Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oferta

Kotlety ryżowe

Polecane posty

Gość oferta

Składniki: Ryż - paczka Bułka - pół Jajko - 1 Bułka Tarta - 1-3 łyżek albo do konsystencji zbitej Przyprawy w/g uznania Tłuszcz Bułkę namoczyć. Ryż ugotować, odcedzić. Rozbić jajko i roztrzepać, dodać ryż, bułkę i bułkę tartą oraz przyprawy. Uformować kotlety i smażyć na rozgrzanym tłuszczu do zarumienienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oferta
Kotlety są idealne dla osób, które mają dość mięsa albo są na diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oferta
Dodam tylko, że tego ryżu, to ma być tarebka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oferta
Jak ktoś wypróbuje, to proszę o komentarz, a może ktoś już tak robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam z przypraw dawałam cebulkę, curry, oregano. Trzeba zjeść na ciepło, wtedy najlepiej smakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oferta
Zawsze lepiej dodać mniej bułki tartej, niż przedobrzyć, więc stopniowo dodajemy łyżkami bułkę tartą, po każdym dodaniu 1. łyżki mieszamy, by sprawdzić konsystencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamiast bułki tartej dawałam garść mąki i takie kluseczki kładłam łyżką na patelnię z rozgrzanym olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oferta
Można je jeszcze obtoczyć w bułce tartej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oferta
No, warto wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlodziejasz domowy
ale takie kotleciki, mila panie oferto, nie sa ani zdrowe, ani dietetyczne, li tylko wegetarianskie. swoja dorga dobry pomysl jak zostanie ugotowany ryz i nie wiadomo co z nim zrobic. do takich kotlecikow salata z pomidorami, czy jakies zielone warzywa, no ale jeszcze przydaloby sie cos z bialkiem, bo inaczej sie tylko utuczymy bez zadnej pozywnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię tak: szklanka ryżu-ugotować na ciapkę 4 jajka na twardo-drobno pokroić 1 jajko surowe dużo zielonej pietruszki.Obtoczyć przed smażeniem w bułce tartej,najlepiej robić malutkie,żeby się nie rozpadały. Polecam,bo są bardzo dobre,do tego sos pieczarkowy i surówka z białej kapusty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oferta
zlodziejasz domowy, a to dlaczego nie są zdrowe i dietetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koiko
pewnie chodzi o ten brak bialka i wartosci odzywczych..poprzedniczka podala fajny przepis-sa tam jajka i natka pietruszki Wiec te pewnie sa lepsze i zdrowsze Ja jeszcze kiedys dodalam troszke startego sera i troche drobno pokrojonej chudej szynki Pycha:) ale moze tez bys starta marchewka-bardzo pasuje do ryzu,lub nawet ugotowane miesko z kurczaka np;obrane i podziabane drobniutko skrzydelka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likto34
mysle ,ze kotleciki amity i koiko sa mniam mniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niezdrowe bo nie laczy sie
Bulki z ryzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlodziejasz domowy
ryz, bulka i bukla tarta - tuczace, bezwartosciowe weglowodany. (jezeli dasz naturalny ryz basmati albo brazowy, naturalna bulke z pelnego przemialu, to bedzie inaczej, ale zakladam ze tego typu przepisy sa dla osob, ktore jedza bialy ryz, szczegolnie ten przetworzony i bez smaku bluskawiczny, oraz puszyste nowowczesne biale pieczywo ;) ) to jeszcze usmazone - wciagna tluszcz, niekoniecznie najzdrowszy olej. olej w procesie smazenia wytwarza niezdrowe substancje. jajko jako jedyne zrodlo bialka. przyprawy weglug uznania - ktos moze uznac, ze nalezy dodac jakies niezdrowe chemiczne przyprawy typu vegeta, kucharek, przyprawa do kotletow ;) ot dlaczego pisze, ze kotleciki ryzowe maja prawo byc niezdrowe i niedietetyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlodziejasz domowy
kotleciki amity sa zaiste juz nieco zdrowsze i pozywniejsze - nie ma w nich bulki, jest wiecej bialka i zieleninka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oferta
Ja nie napisałam konkretnie, jaki to ma być ryż. A bułkę można zastąpić kromką chleba nie białego. Ja nie uznaję chemicznych przypraw, zresztą już pisałam na tym forum w innym wątku, ale są ludzie i to dużo jest takich, którzy przyprawiają czym popadnie, nie będę dawać przepisu, z którego większość może nie skorzystać, bo uznają, że to nie dla nich, a swoją drogą przyprawy w/g uznania mogą być zdrowe i nie zdrowe. JA nie wybrałam tych drugich, każdy może wybrać sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oferta
To jest po prostu czepianie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlodziejasz domowy
oferto, zapytalas, dlaczego ja mysle, ze to jest niedietetyczne, wiec tylko pisze dlaczego. ot komentarz. nie chce sie wcale czepiac, takie kotleciki moga byc sympatycznym daniem, ale tylko jakby sie uzylo super zdrowych skladnikow. ryz z torebki, zwykla bulka i bulka tarta zdrowe nie sa, i to jest fakt. ale nie traktuj mojego komentarza jako chocby najmniejszy przytyk do twojej osoby, jak tylko chce rozwiac ew. watpliwosci, bo co by bylo, gdyby ktos sobie pomyslal, ze ryz z torebki i bulka to dietetyczne jedzenie? ;) a tak moglo z twojego pierwszego wpisu zabrzmiec, ot tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oferta
Ryż brązowy też jest w torebkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlodziejasz domowy
ellinka, ze sa rozne oleje, a ten z winogron zdrowy, rozumie sie samo przez sie, ale w przepisie jest tylko napisane smazyc na tluszczu, wiec ktos moglby sobie pomyslec, znalazlszy sie w duzym bledziem, ze np. usmazy na margarynie albo oleju roslinnym i bedzie mial dietetyczne kotleciki ;) powiecie ze sie czepiam ... coz, dla mnie precyzja wyrazania mysli jest wazna, a zdrowie jeszcze wazniejsze, wiec nie moge sie oprzec pokusie napisania paru komentarzy, co nie znaczy, ze nie darze was sympatia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złodziejasz domowy - a na moją wersję z garścią mąki zamiast bułki tartej jak się zapatrujesz, bo jestem ciekawa? Wiesz jestem studentką, chciałabym coś nie co urozmaicić menu, ale nie zabójczymi kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlodziejasz domowy
biala maka jest tak samo niezdrowa jak biala bulka ;) sypnij otreby moze? albo make pelnoziarnista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×