Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość GREEN_DAY

staram sie od 1,5 roku

Polecane posty

Olcia ja również gratuluję pęcherzyka:)Kiedyś też miałam duuużo śluzu,aż się nadziwić nie mogłam,a teraz...od jakigoś czasu jest go o wiele mniej:( Lusie dzięki za rady i wsparcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Lusie dzieki za wsparcie i porady fajnie ze ci sie udalo zajsc w ciaze. wszystkiego dobrego!!!! Ja juz mam troche dosc tego czekania co sie wydarzy, sprobujemy in seminacji ale nie bedziemy probowali w nieskoncznosc. jak sie okaze ze nie da rady w ten sposob to bedziemz myslec co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ja sie zalamalam bo na kontroli owu moj ginekolog powiedzial ze jest ladny pecherzyk i na karcie wpisal mi 1,86... w 10 dc!!! to chyba za malo, czytalam ze powinien miec ok 8 lub 9 cm. sama juz nie wiem co myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aj a biore juz 3 dzien od pierwszego dnia cyklu wiesiołek i castagnus moze to pomoze i zajde w ciąże zoabczymy jakie bede tego ofekty no chyba ze mi zaszchodzi chodz nie powinno to najwyzej odstawie noi ten wosiołek na poprawę sluzu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea.
WITAM:) Pozwolcie ze sie przylacze do was. byłam dziś na pierwszym usg owu i jestem zupełnie skołowana ; nie za wiele rozumiem i nie wiem, czy jest się czym martwić, czy martwię się na zapas... Oto w skócie moja historia: nie zabezpieczamy się od 14 miesięcy, mialam badanie hormonków pokazały bardzo niski poziom estardiolu. dziś jestem w 12. dc i wszystko niby oki, macica w przodozgięciu endometrium 8 mm, prawy jajnik z pęcherzykiem 11x7mm. moj lekarz powiedzial ze ten pecherzyk jest za duzy wiec tez nie jest super... pewnie nici z owulacji:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea.
Raczej nie zaszkodzi nawet jesli nie pomoze, to sa preparaty ziolowe. chociaz z drugiej strony na to tez trzeba uwazac zeby nieswiadomie nie pogorszyc swojej sytuacji. najlepiej spytac lekarza, on powie czy warto sie w to bawic czy lepiej nie ryzykowac jakiegos np rozregulowania cyklu czy czegos podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bea tu doladnie jest opisane:Niepokalanek pieprzowy - Vitex agnus castus Vitex stabilizuje gospodarkę hormonalną. Używany do leczenia symptomów PMS-u (z powodu niedostatecznej produkcji progesteronu w drugiej części cyklu), menopauzy, niepłodności, trądziku, dysplazji gruczołów sutkowych, silnych krwawień i skurczy menstruacyjnych, skurczów, endometriozy, migreny. Pomaga ciału osiągnąć naturalną równowagę po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Obecnie uważa się, że lepiej niż inne zioła pomaga przy dolegliwościach PMS. Umożliwia wyrównanie poziomu między progesteronem a estrogenami dając tym ulgę w comiesięcznych dolegliwościach (podenerwowanie, puchniecie, depresja). Sam nie zawiera hormonów czy substancji hormonopodobnych, wpływa jednak na gospodarkę hormonalną pobudzając pracę przysadki i produkcję LH. Preparat pomaga także przedłużyć 2 fazę cyklu. Wpływając na przysadkę, produkcję LH ułatwia produkcję progesteronu i wyregulowanie cykli. Niepokalanek oddziałuje poprzez hamowanie wydzielania protaktyny, która produkowana w nadmiarze powoduje zaburzenia owulacji aż do jej blokowania. Spadek w poziomie protaktyny może więc unormować cykle. Niestety nie ma studiów, które udowadniałyby wpływ tego zioła na poprawę płodności. To jak Vitex działa, jego efekty uboczne, wpływ na ciało jest nadal mało poznane. Używaj tej substancji pod ścisłym nadzorem lekarza. Przerwij zażywanie, jeśli jesteś w ciąży. Efekty uboczne: Może powodować wysypkę, problemy żołądkowe, ale w rzadkich