Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość czarna-parzona-kawa

administracja zaoczna-czy warto?

Polecane posty

Gość czarna-parzona-kawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna-parzona-kawa
podnosze! Jest tu ktos kto studiowal badz studiuje taki kierunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojatojatojatoaj
jestem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna-parzona-kawa
I co mozesz powiedziec na ten temat? :P bede wdzieczna za wszelkie opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojatojatojatoaj
zalezy co chcesz wiedziec:-), nauki jest tez sporo jak sie sesja zbliza:P ogolnie same plusy:-) daj pytania to ci odpowiem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna-parzona-kawa
Ogolnie skonczylam jeden lipny kierunek dziennie ktorym jestem rozczarowana i nie widze przyszlosci z nim zwiazanej.Od pazdziernika chcialabym isc na cos konkretniejszego z tym ze juz zaocznie bo nie ma sensu isc na kolejny dzienny kierunek. Jak narazie rozwazam administracje i filologie rosyjska. No wiec :) : Czego w ogole uczy sie na takich studiach? Ciezko sie dostac? Jak wygladaja kwestie egzaminow? A gdzie studiujesz jezeli moge spytac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojatojatojatoaj
- ogolne przedmioty z administracji, troche prawa, ekonomia tez sie zdarza -nie ciezko sie dostac:-)....z reguły dostaja sie wszyscy...na egzaminach ew jest odsiew badz odchodza ci ktorzy nie radza sobie badz sie znudzilo - wszystkie egz sa pisemne a jeden ustny - rzeszow wejdz sobie na strone uczelni:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszammmmm
Przepraszam, ze sie wtrace do twojego tematu , mam jeszcze pytanko odnosnie studiow zaocznych, czy pracodawcy chetnie przyjmuja osoby po np zaocznej administracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniej więceeeeeejjjj
ja miałam takie przedmioty: Informatyka w administracji Podstawy teorii organizacji i zarządzania Podstawy mikro- i makroekonomii Socjologia organizacji Język angielski Wstęp do prawoznawstwa Historia administracji (od XVIII w.) Nauka administracji Prawo konstytucyjne Prawo administracyjne (część ogólna) Prawo finansowe i polityka finansowa Prawo europejskie Postępowanie administracyjne Statystyka z elementami demografii Organy ochrony prawnej Kontrola administracji Administracja rządowa Samorząd terytorialny Zarządzanie zasobami ludzkimi Polityka społeczna Techniki organizatorskie i decyzyjne Etyka życia publicznego Zamówienia publiczne Techniki negocjacyjne i mediacji Organizacja i technika pracy biurowej Podstawy prawa cywilnego Podstawy prawa karnego Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych Prawo handlowe Prawo podatkowe Prawo międzynarodowe publiczne Publiczne prawo gospodarcze Prawa człowieka Prawo ochrony środowiska Zarządzanie bezpieczeństwem Prawo karne gospodarcze bardzo dużo prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojatojatojatoaj
zaoczna czy dzienna niewazne i tak masz wyzsze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez pierwsze 3 semestry przedmioty ogólne, potem wybiera się specjalności i w zależności od tego przedmioty są bardziej ukierunkowane. A z tych podstawowych to ekonomia, historia administracji od początku powstania, prawo cywilne, prawo karne, prawo pracy, finanse, Konstytucja, rachunkowość, organizacja i zarządzanie, postępowanie administracyjne, legislacja, trochę psychologii, socjologii, informatyki i mnóstwo innych :) Wejdź sobie na stronę uczelni, do jakiej się przymierzasz i tam powinny być wypisane różne informacje dotyczące kierunku jak i rekrutacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszammmmm
A co macie zamiar robic po skonczeniu studiow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna-parzona-kawa
Dzieki wielkie :* Czyli to sa rzeczy bardziej na "wykucie" ze tak powiem? troche sie obawiam tego prawa ale w mojej miescinie jedynie po takim kierunku moglabym znalezc jakas ciekawsza prace. Jak sadzicie lepsza badzie administracja i szlifowanie jezykow we wlasnym zakresie czy filologia rosyjska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo wkuwania głównie kodeksów :) Przynajmniej u mnie na uczelni. Administracja to dość uniwersalny kierunek, natomiast języki i tak warto znać. Musisz po prostu zdecydować co Ci się bardziej w życiu przyda, chyba że zależy ci tylko, żeby mieć kolejny dokument do kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna-parzona-kawa
Nie chodzi o dokument a raczej o perspektywy pracy.No i nie chce tez wyrzucic pieniedzy w bloto bo to jednak zaoczne studia, tym bardziej ze nie mam nadzianych rodzicow i sama bede musiala w to zainwestowac. Bardziej ciagnie mnie do filologii rosyjskiej ale mysle ze taki kierunek o wiele lepiej jest studiowac dziennie (zwlaszcza dla kogos kto zna tylko podstawy tego jezyka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie studiuj
