Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość i z czego

gotujecie latem kompoty ?

Polecane posty

Gość i z czego

po zagotowaniu ile jeszcze ma gotowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gotuj aż owoce zmiękną. Kojarzysz jakie mięciutkie są truskawki z kompotu? jak osiągną taką konsystencję to znaczy że już. Chyba ze nie chcesz owoców w kompocie, to wtedy możesz gotować dłużej i potem owoce wywalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatni robilam z rabarbaru
i malin :) pYCHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko kompotu - nie piję tych sztucznych świństw. a kompot z tego co jest pod ęką- truskawki, czarna porzeczka, maliny, jabłka, rabarbar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
nie gotuje ani latem ani zima. z napojow owocowych lubie tylko wino, ew. naturalne soki cytrusowe. :) kompoty pamietam z dziecinstwa, nie wiem po co to komu, lepiej zjesc normalne owoce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fan incestu
"lepiej zjesc normalne owoce" no, np wiśnie w styczniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sezonowe.albo mrozone
Ja tez kompotow nie uznaje bo ani to zdrowe ani dobre. bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kompoty zdrowsze i lepsze od kupnych gotowych soczków- a w upały coś pić trzeba (wody mamy dość po paru dniach). Nie do pogardzenia fakt, że są tańsze Do tego mozliwość zjedzenia właśnie wiśni w styczniu :) Lubię kompot jabłkowy z miętą (liśćmi, nie torebką :) ) i gruszkowy- choć raczej robię rzadko, na upały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
od gotowych soczkow wszystko jest lepsze :D ale do picia taki maksymalnie zaslodzony kompot nie jest pewnie duzo zdrowszy od soczku ze sklepu. zastanawiacie sie ile tam jest cukru? wode trzeba pic w duzych ilosciach codziennie, upaly czy nie upaly, slodkim kompotem nie nadrobicie zdrowotnosci czystej wody. a poza tym herbata i kawa - na zimno, jak nie na cieplo. no a gdy wieczorem po calym dniu zasiadamy do pysznej, obfitej wieczerzy, milo zapic rownie pysznym winkiem i sie zrelaksowac w towarzystwie ulubionych osob :) (chyba, ze ktos nie lubi, bo znam osoby, ktore szybciorem wola wtrabic o czwartej obiad z kompotem, a potem jedza jakis ciastka, albo i nic, caly wieczot marnujac na ogladaniu tv i innych bezwartosciowych czynnosciach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne że robię ale nie w
słoiki bo mi się nie chce. ale przed chwilą wrzuciłam truskawek do garnka, zalałam trochę wodą i zagotowałam. Mam pyszny napój bez sztucznych dodatków. I tak całe wakacje, orzeźwiające napoje z owoców sezonowych. Na zimę zostaną te z jabłek ew. owoców zamrożonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
puszne naturalne napoje z tona cukru, zdrowiutkie, ze hej ;) o wiele zdrowiej jest zjesc te truskawki w naturalnej postaci, a pic czystw wode :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfocytek12
a czemu od razu zakładać, że kompoty muszą być słodkie? ja nie słodzę prawie wcale, szczególnie kompotów ze słodkich przecież truskawek czy jabłek. jedynie aroniowy słodzę, ale też niewiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kompoty przelewane do słoików faktycznie muszą mieć cukier (konserwacja) choc moja mam robi dżemy niemal bez dodatku cukru i sie nie psują- może kompoty też można? Jeśli robi sie je na bieżąco to można dodać albo i nie- kwestia smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy osoby krytykujące kompoty z cukrem nie jadają W OGÓLE cukru ???? ja lubię kompoty i je gotuję, nie lubię i nie napijam się czystą wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
jak dajecie malo lub wcale cukru, to co innego ;) ale z tego co wiem, ludzie czesto lubia wlasnie slodkie kompoty, czy takie kupowane sa tez slodkie, nie mniej pewnie niz napoje z butelek i soki z kartonikow. co do pytania, to ja nie jadam wcale cukru, nawet nie mam go w domu. czasem w postaci slodyczcy typu male ciastko lub czekoladka przelkne cukier, ale to musi byc wyjatkowo gorzka czekoladka lub niezbyt slodkie ciastko. cukier nam wciskaja wszedzie - w pieczywie, wedlinach, jogurtach, mrozonkach. nie ma nad tym kontroli, wiec chociaz to, co sie samemu robi trzeba cukru pozbawiac. tu nie chodzi o kwestie smaku czy gustu, ale o zdrowie, bo cukier niszczy wszystko co napotka, od krwi po skore. to tak w skrocie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiruma

nieeee, kompoty nie. Wolę soki wyciskane. Ja sobie kupuje soki wyciskane metodą cold press, smaczne są badzo i można w takie upały się nimi całkiem niezle nasycić. Mi smakują te sportfoodsoki – są niezle, mają wiele ciekawych smaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tą pogodę nic nie gotuję, bo sama się gotuję w mieszkaniu 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×