Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

hej dziewczyny agnik 80 - widze że masz tak samo jak ja ja dzisiaj tez zaczynam 11 tc:) I usg tez mam 19 :) a więc bardzo podobnie tylko zobaczyłam w tabelce twój termin i masz na 7 lutego a ja na 2 lutego hmm nie wiem skąd ta rozbieżność. Pewnie dokładniej dowiemy się na usg już w poniedziałek:) Ja już się nie mogę doczekać żeby zobaczyć czy z maleństwem wszystko ok. Pogoda mnie dobija w pracy wczoraj wytrzymałam do 12 i chyba do końca tygodnia tak będę siedzieć bo inaczej nie daję rady. Dzisiaj rano znowu złapały mnie wymioty grr no i ogólnie czuję sie bardzo osłabiona przez ta pogodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:)Katasha kochana moja data sie jeszcze moze zmienic poniewaz mialam robione USG bardzo wczesnie bo w szóstym tygodniu z hakiem poniewaz plamilam.Wszystko sie okaze na kolejnym USG jak moje malenstwo sie rozwinelo.Wyglada na to ze bedziemy rodzily w tym samym czasie:)Juz drugi dzien dzisiaj jak nie mam tak ostrych mdlosci i strasznie sie ciesze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskooka_81
Cześć dziewczyny! Katasha i Agnik, ja też jestem teraz w 11 tc, dokładnie 11 tc i 2 dni. Termin mam na 1 lutego, ale to chyba zależy też od długości cyklu. Ja miałam średnio 28 dni, ale jak ktoś ma dłuższe to wiem, że dodaje się tę różnicę. Ja dziś o 18 idę na usg, już się nie moge doczekać. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, proszę trzymajcie kciuki. U mnie nadal brak objawów poza zmęczeniem. Męczy mnie bardzo ten upał. W sobotę byłam nad jeziorem i było bardzo gorąco. Dobrze, że znalazłam trochę cienia. Co do brzuszka to u mnie raczej jeszcze nie widać, przynajmniej nikt z pracy jeszcze o nic nie pyta. A mieścicie się w swoje ciuchy? Ja na razie w wiekszość tak, chociaż niektóre spodenki już się do końca nie dopinają. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to trzymam kciuki za usg. Co do ciuchów to ja już się nie mieszczę. Spodnie jak nosze to muszę rozpinac guziki:P Ja zamówiłam sobie na allegro już kilka rzeczy takie tuniczki lużne no i 2 sukienki na lato oraz spódnicę dżinsową z pasem dla ciężarnych:P Spodni trochę się boję zamawiać. W zeszłym tygodniu byłam za zakupach w hm i tam przymierzałam rewelacyjne spodnie ciążowe ale były takie wiecie jak na teraz a rozmiaru większego neistety nie było:( no nic będe na nie jeszcze polować szkoda tylko że sa takie drogie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i po badaniach. Na usg szłam ja na ścięcie...ale serduszko dalej bije!!!!!!!!!!! :D:D:D Nawet słyszałam już jak bije :) Maluch ma 18mm. Krwiak nadal jst niestety ale mniejszy dosc sporo 2cm na 0,5cm. Z wrazenia znowu sie nic nie wypytałam...Eh..ale najwazniejsze ze Maluszek nadal jest :) ciekawe jak wyniki krwii moczu wyjdą, mam nadzieje ze przechodzilam juz toxo bo mam kotka. Zobaczymy w pon tak czy tak muze isc do dr bo tabletki sie koncza wiec juz chyba powinien miec wyniki. Buuuuuuuuuuuzzzzzzzzzzzzziiiiiiiioooooleeee 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula - super wieści!!!! ja w ciuchy się mieszczę, bo zimą schudłam trochę i jeszcze mam luzy, ale brzuszek już trochę odstaje, podobno w drugiej ciąży szybciej się wybija.... z h&m mam jeansy z pasem, kupiłam jak byłam w pierwszej ciąży i bardzo sobie chwaliłam, większość ciąży w nich przechodziłam. Były drogie, ale warto było. Na razie nic więcej nie kupuje, zobaczymy jak będę "rosnąć". Męczą mnie koszmarnie te upały, wciąż mi niedobrze i słabo, w dodatku mdłości dopadają mnie wieczorem, wczoraj strasznie wymiotowałam...masakra jakaś! dziś byłam w sklepie i uderzyłam się o wózek sklepowy - w biodro i mówię ała!!a synuś pyta - gdzie? i jak Mu pokazuję, a On - a dzidzia? kochany jest, jak pomyślał!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam dopiero dziś na badaniach tych podstawowych. Wizyte mam 23 lipca. Ciekawa jestem jak bedzie, na suwaczku wychodzi ze jestem w 11 tyg. ciąży ale zobaczymy na kiedy bede miala termin. Może wkońcu się dowiem :) Takie pytanie do was czy to prawda ze w 12 tyg. lekarz robi nieodpłatne badanie penetralne? Bo tak mi powiedziała kuzynka męża która ma 5 miesięczną córkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o tak...
