Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Agnik- u nas lekarz najpierw zbadał małą ręcznie, pobieżnie, pózniej było obowiązkowe u niego usg a potem bardzo dokładne badanie (jeszcze raz) na specjalnym czymś też ręczne. Chodzi o bioderka oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki!!!!!! ja pytanie z innej beczki do tych co karmią piersią:co ile wasze dzieciaczki teraz robią kupki??????????bo mojemu sie odmieniło i robi co 2 dni albo tylko raz na dzień.z pczątku było inaczej i troche sie martwie..koperku niechce pić, puszcza bąki więc go brzuszek nieboli........prosze napiszcie:) aha u mnie bioderka były badane ręćznie ui usg robione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko na piersi może raz na tydzień kupkę robic ?(tak mówi moja położna) i jest ok, jak brzuszek nie boli, to nie ma co się martwic. Moja robiła 8-9, teraz zjechała do 4,5 i od razu idzie mniej pieluch dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) rzadko piszę ale regularnie Was podczytuję :) moja Klaudusia robi kupki po każdym jedzonku (je co 3godz.). Niestety męczą ją gazy więc podaję jej herbatkę z kopru włoskiego i jest o niebo lepiej. Jedynie kupki są bardziej wodniste. Moja położna mówiła że jak dziecko nie zrobi kupki w ciągu 72godz. to trzeba podać czopek, a raczej pół czopku zwiniętego w cieniutki rulonik aby wszedł do pupki. Po tym dziecko ładnie się wypróżnia. Jak zwykle są różne opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja po herbatce miała zielone kupki, po esputiconie też, a teraz daję jej przed każźdym jedzeniem bobotic i kupki żółte i brzuszek na razie nie boli już od poniedziałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reprint 🖐️ nasz mały to siłacz ;) on już dawno tak główkę dzwiga :) i na brzuchu lubi leżeć i spać :) co do kup to u nas jest z 4,5 dziennie,Tomuś robi przeważnie podczas jedzenia.dzisiaj już były dwie;) póki leży najedzony to biorę się za obiad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdzia2 a Ty karmisz piersią czy z butelki? Bo ja piersią. Kupki mojej małej są musztardowe, tak jak przed podawaniem herbatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnik w olsce robia usg bioderek:) po pszaport to do konsulatu i czeka sie okolo 5 tygodni n tymczasowy 12 miesiczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
no i jak zwykle, w obu wypadkach trzeba skopiować link i usunąć spacje, żeby wyświetliło zdjęcia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Feliks robi 1-2 kupki na dobę, zwykle między 10 a 13. Ale dopiero od tygodnia - czyli częstitliwość zmienia się z wiekiem :) próbuję pomału wdrażać naturalną higienę niemowląt i coraz częściej udaje mi sie tą kupkę do miseczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maagdaa- kochana chciałam sie poradzic- widzialam ze twoj mały juz na amcie lezy- mozna juz nasze malenstwa kłasc na tego typu maty-nie jest to za szybko???moja Wikusia tez bardzo ładnie juz trzyma głowke i wysoko....moze by tak tez spróbowac????? Moja Wikusia robi kupki zielone!!!!! jest teraz TYLKO na BEBILONIE!!!! Bo mleka w piersiach juz nie mam:(:( nietstey. Odkad zaczełam brac tabl. anty Azalia pokarm sie stracił i koniec tego dobrego:):):) Wikusia wypróznia sie róznie- raz 2 razy dziennie, raz dziennie, czasami co dwa dni- kupki sa raczej zadkie;):):):) My tez chcemy wyrobic malenkiej teraz paszport bo wybieramy sie na miesiac do Niemiec na wakacje wiec trzeba wyrobic:) ciekawe jak to jest ze zdjeciem do paszportu.... to bedzie na pewno komedia;):) u fotografa;):):) Macie kochane super