Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chrzestna nie doszła

chce być chrzestną a nie moge !!! dlaczego??

Polecane posty

Gość gość
Musicie pogadac z rodzicami dziecka z tym ksiedzem ktory bedzie chrzcil dziecko. Jak jest spoko to nie bedzie robil problemow. Pogadajcie szczerze. Ostatecznie skarge do kurii biskupiej bo to glupi powod. Moj maz z podobnego powodu nie mogl zostac chrzestnym az narobil smrodu ksiedzowi bo poszedl do biskupa i ksiadz musial zaakceptowac go jako chrzestnego. Tak wiec sa opcje a ty masz szanse. Tylko najpierw do ksiedza ktory bedzie chrzcil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wierzycie, księdza nie przyjmujecie to po kiego c***a pchacie się do Sakramentu Chrztu na chrzestnych, dla szpanu, rozrywki? 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem tą matką chrzestną starszego syna. Ma już 10 lat, często do mnie zagląda wracając ze szkoły. Jego mama, a moja siostra jest w pracy - zawsze ciepły posiłek na niego czeka, coś słodkiego też się znajdzie. Jednak jakoś to dziwne, na moje urodziny i imieniny nigdy życzeń od niego nie dostałam.Kto miałby go tego nauczyć, przypomnieć, zachęcić? Garść polnych kwiatów, uśmiech... nigdy nie było mi dane tego doświadczyć. Siostra pamięta tylko o urodzinach swoich dzieci i o tym co dzieci chcą dostać. Nigdy więcej nie chcę być chrzestną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gość
A ja znam przypadek, że chrzestny miał właśnie tylko ślub cywilny, a moja znajoma twierdzi, że chrzestni jej dziecka bierzmowania nie mają. Dużo zależy od księdza. Ostatnio mój brat brał ślub kościelny po 8 latach małżeństwa (tylko cywilny), I nawet nie musieli na nauki chodzić tak od reki slub dostali, tylko ksiądz kazał im sie wyspowiadać dzień przed kościelnym i spać w osobnych pokojach. Dodam że slub brali daleko od miejsca zamieszkania wie c pewnie specjalnie wybrali taki liberalny kościół w innym byłoby to pewnie nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek13
ja też mam problem z otrzymaniem kartki aby być chrzestnym gdyż przyznałem się że mam dziewczynę do której jeżdzę i mnie posądzili o konkubinat tzn babka w kancelarii parafialnej do której należę,oczywiście nie przyznawałem się że nie mam bierzmowania bo by pewnie juz by mnie na tzw pysk wywalili.Lecz i tak mnie to śmieszy takie zachowania bo w takiej instytucji jakim jest kościół i jego urzędnicy tzn księża i zakoniki/ce jeszcze bardziej grzeszą niż ja taki prosty człek gdy nie ma jeszcze sakramentu slubu i w takim przekonaniu nie wiem czy będe chciał jeszcze być ich wierny tzn parobkiem w tym kościele i aby sie od nich uwolnić raz na zawsze to pewnie sie wypiszę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze ktoś wie gdzie kupić zaswiadczenie o mozliwosci bycia chrzestna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siostra poprosiła mnie żebym została chrzestna matka jej syna poszłam do księdza po zaświadczenie ze mogę byc chrzestna ale nie dostałam.Proboszcz powiedział ze zaświadczenie takie może wystawić parafianom którzy przebywają na terenie parafii i odwoływał się do prawa kanonicznego.Ja nie dostanę zaświadczenia bo przebywam za granica.GdZie ja mam teraz iść zeby dostać to zaświadczenie ?wyjezdzam do Niemiec w celach zarobkowych ale zameldowana jestem w Polsce.Dlaczego proboszcz nie wystawił mi tego zaświadczenia ?Czy ktoś może mi pomoc i podpowiedzieć co mogę zrobić w tej sprawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinnaś iść do kościoła tam gdzie obecnie mieszkasz.Chyba tam chodzisz do kościoła. Jeśli mieszkasz tam już dluższy czas to pewnie przyjmowałaś księdza po kolędzie. Ja mieszkałam 6 lat w Anglii i tam chodziłam do kościoła. Ksiądz po kolędzie założył nam kartotekę. Miałam ten sam problem co ty. Ale u nas to samo obowiązuje. Na nauki przedślubne chodziliśmy w Anglii i tu przedkładaliśmy zaświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Niemczech i nigdy nie było u mnie księdza po kolędzie.Chodze do kościoła niemieckiego i nie mam tu żadnej kartoteki katolickiej nic.....Czy mogę cos w tej sytuacji jeszcze zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chodzisz do niemieckiego to idż i poproś o zaświadczenie. Powiedz, o co chodzi, ze chodzisz tu do kościoła i niech ci to napiszą. U nas obowiązuje ten sam przepis. Nie powinni robić problemu. U nas ksiądz też to mówił, że ludzie wyjeżdżają w świat, a przychodzą do niego po zaświadczenie, ze mogą być chrzestnymi, a co on może powiedzieć jak nie zna ludzi. Myślę że da rady to załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
p**********y ten cały Kościół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie, wyjaśnijcie mi jak krowie na rowie, po co wam ta cała śmieszna szopka? czytaliście wy kiedykolwiek Pismo czy tylko kleszych farmazonów słuchacie? Do chrztu nie jest potrzebny ani klecha ani zaświadczenie. Przecież to są wymysły średniowiecznego krk, a nie prawdziwego kościoła chrystusowego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje za informacje ale nie wiem czy tutaj dostanę takie zaświadczenie.Nie płace tu podatku kościelnego a to jest podstawa do wydania zaświadczenia.W tej sytuacji nie dostanę zaświadczenia u tymsamym nie będę mogła zostać chrzestna małego.....To jest nie do pomyślenia......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze uda sie bez kartki??? Moze ksiadz ktory bedzie chrzcil dziecko zrozumie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To idż jeszcze raz do księdza i wytłumacz mu, że w Niemczech nie dadzą ci tego zaświadczenia, chociaż chodzisz do kościoła. Wytłumacz, ze jesteś ochrzczona, masz bierzmowanie. Jak masz poświadczyć coś, czego nie możesz. Znajdżcie normalnego księdza, który nie będzie robił szopki. Istnieje coś takiego, że można ochrzcić dziecko w pierwszym lepszym kościele, mówiąc że dziecko jest chore i jedzie do szpitala. Nasz znajomy ksiądz to nam powiedział. Jak to dobrze, ze nasz nie odwala takich szopek. Ale ostatnio też powiedział, ze to się skończy, dzieci w gimnazjum wypisują się z religii, rodzice nie chodzą do kościoła, nie przyjmują księdza po kolędzie to po co ten chrzest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×