penetruje Tobie brzuch od zewnatrz hihi zartuje Czy nieodpłatnie to zalezy od tego czy chodzisz na NFZ do lekarza (i ma on odpiwiedni sprzet w gabinecie) czy prywatnie. . USG prenatalne w moim przypadku było płatne, bo ja chodziłam prywatnie. Pozdrawiam. MNie się marzyła ciąża na luty, żeby Wodnik wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chwal dnia przed zachodem slonca...to jest jednak dobre powiedzenie;) Ja zachwalilam dzisiaj rano moje samopoczucie i pózniej jak reka odjal zaczelam sie zle czuc:P to sie nazywa fart...mdli mnie do tej pory ale jakby tego bylo malo to jak nigdy, mam taka karuzele przez caly dzien ze masakra,kreci mi sie w glowie w jakiej kolwiek pozycji bym nie byla. Co do ciuszków to w polsce musze pogonic za jakas sukienka ,bo ja mieszcze sie tylko do jednych spodni a z reszta mam problem z zapieciem sie.Gdybym sie postarala to bym je zapiela ale nigdy nie dopuszcze do tego zeby uciskac moje malenstwo wiec czas na zakupy:):):) No nic dziewczynki do zas ja zmykam bo sie nie najlepiej czuje pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figunia badania prenatalne bezpłatnie mają tylko kobiety po 35 roku zycia oraz takie w których przypadku istnieje zagrożenie że dziecko będzie miało wady np. w rodzinie jakies chore dzieci itp. A tak jezeli wszystko jest ok to żaden lekarz Ci takiego badania nie zrobi bezpłatnie. Ale w 12-13 tc jest zawsze usg dzięki któremu można stwierdzić że dziecko nie ma np zespołu downa i to jest normalnie bezpłatnie bo to zwykłe usg tylko lekarz mierzy chyba odcinek szyjny i porównuje z czymś tam. Ja mam właśnie w poniedziałek USG i mam nadzieję że dzidzia jest cała i zdrowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskooka_81
Hej byłam na usg i wszystko jest w porządku :D Moje maleństwo ma 4,41 cm i słyszałam serduszko ❤️!!! Niesamowite uczucie!!! Jestem przeszczęśliwa :D Wg usg to skończony 11 tc, więc wszystko zgodnie z datą ostatniej miesiączki. Mam już zmienić folik na witaminy, ale takie z jodem. Jakie polecacie? Jedyny problem to mam torbiel na jajniku, ale lekarz powiedział, że to się zdarza, bo przed wykształceniem łożyska to jajniki podtrzymują ciążę. Torbiel powinna sie wchłonąć do końca pierwszego trymestru. Oby tak było. Za 2 tygodnie mam mieć usg genetyczne i ono jest bezpłatne. Mierzy się wtedy przezierność karkową i inne parametry dzidziusia. Buziaki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny widze ze duzo z nas idzie w najblizszym czasie na nastepne usg i pomyslalam sobie zeby zrobic nowa tabele :) Imie Ktory tc. cm :) kasiula86 ------------------------ ---------------------------- 18mm niebieskooka_81---------------- 11tc ---------------------------- 4,41 cm figunia86------------------------- ---------------------------- Ninka 24 ------------------------- 9tc ----------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOO widze ze cos mi nie wyszlo :( przepraszam sprobuje poprawic. Mam nadzieje ze bedziecie sie wpisywac bo jestem strasznie ciakwa jak nasze malenstwa rosna :) Ja jutro ide na badania juz nie moge sie doczekac. Jutro dopisze jakie jest duze moje malenstwo :) kasiula86 ciebie prosze o uzupelnienie tc bo ja nie wiem dlatego nic nie w pisywalam . figunia86 a na ciebie poczekamy bo do 23 to jeszcze pare dni ale mam nadzieje ze szybko zleci ten czas :) Pozdrawiam i buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