dzieciaczki:) urocze kruszynki:):):):) 10 luty- co tam u ciebie???:):) Nie wiem jak w waszych stronach,ale u mnie pogoda do kitu-wietrznie, chłodniej i pada.... ach...Oby swieta byly słoneczne;):):0 Co do badania bioderek to u nas lekarz badał najpierw przez USG, potem recznie ,ale dosc długo i dokladnie;):):):) zalecil tylko zeby profilaktycznie klasc mala na brzuszku i wkładac jej pod kazda nozke zwinieta pieluszke tetrowa aby bioderka byly jak najszerzej cwiczone;):):) wiec cwiczymy;):)malenka przyjmuje pozycje zaby:P:P:P:P:P Nas 21 kwietnia czeka kolejna seria szczepien:):) i oby malenka je zniosla jak bylo za pierwszym razem:):):) Ogólem to te nasze dzieciaczki sa bardzo dzielne i kochane;):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna pewnie że można:) nasz mały lubi machac rączkami i trącać wiszące zabawki,w macie sa melodyjki ktore mu włączam,no i na brzuszku lezymy codziennie :) Abigail Julcia śliczna i jakie ma wloski fajne :) yulla co to jest naturalna higiena niemowląt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Babolki:) Śliczne te nasze Maleństwa, pięknie się ogląda zdjęcia takich Skarbów:) yulla, napisz więcej o tej higienie:) Kiedyś juz czytałam na ten temat, ale np. nie mam pojęcia, ja się za to zabrać. U nas nie ma jeszcze jakoś uregulowanych godzin wypróżnień, a jak widzę, że malutka coś ciśnie, to już za późno przecież;) Radosna, my wczoraj byliśmy wyrobić paszport. Ze zdjęciami nie było źle. Gabinka była na moich rękach (pod pleckami), pupę miała na krzesle i nat półleżąco do zdjęcia pozowała;) My tez juz musimy w końcu zapiasać się na szczepienia. Będziemy robic tylko infanrix. Narazie nic dodoatkowo nie sczepimy. Synka tez tylko tymi z kalendarza szczepień. Co za dużo, to nie zdrowo... Choć teraz, jak synek pójdzie do przedszkola, będziemy musieli się zastanowić, co lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśki, POMOCY!!! Podałam dzisiaj Małej mleko bebilon (do tej pory karmiłam piersią ale dziś brakło mi pokarmu :( ) a ona po jakiejś godzinie wszystko zwróciła. Nie wiem czy to mleko jej zaszkodziło czy może za dużo zjadła? Miała może któraś z Was taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tez kupowy problem, od wczoraj Julka ma jakby rozwolnienie. Zwykle robi 2-3 kupki, a wczoraj było ich chyba z 8 i takie luźne. Poza tym wszystko ok, więc na razie Ja obserwuję. aguśka - pewnie troszkę późno, ale może po prostu to był szok dla małego żołądeczka, może za dużo zjadła, a może tylko wydawało Ci się, ze wszystko zwróciła. a odbiło Jej się dobrze?pamiętaj, ze po sztucznym mleku musi się dobrze odbić. Może po prostu nałykała się powietrza? abi - fajna Twoja córcia:) yulla - naturala higiena niemowląt? też pierwsze słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosna>jak to starcilas pokarm po azalia????mi właśnie te tabletki przypisał lekarz jeszcze neizaczelam łykać ale lada dzień zaczne!!!!!!!!!!!a niechce starcic pokarmu!!!!!!!!!!po czym to poznalaśśśśśśśśśśśśśśs?prosze napisz mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trezele kochana- do momentu jak nie łykałam Azali miałam pokarm, jak zaczełam brac je regularnie, koniec z pokarmem, pomimo iz sa to minipigułki, dla kobiet karmiacych... wiesz moj organizm mogl tak zareagowac,co nie znaczy,ze u ciebie bedzie tak samo.... po 5 dniu stosowania chciałam nakarmic mała, i nie sżło juz.... nawet jak reka chcialam wymusic pokarm tez cos tam 2-3 kropelki poleciały to wszystko!!!!!! i ogółem na tym si eksonczylo:(:(:(:( Na szczescie karmie mała BEBILONEM_ z tendencja do kolek i wzdec i bardzo dobrze