Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pracodawca321123

ile powinnam zapłacić opiekunce do 5 dzieci??

Polecane posty

Gość opiekunka
co racja to racja.. musze tutaj się zgodzić, że opiekunki często są wykorzystywane. I nie dziwię się , że wybierają opiekę nad jednym dzieckiem za 1000, niż nad 5 za 2000zł. Sama jestem opiekunką... wcześniej opiekowałam się w Warszawie 2,5-letnim chłopcem po 5-7h dziennie za 800zł miesięcznie. Obecnie mam pod opieką dwójkę dzieci 3 i 6 lat. Zarabiam ponad 4tyś zł + ubezpiecznie, mieszkanie i obiady (dodam, że pracuje maksymalnie do 13-15 i w tym czasie od 9:00 do 11:00 mam wolne). Niestety taką pracę znalazłam dopiero po przyjeździe do Paryża. Wyobrażacie sobie moje zdziwienie? Wprost nieporównywalne warunki pracy. Gdyby nie podjęcie decyzji o rozpoczęciu tutaj studiów dalej bym ledwo wiązała koniec z końcem. I tu kolejna kwestia tego, że ludzie wyjeżdżają z Polski... nie ma się co dziwić. Życie w Polsce do łatwego nie nalezy... neistety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niewie m ktora zwas chciala by zarabiac 1000zl miesiecznie ok moze za 1dziecko ale juz za kazde kolejne o 500zl wiecej . chyba nie macie zielonego pojecia o tym jaka roznice ma przedszkole a prywatna niania nawet do pieciu dzieci ,napewno ona nie bedzie miala kucharki ani sprzataczki a w przedszkolu takie sa w wasze dzieci pewnie raz dziennie chcialy by cos cieplego z jesc i podejzewam ze ten 4 latek je inne jedzenie niz nie mowle to wszystko trzeba by bylo chociaz oddgrzac , dzieci spotykaja sie w mniejszej grupie wiec rzadziej choruja niz te co w wiekszych grupach bo mniejsze prawdopodobienstwo ze ktos bedzie chory.pozatym nie wiem czy wy jestescie taka mama jak ja co siedzi z dzieckiem3 lata i nie stac mnie bylo na opiekunke ani nie mam babci tesciowej itp do pomocy i wiem ze czasem nawet zjednym dzieckiem jest trudno .ale jesli miala bym sama sobie zaplacic to napewno nie mniej niz 1000zl .jesli juz wynajelas ta opiekunke to zaplac jej godnie zeby i ona godnie zajela sie twoimi dziecmi . jestescie w trzy wiec jak kazda zaplaci od 800zl do 1000 na miesiac to takie minimum.pozatym niepiszcie tak ze dzieci mozna nauczyc spac o tej samej porze to sa dzieci w roznym wieku jak niemowlaki spia kilka razy dzienni i jedza a starsze czseami wogole nie spia czy ta opiekunka sie ma rozdwoic ,ciekawa jestem czy wy same nauczylyscie chociaz te starsze dzieci spac o tej samej porze przeciez ona bedzie musiala je uczyc tak,a tego nie da sie zrobic w jeden dzien.to sa napewno wasze dzieci bo wypowiadacie sie tak jak byscie nie wiedzialy jakie sa wogole dzieci bo watpie zeby cala piatka byla aniolami. jak urodzila sie moja corka urodzily sie taz dzieci trzem moim kolezanka i mojej siostrze i jak spotykamy sie chocby nawet w trojke to zawsze mamy urwanie glowy kłuca sie popychaja ja wiem ze po dluzszym czasie mozna bylo by ich nauczyc bawic sie ze soba ale to wymaga pracy to ma wlasnie zrobic ta opiekunka wasze dzieci nie zrobia tego same .wychowanie starszych dzieci i uczenie mlodszych podstawowych czynnosci,to duuuzo pracy.i prosze nie porownujcie przedszkola do prywatnej opiekunki.dom to dom instytucja to przedszkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umpa lumpa
tobie, autorko, byloby lepiej otworzyc Domowe Przedszkole, zatrudnic dwie panie i zachecic rodzicow do oddania dzieci w ciagu dnia. Wtedy koszty niani nie bylyby az tak wysokie. Ale do piatki malych dzieci dobrze byloby dwie kobiety, bo jedna moze sobie nie dac rady. Jesli jedna, to musisz zaplacic kupe kasy, ok. 2000zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×