......IMIE........................... KTORY TC .....................CM........ kasiula86 -------------------------- ---------------------------- 18mm niebieskooka_81----------------- 11tc ---------------------------- 4,41 cm figunia86-------------------------- ---------------------------- Ninka 24 -------------------------- 9tc ----------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka ja sie nie dopisuje, troche za duzo tych tabelek roznych...ja i tak mam planowo 2 usg i pewnie dwa w miedzyczasie zrobie na wlasna reke...ale kto chce sie w ten sposob porownywac i ma na to ochote to jak najbardziej:) niebieskooka gratuluje!! ciesze sie, ze wszytsko dobrze, a jak tam Twoje objawy?? masz w koncu jakies/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka wg wielkości na us lekarz powiedzial ze obecnie jest to 8tydz i 3 dni. Prawie dokladnie zagadza sie jesli bym obliczala tc w wersji roznych kalkulatorow roznica paru dni tylko :)(wg wiekszosci od OM teraz jest 8tydz i 5/6dni wiec jest ok :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu taki zastój !!!! Możecie mi napisać do kiedy zamierzacie pracować w ciąży. Ja najchętniej juz bym poszła na zwolnienie bo nie wyrabiam w pracy ale umówiłam się z szefami że do końca sierpnia wytrzymam a więc tak pod koniec 4 miesiąca chyba pójde na zwolnienie a jak to jest u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskooka_81
Agi dzięki. Ja nadal bez objawów, tylko zmęczona jestem. I niektóre spodnie już się nie dopinają. Cieszę się, że mnie te wymioty omijają, bo ja nadal pracuję i chciałabym tak do 7 miesiąca, jesli nie bedzie przeciwskazań. Szkoda mi tylko jednego objawu, że mi piersi nie rosną 😭. A taką miałam nadzieję chociaż raz poczuć się jak Pamela :P A Ty Agi chyba juz dziś na wizytę tak? Z innej beczki proszę o jakieś sprawedzone domowe sposoby na przeziębienie. Coś mnie gardło drapie od wczoraj i lekki kaszel mam. Pozdrowienia dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć:) niebieskooka - wszystko co domowe - czosnek, cebula, cytryna, miód:) u mnie dziś dzień zaczął się od mdłości i wczoraj wieczorem też nie było, jak miło:D może wreszcie się to skończyło:) w pon idę do lekarza to znowu zobaczę naszego Skarbka:) co do pracowania to w pierwszej ciąży pracowałam do 7 miesiąca, a teraz jako, że mam taką możliwość, jestem już na zwolnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Doczekałam się wreszcie :). Zobaczyłam moje maleństwo :D, uczucie niesamowite. Ma prawie 2,6 cm, wiek obliczony na 10tc. Przez chwilę widziałam serduszko, jak pulsowało, ale to nie ono zrobiło na mnie największe wrażenie. Dużo fajniej patrzało mi się, jak mój Gumiś (bo tak teraz wygląda) przebiera sobie łapkami :), jak biedroneczka ;). Co do tabelki, to może wykorzystamy tą którą mamy? Na razie zamiast imienia możemy pisać "wzrost", np.: IMIĘ .................. WIEK .........TERMIN PORODU......WIELKOŚĆ (T.C) Monika.................21...............01.02.2011 aniaania ................27 ..............01.02.2011 Ninka86..................24..............01.02.2 011 marcysia21..............21..............01.02.2011 radosnaJUZmama ......26 .............02.02.2011 katasha7.................26 .............02.02.2011 matka,polka.............30..............02.02.2011 Kessi_27 .................30 .............04.02.2011 agnik80...................30..............07.02.20 11 portolak...................24 .............10.02.2011 adziana................... 35..............10.02.2011 ptyśka .....................30..............10.02.2011 nemezis2782..............27..............14.02.2011 Ninka 24...................24..............14,16.02.2011 agi27 .......................28 ..............14.02.2011 Myszzka_87...............23...............14.02.20 11 emka kafe ................ 