małej to melczko lezy- brzuszek jest oki,kolek nie ma, kropelki Sab SImplex odstawiłam, no i co najwazniejsze mała nie ulewa do dłuzszego czasu:) wszystko trwai w całosci:):) Co mnie tez cieszy,ze je sporo bo wypija ok 5-6 butelek po 130-150 ml na dobe;):):):) maagdaa- w takim razie ja tez rozgladne sie za taka mata- kochana napisz mi czym sie kierowac przy wyborze takiej maty edukacyjnej/?? zakupilas ja w sklepie ,czy w necie/??? sorki,ze tak wypytuje ale wole sie poradzic;):):) Tym bardziej,ze nasza mała tez interesuja juz rozne wiszace zabaweczki,etc...itp..;):):) aguska- kochana - nie stresuj sie, to ze mała zwrocila moze byc oznaka ze mogla dostac zbyt duza dawke jedzenia jak na pierwszy raz;):) wazne by tez jej sie dobrze odbilo;):):):) jezeli dajesz jej zwykly bebilon 1- to moze sproboj Bebilon HA, lub Bebilon z mniejsza iloscia laktozy-ten ktory ja daje mojej małej- dobrze go toleruje,nie ma kolek.... musisz kochana próbowac:) albo dawaj jej porcjami na razie... zeby łapczywie sie nie najadała;):):) spokojnie-na pewno sie wszystko unormuje;):):) abi- kochane malenstwo;):):) U nas zas pogoda do bani-juz mnie to wkurza,nawet sie ruszyc nie mozna z dzidzia, bo wiatr łeb urywa;(:(:( wrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaania, radosna dzięki :* odbiło jej się. Myślę, że ona chyba za łapczywie je z tej butelki i połyka duże ilości powietrza, bo strasznie ciumka przy tym i nie ma sposobu żeby nie ciumkała :( nie wiem jak ją nauczyć jeść prawidłowo z butelki. :( może macie jakieś pomysły? radosna nie wiedziałam że jest takie mleko. Na pewno je kupimy, bo moją małą strasznie męczą gazy:( podaję jej herbatkę z kopru włoskiego i jest lepiej, ale i tak to nie jest to co powinno... U mnie teżpogoda do bani :/ wiatrzysko że ho ho więc spacery odpadają. Ja o tej higioenie nic nie słyszałam nawet... Jutro jadę na zakupy, bo nie mam się w co ubrać. Po ciąży zostało mi 13 kg a w święta robimy chrzciny. trzeba jakoś wyglądać żeby Kladusia się mamy nei wstydziła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki radosna w sumie każdy reaguje inaczej:)może u mnie tak niebędzie; a powiedzcie zabieracie swoje maluchy na zakupy do centrum handlowego?jeśli tak to ile mają już i czy dajjecie smoczki? nój za chiny ludowe smoczka niechce tyle razy już próbowałam więc boje sie go brać do sklepu choć na godzinke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą naturalną higieną niemowląt zetknęłam się w ciąży czytaąc o pieluszkach wielorazowych (takich używamy w dzień). Przeczytałam artykuł o wychowaniu bez pieluch i zaczęłam szperać w necie :) Jesta taka książka bodajże "Pożegnnanie z pieluchami" K. Cherek - jak dla mnie super. w necie natomiast autorka ma stronkę: www.bezpieluch.pl Ja zaczełam tak trochę zartem "miseczkować" Felka jak miał jakieś 2 tygodnie, po prostu przy karmieniu, w ramach wietrzenia dupki :)kładlam sobie taki jednorazowy podkład a na nim stawiałam miseczkę i jak Felek zaczynał kupkować to go przesuwałam nad miseczkę i...jedna pielucha mniej do prania :) Paradoksalnie, ale jak kupkował częściej było łatwiej, teraz nie zawsze udae mi się uchwyćić odpowiedni moment. A i oczywiście w miedzyczasie zwykle też sika - tu muszę opracować patent, zeby więcej leciało do miseczki, a mniej na cały świat :) Generalnie chodzi o to, zeby reagować w odpowiedniej chwili na sygnały maleństwa - mam z tym niejakie problemy bo np mój syn załatwia się przez sen - chociaż fachowcy twierdzą, że dzici bankowo budzą się w tym momencie chociaż na chwilkę. Mam nadzieję, że ak ze wszystkim : trening czyni