płynów itp dla dzieci i wyszło jej że najlepiej wychodzą w zestawieniu kosmetyki firmy hipp, maja najmniej smieci o których zwykły zjadacz chleba nie wie..( i nie chodzi tu o to czy cos uczula czy nie bo kazde malenstwo jest inne) a i tak kazdy kupi co chce.. mnie to utwierdziło w tym co mam kupic a jak nie bedzie dzidziusiowi pasować to zmienie. nie mogłam dzis glukozy zrobic, Pani kazała w poniedziałek przyjsc..no i trudno pojde w poniedzialek.. wkurza mnie tylko to ze co chwilke chce mi sie siku.. :) a moje cisnienie roznie biore polowke tabletki roznie jest z tym cisnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkma
DO MKWROC - skończyłam dzisiaj pierwszy tydzień dziewiątego miesiąca, czyli w ciazy jestem pełne 37tygodni. Od wczoraj bez fenoteroli i isoptinu i jak na razie czuje wiecej napięc macicy i wiecej bóli podbrzusza jak na miesiączke, ale nie cały czas i nieregularne. Chcialaby jeszcze ponosić chociaż z tydzień bo moj maluch do wielkich nie nalezy. Musze go teraz podkarmic troche bardziej. Sama tez schudłam i sie sobie nie podobam więć w moim przypadku sesja zdjęciowa odpada:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek Łoj
W Knipach albo Rogiedlu na łące koło drzew poród najlepszy! Położna przyjedzie karetką w eskorcie policji . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkma
linomag do pupy, musze sobie zapisać , bo oilatum do kąpieli juz mam. Mam tez zestam kosmetyków penaten, który dostalam. zobaczymy jak sie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkma
Ja bede rodzic w legnicy, no chyba ze bedzie przepełnienie to mnie odeślą gdzie indziej np.złotoryja lub walbrzych troche dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam takie pytanie odnośnie tego przechodzonego terminu: jeżeli dojdzie do tego że nie urodze ani w terminie ani do tego dnia co mi lekarz kazał się zgłosić do szpitala to co mi tam zrobią? Orientujecie się może czy tam jest jakaś procedura? Najbardziej mnie martwi że znowu mi płytki spadły i mam już 20 tys poniżej normy. Mam nadzieję że zdążę w poniedziałek zrobić jeszcze morfologię. Już mnie dzisiaj tak bolało że myślałam że coś się zacznie dziać ale położyłam się i przeszło. Jolu jak bedziesz miala chwile to sie odezwij jak Twój synek sie miewa i jak Twoje zdrowie wraca do normy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko jak będziesz po terminie to pewnie dostaniesz kroplówkę na wywołanie albo po samym badaniu przyjdą bóle ja nie byłam po terminie ale po ostatnim badaniu u pani doktor samo się zaczęło dostałam bóli później wypadł mi czop a na koniec częsciowo odeszły wody bo jeszcze na jakieś dwie godziny przed porodem miałam przebijane wody. Ale nie martw się na pewno będzie dobrze szybko minie i wrócisz tu do nas jako szczęśliwa mamusia ze swoją śliczną dzidzia. Ja teraz też już jestem bardzo zadowolona ze mam już wszystko za sobą a jeszcze tak niedawno bałam się okrutnie może przez ten swój paniczny strach nie poszłam w piątek rano a może wówczas bym miała łatwiej kto wie. Teraz mały jest w miarę grzeczny mało płacze oby tak dalej a będzie dobrze. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
anka-- na pewno zrobią Ci podstawowe badania z krwi ,chyba jeszcze mocz o ile pamiętam. Powinni zrobić USG no i badanie przez lekarza, wtedy podejmą decyzję co dalej.Ja co prawda zaczęłam sama rodzić właśnie w piątej dobie po terminie, ale gdyby samo się nie zaczęło to miałabym podaną w tym dniu kroplówkę na wywołanie . Ale do tego czasu pewnie coś u Ciebie się rozpocznie, skoro już miewasz bóle przepowiadające . A o co chodzi z tymi płytkami krwi ?? o czym to może świadczyć?? jolinka-- to dobrze ,że synek spokojny ;) mój pierwszy też taki był -teraz dopiero zaczyna pokazywać różki ;) a jak Twoje pęknięcia? goją się ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najbardziej boję się żeby za dużo nie działo się na siłę. mam nadzieję, że samo się zacznie. spadek płytek powoduje obniżenie krzepliwości krwi, w moim przypadku przeniosło się to na pierwsze dziecko i o mało co nie skończyło się tragicznie, ponieważ pojawił się sporych rozmiarów krwiak na głowie, który mógł doprowadzić do wykrwawienia. teraz od 20 tygodnia byłam pod opieką hematologa ale leczenie nie było konieczne, i trochę się zmartwiłam że w ciągu dosłownie niecałego tygodnia nastąpił taki duży spadek, nie chcę aby przez to skończyło się cesarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
koleznka ktora rodzila w legnicy byla 7 dni po terminie i normalnie byla w domku i wsyzstko robiła i spokojnie czekała az sie zacznie, moim zdaniem nie ma sensu lezec w tym durnowatym szpitalu i byc skazanym na łaske położnych.. kto jak woli ja tez bede w domku czekac. chcialam zapytac czy jak jestem zameldowana w innym miescie i maluszka mojego tez bede musiała zameldować tam gdzie ja w zwiazku z tym tutaj w legnicy jak bede chciała znalesc lekarza dla małej to mogę tu z nią chodzic na NFZ? czy nie? i jakiego lekarza i gdzie polecacie dla maluszka slyszalam o tatrzanskiej tam jest pani doktor jakas :) fajna, ale nie znam nazwiska..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
Mia-- nie znam się na tych przepisach i nie wiem czy będziesz mogła zapisać dziecko do przychodni tutaj na NFZ. Na Tatrzańską chodzę z synkiem do lekarza i jestem zadowolona, ale o jaką Panią doktor chodzi ?? bo tam są 4 chyba... Chodzi Ci o dr Porczyńską może?? czy dr Dziweńko-Czubak ?? anka-- oj nie wiedziałam,że spadek płytek krwi może być taki groźny. Zdążyłaś dziś zrobić morfologię jeszcze?? a nie można czymś tych płytek podnieść??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×