przypadkach. Może spowodować silniejsze krwawienia menstruacyjne. Uwagi: Nie bierz dłużej niż 1 rok bez przerwy. Nie stosuj jeśli karmisz, leczysz niepłodność (zażywasz „Clo, estrogeny, progesteron). Wydaje się, że leki wykorzystywane do stymulacji cyklu i niepokalanek mogą znosić nawzajem swoje działanie. Podobnie wygląda to jeśli bierzesz antykoncepcyjne leki, hormonalne. Vitex nie jest ziołem, które szybko działa. Zwykle może zabrać 3 miesiące zanim zauważy się wyraźną poprawę, ale w przypadku PMS zmiana taka przychodzi znacznie szybciej - nawet do 10 dni. W przypadku wywoływania owulacji czy menstruacji może trwać nawet 6 miesięcy zanim korzyści zaczną być wyraźne. Dawkowanie: Zwykle występuje jako roztwór alkoholowy. Dzienna dawka to około 30-40 mg. Można wyróżnić dwa sposoby brania Vitexu - od menstruacji do owulacji zaprzestając, kiedy owulacja została ustalona i kontynuowanie, kiedy okres powinien się pojawić. Inna zasada twierdząca, że zażywanie niepokalanka jest bezpieczne przez cały cykl, ale sugerująca odstawienie, kiedy ciąża zostanie wykryta. Takie dawkowanie wynika z wielopłaszczyznowego wpływu na cykl kobiety tego preparatu, zysków z tym związanych, wpływu na gospodarkę hormonalną. A TU OLEJEK Z WIESIOŁKA;Olejek z nasion wiesiołka (Evening Primrose Oil) Olejek zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym gamma-linolenowy (GLA) i linolenowy, które mogą być pomocne w leczeniu wielu dolegliwości włączając w to łuszczycę, stany zapalne, trądzik, napięcie przedmiesiączkowe, mastalgię (bolesność piersi), gestozę (tylko pod kontrolą lekarza), podwyższony poziom cholesterolu, nadciśnienie, stwardnienie rozsiane. Pomaga także poprawić śluz szyjkowy - zwiększa jego ilość, szczególnie tego typu płodnego ("jak jajko kurze"). Picie dużej ilości wody (czasem to wystarcza, jako że nawadnia odpowiednio organizm, który może prawidłowo spełniać swoje funkcje wydzielnicze) i branie olejku może wyraźnie poprawić produkcję śluzu, który pomaga pozostać plemnikom żywym do 5 dni. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma bezpośrednich dowodów, tak jak w przypadku guajfenesyny, że może wesprzeć samo zapłodnienie dzięki pomocy w produkcji śluzu. Olejek wydaje się być ratunkiem przy zmianach dysplazmatycznych sutków dzięki poprawieniu absorpcji jodu (minerał często występujący poniżej normy u kobiet z tego typu schorzeniem). Poprzez stawanie na przeszkodzie produkcji prostaglandyn związanych ze stanem zapalnym, GLA może zmniejszyć skurcze menstruacyjne, a także zmniejszyć wrażliwość przedokresową piersi. Wiele kobiet cierpiących na PMS ma jednocześnie niskie stężenie GLA w tkankach. Dzięki poprawieniu funkcjonowania śluzówki macicy może pomóc kobietom, które nie są w stanie zajść w ciążę. Przez poprawę krążenia krwi, GLA może leczyć jedną z podstawowych przyczyn impotencji. W tym wypadku często wiesiołek brany jest z witaminą C i Ginkgo Biloba. Wpływa na gospodarkę hormonalna, potrafi złagodzić mniejsze zaburzenia, przedłużyć drugą fazę cyklu, podwyższa poziom estrogenów. GLA przekształcane jest do substancji podobnych do hormonów zwanych prostaglandynami E1, które maja działanie antyzapalne i mogą także działać w sposób rozrzedzający krew i rozszerzający naczynia krwionośne. Pomaga poprawić funkcjonowanie tarczycy u kobiet z lekka niedoczynnością (niedoczynność może powodować brak owulacji i poronienia). Efekty uboczne: Użyty w odpowiednich dawkach nie powoduje efektów ubocznych. Badania nad bezpieczeństwem długoterminowego stosowania wiesiołka są nadal niedostępne. Jakkolwiek od prawie dwóch dekad jest bardzo mało raportów na temat toksyczności olejku. Uwaga: Bądź pewna, że kupujesz produkty od znanego