mistrza. Mąż się trochę z tego śmieje, ale jak do chustonoszenia go przekonałam to i tu dam radę :) Wiem, ze niektórzy patrzą na to ze zdziwieniem lub pukają się w głowę, ale póki co się nie zrażam. Wyobraźcie sobie roczniaka który woła, że chce siku -marzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aGuśka- kochana jest BEBILON 1 - i na tym opakowaniu pisze- mleko dla dzieci z tendencjami do kolek i zaparc,wzdec- z mniejsza iloscia laktozy:):):) cena ok 26 zł:):):):) w zaleznosci gdzie kupisz-najtaniej w Rossmanie wychodzi:):):) co do uczenia jedzenia z butelki- mozesz zmienic smoczek na mniejszy-nie wiem jaki masz przy butelce-byc moze jest za duzy???? aczkolwiek mleczko modyfikowane jest gestsze,wiec jak bedzie za mała dziurka tez nie za dobrze:):) ja w butelce mam smoczek 1 i mam butelke anty kolic z odpowietrzaczem i swietnie sie sptawuje;):):) z Nuka:):):):) a jezeli ze smoczkiem wszystko OK, to dajcie sobie czasu,tak jak malenstwo uczylo sie prawidlowo ssac cycusia , tak nauczy sie ssac butelke. najlepiej zeby smoczek jak najbardziej anatomicznie budowa przypominal maminy sutek:):):) Mysle,ze po kilku spokojnych oróbach bedzie oki:):):) trzymam kciuki:):):) trezele- ja moja malenka biore na zakupy- i najczesciej podczas nich spi:):), 25 KWIETNIA MAŁA SKONCZY 3 MIESIACE;) ja na poczatku tez mialam problem ze smoczkiem-Wikusia w ogole go nie chciała;):):), ale ja nie poddawałam sie. jak miałam pokarm w piersiach to smarowałam smoczek moim pokarmem i jej go dawałam i tak powoli sie nauczyła;):):)... Owszem cierpliwosci trzeba miec duuzo,ale sie opłacało:):) Teraz potrafi przespac 4 godziny jak jezdzi we wozku i jest spokoj:):):) smoczek mamy uspokajajacy:):):) silikonowy, nr. 1:):) Zanim małej ten smoczek przypasowal zakupilam 5 innych i zadnego nie chciala. dopiero z NUKA jej podpasował:):):) musisz kochana próbowac i przede wszystkim sie nie bac:):):) Wszystko sie da nauczyc dzidziucha;):):) niektórzy tez daja koło głowki pieluszke tetrowa i wtedy dzidzia te zlepiej spi. bo czuje twoj zapach:):):) no sa rozne sposoby:):) u mnie one akurat zadziałały.... aczkolwiek staram sie małej ciagle nie dawac pieluszki zeby sie nie przyzwyczaila... raz jej daje,raz nie...zeby tez sama zasypiała;):):) U nas zgroza jest kładzienie małej na brzuszku!!!! NIE CIERPI TEGO!!!! i teraz z tym walczymy;):):):) Aj kazdy ma cos:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yulla- podziwiam cie za taka postawe i zaangazowanie:) no SZACUNEK:):) w twoja strone;):):) na pewno musis znie lada sie nagimnastykowac zeby to wszystko pochytac do tej miseczki:) powiem ci ze ja nie raz mam problem jak mała zrobi kupke by zdarzyc ja przebrac bo wszystko zaczyna wyciekac ....a nie wyobrazam sobie juz zebym miala to łapac do miseczki..... tez wczesniej nie słyszałam o takiej metodzie;):):) powiedz kochana , co ona tak naparwde daje/?? czy przez ta metode maluch nie wiem konczac ok, np. bedzie chcial sie załatwiac "naturalnie" na nocniku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewuszki:) U nas upal malustki spal na dworze prawie 3 godziny a ja w tym czasie sie opalalam i juz rece nie sa takie blade jak mialam wczesniej a i twarz tez calkiem ,calkiem:) Trezele z malym chodzimy po centrum i róznych sklepach od drugiego tygodnia zycia ,zanim wychodze z samochodu to nakarmie Wiktorka zeby czasem nie zaklócil mi zakupów ale jak juz sie zdarzy ze jest glodny to ide do pokoiku dla matki karmiacej( w takich centrach sa takie) i tam wyciagam cyca i problem z glowy:) Co do pokarmu to ja na szczescie jeszcze nie stracilam bo chcialabym