25...............11.02.2011........26mm (10tc) Oli14 .......................30 ..............16.02.201 1 trezele ....................26.............. 16.02.2011 maagdaa ..................30 ..............17.02.2011 milusia * ...................27................18.02.2011 emulinek...................27..................23.02.2011 agatka27..................27..................25.02.2011< br /> figunia .....................24 .............. Loonah.....................21................27.02 .2011 Milutek.....................23................28.02 .2011 TAHITIANA.................23................28.02.2011 Przy okazji zmieniłam termin porodu (sama sobie wyznaczyłam datę 16 luty, a wg lekarza jest to 11 luty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No racja lepiej już mieć jedna rozbudowana tabelkę niż tuzin innych. Ja się dopiszę po poniedziałku jak na usg się dowiem ile dzidziuś ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja sie dopiesze do tabeli dzisiaj wieczorem bo o 16 ide do lekarza wiec dopiero sie wszystkiego dowiem :) A tak po zatym to dzien sie zaczal tak sobie jakos pogoda nie zaciekawa niby bedzie padac ale nie pada tylko mocno wiatr wieje. U mnie dalej mdlosci do poki czegos nie zjem pozniej mam spokoj na 2 godzinki i tak w kolko do wieczora :) A co do pracy to ja nie pracuje wiec nie bede sie wypowiadac kiedy najlepiej isc na zwolnienie bo nie mam pojecia.Ale moja szwagierka tez pracowala do 7 miesiac i dobrze sie czula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny!! Nie mogę za Wami nadążyć:) parę dni mnie nie było i już tyle do czytania :) Jeśli chodzi o smarowanie brzusia to ja puki co używam oliwki z Rossman'a baby dream czy coś takiego. Można ją używać od 1 mc. Później zamierzam kupić ziaja lub jakiś inny kremik. Dolegliwości?-ból brzucha jak na okres, czasem gorzej oraz ból kręgosłupa w dolnej jego części. Jeśli chodzi o upały to znoszę je ciężko... Planowałam urlop nad morzem z mężem ale raczej nic z tego:( Mąż dostanie wolne dopiero od 27 września, a to już raczej się nie opłaca jechać, jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny bylam na badaniach i juz nic z tego nie wiem obliczajac termin od ostatniej @ to wypada ze jestem w 10tc i mam termin na 14 lutego a dzisiaj na komputerze u lekarza wyszlo ze jestem w 8tc i mam termin na 22.luty bo dzidzius ma 1,88cm i jest za malutki na 10tc. Lekarz mi powiedzial ze na nastepnej wizycie dowiem sie czegos wiecej jak dzidzius bedzie wiekszy ale jak dla mnie to teraz jest strasznie zamieszane co nie ?? A tak po zatym to wszystko dobrze serduszko bije i dobrze sie rozwija :) pozdrawiam buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka 24 - dobrze, że z dzidzią wszystko ok. Z terminami rzeczywiście jest małe zamieszanie... Ja wizytę mam 22.07. i dopiero wtedy będę mogła usłyszeć serduszko... jak byłam I raz to był tylko pęcherzyk ciążowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzzza Agatka
witam dziewczyny, jestem mama z lutego 2010, bedac w ciazy znalalam super program do typowania plci przyszlego dziecka, wyprobowalam ja na sobie oraz koleznakach, ani razu sie pomylila:) jest oparta na metodzie dr jonasa, jezeli ktoras z was chcialaby sie dowiedziec o plec to prosze podac miesiac zaplodnienia , swoja date urodzenia oraz godzine jezeli znacie "Gdzieś ktoś szaleńczo pędzi już ku Tobie" "Gdzieś ktoś szaleńczo pędzi już ku Tobie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×