producenta - niektórzy mogą umieszczać tanie substytuty - olej sojowy i słonecznikowy. Nie bierz jeśli masz epilepsję. Zalecana jest cierpliwość - czasem efekty widać dopiero w 2-gim cyklu stosowania. Skuteczność działania preparatu poprawia jednoczesne podawanie cynku, magnezu, witamin B6, E, C, PP. Dawkowanie: Od 2-6 tabletek dziennie (1500 mg do 3000 mg). Powinien być brany od menstruacji do owulacji, bo olejek może powodować skurcze maciczne w ciąży. Zamiast olejku z wiesiołka możesz brać olejek z nasion lnu po owulacji z racji, że nienasycone kwasy tłuszczowe są potrzebne dla zdrowia. Ten środek może być brany podczas ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W MOIM PRZYPADKU BY SIE WSZYSTKO ZGADZAŁO CO PISZA O TYCH 2 PRAPARATACH WIEC WIERZE ZE TO MI POMOZE!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea.
Malineczka dzieki:) Rzeczywiscie za duzo przeciwskazan nie ma . Ale ja zawsze powtarzam ze czasami czlowiek moze sobie czyms zaszkodzic bardziej niz pomoc, nawet ziolkami dlatego zawsze radze ostroznosc. bo jesli wsio jest w miare ok to po co lykac takie preparaty. no chyba ze ma sie za wysoka prolaktyne albo malo sluzu. wtedy to jest uzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea.
Dokladnie, jesli twoje dolegliwosci sa takie jak w opisie i wiesz ze to ci pomoze to sie nie zastanawiaj:-) ja nie jestem lekarzem wiec moge gadac glupoty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bea. A TY SIE JUZ DLUGO STARASZ ?to twoje pierwsze dziecko?kurde ja bym juz chaial byc mamusia latka leca juz 28 na karku 2 lata prawie po slubie noi brakuje do pełnej rodzinki dzidziusia dało by nam to wiel radosci i przedwszystkim potomka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea.
ja mam juz 29 lat, nie mamy jeszcze dzieci:( mysle ze za pozno sie zdecydowalismy, tzreba sie bylo wczesniej zaczac starac. no ale co zrobic. tez bym bardzo chciala, az za bardzo chyba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea.
my tez 2 latka po slubie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bea. powiem ci ze jeszcze bedziemy mamusiami iwydaje mi sie ze to piekny wiek dla kobiety byc w ciązy w tym wielku tego sie nigdy niewem czy za wczesnie czy za pózno skąd wiesz czy jak bys dajmy na to 5 lat temu zdecydowala sie na beibika czy tez bys nie miala takich prpblemów jak teraz nie mamy na to wpływu jedne kobietki maja szybciej drugie tak jak my musimy troche poczekac czasem sobie mysle ze moze nie zasluguje na dziecko:(i dla tego nie zachodze w ciążę!jak bys chciala pogadac na ten temat to zaprasz do mnie na gg zawsze mozna sie powymieniac doswadczeniami itd obydwie sie staramy i dzdzie i jestes starsza tylko odemnie o rok)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea.
ja czasami tez mysle sobie ze to jest jakas kara dla mnie, ze nie mamy jeszcze dzieci, albo moze nie mamy dlatego ze sie nie nadajemy na rodzicow i takie tam... rozne mysli mi do glowy przychodza. a prawda jest taka ze jedne kobiety zachodza szybko a inne musza sie dlugo starac i nie ma na to rady. dlatego pocieszam sie mysla ze w koncu i nam sie uda. a to ze trzeba bylo wczesniej zaczac starania chodzi mi non stop po glowie bo mam juz te 29 lat, zanim sie uda, zanim urodze to sporo czasu zleci i bedzie 30 na karku albo i wiecej... a gdybysmy sie zdecydowali 3 latka wczesniej np. to szybciej zaczelibysmy dzialac (tzn robic badania, rozpoczynac leczenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od grudnia przestalam sie zabezpieczac. Od lutego kupuje testy owulacyjne. Od tego miesiaca robie jak kazal lekarz: od 10 dc co drugi dzien przez conajmniej 10 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea.