do szóstego miesiaca karmic ale wiadomo,ze ja moge chciec a okaze sie jak to bedzie wygladalo w praktyce:) Pozazdroscilismy wam kochane maty i wczoraj maz pojechal do sklepu i zakupil dla maluszka sliczna kolorowa ze zwierzatkami wiszacymi i Wiktorek chetnie oglada sobie te zwierzatka ,wystawia do nich raczki i usmiecha sie wiec mysle ze to byl calkiem dobry pomysl:) A tak to po staremu dzisiaj troszke mecza maluszka wzdecia i wlasnie tatus pomaga mu gimnastykowac brzusio i cos zaczyna sie wydobywac powoli;)Cumel u nas tez odpada Wiktor go nie cierpi poprostu wyplówa albo sie bawi nim jak go przytrzymujemy. Wysterylizowalismy dzisiaj butelki i bede chciala dciagnac mleczko i sprawdzic czy mój synus bedzie chcial z niej jesc bo skoro cumel mu nie pasuje to moze sie okazac ze z butla tez bedzie problem,no nic zobaczymy:) Zycze lepszej pogody bo w polsce nie ciekawie ,oby Wam sloneczko zaswiecilo,pozdrawiam i caluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he dzięki dziewuszki za odpowiedź no mój kończy 12 kwietnia 2 miesiące a mimo to boje sie go zabrac obawiam sie ze bedzie sie darł bo ostatnio cos mu wychodne na dwór niepasuje i sie strasznie drze na poczatku zanim zasnie:( az sie ludzie ogladają a smoczka tez niechce mam juz dwa:własnie ten z nuka i z canpola..no nic bede próbować dalej dzieki dziewczyny..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
hejka co do smoczka.. ja mam 3 ale żadnego sie Szkrabek nie czepi. ogólnie uwielbia ssać wszystko co Jej się podłoży w okolice buzi a smoczka za nic.. a tak w ogóle to jak wypisywali ją z Krakowa to dali nam butelkę z NUKa z kauczukowym smoczkiem na drogę, bo czekała nas kilkugodzinna droga do domu.. a w domu ja jej daje butelkę z aventu a ona sie nie czepi.. jakbyśmy tak nie dostali tej szpitalnej to byłby nie lada problem.. bo wątpię czy bym się kapnęła ze nie chce pic bo w avencie silikonowe twardsze smoczki sa... wtedy sie jeszcze nie znałam na tym.. w każdym razie mam w domu 5 nowych butelek avent bo podostawalam, a Juleńka je z byle jakiej szpitalnej. Obecnie szukam smoczka kauczukowego w identycznym kształcie jak ten przy butelce,ale jeszcze nie spotkałam. Anatomicznego nie weźmie, a silikonowe są dla niej za twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale fajnie... widzę że forum nasze się ruszyło :):):) Moja Klaudusia kończy dziś 6 tygodni. Do centrum handlowego jej nie zabieramy na razie, w sumie to w żadne skupiska ludzi jej nie zabieramy, no chyba że do lasku na spacer :) Ja myślę że to za wcześnie ale to oczywiście indywidualna sprawa. My na początku nie dawaliśmy małej smoczka, ale w koncu się poddaliśmy i mamy aventa. Dałyście mi pomysł... zmeinię butelkę (mam aventa), może z innej będzie chciała pić :) bo smoczek to mam właśnie najmniejszy 1. radosna już wyszukałam sobie na allegro to mleko :) Bebiko 1 comfort :) agnik zazdroszczę pogody... miłego wieczorq, Mamuśki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmię tylko piersią, kupki rzadkie, grudkowate, żółte, a po herbatce czy esputuconie zielone. Co do butelek, ja mam aventu antykolkową z silikonowym anatomicznym smoczkiem, nie ma problemu. Ale mleko bebilon dałam jej kiedyś jak dopadł nas kryzys laktacyjny, to wypiła tylko 10ml a była głodna a za chwilę wszystko ulała, tak więc siedziałam z laktatorem i ciągnęłam z 20 czy 30 wypiła i było ok. Butle daję z herbatką lub odciągniętym mlekiem, za smoczkiem nie przepada ale czasem chce i to jak jej wyleci to się budzi, a czasem wcale nie chce i zasypia bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×