Wiecie jak powstała administracja? Kiedyś na wydziałach prawa doszli do wniosku, że mgr prawa którzy nie mają aplikacji sędziowskiej, adwokackiej itd. Pracują w różnych urzędach tak jak to w urzędach bywa i mgr prawa traci na prestiżu, więc postanowili stworzyć „prawo2” co nazwali administracja i kształcą tam normalnie jak na prawie z małymi zmianami i od razu kształcą w specjalizacji prawa administracyjnego tej specjalizacji, której na prawie nikt nie chce. Dlatego nie studiujcie tego, tak naprawdę studiujecie prawo tylko właśnie pod inną nazwą, a potem nie macie nic żadnych uprawnień, kiedyś można było być komornikiem, notariuszem i kimś tam jeszcze teraz wszystko co lepsze poblokowali dla prawa, administracja to takie studia prawnicze chroniące prestiż mgr prawa chociaż w dzisiejszych czasach mgr prawa nie jest już prestiżowy tak jak 20 lat temu i wcześniej, zaczynają się powoli zarobki 1500/mc. Często i gęsto mgr administracji to tak jak mgr prawa na tym samym wydziale tylko bez uprawnień, dlatego zastanówcie się czy warto studiować prawo aby potem niemieć uprawnień, dobrze że jest dzielona na licencjat i mgr zawsze można uciec z tego. Jak chcecie mieć koniecznie uprawnienia, aplikacje to wybierzcie prawo jak się wam nie uda to idzie na co innego niema sensu studiowanie prawa żeby niemieć żadnych nawet najmniejszych uprawnień. Prawa też już dziś nie warto studiować, dużo wkuwania, duża konkurencja i oczywiście układy , a zarobki zaczynają być w okolicy 1500mc z pocałowaniem ręki robią za 2000. Polecam coś ścisłego, medycynę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowanie polecam administracje na Wyższej Szkole COSINUS w Łodzi http://study4u.eu/uczelnia/326-wyzsza-szkola-cosinus-w-lodzi moja siostra tam studiuje i jest super zadowolona z tego wyboru! Z tego co mi wiadomo bardzo chwali sobie wykładowców i przedmioty, które tam mają! Nic tylko polecać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementysia
uważam że warto. teraz wszędzie tylko papierki i papierki. a każdego kto to ogarnia i dyplom ma fajniej zatrudnić. ja sama się zapisałam na technika administracji w educatio. myślę że to dobry kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoniaMonisia
Klementysio to będziemy koleżankami z ławki. Moja siostra poszła wcześniej do innej szkoły i jest zadowolona. Natomiast ja wybrałam Educatio w Warszawie również administrację. Czuje że będę również zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikazlodzi
Moim zdaniem warto. Sama skończyłam administrację zaocznie na sanie w Łodzi i jestem zadowolona. Nie wiem, jak to jest z szukaniem pracy obecnie, ale mi te studia pomogły kilka lat temu i udało mi się zmienić zawód. Ogólnie same studia są dość trudne, faktycznie dość dużo nauki. Chociaż jako drugą ewentualność podałaś filologię rosyjską, która jak podejrzewam wcale nie jest łatwiejsza. Ja wybrałam prywatną uczelnię, żeby właśnie móc łączyć naukę z pracą i udało mi się. Sami wykładowcy też bardzo pomocni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem raczej średnio, ale każdy może mieć swoje zdanie. Przede wszystkim patrzcie na program i prowadzących, bo w sumie to od tego zależy, jaki będzie poziom tego nauczania i co z tej szkoły wyniesiecie. Poszłam na administrację do Szkoły Mydłowskiej tj. http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/ - na jesienie zaczynam. Na tle porównywanych szkół wygrali przede wszystkim programem i tym kto prowadzi zajęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue education
Zapraszamy na kierunek technik administarcji do Szkoły Blue Education w Rzeszowie! mamy ostatnie wolne miejsca! Wydajemy legitymacje, zajęcia odbywają się w systemie zaocznym : sobota, niedziela. Po więcej informacji zapraszamy na ul . Grottgera 10, budynek Pionier II p. bądź prosimy o kontakt telefoniczny 17-300-01-49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę ten kierunek - http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/ Nie ma co ukrywać, że w większości przypadków to jest strata czasu, ale jednak u nich ten kierunek jest prowadzony na bardzo wysokim poziomie. Wystarczy popatrzeć nawet na kadrę. Ogólnie to ja wszystkim odradzam studia, na których celem jest tylko zdobycie papierka ze studiów. Jaki to ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam studia podyplomowe na tym kierunku w WSKZ ;) Mają bardzo pro ludzkie podejście, z każdym pytaniem można się do nich zwrócić i zawsze ma się pewność, że potraktują cię indywidualne. Dodatkowo wszystko jest udostępnione na koncie studenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Studiuję administrację na WSKZ w formie online - studia I stopnia. Jestem bardzo zadowolona, zarówno z wiedzy i trybu jej przekazywania, jak i samej formy studiów. Kierunek jest super opracowany pod kątem merytoryki, dużo wiedzy, która jest ciekawa i łatwo się przyswaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie myślę nad studiami administracyjnymi, ale II stopnia, na uczelni, którą wskazałyście powyżej. Moja siostra tam robiła podyplomówki i widze po komentarzach, że jest dość popularna.Jestem już po licencjacie z tego obszaru i od lat pracuje w zawodzie. Chciałbym się jednak dalej rozwijać, tylko skąd wziąć na to czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×