czesc solidate:) moj lekarz tez mi tak zalecil - co 2 dni. testow nie kupuje, teraz postawilam na monitoring:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bea.tylko takich rzeczy nigdy nie da sie niestety przewidziec ani zaplanowac:/wszystko moje kolezanki ch chwilke jakas jest w ciązy a mi sie to wogóle nie udaje ale szczerze juz dawno sobie dalam spokoj czymssie zajełam a tu i tak ciagle nic wiec to nie jest tak jak inni mówią ze myslisz to nie zajdzesz inni nie mysle a i tak nie zachodze wiadomo ze jak chce sie dzecka to trdno zeby nie myslec prawda castagnus bede brala przez 90 dni jak do tego czasu to nie pomoze to juz niewem kolejne badania itd:/maskara a jakies czeci Polski jestes?bo ja Śląskie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja tez czasami sie zalamuje i tez pytam dlaczego akutar mi sie to przytrafilo??? sluchajcie jaka ja jestem dziwna... jutro ide ponownie na monitoring (co 2 dni) i musze sie zapytac czy ten moj wynik to jest oki czy nie, tym razem wzielam kartke od gina ktory cos tam namazal, uslyszalam ze pieeeekny pecherzyk i tyle mnie widzial a w domu zaczelam sie zastanawiac czy ta wielkosc jest dobra czy nie... glupia jestem!!! zamiast zapytac w gabinecie to ja sie zmylam i teraz mi to nie daje spokoju. ehhhhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea.
Ja jestem z Łodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlciaK_LODZ czyli jestes w ciąży???napewno bedzie wszystko dobrze po co sie martwic na zapas wiem ze to seie tak nie da ale co to da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea.
Ale mieszkam od kilku lat w poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O co chodzi w tym monitoring? Troche chyba zielona jestem :) Jedyne co to kupuje te testy owulacyjne, w pracy mezowi polecili, bo mu powiedzieli, ze sie starali rok i nic i z tym zaszli, z kim po 30stce nie rozmawiam to kazdy zachodzi z tymi testami :) Ja w tym miesiacu uzywam innych, takich ze ma sie pokazac usmiechnieta buzka, bo te gdzie dwa paski to za bardzo sie trzeba glowic co pokazuja, te paski sie wydaja podobne i naprawde zaczyna draznic porownywanie bladych rozowych odcieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monitoring to usg, mniej wiecej od 10 dc, co 2 dni - lekarz patrzy czy jest pecherzyk, jak duzy i czy peka. w ten sposob potwierdza lub nie owulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chce sie wybrac wlasnie na monitoring i sprawdzic czy wogole mam owulacjie lub czy do niej dochodzi a ile kosztuje taki minitoring czy jest to wlczone w wizyte?mo nigdy nie mialam czegos takiego i niewem jka to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea.
Olcia bedzie dobrze:) Ale rzeczywiscie musisz sie zapytac lekarza czy ten pecherzyk jest taki jak powinien byc;) tak czasami bywa w stresie, zapominamy jak sie nazywamy hehe pewnie dlatego nie zapytalas:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea.
Ja place 20 zł za usg i ide kiedy chce, tzn wchodze na 5 min do gabinetu w przerwie pomiedzy jedna a druga pacjentka. czasami lekarze umawiaja sie np. przed pierwsza pacjentka lub np. po ostatniej. a ja moge isc o dowolnej porze dnia:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea.
No i trzeba sie liczyc z tym ze idzie sie 3-4 razy w cyklu na monitoring. acha i slyszalam ze lekarze licza sobie rowniez wiecej za usg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×